Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

kantorka
24. črc 2008

konka - ty brďo, tak to je teda rozdíl, mě IVF vyšlo v Ově i s léky cca na 22000, taky se vším (ICSI a AH) a teď s tím dárcovstvím vajíček nás to vyjde na 31000 + léky asi 2000 Kč. Nechápu jak je možné, že je to tu tak drahé, tedy spíš ten rozdíl, ceny by měly být nějak stanovené, samo že každý si je trochu poupraví, ale až tak moc ?

konka
24. črc 2008

kantorko: fakt, ale je pravda, ze ja stimulovala fostimonem a ten je zadarmo, proplaci ho pojistovna 30 davek, jinak by to asi narostlo. ale ta cena v ov byla bez leku.. ostrava je opravdu drahsi.. taky jsme zvazovali to dojizdeji, ale kdyz byla moznost dojizdet nejdriv do poruby, pozdeji do polanky, nebylo to tak hrozne. OPU a et pak delaji v olomouci. doporucuji po et zustat pres noc, ale nenuti, chtela jsem domu a bylo mi to umozneno, nechali me po et 5 hod lezet v pokoji, v klidu.. 😀 byli moc prijemni.

kantorka
24. črc 2008

No já se teď dívala i na jiné ceníky v Praze, všude to počítají jinak, každou věc mají oceněnou, vychází to kolem 15000, mi prostě řekli v Ově základ 17000 s ICSI a AH, mražení a tak, no stejně mi nic nemrazili, tak nevím, už mi nic nevraceli, no je to bordel, ale to je všude, Gonal jedno balení za 2600 Kč.... a další léky... teď to dárcovství oocytů mám + 8000 a zas mi vychází jiná částka, no teď už to nezměním, když to vyjde, tak to řešit nebudu a když ne tak nevím co dál......... jestli tu adopci, nebo se na to mám vyprdnout, fakt nevím... ty jsi v 15 týdnu, gratuluji moc, aspoň vždycky vidím, že se to fakt může podařit, já už ničemu nevěřím, bylas na IVF poprvé ?

konka
24. črc 2008

kantorko. ja taky nicemu uz neverila, podstupovali jsme to IUI, protoze manzel si nedal jinak rict.. protoze na urologii mu chytre rekli, ze jeho spermiogram je sice spatny, ale ze existuje moznost prirozeneho poceti.. jenze vzhledem k memu veku, bych treba pak nemohla na ivf. bylo to me prvni, ale ja presla z ov do olomouce. oni tam uctuji za isci 6000, Ah 3000 (my meli jen dve vajicka po OPU, ale nakonec se oplodnily obe dve, uchytilo se jen jedno, tak nevim, zda se to pak nenacita podle poctu, ale narizle byly obe), 500 narkoza.. pak jen leky jako utrogestan na udrzeni tehotenstvi po et + cestovne a jesste poplatek registracni (myslim kolem 500), spis min.

manzel se mnou v ov byl, ale nebyl s pristupu nadseny, nikdo mu nic nevysvetlil. v olomouci mu doc.sobek presne vse rekl a jasne rekl, ze u nas pripada v uvahu pouze ivf. mesic jsem brala antikoncepci a pak uz to jelo jak na bezicim pase.. u tebe zjistili nejaky problem? mi nasli nepravidelnou delohu a pak ze jeden vajecnik je zakrslejsi, ale nakonec produkoval i on, ovsem oba malo vajicek, nejspis jsem spatne reagovala na fostimon, kazdopadne je dulezity vysledek. uvidis, dobre to dopadne.

kantorka
25. črc 2008

konka - u mě to začlo tak, že jsem po 10ti letech vysadila antikoncepci a začli se s manžou snažit, to mi bylo 26, jenže jsem vůbec půl roku nedostala mrchu, tak jsem šla na gyndu, nový doktor mi hned řekl, že nemám ovulaci, udělal i spermio a manža ho má hrozné, tak nás hned poslal na IVF, řekl ať si vyberu kam, ale já nejblíž měla centrum, tak jsem šla tam, pořád jsem nějak přesvědčená, že ty metody jsou všude obdobné..... samo že přístup každého doktora je jiný........... no a teď jsme zjistili, že mi vaječníky na stimulaci reagují špatně, folíky mi buď nerostou, nebo rychle a místo vajíček jsou v nich cysty, byla jsem na IVF 2x a jednou mi to nepočítali, protože jsem ve filících měla 1 vajíčko deformované a podruhé jen 1 vajíčko, oplodnilo se, ale krvácet jsem začla 10tý den od ET, no tak teď použijem vajíčka dárkyně...... musí to vyjít

