Pardubický Sanus

lukase
28. kvě 2008

Je tu podobné téma, ale uzamčené, proto vytvářím nové.

karot
1. čer 2008

Toto téma tu je a stále běží 😉 :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lukase
autor
2. čer 2008

Karot, díky za odkaz, přehlédl jsem ho.
Psal jsem se dlouhatánský příspěvek, náš velmi nepříjemný zážitek s doktorem Robertem Středou.
Bohužel jsem se uklikl a celý příspěvek mi kamsi zmizel než jsem ho stačil odeslat.
Ještě jsem neměl čas ho sem znovu napsat.
Jitří to ve mně emoce :( Myslím, že se lidé budou hodně divit až to se

lukase
autor
2. čer 2008

Karot, díky za odkaz, přehlédl jsem ho.
Psal jsem sem dlouhatánský příspěvek, náš velmi nepříjemný zážitek s doktorem Robertem Středou.
Bohužel jsem se uklikl a celý příspěvek mi kamsi zmizel než jsem ho stačil odeslat.
Ještě jsem neměl čas ho sem znovu napsat.
Jitří to ve mně emoce :( Myslím, že se lidé budou hodně divit až to sem napíšu.

karot
3. čer 2008

Tak napiš. 😉
Já mám zkušenosti jen s dr.Provazníkem a nemůžu si na něj vůbec stěžovat. 😵

dasty
3. čer 2008

Já mám zkušenosti s oběma a díky Středovi jsem těhule,nemůžu říct něco špatnýho 😉

lukase
autor
3. čer 2008

Na doktora Provazníka jsme slyšeli také jen chválu.
Naštěstí Středa už je pryč, prý šel do Prahy.
Ale do ISCARE už asi těžko. Kamarádi, kteří ho také v Sanusu navštěvovali a kterým Středa zpackal těhotenství, jeli pak do ISCARE.
Mluvili s primářem u kterého Středa praktikoval. Ten primář jim řekl, že se za Středu stydí.

karot
4. čer 2008

😕 😕 😕 😕
Co se na tom dá spackat?

slunickooo
4. čer 2008

AHOJ vššichni,

máme tu téma Sanus, HK, Pce, Jihlava , tak se přřipojte k nám - je nás tam docela dost, a rádi bychom urččitěě slyššeli názory na mudr. Střředu .... díky 😉 😉

slunickooo
4. čer 2008

jo - je to v sekci - Snažžení 😉

karot
4. čer 2008

Však já už jsem o tom informovala ve 2.příspěvku. 😉
Berete tam jen snažilky,nebo všechny ostatní,co měli a mají se Sanusem něco společného?

lukase
autor
4. čer 2008

Spackal konkrétně toto.
Známým se podařilo po umělém oplodnění otěhotnět.
Jeho žena onemocněla chřipkou. Doktor Středa jí podal léky, které se v těhotenství nesmí užívat.
Ta žena potratila.
Známým se přijel omluvit primář hradeckého Sanusu.

