Otěhotněla jste některá po prvním IVF?

petulinkaaaaa
7. pro 2011

Ahoj holky, otěhotněla jste některá hned při prvním IVF?

janinous
16. pro 2011

@petulinkaaaaa Moc děkuji 🙂 Brala jsem Gonal a Cetrotide.. U nás pokud je ne úplně nejsilnější hyperstimulák, tak embryjko zavádějí - jen ne dvě, jak jsme měli původně v plánu, ale jen jedno.. Což mi nakonec nevadí, teď jsem radši, že bylo jen jedno.. Dvojčátka jsou celkově větší riziko... Já jsem si taky myslela, že půjdou všechny do mrazáčku, když se objevil hyperstimulák a byla jsem z toho špatná... Ale doktor mi řekl, že u pacientek s hyperstimulačním syndromem mají lepší zkušenosti a větší pravděpodobnost, že se miminko uhnízdí.. Tak uvidíš.. Třeba se Ti ani hyperstimulák nerozjede a nebo když jo, tak nebude tak silný a prcka Ti šoupnou 🙂 Každopádně držím pěstičky, ať to klapne!!!! 🙂 Hlavně dostatek tekutin - já jsem pila i 5 litrů vody denně - a jíst bílkoviny. Kupovala jsem si Protifar, to je koncentrovaná skoro 100% bílkovina v prášku a jedla 3xdenně 10g, až mi lezla i ušima, ale ustáli jsme to 🙂

petulinkaaaaa
autor
16. pro 2011

Tak to jsem měla to samé, Gonal i Cetrotide. Pak jednu dávku Dipherelinu před odběrem vajíček a píchám si Fraxiparin na ředění krve, takže už si připadám jako jehelníček. Zítra už naštěstí poslední a mám klid. Doufám, že injekce už dlouho neuvidím 🙂. Také nám říkali, že mi dají jen jedno,že by dvojčátka byla velký riziko... Mě ho tam nechtěli dát kvůli tomu Dipherelinu, že prý poškozuje sliznici. Ale doufám, že v lednu už budu v pořádku a budu taky těhulka jako ty 🙂. Pít se snažím, ale občas mi to moc nejde a bílkoviny taky dlabu, sýry, jogurty, mléko..., ale ten Protifar bych si mohla taky koupit 🙂. Musí se to pití a bílkoviny dodržovat i v těhotenství?
A jak se cítíš? 🙂

petulinkaaaaa
autor
16. pro 2011
zoditka
16. pro 2011

@petulinkaaaaa Ahojky, po 1.IVF mám úžasného 4 a půl ročního synka 😀 . Takže šance určitě je, moc držím palečky!!!

ahojkyy
16. pro 2011

po prvom IVF máme malého Tomíka, o chvilinku mu je rok. Držím palečky, hlavne pozitívne myslieť! 🙂

ivarei
16. pro 2011

@petulinkaaaaa My máme Adámka a Aničku z prvního IVF 🙂

yes79
16. pro 2011

Ahoj, všimla sem si dotazu, taky máme holčičku po 1. IVF 🙂 už jí je rok a půl

verun85
17. pro 2011

@petrufa86 Ahojky, tak jak? Objevila se tam ta druhá mrška????

martinka87
17. pro 2011

Super, ze je tu tato diskuze... 😉 nas ceka 1IVF v unoru, tak mooooc doufame!!!! 😉
Holky, prosim co to je ten hyperstimulak? Pisete o nem zde skoro vsechny 😉 dekuji!!
My chodime do CARu Apolinar 😉

petrufa86
19. pro 2011

@verun85 ahojda, neobjevila. V pátek ráno jsem to dostala. Dnes sem byla na krvi. Ve 14 hod si mám volat. Jinak jsem objednaná na 28týho na UTZ. Doktor jukne na sliznici a domluvíme se kdy bude KET

petrufa86
19. pro 2011

@martinka87 hyperstimulák je že tělo špatně zareaguje na ty velký dávky hormonů. Ve vaječníku se ti vytvoří strašně moc vajíček (třeba 30). V tělě se ti hromadí voda a může dojít k trombóze. Takže můžeš skončit v nemocnici. Pokud je ten hyperstimulák fakt silný je odložen transfer a embryjka se ihned mrazí.Proto je důležité po OPU strašně moc pít. Třeba :i 4 litry. Jsou ale i holčiny co musí vypít 6-8 litrů za den 😲

verun85
22. pro 2011

@petrufa86 Jeee, tak to mi je líto ☹ Ale hlavu vzhůru...KET určo klapne 😉 Budu držet palce 🙂

verun85
27. pro 2011

@petrufa86 Ahojky, tak ani mně to nevyšlo ☹ Kdypak jdeš na KET?

