Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

rozi.nka
30. lis 2008

Ahoj kukačky 🙂 nestíhám zírat jak jste se rozepsaly. Mám z vás velkou radost, že si tvrdě jdete za svým cílem. Já jsem zase byla na vážkách jestli už se konečně objednat nebo to nechat ještě chvíli na přírodě ale dodaly jste mi sílu jít si za tím. Mám vůči tomu všemu nějaký blok a pořád doufám, že by to mohlo vyjít normálně. Což je s 25% SPG blbost, že... Uvidíme, nějak bylo a nějak bude. Držím vám všem pěsti aby jste měly hodně sil na zdolávání všemožných překážek a co nejdřív jste se dostaly do vytouženého cíle 😉

fifinka31
1. pro 2008

Ahoj holky,Beryl,to jako 80% mate mrtvych nebo jak?My mame 10%dobre pohyb.25%mrtvych a zbytek je teda asi tech pomalych,z toho jixh mame 70% degenerativnich,a v 1ml mame 60milionu.Dr.na to rikal ze je s timto vysledkem spokojeny.Asi to je tim ze jich je dost na 1ml.Kolik mate pocet?
Rozinka-ja vahala pul roku nez jsem vzala telefon a obj.nas do Gyncentra.Porad jsem doufala ze to vyjde prirozene,pred tim me ale lecil hormony skoro rok muj Dr.A pak rekl,ze uz on nic nezmuze.
No a po tech 6mes mi nejak doslo,ze se musime hnout dale,mela sem pocit ze stojime na miste.A nakonec jsem rada ze jsem se rozhoupala,a ze se neco deje-IUI mi dava jistou nadeji i kdyz jen malou.Kdyz nic,tak pak budu doufat ze se neco zjisti pri laparce-ale slyset diagnozu ze mam nepruchodne oba vejcovody zrovna nechci.No laparkou se to asi rozlouskne.
Holky hodne stesti-me se datum MS nehorazne vlece po tom IUI,myslim na to ve dne v noci-zkusila sem test 2dpo,treti den po pregnylu-a byla slaba druha /-tu zpusobuje ten pregnyl asi 8 dni se drzi v tele,tak sem se chtela presvedcit-kez bych takovy testik mela o tyden pozdeji 😝 zatim mi to prijde jako scifi 😉 tak se mejte papa.

fifinka31
1. pro 2008

Rozinko ted ctu zes uz chodila do GC-a ze se taky pekne dlouho uz snazite.A ty mas LPSK za sebou?Bylas ok?
No ja doufam ze po 1 neuspesnem IUI to nevzdam 🙂 ale je fakt ze ted si rikam ze by to mohlo vyjit-je to preci neco jineho-a kdyz to ted nevyjde tak uz pri dalsich IUI asi verit nebudu. 😒

luciasek1982
2. pro 2008

Ahojky holky.... zítra jdu na UTZ, tak jsem zvědavá, v jakém počtu a kvalitě se mi to tam urodilo 😀 Pak se ozvu, co jsem se dověděla. Mějte prima a pohodový večer....papa 😉 🙂

rozi.nka
2. pro 2008

Fifinko já jsem na laparo nebyla. Jediné vyšetření které mi v GC dělali byly krevní testy a ty dělají každému při vstupní prohlídce. Do GC mě poslal můj doktor s poruchou ovulace, která se mi díky hormonům po IUI spravila a tím pádem přešel problém na přítele, kterému vyšel 25% SPG. Tak ani nevím jestli by mi laparo dělali. No uvidíme, zítra UŽ tam zavolám a objednám se 🙂 .
Držím pěsti ať ti vyjde testování 😉 .