lukase
autor
4. čer 2008

Toto je náš příběh, naše zkušenost s umělým oplodněním v pardubickém Sanusu, konkrétně pod dohledem doktora Roberta Středy.
Naše první početí před dvěma lety bylo přirozené a skončilo potratem v 6 tt.
Následoval půl rok snažení, bezúspěšně.
Obvodní gynekolog Mudr.Sýkora (vřele nedoporučuji) přesvědčil manželku že je příliš stará (37 let!!!)
a že musíme oba na umělé oplodnění.
Musím doplnit, že vzhledem k prvnímu přirozenému početí byl vyloučen problém u manželky a musel jsem jít na vyšetření já.
Výsledek byla zhoršená morfologie a pohyblivost spermií. Početí je možné, ale během let snažení.
Navštívili jsme tedy Sanus a byli přiděleni k doktoru Středovi.
Po dvou neúspěšných inseminacích jsme měli jít na třetí poslední inseminaci.
Doktor Středa nás přemluvil absolvovat rovnou umělé oplodnění.
Měli jsme si vyřídit žádost na zdravoní pojišťovnu a čekat na její potvrzení.
V tu dobu měla manželka 14 dní do začátku menstr.cyklu. Upřesním, že umělé oplodnění probíhá přesně v určité dny cyklu, proto příchodem menstruace bychom museli další měsíc čekat.
Doktor Středa už nasadil různé prášky, s tím, že potvrzení určitě přijde.
Nepřišlo. Byli jsme značně nervozní. Ženě podal doktor Středa jakýsi preparát na oddálení menstruace.
Už jsme to nevydrželi a zavolali jsme si sami na zdravotní pojišťovnu, co je s tím potvrzením?
Překvapení, žádné potvrzení už se přes rok nedává, tyto žádosti už se schvalují automaticky!
Pan doktor Středa jen pokrčil rameny, že si neuvědomil, že to tak je, ani se neomluvil. Mohli jsme tedy začít cyklus stimulace vaječníků, peníze byly schválené, to ho nejvíc zajímalo. Takže manželce prášky vysadil a měla by se dostavit menstruace. Jenže se nedostavila. Po týdnu tedy píchnul vyvolávací injekci. Menstruace přišla, ale tak nějak divně. Trvala 10 dní formou malého špinění.
Už to napovídalo, že něco je špatně. Pan doktor Středa utěšoval:“buďme optimisté“.
Vyzvedli jsme si stimulační injekce asi za 5 tisíc Kč a žena si je začala píchat do břicha.
Doktor Středa každý druhý den sledoval na ultrazvuku růst folikulů. Zvyšoval ženě dávky injekcí, protože folikuly nerostly tak jak by měly. „Nevím co se děje, příroda si s námi zahrává“ říkal doktor Středa.
Už jsme byli opravdu nervozní, cítili jsme že něco je špatně, že takhle to být nemá.
Nicméně jsme vyčerpali přidělenou dávku injekcí, která normálně ženám stačí a ještě jim zbyde.
Doktor Středa klidně prohodil, že si máme jít koupit další injekce asi za 3 tisíce Kč.
Žena už měla rozpíchané břicho, nicméně folikuly dosáhly aspoň minimální velikosti a byl už taky čas přistoupit k jejich odsátí.
Podstoupila v narkoze tedy odsátí folikulů. Po zákroku ležela na lůžku a mohl jsem k ní.
Bolelo jí břicho a plakala. Po chvíli přišel doktor Středa a chladně prohodil, že musí s lítostí oznámit, že ve folikulech se nenašlo žádné vajíčko!
Tělo prostě žádné nedodalo. Manželce vylétl puls a rozplakala se ještě víc. Oba jsme byli zklamaní ale vzápětí jsme byli šťastní, že celý tenhle podělaný cyklus pro nás skončil, naše trápení.

Po tomto neúspěšném cyklu jsme prohledali internet a diskuze k umělým oplodněním.
Dozvěděli jsme se, že náš průběh přesně odpovídá stavu, kdy lékař medikamenty zasáhne do přirozeného cyklu ženy. To jen proto, že nebyl schopen zjistit, že potvrzení od pojišťovny není potřeba.

Rozhodli jsme se navštívit centrum Arleta v Kostelci. S tím, že až se žena dá z té vší chemie co do sebe napíchala, do pořádku, podstoupíme tento cyklus jinde.
Pan doktor (jméno si nevybavuji) v rozhovoru s námi jen potvrdil, co jsme vyčetli na internetu.
Že léky ovlivňovaný průběh menstruace má negativní vliv na průběh stimulace vaječníků.
Udělal ženě prvotní vyšetření, odběr krve a stěry.
Po dvou týdnech jsme si zavolali na výsledek a oznámili nám pozitivní na chlamýdie!
To mi tedy vysvětlete, jak je možné, že po půl roce různých vyšetření a zákroků v Sanusu na chlamýdie nepřišli! No nic, dostali jsme antibiotika na 3 dny. Po kontrolních stěrech v pořádku.
Kdo neví, co jsou chlamýdie, tak jsou to bakterie, které žijí v pohlavních orgánech a brání početí.
Jejich přítomnost a vyšetření na ně je dnes stále velmi podceňováno, přitom mnoha lidem vyléčení chlamýdií způsobilo početí potomka přirozenou cestou.
Tam nejspíš patříme i my. Po dvou měsících od přeléčení chlamýdiemi jsme počali přirozenou cestou.
Nyní mámě měsíc do porodu, vše v pořádku.

Na závěr bych chtěl vzkázat toto.
Z dnešní lékařské vědy je hlavně byznys. Nejde už o to pacienta vyléčit nebo mu hned pomoci, spíš jde o to, vyždímat ze zdravotní pojišťovny maximum.
Dále, nevěřte bezhlavě doktorům a neoddávejte se do jejich rukou. Mějte s sebou své manžele, rodiče, konzultujte co nejvíc s kamarády, na internetu apod.
Když nebudete mít ze svého lékaře dobrý pocit, ihned to u něj zabalte!
My jsme vyměnili obvodního gynekologa a můžu říct, že jedině dobře.
Také vyzkoušejte přírodní metody léčby, různé bylinkové přípravky. Chemie není pro tělo to nejlepší ikdyž nepopírám, že někdy to bez ní nejde.
Důvěřujte víc přírodě a bohu (nebo na co věříte) spíš než lidem lékařům.
Náš zdravotní stav vyloženě umělé oplodnění nevyžadoval. Pokud jste na tom podobně, zkoušejte to jinak. Když už si nechcete ušetřit trápení, minimálně ušetříte pár tisíc. Do 40. let věku ženy je opravdu ještě čas na první početí, nenechte si namluvit, že jste stará.