allina
25. črc 2008

Ahojte,ja jsem v r.99 měla u Cermaka 2 inseminaci,ktera se zdařila.Tehdy mi řekl že mam narok na 6 bezplatnych inseminaci za rok.Tehdy na mne pusobil velmi prijemne,vše ochotne vysvetlil do ničeho nenutil,gyncentrum bylo ješte vzačatcích lekaři tam tehdy byli jen 2=Cermak,Polacek a ješte další Dr.kteří delali dalši ukony anesteziolog,embriolog atd.atoto vše bylo tehdy ješte ve druhém patře /ted se tam provádí IVF avyšetření spermiogramu) V r.05 jsem se znovu objednala,sestra se mě ptala ke komu chci chodit jelikoš jsem nikoho jineho než Cermáka neznala,tak jsem zustala u něho,při jedné kontrole Cermaka zastupoval Jaroš a tehdy byl poznat ten velky rozdíl v přistupu k pacientkam.Cermák mi tehdy hned řekl že musim jít na IVFaICSI a přebytek vajíček na KRYO.i když jsem ho upozornila že jsem měla zdařilou inseminaci mi odpovědel že v teto době se pro rychlejši dosaženi uspěchu provádí IVF-7.OOO ,ICSI-8.OOO aKRYO-3.OOO a plus leky.Pak jsem ale začla chodit k Jarosovi a ten po domluvě nasadil inseminaci měla jsem 2,pak ale měli v gync. dovolenou a já se rozhodla pro rychlejší postup a to bylIVF aKRYO.,7.OOO a 3.OOO a leky Puregon -2.2OO no a samozřejmně ješte k tomu Utrogestan.A hned se ukazala jiná cena,je mi jasné že Cermak nemusí řešit stránku penez.S Jarošem jsem byla domluvena že nastoupím v březnu O8.ale stalo se jinak staršího syna srazilo auto a bylo potřeba se postarat o něj a ne abych ješte já chodila po doktorech,ted je synuv stav lepší ALE zase Jaroš není.

turciano
8. srp 2008

Ahoj holky. Jsem tady poprvé. Včera jsem byla u své gynekoložky a ta mi sdělila, že podle spermiogramu má manžel málo spermií tak budeme muset na ivf. Máme se rozhodnout mezi Olomoucí a Ostravou. Chtěla bych vědět kde je to lepší a na kolik mě to příjde. Půjdeme tam asi po novém roce. Mám ještě problémy se štítnou žlázou, tak se to teď ještě bude muset řešit. Díky za opdovědi.

gabka14
11. srp 2008

Ahoj Turciano.Na této diskuzi už sem dlouho nebyla, založily jsme si jinou, ale občas sem nakouknu, co nového v Ostravě. 🙂 Neví, jestli sis to tady na té diskuzi o Ostravském gyncentru pročítala, ale bylo by fajn, kdyby sis tu některé názory zpátky o pár stránek přečetla.Snad by bylo tvoje rozhodování snad jednodušší, jestli Olomouc nebo Ostrava.Já jsem na první ivf byla v OV,ale teď jezdím do OL.A nejsem sama, je nás hodně přeběhlic.Když si to tu pročteš, tak se dozvíš víc.Nechci ti do tvého rozhodnutí zasahovat, ale radila bych ti Olomouc.Ale konečné rozhodnutí záleží na tobě.Tak držím palečky, aby ses rozhodla dobře. 😉