Ještě jsem se chtěla zeptat, když mám normálně ovulaci budu si i tak muset píchat ty hormony na tvorbu vajíček? Při IUI jsem si je musela píchat kvůli té poruše, ale teď když je ovulace ok tak by mě zajímalo jak to bude?

rozi.nka
2. pro 2008

Jo a Luci, na zítra držím pěsti ať máš co nejlepší úrodu 😎

fifinka31
2. pro 2008

Luci tak to drzim paluchy!!!A budu te tady vyhlizet s dobrou zpravickou 🙂 Takze mozna ve CT,PA uz budes mit IUI 😉 Kez by to to takhlenc vyslo,aby ti to nezkomplikoval ten vikend-no asi by ti udelal IUI v PA-v PO UTZ a pokud by folici este byli tak v UT znova IUI-ja mela asi stesti ze jsem mela IUI v 11h a kolem 15h dost silne ovu bolesti,a dalsi den uz OK a teplota stoupla,takze mi ovuse vysla v den IUI.Bala sem se ze se to u mne nesejde ze se spermie minou s vajcky.
Rozinko-pokud ovulujes normalne-tak dostanes jen Clostilbegit-to jsou leky ktere se jí,a jsou na to aby vyrostlo vice foliku-treba tri jako mne tedka.Ale pokud by jich byla vice treba 5 tak myslim IUI odkladaji-protoze hrozi mnohocetne tehu-a to je nebezpecne.
A asi pokud by ti treba nevyrost zaden folik tak pak by ti dal mozna INJ.
A pokud by dopad ten SPG spatne,tak by ti nabidli asi rovnou IVF-a na to nemusis mit laparku.
Sem se docetla na debate IUI ze dnes(pokud se ve mne neco deje)se embryjko zavrtava do sliznice,tak od zitrka cekam na prvni tehu priznaky 😉 a o vikendu planuji testeni-to budou nervy!!!A jak to nevyjde tak vam sem pak budu chodit brecet 😢
Ale nepredbihejme 🙂 papa

luciasek1982
3. pro 2008

Ahojky holky!!!! Tak jsem byla dneska na UTZ a na jedné straně nemám žádné jajco a na druhé 4. Na IUI jdu zítra v 9:30, tak mi držte palečky 😉 Říkal mi, že pokud bych ještě chtěla, že by mi to udělal ještě dneska, ale nechtěla jsem to zase hrotit a rychle shánět chlapa. Zítra napíšu, jak jsem dopadla 😉 zatím papa a přeji vám dobrou noc 🙂
Jo Fifi mám ještě nějaké dotazy... viz. osobní vzkazík 😉

luciasek1982
3. pro 2008

Rozinko!!! A co ty, objednávala jsi se teda dneska a nebo jsi to zase odložila??? 🙂

rozi.nka
3. pro 2008

Ahoj Luci, takže úroda dobrá, teď ještě aby se pořádně zadařilo a máte ten nejkrásnější dáreček pod stomeček 🙂 . Budu ti držet pěsti aby to vyšlo.
No a s tím objednáváním, mám toho teď v práci hodně tak jsem to zase nějak zazdila 😖 . Ale zítra už vám napíšu přesné datum kdy půjdu do GC, to přísahám 😉

Přeju vám krásnou dobrou noc

luciasek1982
3. pro 2008

No ty ostudo jedna 😀 Tak zítra na 100%.... 😉 🙂 Zatím papa a krásnou dobrou noc!!!

bukca
4. pro 2008

Luci, držím pěstičky ...

rozi.nka
4. pro 2008

Ahoj holky, tak už jsem se KONEČNĚ objednala a 8. ledna 2009 mám domluvenou konzultaci s novým panem doktorem 🙂 . Setřička mě dokonce chtěla objednat už na příští týden 😀 , což mi bohužel nevhovuje.

Takže vzhůru do GC, po Novém roce snad s novou nadějí 😉 ...

bukca
4. pro 2008

Luci... tak co? jak byly folici velci?

fifinka31
4. pro 2008

Haloo halooo Luciii,tak jak???Cely den te vyhlizim-asi si nejdriv supla do postylky co 🙂
Bukco a co ty?Jdes na dalsi IUI este letos?

bukca
4. pro 2008

ahoj fifi ... pořád se rozmýšlím, jestli to nevzdám a nedám si pauzu .. fakt nevím

zítra na 13:30 jdu do GC na UTZ, tak uvidíme, jestli tabletky na stimulaci zabraly nebo né ....

Lucíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí kde jsi?

luciasek1982
4. pro 2008

Ahooooj holky!!!!!!!!!!!!!!!
Tak jsem tady. Dneska jsem spala,jako dudek. Pač do GC jsem šla po noční dvanáctce, a když jsem ve 12:00 dorazila domů, bouchla jsem sebou do postele a do večera nevěděla o světě 😀 Jinak IUI bylo v pohodě, čekala jsem, že to bude horší, ale jako by nic 😀 Teď se jen modlit, aby se tam alespoň jedno uhnízdilo 🙂

Jani.... mno jak velké foliky jsem měla ani nevím, pač mi to MUDr. neřekl. Mno a mě ani nenapadlo se zeptat. Byla jsem totiž dost překvapená, když jsem tam přišla ve středu na UTZ a on mi řek, že jdu hnedka zítra. Čekala jsem to až příští týden, ale asi mi ten clostil urychlil ovu. Folici byli 4, tak snad by z toho mohlo něco bejt. Manža to chtěl hnedka ještě potuplovat, ale nakonec jsme to odložili na zítřek 😀 Mno a ty teda jdeš ještě na IUI? Podle toho co tady píšeš to vypadá, že si chcete dát pauzu, co? Já jsem taky říkala, že vyzkoušíme tak 4 IUI, a pak že bychom si dali chvíli padla, ale nevím nevím, jestli bych vydržela ten pocit, že jsem pro to přestala dělat neco navíc 😒

Fifi..... a copak ty? Už jsi alespoň jednou testovala a nebo se pořád držíš. Já vím, že to asi nemá smysl testovat, ale nevím nevím, jak to takovou dobu vydržím 🙂 A nejhorší bude až se přiblíží den očekávaného MC.... mno nic, přinejhorším se všechny sejdeme v Opavě. I když teď v zimě tam není tak krásně, jako na jaře, když všechno kvete, a tak 😀

Mno nic holky, já jdu zase zaujmout polohu ležmo a semo tamo sem nakouknu jestli jste některá neodepsala 😉 Tak zatím všem papapa 😉 🙂

luciasek1982
4. pro 2008

Rozinko.... tak to jsem ráda, že jsi se konečně odhodlala a objednala jsi se. Tak si ještě užij pohodové svátky a do nového roku s novou kuráží a hlavně nadějí 😉

bukca
5. pro 2008

Luci .. já jdu dneska na UTZ v 13:30, aby se podíval, jak jsou na tom folici a uvidíme, jestli bude IUI nebé né ... pořád se rozmýšlím, ale asi do toho naposled půjdu .. je to těžké rozhodování už jenom proto, že jsem minule odpadla a mám z toho celkem strach !!!

fifinka31
5. pro 2008

Ahoooj,Luci,tak vidis a mame 1 IUI za sebou obe dve 😉 Taky jsi cekala ze aspon trochu neco ucitis a nic ze?No ja si rikala ze po te nocni budes spat jako dudek!!!A mas dnes este volno?No,jinak teda drzim palecky-vime jaka je uspesnost-ale nahoda je blbec ze 😉 Akorad ten cas se taaak vlece!Ale tobe jakozto sestre v nemocnici to musi utikat si myslim.Ja vsecky zdr.sestry moooc obdivuji-neni to lehka prace urcite.
Jo a v kolik ti to teda delal?o te pul 10?A pak si jela autem nebo busem?A nechal te lezet?UTZ pres bricho ti delal?A jdes dnes na kontrol.UTZ?A co vajecnik-mas tam 4 kousky cca 20mm-citis neco?-to je otazek co🙂
No,ja budu li brat v potaz-ze ovu byla 14dc k veceru-tak jsem tedka 8.5 dpo-samo sem si testla(ale s tim ze vim zeje este brzy,a ze kdyz tam nic nebude tak to este nic neznamena,ale nahoda je blb🙂no a je / ze.Zas testnu v NE.No a v PO by mela dorazit MS-podle minulych cyklu ale zase beru ten Utrogestan 2tbl-tak to muze prodlouzit cyklus,tak uvidim.Dokad neni MS je vzdy este sance 😉 Jinak mi vuubec nic neni(jen boli bradavky-ale uz od ovulace-takze to nic)par dni mne pichalo v podbrisku ale uz to preslo.
A rikal ti taky ze dalsi IUI az v lednu?Jo,a dal ti taky Utrogestan??Vytvori priznive prostredi pro mimi-pokud tam nejake bude 😉

fifinka31
5. pro 2008

Jo a oplodnene jajco se usazuje v deloze kolem 7 dne od spojeni se se spermii-az pak zacne vzrustat v krvi a moci HCG-a je mozno pocitovat prvni tehu priznaky-drive urcite nee.

