PCO a IVF, podařilo se vám otěhotnět?

saurer
27. led 2013

Ahoj holky,
předem se omlouvám, pokud u už některé podobné téma je, ale moc by mě potěšily pozitivní zprávy.
Příští týden začnu stimulovat na 1. IVF s diagnózou PCO. A moc by mě zajímaly vaše příběhy, zda se vám podařilo otěhotnět, popřípadě na kolikátý pokus a podobně.
Vím, že PCO se dá zvládnout i přirozeně, ale nejsem tento případ a zvolili jsme pomoc ne přírodní, ale lékařskou.
Díky za vaše komentáře 🙂

bosorkajarka
27. led 2013

@saurer ja jsem priklad kdy pomohla medicína jestli chces podrobnosti tak moje dva albumy nebo se klidne ptej co budu vedet rada zodpovim 😉

saurer
autor
27. led 2013

@bosorkajarka jejda to se tak krásně čte 🙂 prostě nádhera 🙂 moc ráda bych tě taky takhle následovala 🙂

bosorkajarka
27. led 2013

@saurer u pco jsou šance dobre jen muze byt problem spravne nastavit stimulaci.

saurer
autor
27. led 2013

@bosorkajarka já má taky prý stimulovat puregonem...zkoušeli jsme fostimon na IUI, ale vůbec nic se nedělo...asi budu muset mít větší dávky...tak uvidíme, snad to dobře ohlídají

mikula77
28. led 2013

@saurer Ahoj,mám taky PCO,přirozeně to nejde,ale reaguji až moc dobře na nízké dávky.Otěhotněla jsem po osmém IVF,bohužel to nedopadlo,abort v 17tém týdnu z nezjištěné příčiny.........Devátý pokus před námi.OHSS mám vždy,někdy méně někdy více.U PCO je největším problémem právě uhlídáni vaječníků,kór když reagují dobře i na nízké dávky.Otěhotnění může být problémem zvláště proto,že třeba vajíčka jsou,ale ne kvalitní,což je u PCO běžné.Přeju Ti hodně štěstí,ať je cesta za mimčem co nejkratší a bez bolestí....... 😉

saurer
autor
28. led 2013

@mikula77 no teda, to nejsou moc povzbudivé zprávy ☹
já když jsem minimálně stimulovala fostimonem, tak jsem nereagovala, ani na dvojitou dávku
tak třeba otěhotníš přeci jen přirozeně, nebo máte ještě nějaký problém?

mikula77
29. led 2013

@saurer Ne,nemáme další problém,ale přirozeně se to nestane.Kdyby náááhodou jo,tak už by to za ty leta bylo.Hlavu vzhůru,dočkáš se 😀

saurer
autor
29. led 2013

@mikula77 ach jo, tak ti taky držím palce, aby se zadařilo...když ne hned, tak jednou určitě 🙂

muddledgirl
25. únor 2014

@mikula77 ahojky to Ti moc držím pěstičky,určitě to už všechno dobře dopadne... 😉

muddledgirl
25. únor 2014

@saurer ahojky...nám se zadařilo 2.IVF /čtvrtý transfer/...Ale před posledním transferem..jsem se objednala k endoktrinoložce a zjistili mi autoimunitní zánět štítné žlázy....Také jsem stimulovala puregonem.... 😉

mmarch
3. bře 2014

@muddledgirl ahojky, koukám, že máme stejný problém - pcos a autoimunitní zánět, dali ti na endo nějaké léky na tu štítnici? já tam chodím na kontroly a prý i když mám autoimunitní zánět, tak u mě ještě nepropukl, je to v klidu a nedali mi žádné léky. Rozhodli jsme se teď pro IVF, v pátek jsme byli v car a dostali veškeré papíry k pročtení. jediné co mi leží v hlavě je ultrazvuk 1DC, to si nějak nedovedu představit, jak to probíhá přes menstruaci?? navíc když nemám vůbec pravidelnou ms, tak netuším jak vystihnu ten první den

muddledgirl
3. bře 2014

@mmarch ahoj kočko....já ho léčím od června aut. zánět,beru Letrox...začínala jsem na 25 a teď beru už 100.Holt někdo to takhle v těhotenství má.....každé dva měsíce chodím na krev.

1DC je nejlepší,protože u PCOs by měl být krátký protokol a to znamená stimulace od 2 DC.Doktor musí posoudit sliznici,aby podle toho nastavil stimulaci.Dokud jsem neovulovala,tak u KEt mě automaticky doktor napsal estrofem...to pomáhá na sliznici.

Je dobrý,že se MS má počítat,že je to první den jen když je to do šesti do večera...

mmarch
3. bře 2014

@muddledgirl Děkuji za odpověď, teď trošku trapný dotaz, ale to mám jít na křeslo na ultrazvuk s vložkou??? už od 1dc to mívám hrozně silné... 😀

muddledgirl
3. bře 2014

@mmarch no..narovinu....mně utz dělal jen před tím posledním ketem a nastal trapas....já si nemyslela,že bude dělat utz a tak jsem řekla,že mám tampon..a on,že to jde i přes něj...a já,že teda néé a chechtali jsme se a šla jsem si ho vyndat u nich na wc..... 😀

muddledgirl
3. bře 2014

@mmarch utz 1 DC mě dělal jen před Ketem...dřív to nebylo nutné...protože jsem neměla ovulaci....No a před posledním etem mně prohlížel dřív než 1DC...myslím že kolem 12 DC,aby viděl jak mi roste či neroste sliznice..podle toho by to měli poznat už dříve,ale každý car má jiné postupy...

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

muddledgirl
3. bře 2014

@clarinula kdo vymýšlel dotazník??? U bodu dva by mělo být 1-2 roky apod....Otázka tři je nesmysl....Protože když je IVF je následně provedet ET nebo KET....A ICSI jde ruku v ruce s IVF...nejde to rozdělit...

muddledgirl
3. bře 2014

@clarinula o.k. máš to vyplněné....u otázky tři doplněno do jiných...pa

stepmom
Autor odpověď smazal
Zobraz