luciasek1982
12. srp 2008

Ahojky všem. Do gyncentra nás poslal můj gynekolog po 2letém neúspěšném snažení.Předem mě upozorňoval,že doba objednání bude zřejmě dlouhá,jelikož jsou teď prázdniny.Ale mě to nedalo a volala jsem ještě týž den a byla jsem mile překvapena,když mě velice příjemná sestřička objednala hned na následující týden!První pohovor probíhal velice příjemně a uvolněně.Chodím k MUDr.Lachčinovi a musím říct,že je to velice příjemný člověk a doufám,že jsem se svým prvním dojmem moc neunáhlila,protože když jsem se pročítala touhle diskuzí,tak mi z toho naskakovala husí kůže,a to musím říct,že jsem zdravotník!
Všem snaživkám bych tímto chtěla popřát úspěšné pokusy ať už v teple domova v Ostravě a nebo v Olmiku 😉

ili5
16. srp 2008

Luciasku,přístup je mi jedno,ale nejhorší na tom je,že oni jak jim zaplatíš,tak už na to se...Je to honem,honem,nečeká se ani na výsledky z genetiky,atd.Dala jsem 26000 a nevěřím,že mi vůbec něco zavedli.Ve středu si převážím zmrzlé do Olomouce,vím,že i když to nevyjde,tak se alespoň dovím v jakém stavu vůbec byly.Byla jsem v Ostravě Porubě na genetice a paní primářka nadávala na Čermáka a ,že každému doporučuje každé jiné centrum jen toto ne.Dívala se na genetiku,kterou dělala v Gync.OV u Čermáka a zhrozila se,byla ta genetika úplně na houby a pojošťovně si účtovali velké peníze.Primářka si to ofotila.Hlavně se dívala,kde tu krev posílali,protože genetiku Čermák nedělá,jen krev a posílají někde.Prý úplně zbytečná,co tam mělo být,tam nebylo.Mě ji vzali a manžel jim musel vypst nějaké papíry,které měl vypsat při genetice,prý velmi důležité(v gync.je samozřejmě nepotřebovali)tam jde jen o peníze.Pokud si ještě nezaplatila,tak přemýšlej a raději utíkej jinam,než pak budeš plakat s náma co jsme to zažili.Čermák mě ani jednou nevyšetřil,ani nevěděl jestli mám vůbec dělohu...Přešla jsem do OL,chci zavést jen zmrzlé a udělal mi cytolku,vyšetření,zjistil,že mám dělohu vzadu a otočenou.To Čermák nemohl vědět,protože ho takové věci nezajímají.Tak se taky divili,jak je to vůbec možné,že mě nevyšetřil a každou znás,co jsme tam chodily.Hodně štěstí a plnou peněžěnku 😀

luciasek1982
18. srp 2008

Ahojky Ili!!! My jsme zatím byli jen na krev a chlopek jde ve čtvrtek na spermiogram,pak nás objednají až budou výsledky!!!Mno abych pravdu řekla,tak jsem tuhle diskuzi dávala pročítat své drahé polovičce a dosti jsme zvažovali,jestli nazačneme rovnou jezdit do Olmiku! 🙂
Nakonec jsme se tedy dohodli na kompromisu... počkáme si na výsledky,absoulvujeme ještě jednu návštěvu a uvidíme co se na ní dozvíme 😎 Jinak ... alou směr Olmik ... pač plnou peněženku opravdu nemáme ani jeden 😀

tralka
22. srp 2008

ahoj holky, byla jsem taky před několika lety v gyn, ov a už nikdy více , opravdu jsem si připadala jako ovce když jde na porážku, minimum vyšetření a hlavně, ....hlevně.......zaplatit !!!!!!!! a teď můžeš táhnout do pr.... Tak takový jsem měla dojem z přístupu dr. Čermáka . S Olomoucem se to nedá srovnat, tam je 100% ní péče. zdravím

hkr
22. srp 2008

na www.znamylekar je kompletni databaze lekaru a hlavne hodnoceni primo pacienty.... prispejte tam a pomozte ostatnim vybrat toho praveho lekare

