Pár týdnu po laparoskopii, znovu léčba Clostilbegytem

jane86
14. lis 2009

Ahojky, otvírám nové téma. Je tady někdo kdo je po Laparoskopii a hned bude zase začínat s léčbou clostilbegytem? A možná i pregnylem?

schimi
14. lis 2009

Ahoj 🙂 , jen se zeptám a chystáš se na IUI 😉 , nebo IVF 😉 , protože pregnyl je na prasknutí folíků a dává se před IUI 😉

jane86
autor
14. lis 2009

Hmh, to já nevím. Moje doktorka mi řekla, že hned po Laparce nasadíme clostil a přodáme k tomu injekci.

schimi
14. lis 2009

Tak to asi chce dělat něco na způsob IUI, jinka by to nemělo smysl 😉 😉

jane86
autor
14. lis 2009

Abych pravdu řekla IUI moc nerozumím.....A ty jsi v jaké fázi snažení?

schimi
14. lis 2009

Druhý IUI 6.11. 😉 čekám na výsledek 😀 😀 .. IUI je metoda, při které se katetrem zavedou nejlepší spermie manžela ženě přímo do dutiny děložní 😀 😀

jane86
autor
14. lis 2009

Tak to mi asi dělat nebude. 5íkala, že pregnyl píchne na to yby 100% věděla , že folikul praskne. A jak dlouho se snažíte?

mmmk
14. lis 2009

Jane, ja to tak mela. Po laparce jsem pockala na ms a v novem cyklu zacala uzivat clostil a pichla si injekci pregnylu v den, kdy byl foliku dostatecne velky. IUI ani IVF jsem nepodstoupila. Neni to vubec nutne. Ucinna na me byla az kombinace puregonu, dvou pregnylu a utrogestanu 😉

spagatice
14. lis 2009

Ahoj jane, já jsem podstoupila v únoru laparoskopii, v březnu a v dubnu mi doktor nasadil clostilbegyt. No a čekali jsme, co to se mnou udělá. V květnu jsme se měli domlouvat na přestupu do CARu. Nakonec to nebylo nutný. Clostík šikula v dubnu zabral 😉

jane86
autor
14. lis 2009

mmmk také užívám utrogestan. A ty jsi teda těhu?
spagatice takže 2 měsíce po laparci jsi byla těhu? A co ti na laparce zjistili? A jak dlouho jste se snažili?

mmmk
14. lis 2009

Jane, ja jsem otehotnela rok a ctvrt po laparce, ale kvuli PCO jsem nebyla ani chvilku bez hormonu. Clostil nezabral (coz neni tragedie), bylo mi po nem zle a ucinek zadny. Ale zabral puregon, pregnyl a utrogestan, bez pomoci IUI ci IVF 😉 Ale v CARu teda, myslim, ze normalni gynekolog ten puregon sam nenapise. Tam se musi sledovat, jak folikul roste, protoze naroste vzdycky 😉

jane86
autor
14. lis 2009

Já clostil užívala už před tím a fungoval na mě dobře. Folíky pěkné a velké a le stejně nic z toho. Už jsem z toho nedaření nějaká unavená

jane86
autor
14. lis 2009

mmmk a co ti zjistili na Laparce? A jak dlouho jsi už těhu?

mmmk
14. lis 2009

Jane, to otehotneni je zalezitost mnoha faktoru. Napriklad nacasovani a nebrani vubec zadnych bolest tisicich prostredku pred ovulaci. To dokaze ovulaci uplne zastavit nebo prekazit.
Na laparce mi nezjistili nic, co bych nevedela - male cysticky na vajecnikach, ktere rozvrtali; vejcovody pruchodne bezvadne; dve mala zhojena loziska endometriozy 😉 On nekdy zabere i ten pruplach vejcovodu. Jsou tam treba malicke blokady nebo pavucinkove srusty, ktere ten tlak tekutiny prorazi. Tu na konikovi je hodne holek, co otehotnely hned po laparce 😉 Jsem v 19. tydnu.

spagatice
14. lis 2009

Jane přesně tak, dva měsíce po laparce jsem otěhotněla. Zjistli mi PCO, jinak nic, děloha i vejcovody naprosto v pořádku. Jen ty vaječníky nechtějí bez clostíku nějak pracovat.

jane86
autor
14. lis 2009

spagatice- mě taky řekla, že mám líná vajíčka.
mmmkco je endometrioza? 19. týden? Tak to je krásný to gratuluju a tiše závidím, ale třeba taky budu mít štěstí.

jane86
autor
14. lis 2009

spagatice : PCO je coo?

mmmk
14. lis 2009

Endometrioza je takova jakoby porucha, kdyz narusta delozni sliznice i mimo delohu. Treba ve vejcovodech, pochve nebo i v dutine brisni. Zjistit se da jen pri te laparoskopii a projevuje se casto velice bolestivou dlouho menstruaci.

PCO - to mam taky. Je to syndrom polycystickych vajecniku. Na vajecnikach je spousta malych folikulu, ale zadny dominantni. Zena neovuluje. Priznaky PCO - nadmerne ochlupeni v obliceji i po tele, spatna plet (akne), nadvaha, chybejici nebo zridkava menstruace, zvysena hladina testosteronu v krvi (zjistit se da pri hormonalnim profilu), cysty na vajecnicich. Pokud ma zena alespon tri tyto priznaky, da se povazovat za pacientku s PCO. Ale da se otehotnet i bez IVF 😉 Meli jsme tema, kam chodily neuspesne uzivatelky clostilu, co nechtely na IVF a jsou tehotne uz skoro vsechny vc. Spagatice a me 😵 A zrovna Spagatici pomohl clostil, jinym ne.

jane86
autor
14. lis 2009

Já jdu v pondělí na stehy tak snad mi MUDr. řekne víc. Hormonální profil mi nedělala. Ae clostil na mě funguje suprově.

bury
14. lis 2009

Tak já byla na laparce 7.4. tento rok, všechno bylo OK. v květnu jsem navštívila poprvé CAR a hned jsme se domluvili na IUI. Nestimulovala jsem nijak. 10.6. pregnyl a 11.6. IUI. A zadařilo se 😉

jane86
autor
14. lis 2009

bury tak to gratuluju....

luckamb
21. bře 2013

Ahoj holky,
měla bych stejný dotaz jako je na začátku diskuze.
Mám endometriozu a před prvním těhotenstvím, jsem šla na laparku, všechna ložiska dali pryč a já otěhotněla do měsíce. 8.4. jdu zase na laparku a dle všeho tam zase endometrioza je. Pan dr. mi sám řekl, že budu mít po laparce měsíc, dva na to abych otěhotněla, protože pak se zase endoška vrátí. Takže myslíte že je lepší to nechat na přírodě jako před 4 lety, nebo se domluvit s dr. aby mi pro jistotu dala Clostil?