Tento příběh jsem několikrát přepisoval, protože byl plný emocí. Snažil jsem se ho od nich očistit aby byl hlavně věcný a přínosný. Spoustu věcí jsem určitě vynechal, ale to hlavní zůstalo.

Přeju všem čekajícím aby se jim jejich přání splnilo.

karot
4. čer 2008

Lukase...............tak.to.je.mi.líto. 😔
Já.si.teda,tenkrát.mohla.vybrat,ke.komu.budu.chodit,ikdyž.jsem.osobně(ani.z.doslechu).neznala.ani.jednoho. 😉 Mám.za.sebou.4.inseminace.a.1.laparku.Když.už.nám."hrozilo"UM,tak.si.vzal.Provazník.dovolenou.My.se.zbavili.na.jeden.cyklus.stresu.a.náhodou.se.to.povedlo. 😵

lukase
autor
5. čer 2008

karot: tak to gratuluju 🙂 to mě opravdu potěšilo, že se vám to povedlo přirozeně.

karot
5. čer 2008

Mě.ani.nemluv.My.bysme.to.UM.asi.nepodstoupili.Provazník.nám.1.pokus.vypočítal.min.na.20000kč.a.to.by.na.nás.bylo.moc.A.když.si.ještě.představím,že.bysme.dopadli.jako.Vy..................navíc.Ti.nikdo.nezaručí.úspěch.a.ty.peníze.Ti.nevrátí. 😝
Pokud.se.nám.další.mimi.nepovede.přirozenou.cestou,do.CARu.mě.nikdo.nedostane. 🙄
Nemysli,já.si.taky.užila.Když.se.při.zavádění.katetru(stalo.se.to.asi.2krát)zjistilo,že.už.mám.zavřenou.děl.branku,tak.si.na.mě.vzal.Provazník.kleště.a.udělal.si.tam.vchod.po.svém. 😔
Tenkrát.jsem.byla.ochotná.pro.děcko.podstoupit.všechno,ale.teď.už.ne. 😝
Jedno.mi.stačí.a.když.se.povede.i.to.druhé,takbudu.spokojená.A.když.ne,tak.se.nezblázním. 😉

lukase
autor
5. čer 2008

20 tisíc je běžná spoluúčast pacienta, celý cyklus prý stojí 80 tisíc, čili 60 tisíc hradí pojišťovna.
Další obecné a nepravdivé tvrzení tedy je, že 3 pokusy hradí pojišťovna, pravdou je, že je spoluhradí.
My jsme skoro těch 20 taky vyhodili a zbytečně, však jsem se taky cukal, když nás Středa nutil chodit pro další injekce.
Na Provazníka jsme slyšeli jen chválu, měli ho známí. Nás navštívil jen jednou, na závěr, když byla manželka po odsátí prázdných folikulů. Projevil aspoň zájem a spolucítění, úplně jiný přístup než od Středy.
Jinak manželku taky Středa při inseminaci roztahoval kleštěma.
Navíc před IVF jsme museli do hradeckého Sanusu, kde jí v narkoze roztahovali děložní hrdlo.
Prý že mají zkušenost, že to pomáhá. Nevím, z operačního sálu odcházeli mladí praktikanti s foťákem, tak nevím co si o tom mám myslet. Spíš potřebovali nahnat body za výkony a možná si udělat i nějakou studijní dokumentaci. Manželka tam pak 4 hodiny ležela a nemohla tu narkozu rozchodit.
Kdepak, ať jdou doktoři k čertu, jsou to dneska byznysmeni, jde jim o peníze a ne o vyléčení. To je pro ně jen vedlejší efekt.
Prosím, nepiš ty tečky za každým slovem, špatně se mi to čte, díky.

karot
5. čer 2008

Promiň,...........měla jsem rozbitou klávesnici,...............nešel mi mezerník.Kdybych tam ty tečky nedělala,četlo by se Ti to ještě hůř. 😀
Plně s Tebou souhlasím.Na neštěstí druhých se dají vydělat pěkné peníze. 😔

karot
12. led 2009

lukase,..................mrkni sem 😀 :
www.ivfnempardubice.cz

kubinkov
12. led 2009

Jsem tu náhodou, ale zaujali jste mě. Pan doktor Středa jen mění působište. Asi mu nikdo v Pardubicích neunikne. Všem přeji zdravá miminka a hodně zdraví.

hoh
28. dub 2013

Ještě,že jsem si našla Gennet v Praze tam jsou opravdový špičky 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru