PGD. Vaše zkušenosti, výsledky, kde a proč

tonytony
11. pro 2010

Hledala jsem a nenašla, tak zkouším založit téma ohledně PGD( preimplantační genetické diagnostice), která se provádí v rámci IVF...
Ráda bych slyšela od ostatních zkušenosti a výsledky, které s touto metodou- vyšetřením mají,kde ji podstupovali a proč, kolik embryjek bylo vyšetřováno a kolik z nich bylo v pořádku... a zda se vybrané zdravé embryjko chytilo nebo ne... Prostě vše o tom...
Mám za sebou 1. neúspěšné IVF s PGD, za měsíc mě čeká další stejný pokus...

kikit
9. kvě 2013

Ahoj,chodime do Gennetu na Letny k dr. Vykysaly. Nevim, ze by jsme zmenili CAR uz jsem taky premyslela. Otazka je, jestli v mem pripade by nam nejak pomohli. A co ty, uz jsi byla na KET? Drzim palce!!!!

akashka
12. kvě 2013

@kikit co jsem četla tak repromeda a helios mají velmi dobre výsledky s PGD a reprofit si zas hodně holek chválí... Myslím že za konzultací jinde nic nedáte 😉 mě čeká KET asi za 14 dní, už se strašně těšín až budu mít to malé u sebe 🙂

margitam
2. srp 2013

@kikit
@akashka ahoj holky, prosím napíšete mi svoje zkušenosti s PGD? jsem taky v Gennetu, jsem čerstvě po IVF....z 8 vajuch se nám oplodnilo 5 ☹ teď ještě čekám jak se budou vyvíjet a pak je čeká PGD......mám strach abyc něco zbylo

werik153
7. lis 2014

Ahojky Holky, sice nevím jestli sem některá chodíte ale mohla by jste mi prosím některá napsat zkušenosti s preimplantační diagnostikou ? Mám chromosonální vadu....tak jsem se chtěla jen zeptat, šla bych asi nejspíš do Liberce do Genetu a nebo do Prahy do Motola...ale vůbec netuším co to vše obnáší, vím jen co to znamená, ale kolik to stojí ? hradí to pojišťovna ? co nějaké léky mimo ? Jaká je šance že se to povede ? jsem dost mladá, přítel taky 22 a 25, je větší šance na úspěch ?

martinafiamma
21. lis 2014

@werik153
Ahoj werik 153,my jsme podstoupili PGD aCGH v Heliosu v Brne,na zadnou jinou kliniku bych ani nesla.Jsou naprosta spicka v oboru...A cekame chlapecka z 2.KETu.Jsem ve 28 tydnu a tehotenstvi probiha v poradku.Nemela jsem zadne problemy!!!
Urcite doporucuji Helios v Brne!!!!!

werik153
24. lis 2014

@martinafiamma Ahojky, moc díky 🙂 Brno je od nás ale cca 350 km...takže trochu z ruky... :( nejblíže mám Liberec a pak Prahu(100 km asi) a napsala by jsi mi prosímtě třeba do zprávy nebo tak, jak to asi tak probíhá ? já jsem ještě nikde nebyla, chceme až po novém roce, tak abych aspoň něco málo věděla..a byla trochu v klidu...

martinafiamma
25. lis 2014

Ahoj neni zac...Vzdalenost bych neresila,ja mam Helios 900 km nybrz bydlime v zahranici,tudis tam a zpet je to 1800 km.Ale rozhodne oni za to stoji....
Probiha to tim zpusobem ze prijedes,odstimulujes si jeden mesic cirka,odeberou ti vajicka ktere oplodni a ty mezitim jedes domu,protoze PGD aCGH se provadi jen 5. nebo 6.den kultivace a pockas si tak max. 20 dni na vysledky.A jakmile je mas tak staci se jen rozhodnout kdy jit na KET.
Ja bych si tam alespon zavolala a chtela zkonzultovat,protoze je spousta klinik co odebiraji bunky uz ze tridennich embryi a tim je bud poskodi anebo ty se prestanou vyvijet a do 5.dne ani nedorostou.
Nekoukej na kvantitu kilometru ale na kvalitu prace a rozhodne na typ stimulace a jak se o tebe behem stimulace budou starat.
Pan primar Texl z Heliosu je dokonce tak hodny,ze se s pacientkama domlouva i pres skype...
Mej se hezky a hodne stesti!!!!Drzim pesti at ti vse dobre dopadne!!!!

hellene1
25. lis 2014

@martinafiamma Ahojky, se zaujetím jsem si přečetla tvé poslední příspěvky, jelikož jsme taky začali chodit do Heliosu... Především tedy WOW za to, že dojíždíte takovou dálku!!! To si vůbec neumím představit!! Já bydlím v Brně, mám Helios asi 10 min cesty MHD a jsem za to opravdu vděčná 🙂 Opatrně gratuluji k úspěchu a přeji, ať je vše v naprostém pořádku! Kdy máš termín? 🙂 Mohla bys mi prosím napsat (třeba i do zprávy pokud nechceš veřejně), kolik vás to celkem stálo i stou prodlouženou kultivací a PGD... jestli ti to nebude vadit... Jinak MUDr. Texl na mě zatím taky působí dobře... četla jsem na něj i dost negativních názorů, ale zatím s nimi tedy vůbec nemohu souhlasit... 🙂

martinafiamma
25. lis 2014

Jelikoz nemam v Cesku pojisteni a jsem samoplatce,vse nas stalo kolem 130000 kc,protoze jsme museli hradit uplne vsechno.
Na pana primare Texla nedam dopustit,nemam rada doktory kteri zbytecne mazou med kolem pusy a slibuji hory doly.Vsechno rekne na rovinu jak to je a to se mi na nem libi.Negativni nazory na nej maji hlavne ty zeny,co maji potrebu byt litovany v jejich nestesti....V Heliosu mluvi o vsem velmi zretelne a strucne,a to opravdu co se tyka vseho.Zadne zbytecne zmatky kvality embryi atd,proste bud jsou vhodne nebo nevhodne k transferu.A chtela bych podotknout,ze tak jak u nich probihaji kontroly behem hormonalni stimulace je velmi malo center ktere ti daji takove sluzby.Protoze nedelaji jen ultrazvuk,ale take kontroluji LH,FSH a E2 z krve.
Termin porodu mam 17.unora.Dnes jsem byla v poradne a maly se ma vyborne.Dokonce uz je i hlavickou dolu.
Pokud mas nejaky dotaz klidne napis,rada poradim.

mikdok
29. bře 2015

@hellene1
Ahojky, prosím tě chtěla jsem se tě zeptat jestli už jsi podsoupila IVF s PDG a zda to bylo úspěšné? Teď se tam s manželem chystáme jít. Mám za sebou už celkem 3 potraty.. (kvůli genetické vadě), takže pro nás jednoznačeně IVF s PGD. Pokud to už máš za sebou nebo nějaké info, chtěla bych tě poprosit zda-li mi napíšeš jak to probíhá. Můžeš klidně i do soukromé zpávy 🙂
Děkuji moc za odpověď.
Ahoj.

zuhra
29. bře 2015

@mikdok ahoj, jsem v tom taky nováček. Co zatím vím, odeberou vajicka, ty oplodní, nechají 5 dni vyvíjet, otestuji chromozomy a co projde, zavedou.

zuhra
29. bře 2015

@mikdok i kdyz me čeká pgs, možná trochu rozdil

mikdok
29. bře 2015

@zuhra
Ahoj, děkuji za odpověď. Nám prvně, taky řikali jedině IVF s PGS, ale co jsem psala na sanatorium, tak mi odpověděli, že IVF s PGD , že pokud je zjištěna přičina, tak se provádí PGD pry PGS slouží na zjištění gen. vady a zkoumají všechny chromozomy, což u nás nemusí u nás je to jasny. Mám z toho trochu strach.. ale člověk musím věřit, že to vyjde. Za měsíc jsme objednany do Heliosu, tak se teším, ale obavy jsou..

zuhra
29. bře 2015

@mikdok my na genetiku čekáme, ale spis tam nic nebude a embrya také nepitvali. Pro nás je to hodne prenez, taky se bojim, aby to vyšlo... V utery mne čeká prvni konzultace

zuhra
29. bře 2015

@mikdok co jsem pochopila, tak se obávají toho, aby ti vůbec vyšel slušný počet kvalitních vajicek. No, je zo veda;)

mikdok
30. bře 2015

@zuhra
Je to risk, aby tam bylo vůbec nejake zdrave, ale vzhledem k tomu, ze nam dvaji az 60% ze to vyjde prirozene a dobre, tak si nemuzeme pripoustet, ze by tam nebylo zadne dobre. A ty jsi taky objednana do Heliosu? A mužů se zeptat jaky mate problém? Jestli se ti to nechce zveřejňovat tak mi P
Pisni do soukrome zpravy. Jo a co se tyce tech vajíček. Pry hraje roli i to kolik ti je let..

zuhra
30. bře 2015

@mikdok my prave pravděpodobně vek, tedy u mne. Máme za sebou několik zamlklych. Na vysledky genetiky ještě čekáme, ale asi tam nic nebude. Chodíme do gennetu, proste kam me gynekolog poslal... Můžu se zeptat, jaká vysetreni mate pred zahájením za sebou?

mikdok
30. bře 2015

My máme za sebou genetiku, imunologii. Endokrinologii +vsechna mozna vyšetření, co mi delala moje gynekolozka. Mam skvělou doktorku, ktera se mi snazi pomoc. Jsem z dvojcat a i segra uz ma nejaky ten potrat za sebou. Na psychiku je to pro nas strasny. Porad se to kolem nas motá. Jednou ja za 2 měsíce segra...je to sileny..pritom otěhotnět nemam problem vetsinou se to hned povede.. a muzu se zeptat kolik ti let? Me je 25.
No nas prvne mudr doporucila Repromedu, ale působilo to tam na me hrozne.... do Heliosu se tesim.. tam s nami jednaji lip.. a co se tyce ceny, tak v Repromede nam to spocitali cca na 40 tis a vubec nam nerekli ze mame na PGD narok zdarma, jelikoz mame genetickou indikaci.. v Heliosu nam rekli hned ze PGD bude zdarma.. a vysledna cena bude asi nekde jinde, nez v Repromede..

mikdok
30. bře 2015

@zuhra
A jeste me napadla jedna vec. Mam takovy tuseni ze PGS/PGD delaji v Brne pouze dve centra a to Helios a Repromeda.

zuhra
30. bře 2015

@mikdok mam to stjne, otěhotním a nedonosim do 3. Měsíce;( ale je mi 38, proto to uz zeneme na uměle... Ja prave co si za vysetreni nevydupu, to nemam;( ten helios tady holky chválí🙂

zuhra
30. bře 2015

@mikdok nam dělali genetiku, mne imuno a infekce, jinak nic. Uvidim, zitra jdeme na další konzultaci. Jinak gennet, kdyz implantuji uz dobra embrya, uvádí úspěšnost 43%

mikdok
30. bře 2015

Jj je to mozny, ze maji takhle vysokou úspěšnost, ale myslim si, ze pokud je ti uz vic jak 30 a potracis, mela.bys narok na PGS zdarma a to si myslim ze gennet nedela. Jal jsem psala myslim ze jenom repromeda a helios. Myslim si ze by jsi mela větší šanci po vyšetření PGS. Docetla jsem se ze některý holky.maji dobrou genetiku i partner, ale spolu vytvari abnormální embryo, tudiz dochazi k potratum.. zkus se na to zeptat.. nerikam ze mate tento problem, ale většinou se po PGS alespoň na meco prijde proc se tak děje. .. ja uz se do heliosu tesim, doufam ze budeme mit větší sanci nez prirozene.. tak mi písní potom co ti rekli.. děkují.

mikdok
30. bře 2015

@zuhra a partnerovi delali taky imunologii? U nas na co prisli po vyšetření byla ta genetika a ještě jsem mela po imunologii zvysene protilátky proti spermiím. ..

zuhra
31. bře 2015

@mikdok partnerovi ne, prave ta geneticka v gennetu nam to pgs doporučila. Dnes tam jedeme na prvni konzultaci na ivf. Taky tvrdila, ze by pgs mělo byt zdarma, ale nevim, jak moc do toho vidí, dnes se dozvíme vic😄

zuhra
31. bře 2015

@mikdok tak budou dělat pgs. V květnu by mela začít stimulace, pokud vse OK, ale prý se pak se zavedením ještě mesic čeká kvůli tomu pgs.

mikdok
31. bře 2015

tak to je skvělý 🙂 takže i gennet dělá PGS? 🙂 to jsem nevěděla, mělá jsem tušení, že to jsou jen ty dvě centra 🙂 jj pokud budou dělat PGS, tak ti to zavedou až příští měsíc, protože teprve v 5 stadiu odeberou buňku/ky, které jdou na vyšetření, což trvá pry tak 14 dní.. a potom ti to až zavedou, ale slyšela jsem že je to lepší zavádět až příští měsíc, jednak nemají výsledky, jestli je to zdravé a taky je prý větší šance na uchycení, když to zavádí ten měsíc co to odeberou, máš v sobě ještě dost hormonu, kděžto následující měsíc už ne a taky jsi odpočinutá 🙂 a můžu se zeptat, proč budeš stimulovat až za měsíc??? to je skrz vyšetření?? a co se týče ceny, opravdu by si to samotné vyšetření PGS měla mít zdarma, tak se na to optej, protože třeba v repromedě nám to taky neřekli, kdybych si to sama nezjistila, tak bych to normálně celé zaplatila..

zuhra
1. dub 2015

@mikdok ty jsi tedy znalec;) takze to zavádí v dalším cyklu po odebrání? Ten mesic je kvůli výsledkům a taky chtějí cekat tři měsíce od revize, což je začátek května. Cenu jsem se ptala celkovou, tvrdila 20 000, ale certvi. Uz ted jsme dali 750 za amh. Kdy se chystáte vy? A díky moc za informace😄

zuhra
1. dub 2015

@mikdok jinak vysetreni nam ted delaji sexuálně přenosné, spermiogram, a nejaké tsh, lh, e2, prolaktin, amh, atropo

mikdok
3. dub 2015

@zuhra
Není zač 🙂 jsem ráda, že ti to pomohlo 🙂Jj zavádět to budou až další cyklus.. no víš po té zkušenosti, kde ti každý řekne něco jiného jsem se rozhodla si zjistit všechno sama 🙂 takže proto tohle všechno vím.. no tak cena by měla tak nějak být.. Jsme objednaný na konci dobna do Heliosu. .. Už se moc těším, jsem ráda, že už vím, co můžu čekat a na co se hlavně zeptat 🙂)) Aha já doufám, že začněme co nejdříve po první konzultaci. Já jsem teď sice prodělala mikropotrat, ale prý se žádné šestinedělí nemusí dodržovat a hlavně, všecho podle ultrazvuku je v pořádku. A výsledky budou za jak dlouho?to ti taky řekli?

zuhra
3. dub 2015

@mikdok vysledky nevim, ted se musím objednat 1. Den ms na hormonální profil. Ale říkala, ze bychom mohli začít v květnu, tak asi mesic