petrufa86
27. pro 2011

@verun85 Tak to je mi líto. Zítra jcdu na UTZ, tak se domluvíme kdy by to šlo.

verun85
28. pro 2011

@petrufa86 Mně to vychází asi cca někdy na konec února...podle toho, co mám v papírech z CAR. Bohužel tam přes Vánoce 14 dní nejsou, tak tam ani nemůžu zajít dřív a domluvit se nimi☹ Kolik máš mrazáčků?

marcy87
28. pro 2011

Ahoj holky, chci se zeptat jestli má některá zkušenosti s IVF v Budějovicích. Někdo si to chválí, ale někdo zase nadává a tím i já jsem nejistá, zda spíš tam a nebo do Prahy 😒

adenka84
28. pro 2011

@marcy87 asobně zkušenosti nemám..ale jedna má známa si na 4B hrozně moc stěžoval..prý hrozný přístup a a šílený postup při IVF..přešla do Plzně a by tam spokojená..otěhotněla hned v prvním cyklu IVF..
mě tam také pomohli k mimnku..sice až na 4 pokus, ale zadařilo se..zaplať pán bůh.. 🙂
držím ti palečky..

marcy87
28. pro 2011

@adenka84 já jsem teprve ve stádiu vybírání takže ani nevim na kolik se to vyšplhá cenově, co neproplácí pojišťovna 😨 ale o to ani tak nejde, spíš aby člověk na to byl připravenej. Plzeň si chválí spousta lidí i celkově jako zdravotnictví 🙂 já jen mám trošku obavy, aby jsem tam pak nebyla jak Alenka v říši divů 😀 a kor, když nemám celkově s naší nemocnicí moc dobré zkušenosti 😒 mám spíš obavy, že co když zrovna u mě to nepůjde atd. 😖

marty154
28. pro 2011

Ahojky,nám se to taky podařilo při 1.IVF(ale po 4 týdnech jsme o dvojčátka přišly) a na 2.IVF to vyšlo taky a čekaly jsme dokonce trojčátka a dnes máme krásnou holčičku. 🙂 Takže šance je vždycky 🙂 😉

marcy87
29. pro 2011

Ahojky a ještě by jsem se chtěla zeptat, jak dlouho trvá celková přípava a vyšetření, než dojde k samotnému uložení vajíčka do dělohy. Asi to bude individuální, ale nikde jsem se zatím o tom nedočetla 🙂

adenka84
29. pro 2011

@marcy87 není to tak jednoduché...IVf ti doporučí jen tehdy když máš nebo máte nějaký zjištěný problém..a víse, že se přirozeně otěhotnět nedá...pokud jste v pořádku nabídnou vám v první řadě IUI..(inseminaci) připraví tvé tělo na ovulaci a zavedou ti do dělohy manželovo speciálně připravené spermie...IUI je bezplatná a můžeš jich za jeden rok využít 7 pokusů...pokud se najde závažnější problém pak se buď vyřeší, pokud jde enebose přistoupí k IVF...před tím tě pošlou na genetické a imunologické vyšteření, které jim ukáže co a ajk dál..buď se najde nějaký problém, ktreý jim pomůže v postupu a nebo se dokonce ten problém vyřeší a nebo se rovnou začne IVF...
¨nám na genetice zjistili u manžela odchylku genu..musela jme potom když jsme byla těhotná na odběr plodové vody, aby se vada ui miminka nepotvrdila..naštětsí to bylo vše Ok..na imunologii, mě zjistili, že mám v sobě bacil, který ničí manželovo spermie, mám ho hned na začátku úpochvy, takže u mě spermie neměli šanci doputovat tam kam měli, protože mé tělo je hned zničilo, navíc kdyby dopluli tam kam měli, tak by tam nebylo co oplodnit. protože já neovuluji...navíc, jsme měla po operaci slepého střeva srůsty, takže jsem byla na laparaskopii a tam se zjistilo, že mám i neprůchodné vejcovody..tak my je rovnou profoukli, jedn je v pořádku, druhý stále nefunkční..u IVF je to, ale jedno..vejcovody nejsou za potřebí..také mě dělali hysreroskopi..to je kontrola dělohy... pak jsem byal v Lázních a hned po Lázních jsme šli na poslední pkus IVF a zadařilo se.věřím, že mě ty Lázně pomohli..
před tím jsem zkoušela všelicos i léčitelé, ale nic nepomohlo...

je to dlouhá cets, ale chce to trpělivost a lékařům důvěřovat..dnes medicína dokáže zázraky..

jiank samotná příprava na IVf trvá cca 14 až měsíc..záleží jaký stimulační protokol ti lékař zvolí..já měla třikrát krátký, to jsem píchal injekce 12 dní...na poslední pokus u mě skusili dlouhý protokol to jsme injkece píchal přes měsíc a rovnou 3 denně a bohu dík zadařilo se:::

rychetkami
29. pro 2011

@petulinkaaaaa po každým IVF je šance, tak to nevzdávej předem....🙂Moc držím pěsti!

petrufa86
29. pro 2011

@verun85 tak včerejší UTZ: sliznice zatím 6,5 mm, takže to na ovulaci zatím nevypadá. Další UTZ v pondělí pokud bude sliznice narostlá jdeme do toho, za 3-5 dní transfer. Pokud ne tak až koncem ledna začátkem února a to dostanu prášky na růst sliznice. Tak jsem začala pít kontryhel. Nevím, jestli po tom sliznice naroste, uvidíme. My máme zamraženo 5 embryí. A vy?

maeta
29. pro 2011

Ahoj holky. Po 4IUI jsme podali zadost o IVF a v lednu jdu do centra na UZ a dohodnout se co a jak. Proc se dela UZ 20-26DC? Co chteji zjistit? To je uz prece po ovu.

petrufa86
29. pro 2011

@maeta Na UTZ se chodí cca obden protože si pícháš injekce a oni koukají na to, jestli ti rostou vajíčka a podle toho ti snižují nebo zvyšují dávky. IVF je umělý proces, takže si pak budeš píchat injekce kromě toho ještě proti ovulaci (aby ti nesestupovali vajíčka) pak cca 2 dny předtím aby ti ty vytvořený umělě sestoupili a mohli se odsát.

fiallinka
29. pro 2011

jj, vyšlo mně první ivf a mým dvěma kámoškám taky (mimochodem, všechny ohss a dvojčata 🙂

maeta
29. pro 2011

@petrufa86 ten proces znam, to jo, ale ja jeste nic neberu, jeste jsem nic nedostala, jen ted se dohodneme co a jak. V lednu se o jeste zahajovat nebude, az ten dalsi cyklus. Dnes jsem dostala ms a oni mi chteji delat UZ mezi 20-26 DC, coz bude davno po ovu. Tak nevim co tam chteji zjistovat.

verun85
30. pro 2011

@petrufa86 Ahojky, tak tomu vůbec nerozumím, jak to má být s tou sliznicí. Ale asi podle velikosti zjistí, kdy má být ovulace a kdy tam ty prcky šoupnout 🙂 My máme 7 mrazáčků. Některé jako blastocysty a některé jako moruly. Zrovna včera jsem přemýšlela, jestli ti v caru dají na výběr, jestli chceš zavést blastocysty nebo moruly. Mně zaváděli blastocysty a nic, tak jsem si říkala, že možná ty moruly by byly lepší. Někde jsem četla, že i nejsou tolik náchylné k rozmrazování. Ale stejně si myslím, že se nás na to ptát ani nebudou a udělají si to podle sebe.

malajerry
30. pro 2011

Ahoj.Pokud se mohu vložit do debaty,tak ráda podpořím.
Já chodila do centra skoro 3 roky a pořád se nedařila stimulace a když jo,tak max 1 vajíčko,tak mi udělali 4X IUI.Pak jsme se rozhodli pro IVF a stimulace byla úspěšná až po MERIONALu,vzali mi celkem 32 vajíček.Půlku jsme nechali oplodnit jehlou a byla to dobrá volba,protože nám zůstalo 12 Morulek.
Bohužel po odběru tolika vajíček jsem dostal hyperstimulační syndrom a ET se musel odložit.
1.KET 1 morulky byl neúspěšný,ale hned následující cyklus jsme podstoupili 2.KET se 2 morulkama a z toho mám již 16.měsíční Terezku.
Takže nezoufejte.Naděje umírá poslední!!! 🙂

petrufa86
31. pro 2011

@verun85 při přirozeném otěhotnění i při umělém musíš mít sliznici narostlou mimilálně na 8 mm jinak se to neuchytí a podle toho oni poznají jestli máš nebo nemáš ovulaci. Kdyby jsi ji měla nižší tak ti umělko neudělají, nemá to smysl. Mě zaváděli 2 blastocysty. 2 embryjka nám zamrazili třetí den a 3 5tý den. Ten den co mě dělali transfer. Nevím, jestli ti dají v caru vybrat na to sem se neptala. Ale oni ti je rozmrazí (to trvá cca 45 minut) a pak je stejnak ještě 3-5 dní pozorují jestli se vyvíjejí aby ti nezavedli mrtvá embryjka. Takže ti rozmrazí morulu a může to dojít do stádia blastocysty.

@maeta tak to nevím proč jdeš až tak pozdě na UTZ. Já myslela že už stimuluješ.