j.cien
28. srp 2008

Zdravim,narazila jsem na neco o gyncentru OVa a musim se pridat.Byla jsem tam na 1.pohovou/dr.Lachcina/ a pak na odberech a spermio.Hned pri prvni navsteve se dr.zeptal na povolani muze a podle toho podle mne tipoval na nasi financni situaci..ovsemze pak navrhnul lecbu ICSI+vse k tomu tj 23000 a uz mi to cpal na placeni a kdy ze uz teda zaciname se stimulaci....ptala jsem se na moznosti leku,tak rekl ze do nejlevnejsich by nesel a ze jsme na tom financne zhruba stejne/jsem lekarnice/ a on ze by sve manzelce ten Puregon zaplatil...Prodavaji ho tam pritom o 1500Kc draz nez kolik ve skutecnosti stoji a cele je to neeticke nechutne vydelavani na bezmocnosti tech pacientek,ktere jen plati a plati a nic jim nezbyva....Kdyz jsem mu rekla,jaka je skutecna cena Puregonu a o kolik vic oni za to berou,tak sklopil oci a rekl,ze on je jen zamestnanec...Je tam teprve par mesicu a do cenotvorby bosse dr.P.Č nevidi...navic jediny doktor,ktereho tam chvali je Dr.Jaros a ten tam konci a nasupuje do Fertimedu...
Nechce se mi verit,ale toto asi neni to spravne Centrum lecby neplodnosti...alespon te moji jiste ne!Objednam se co nejdrive do OC.Neverim,ze je to vsude stejne spatne!

katiz
29. srp 2008

j.cien Zkus tu nouvou pobočku OC v OV... tam kde bude Jaroš... Na gyncentrum jsem taky zanevřela, už jsem to tu popisovala... a ještě v tom měsíci, kdy jsem odtamtud odešla jsem otěhotněla... přirozenou cestou!! Ale bohužel před 3 tydny jsem o male přišla ☹
Ale teď aspoň vím, že to půjde přirozeně a není potřeba těch jejich super drahých zákroků...

luciasek1982
29. srp 2008

Ahojky všem!!! Hnus co se tady dočítám mě pořád více utvrzuje v tom, že asi z gyncentra uteču. 4.9. tam jsme objednaní, měly by už být výsledky spermiogramu a krve, tak jsem zvědavá s čím na nás příjdou.... jinak prásknem do bot a alou směr Olmik!
Jinak všem přeji krásný víkend a hodně štěstíčka ve tvoření nového života 😉 🙂

kantorka
31. srp 2008

Ahojky, tak i já přispěju svou troškou do mlýna, i když můj názor je zcela opačný..... zrovna podstupuji v Gyncentru 3 IVF, první 2 mi dělal Dr. Jaroš, obě neúspěšně, málo folíků a bez vajíček, na třetí pokus mi teda doporučil dárkyni, pak odešel a mě přeřadili k Dr. Čermákovi. Nemůžu říct ani půl slovna na něj špatného, přečetl si mou kartu, řekl, že jsem měla špatnou medikaci, nasadil mi jinou a jaké je mé překvapení..... Dr. Jaroš mi řekl, že pravděpodobně své vajíčka nikdy mít nebudu....... v pátek jsem byla na punkci, měla jsem 12 folíků a z toho 10 vajíček.... na první pokus u Dr. Čermáka.... dárkyni jsem měla zaplacenou a řekli mi, že peníze mi vrátí, pokud vajíčka vydrží a dárkyně nebude třeba.... nevím, myslím si, že pokud to má vyjít, tak to vyjde a je jedno kde jezdíte..... a že vám nedělali některá vyšetření, proč jste se nezeptali, neřekli s čím nejste spokojení ? Já se hned ozvala když mi něco nesedělo a Dr. Čermák mi vše řekl a chodíme tam 2 roky a všechny vyšetření mi tam udělali od genetiky, spermiogramu...... a ultrazvukové vyšetření téměř pokaždé co tam příjdu..... a k placení..... čtu více diskuzí a ty ceny se pohybují všude zhruba stejně, zaléží, co vše dělají...

fifinka31
1. zář 2008

Kantorka,jsem rada ze ctu aji neco pozitivniho 😉 ,aji pres to ze ti to uz 2krat nevyslo.
My se tam taky chystame,ale po tom co jsem precetla,to porad odkladam.Nehrnu se hned do IVF,a tak si myslim,kdyz jim reknu ze chci nejdrive vysetreni ruzna pak IUI parkrat,a pak bych MOZNA zacala uvazovat o IVF,tak ze me nejak budou odbyvat,protoze jim ze me nepotecou prachy.ASle treba se mylim-doufam.
Luciasek!!!napis svou zkusenost az bude po navsteve Gyvcentra!!!-dekuji

luciasek1982
1. zář 2008

Ahojky Fifinko! Já už jsem jednou v gyncentru byla a to na vstupním pohovoru a prohlídce.Chodím k MUDr. Lachčinovi a můj první dojem byl moc dobrý, a to nejen z něj, ale i ze sestřiček. Vyplnili jsme papíry co nám dali, a pak nás sestřička pustila k doktorovi. Příjemný člověk... podal nám ruku, představil se a jen si s náma nenásilně povídal. Říkal, že se u nás zatím nemá čeho chytnout.... manžel sice spermiogram měl už z dřívějška a s dobrým výsledkem, ale nějak nedostačující.... já jsem byla na HSG a výsledek taky dobrý. Docela mě uklidnilo, když nám řekl, že si myslí, že to zvládneme normální přirozenou cestou, že sice bude moudřejší po výsledcích krve, ale že by k IVF dojít v našem případě nemuselo! 😉 🙂
Teď 4.září jdeme znovu, tak jsem zvědavá. Člověk z jednoho sezení nepozná co se jim honí hlavou, ale zatím z nich nemám špatný pocit.... spíše jsem byla zděšená z toho co jsem se dočetla tady. Nevím, možná se na všechno dívám jinýma očima, protože jsem zdravotník.... těžko říct. Docela doufám, že se v nich nezklamu.... myslím si, že přece nemůžou být všichni tak špatní, jak se tady píše!
Je sice nefér, jak se z tohohle problému dělají výdělečné kšeftíky, ale když se tak nad tím člověk zamyslí, tak tohle je v celém zdravotnictví... od porodnice až po patologii 😢 ... je to smutné, ale je to tak ☹
Mno nic.... mějte se všechny krásně a přeji krásný den 😉 🙂

luciasek1982
4. zář 2008

Ahojky všem! Tak jsem dneska byla zase v gyncentru na pohovor ohledně kravních výsledků a spermiogramu. Manžel je 100% v pořádku a bylo mu nabídnuto, zda nechce darovat sperma. U mě byla zjištěna zvýšená hladina prolaktinu a testosteronu. MUDR. Lachčina nám nabídl léčbu inseminací.... po menstruaci, kterou jsem dnes dostala mám dorazit, aby mi napsali nějaké hormony a já mohla začít hormonální terapii, poté stimulaci a naši první inseminaci. Za návštěvu jsme tentokrát nic neplatili, pan doktor byl jako minule velice příjemný a vše nám vysvětlil. Nabídl nám, že pokud bychom chtěĺi vše urychlit, že můžeme přejít hned k IVF, ale že by nám to nedoporučoval, že si myslí, že bychom měli inseminace zkusit....
Nadále budu tedy docházet do ostravského gyncentra a doufám, že budeme s mužem spokojeni, jako tomu dosud je!
Přeji všem krásný den.... a hodně štěstíčka ve snažení a nový sladký život 😉 🙂

fifinka31
4. zář 2008

Luciasek,diky zes napsala jak ste dopadli.Je fajn ze vas Dr nehnala hned na IVF.CHystam se tam pr.tyden se obednat.A potrebuju vedet par veci,
1.muzu si sama rict ke kteremu Dr.bych chtela?Resp.ke kteremu bych nechtela,a to k panu Cermakovi,z toho chlapa mam hruzu a to sem ho videla jen na fotce.Ten Dr.Lachcina je tam asi novej ze?Misto Jarose.
2.Mam tam jit na poprve sama nebo radci s muzem?Sestra rikala ze on tam byt nemusi,pak jen dojde na SPG.A ja bych ho tam na poprve asi netahala,at si muzu sama v klidu promluvit s Dr.Beztak zas budu nervozni a vse zapomenu.Meli jste s sebou treba nejake poznamky?Jak dlouho se snazite,jak byva ovulace,cim uz ste si prosli atd.??
3.Plati se neco za prvni navstevu?A delal vam nejake vysetreni hned na poprve?Treba UTZ?
Budu tam bloudit,nebo vse probiha v prizemi??SPG je v 1 patre to uz vime🙂
Tak dekuji predem za pripadne odpovedi.