fifinka31
5. pro 2008

http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/prvni-ty...
Bukco,treba budes mit tedka vice foliku-a to by byla skoda neudelat IUI-je to vetsi sance,treba Luci ma ted 4nasobnou sanci ze to vyjde-to je jako by mela 4 IUI s jednim jajcem!Jenom ji ted hrozi 4cata 🙂 a mi 3cata 🙂 Vim ze je v tobe ten blby zazitek-a ze budes se bat at se to neopakuje-ale Dr bude urcite opatrnejsi-kdyz mu to pripomenes.To byla urcite nejaka blba nahoda ktera se stava zridkakdy.Budu drzet palce at uz se rozhodnes jakkoli,ale byla by to sance oteho este letos!!!

luciasek1982
5. pro 2008

Ahojky Fifi!!!! 🙂 No já teda zírám na tvou záplavu otázek! Mno tak dělal mi to až v 10, pač přede mnou byly ještě nějaké ženské a taky ještě nebyli donesení spermíci. Ležet mě nenechal,ale říkal, ať ještě tak 20 minut posedím v čekárně. Byla se mnou kamarádka, tak jsem měla odvoz, což jsem byla ráda. Nevěděla jsem jak mi bude, ale příště už asi pojedu sama a nebo s manžou, pokud bude doma. No foliky jsem měla 4 a po IUI mi ještě UTZ dělal.... ukazoval mi tu tekutinu v děloze, ale na další UTZ už nejdu. Popřál mi hodně štěstí, krásné svátky a tak...... že pokud nedostanu MS, tak mám testovat a dostavit se do GC, ale že mají až od 2.1.2009. Mno tím pádem, když bych neotěhotněla, tak by mi to asi nevyšlo v dalším cyklu a musela bych čekat na další ☹ Ale co, svět se nezboří. Mno a taky mi říkal, že i když bych dostala MC, tak že si test mám udělat, že některé ženy ještě 1-2 MC mají normálně, i když jsou už těhu.
No Utroš mi nenapsal,ale já ho ještě mám od mého gynďáka, myslím že dvě krabičky, tak ho budu brát. Tím nic nezkazím.... no ne???
Teď se budem jen modliti, by mrcha nedorazila a na testíku byly // 🙂 Tobě už se to blíží,ale já toho mám před sebou ještě dost.... jsem zvědavá, jak to vydržím 😖 Je fakt, že v práci mi to rychle utíká,ale zase mám práci dost náročnou a rizikovou, tak mám docela obavy.... budu si muset dávat bacha. Jezdí k nám rentgenovat pacienty, máme jich i spousty infekčních, včetně kvasinek atd. 😒 Ale kolegyňky jsou zlatíčka, tak si myslím, že by to mohlo být ok.
Jinak pokud jde o mou ovu, tak mám od včerejška od večera takové zvláštní tlaky v podbřišku. Mno dneska si koupím ovu test a uvidíme 😉 Tak zatím papapa a měj krásný den

luciasek1982
5. pro 2008

Ahojky Jani!!!!! jdi do toho, nemáš co ztratit 😉 Ba naopak, pokud by se podařilo, tak získáš to, po čem tolik toužíš!!!! Já si myslím, že ten tvůj minulý zížitek byl výjimka, která už se nebude opakovat. Dej pak hnedka vědět, jak ti ten UTZ dopadl, a jak jsi se rozhodla 😉 Každopádně, ať už to bude jakkoli, moc ti držím palečky 😉 🙂

luciasek1982
5. pro 2008

Hele Fifi..... ty si děláš prdel,ale ona to žádná prdel není.... 4čata, 3čata!!! 😀 Ze mě si dělaly holky v práci těžkou srandu, že při mém štěstí se neuchytí jen jedno, a jedna kolegyně s šibalským úsměvěm pronesla, že u 4čat, bych 100% dostala chůvu 😀 Hahaha.... je asi nakopnu do zadnic 😀