luciasek1982
5. zář 2008

Ahojky Fifinko! No tak prvě ti zodpovím na tvé dotazy.....
1) Já jsem si vybírat nemohla a byla jsem přidělena k MUDr Lachčinovi, který je tam opravdu nový a zřejmě nastoupil místo MUDR. Jaroše. Ale myslím si, že by jsi to mohla zkusit a poprosit sestřičku.... myslím, že ti vyjdou vstříc, jsou velmi příjemné a ochotné.
2) Na poprvé jsem tam byla i s mužem a doporučila nám to i sestřička ( objednávala jsem se telefonicky ). Vypisuješ tam papíry a myslím si, že je dobré tak partnera mít, pač vám tak poví co a jak bude probíhat. Není se čeho obávat, vše probíhá formou povídání si a né výslechu!
Poznámky jsme neměli, nebylo zapotřebí 😉 Jinak prášky neberu 3 roky a intenzivně se snažíme 2 ☹
3) Platí se vstupní poplatek 550 Kč a měla jsem vstupní prohlídku... UTZ a klasické vyšetření zrcadlem a prohmatem. Jinak bloudit nebudeš.... vše je v přízemí 😉 🙂

Přeji Ti krásný den.... 😉 🙂

bukca
5. zář 2008

ahoj
... jestli můžu, přidám zkušenosti i já
... chodím už 1/2 roku k MUDr. Čermákovi a zatím nemůžu říct křivého slova. Jsme s ním naprosto spokojená ...

fifinka ... u nás to probíhalo tak, že mi můj gynekolog dal doporučení do GC, zavolala jsem a objednala. Na první schůzce jsem byla sama, vyplnila nějaké papíry a pak jsme šla k MUDrovi jenom na pokec. Vůbec mě neprohlížel. Jenom mi říkal, jaký je celkový postup, co se děje když, atd. Velice příjemný doktor (aspoň podle mě). Zaplatila jsem registrační poplatek 500,- a čekala jsem, až budu mít mrchu a 3-4 den přijít na odběry i s přítelelm a přítel zároveň na SPG. Veškeré testy nám dopadli dobře, tak mě poslal do Nemocnice na Fifejdy na laparoskopii a histeroskopii. Tak bohužel také nic nezjistili, jenom se podívali a zase mě zašili. Byla jsem na sále prý 5 minut a hned mě vezli na pokoj a budili. Byla jsem tam všeho všudy 2 dny a šla domů.

... hned v po jsem se objednala zase do GC s propouštěcí zprávou, aby viděl, že je vše v pořádku

... začal kolotoč ... čekaní na mrchu a mrcha se nám někde zatoulala. Měsíc mi prostě vynechal, tak jsem musela nakonec přijít pro vyvolávačku, abych to dostala. Mrcha přišla za týden po injekci ... hned na to 10-14DC na UTZ a příprava na IUI, ale bez stimulace, že jí prý nepotřebuji. Že se ve mě děje všechno, tak jak má. Podstoupila jsem 1. IUI, ale bohužel na druhý den kontrola a MUDr zjistil, že nedošlo k ovulaci, tak na třetí den znovu. Tak jsem šla na 2.IUI a to už viděl, že k ovulaci došlo, tak jsem si jenom oddychla. S přítelem jsme to raději pojistili ten druhý den a MUDR. ještě třetí¨.

... teď nám nezvývá nic jiného než čekat, jestli to vyjde nebo né. Pojišťovna porplácí 6 IUI, tak snad nám to bude stačit k tomu, abychom k tomu vytouženému mimískovi došli

...PŘEJI VŠEM HODNĚ ÚSPĚCHŮ A ZALEŽÍ NA VÁS, JAK SE ROZHODNETE, ALE VĚŘTE TOMU, ŽE TO VAŠE ROZHODNUTÍ BUDE URČITĚ TO SPRÁVNÉ ....

MOC VÁS VŠECHNY ZDRAVÍM A DRŽÍM PĚSTIČKY

luciasek1982
5. zář 2008

Ahojky Bukco!!! Jsem docela ráda, že se tady zase jednou objevil kladný názor na GC, pač jsem si připadala mezi těmi negativními názory poněkud osaměle 😀
Přeji Ti hodně štěstíčka a symbolicky po tobě plivu 😀 ... samozřejmě pro štěstí 😀 🙂 😉

bukca
5. zář 2008

Moc děkuji

luciasek1982
5. zář 2008

Nemáš zač 😉 🙂

fifinka31
5. zář 2008

Ahojte holky,dekuji za vase nazory a odpovedi.
Bukca,to rada slysim ze ma nekdo aji pozitivni zkusenost s Dr.Cermakem.A nehonil vas nijak do IVF?Asi kdyz videl ze je u vas vse ok,tak volil nejdrive IUI ze.A kolik vam jich doporucil?
Ale opet mam nervy a to z toho ze ja ani za nic nechci jit na laparku!!!A bojim se ze by me do ni hnali.
Myslite ze kdyz reknu ze nechci,ze me nebudou nutit a udelaji mi IUI aji bez laparky?Mate nekdo takovou zkusenost?
Bukca a jake bylo to IUI,bolelo to?Ja se bojim fakt vseho 🙂
A jeste by me zajimalo jestli vam delali aji jina krevni vysetreni nez jen HP,myslim napr.stitnou zlazu,alergii na spermie,chlamydie atd.Myslim si ze by se tydle vysetreni meli delat automat.nez se pristoupi k zakroku jako je IVF nebo laparka.
A kdyz zacnete chodit k jednomu Dr.chodi se porad ke stejnemu?Nebo je to podle toho kdo ma sluzbu?V prizemi je prece jen jedna vysetrovna,a tezko jich tam bude vice najednou.
Jsem zvedava co,ale moc mi pomaha vedet neco do predu,jak to tam chodi atd.DEKUJI

luciasek1982
6. zář 2008

Ahojky Fifinko!!!
Za odpovědi děkovat nemusíš 😉 🙂 Mno pokud jde o laparo, tak já jsem na něm třeba vůbec nebyla a ani mi je dělat nechcou... teda alespoň zatím o tom nepadlo ani slovo! Já byla jen na HCG a to mě posílal ještě můj gynekolog a tak mi nic nezjistili... vaječníky mám průchodné 😉
Jinak pokud jde o odběry, tak abych pravdu řekla, tak ani nevím co všechno mi brali 😲
K lékaři chodíš jen k jednomu... a to k tomu, který je ti přidělen na počátku 😉 Sned ti info trochu pomohlo.... jinak ti přeji krásnou,sluníčkovou sobotu 😉 🙂

fifinka31
8. zář 2008

Ahojki,Luciasek a co je to HCG??To je to zjistovani pruchodnosti plynem??Jsem slysela ze je to velice bolestive,a pokud by nasly srusty,stejne bych musela na laparo.A kolikrat je vse OK jako u tebe a stejne se nedari oteho.
Jinka este mam dotazek 🙂 prisly jsete na radu vcas,nebo ste cekali dele.Ja tam byla s kamoskou na velky UTZ-je tehu,a na radu sme sly snad o 2h pozdeji.
CHystam se tam dneska zavolat,tak snad to nevzdam 🙂
A jak dlouho cca trva ta 1 navsteva?
Bukca,drzim pesti at nejake to IUI zabere 🙂 treba uz tohle 😉

fifinka31
8. zář 2008

Uf,tak jsem obednana a to uz ted na patek!!!A k Dr.Lachcinovi(chtela me dat k Cermakovi,ale sem rekla ze k nemu nechci,tak rekla toho noveho)Luci,jaky je ten Dr.jak na tebe pusobil,mlady,stary?Jeste nema sve foto na jejich strankach.Jinak sestricka byla moc prijemna v telefonu,vsa mi vysvetlila co a jak.Jen mam sok ze tam jdu tak brzy.Ale budu cerstve po ovulaci,tak aspon muze do me mrknout a rict mi jakou mam sliznici a tak.A mozna pristi cyklus uz by mohlo byt IUI.Ale nevim neni li podminka mit nejdrive vysetreni krve+spg a pak se pristupuje k IUI.
Tak ja dam pak vedet jak sme dopadli.papa