fifinka31
5. pro 2008

🙂 luci,mia taky rikal manza ze pri nasem stesti to budou 3cata nebo nic🙂)
A tak chapu ze mas dnes este volno?Ja mam ted 3dny volna,a od PO dlouhy tyden,a jestli prijde MS tak i spatny tyden ☹
Ten utrous urcite ber ale klidne ho zacni brat az zitra at mas jistotu ze ti nazabrzdi ovu.Ty bolesti-pokud jsou vetsi nez treba vcera dopol,tak to muze byt ovu.A pri tom UTZ se ti nedival na foliky?A ktery den cyklu vlastne jsi?
Luci,pokud mas ovu,nebo melas ted pres noc,tak ti to ovu tes neukaze,ten to ukaze cca 48h pred ovu-musi byt // stejne silne.Takze pokud bys mela treba dnes na testu //tak by to znamenalo ze ovu bude SO,NE,a do te doby uz by zase ty spermie asi nevydrzely.Ale podle toho co pises myslim ze u tebe byla ovu vecer nebo pres noc.Ty tlaky by mely byt na te strane kde jsou folici,ja si nemohla ani sednout,jako bych si zarazela nakou tyc zespod do bricha,ale kazdy je jinak citlivy.
Jinak je fakt ze ta tvoje prace je rizikova.Ja to mam jako prodavacka asi urcite jednodussi,ale taky jsem porad v kontaktu s lidma(i nemocnyma)a delam 12ctky taky a musime celou sichtu stat na nohou,a za sebou mam veliky regal s džínama,a ty kupky jsou docela tezke,tak urcite az oteho,tak bych sla na nemoc.nemuzu vecne chtit po kolegyni aby za mne ty kupy rifli uklizela ze.A to stani by tehu taky asi neprospivalo.Ty bys asi taky kvuliva rizik.praci sla na nemoc co?
A pokud mit o ted nevyjde,tak dalsi cyklus mam taky ztraceny,a IUI az v lednu.Ale uz mi napsal recept na Clost+Utr.na vsecky cykly,vzdy si na nej jen vyberu co zrovna potrebuji.A na netu jsem si objednala asi 15ruznych testu🙂)Tak odpocivej a mej se hezky.papa.

luciasek1982
5. pro 2008

Ahojky Fifi.... jo jo, mám dneska volno a do práce jdu až v pondělí. koupila jsem si ovu testík a byly tam // a v návodu je psané, že pokud jsou // tak je ovu. jen pokud by byla druhá jen slaboučká, tak že ovu bude v nejbližších dnech. Tak snad to bude ok. Hele a Utroš jsem vždycky brala od 16 DC do 25DC... tak to tak budu brát i teď.... což vychází na 16.12. 😉
jinak pokud bych byla těhu, tak jdu na nemocenskou hnedka, jak se to dozvím.... to bych neriskovala, za to mi to nestojí. tak zatím papa 😉 🙂

luciasek1982
5. pro 2008

Mno, tak jsem se teď dočetla, že životnost spermií v ženském těle je 3-5 dní, ale jejich schopnost oplodnit je 48 hodin 😉

luciasek1982
5. pro 2008

Fifi.... jo a ten recept mi napsal taky 😉 Akorát mi o tom minule neřek nebo jsem to přeslechla a paní v lékárně si toho asi nevšimla a nevrátila mi ho, tak mi ho musel včera vypsat znovu 😀

bukca
5. pro 2008

ahojky ... tak jsem po kontrole a mám na každé straně po jednom foliku ... říkal, že je to ideální ... jupííííííí

luci a mluvil mi tak o tobě, že máš čtyři foliky, ale jenom na jedné straně a že má celkem obavu z vícečetného těhu(sice, že je to vyjímečné, když jsou na jedné straně, ale může se stát, že prý ideální je po jednom na obodu stranách) ... myslím, že mluvil o tobě, protože si psala, že máš čtyři

luci ... mám si taky nechat napsat utroš?