PGD. Vaše zkušenosti, výsledky, kde a proč

tonytony
11. pro 2010

Hledala jsem a nenašla, tak zkouším založit téma ohledně PGD( preimplantační genetické diagnostice), která se provádí v rámci IVF...
Ráda bych slyšela od ostatních zkušenosti a výsledky, které s touto metodou- vyšetřením mají,kde ji podstupovali a proč, kolik embryjek bylo vyšetřováno a kolik z nich bylo v pořádku... a zda se vybrané zdravé embryjko chytilo nebo ne... Prostě vše o tom...
Mám za sebou 1. neúspěšné IVF s PGD, za měsíc mě čeká další stejný pokus...

zdenic
16. zář 2016

@fredyna

Koukala jsem se na aktuální přehled doktorů v Gennetu a ještě je dobrá paní doktorka Hrochová, jen nevím, jak je v Gennetu často. Kdysi to byla má ošetřující gynekoložka v Profemme, ale pak jsem musela naši spolupráci ukončit, protože pracovala jen 2 dny a když měl člověk problém, nešlo se k ní objednat. Nicméně ji považuji za opravdovou profesionálku, vždy měla absolutně perfektně načtenou kartu, což bohužel nebývá zvykem.

evapac86
16. zář 2016

@zdenic dekuji,dnes po 4 dnech kultivace se drzi stale vsech 6 embryi, z toho 4 se pravdepodobne budou bioptovat,to pate mozna a seste vypada, ze spis ne. Zitra mi to maji potvrdit. Tak z toho by se snad uz neco po pgd vratit mohlo .. musime tomu verit .. A jak se dari tobe, vse probiha jak ma? Taky moc drzim palce! Kazda maminka,ktere se zadarilo nam ostatnim prinasi velkou nadeji 🙂

fredyna
19. zář 2016

Ahoj holky tak z 15 vajíček oplodněno 12 a přežilo jich zatím druhý den kultivace 11, takže nám umřelo zatím jen jedno, tak uvidíme. 2 jsou pomalejší, ale můžou to dohnat 🙂 (asi kluci) 🙂 tak snad do čtvrtka vydrží a pak pěkně do mrazáčku 🙂

zdenic
19. zář 2016

@evapac86
@fredyna
Holky, máte krásná čísla, určitě zbude hodně mrazáčků 🙂, nebojte a věřte. Vydrží většinou ty nejsilnější a nejlepší embrya, která jsou pak i v pořádku a jak mi řekla moje gynekoložka, ideální jsou alespoň 2 embrya.
Držím moc palečky, dávejte vědět Vaše výsledky.

Já jdu ve středu na 1. velký ultrazvuk - 12+5, jsem zvědavá, jak to probíhá, když máme udělaný vyšetření PGD, dám Vám pak vědět.

Držte se.

evapac86
19. zář 2016

@zdenic @fredyna
Tak 12 oplodnenych je parada..ja jsem vubec nepochopila jak je mozne, ze z mych 28 folikul dostali jen 9 zralych vajicek :( Nam nakonec bioptovali 5 embryjek a za 3 tydny budou vysledky .. a uprimne se z toho poctu modlime alespon za jedno zdrave .. Zdenic drzim moc palce, aby utz dopadl na vybornou! Verim, ze diky pgd by uz snad po tom vsem nemelo byt se ceho bat.

fredyna
20. zář 2016

@evapac86 Evi já slyšela, že čím víc folikulů, tak málo kvalitní a nedozrávají, ale nemusí to být Pravda. Já jich měla 15 a 15 odebrali, oplodnit se podařilo 12, jedno už není, jinak se nám stale drží klabzubova jedenáctka a vypadá to, že asi vydrží až dokonce 😀 😀 😀 , tak snad budou pak zdravé 🙂 a já si odnosím celý manšaft 🙂
moc ti Evi držím pěsti a doufám, že nám to už konečně vyjde po těch nezdarech 🙂 já jsem napumpovaná nadějí a mám skvělou náladu. Děsně se těším 🙂

fredyna
20. zář 2016

@zdenic Držím moc pěsti ať se krásně ukase bobeček :-* snad se brzy přidáme 🙂

alpinka1
20. zář 2016

Ahoj holky. Prosím, máte někdo zkušenost s PGD po opakovaných potratech, když ze dvou potratů se udělalo genetické vyšetření a miminka byla v pořádku? Mám za sebou 4 zamlklá těhotenství (13.tt, 13.tt, 9.tt, 12.tt) a jedno biochemické těhotenství. Za sebou máme všechna dostupná vyšetření, vždy se závěrem, že jsme zdraví, u posledních dvou těhotenství jsme brala Medrol, Utrogestan, píchala Fraxiparine... Doktoři už moc nevědí co se mnou, navrhli nám jedině zkusit IVF s PGD. Ale já mám strach, že to bude zase stejné, když genetika plodů byla v pořádku a tudíž tam asi příčina není. myslíte, že to má cenu?

petruska23
20. zář 2016

Ahojky všem 🙂
můžu se k vám prosím přidat?
Mám vážně nemocného synka a konečně máme diagnozu...Pustili jsme se tedy do IVF s PGD. Rádi bychom ještě zdravé miminko...Podstoupila jsem stimulaci, odběr vajíček a teď čekáme na výsledky z PGD...Odebrali mi 11 vajíček z toho 10 se oplodnilo...Do stádia blastocysty došli 3 a odbioptovat se podařilo jen 2 😒 ale zase zaplať bůh za ně 😵 Včera to bylo 3 týdny od začátku testování...Vůbec to neutíká...Všem držím palečky ve vaší snaze o zdravé dětičky 🤐

evapac86
21. zář 2016

@fredyna tak hlavne drzim palce, aby se co nejvice embryjek vyvonulo do blastocysty! 11 je fakt krasny pocet, z toho uz by v tom byl cert, aby se z pgd nevratilo vice zdravych jedincu 😉 Ja s temi nasemi peti jsem vynervovana jak hrom, ale nesmim prestavam verit. Doktori nas moc nepovzbuzuji..naopak rekli, ze jsou cykly, kdy se translokace nebo i jina geneticka vada vyskytuje u vsech a jsou cykly, kdy je vse v poradku. Je to pry jak sazka do loterie..no maji pravdu, ale za trochu toho optimismu z jejich strany bych se nezlobila 😀

evapac86
21. zář 2016

@petruska23 ahojky, je mi moc lito, ze je synek nemocny 😔 A nasli vam taky nejakou genetickou vadu? Ja jsem ted taky v cekani na vysledku z pgd, takze uplne chapu jak se citis..drzim moc palce, aby byly vysledky dobre a doslo k transferu! Ozvi se pak jak ti to dopadlo a zatim pevne nerviky a velkou nadeji 🙂

evapac86
21. zář 2016

@alpinka1 ahojky a vy mate s manzelem geneticka vysetreni v poradku? Moje kamaradka mela podobny problem a zjistili ji, ze ma moc vysokou imunitu a telo vsechna embrya vypudi z tela ven..na posledni pokus ji pred ivf zacali snizovat imunitu a jako zazrakem se povedlo a za chvili ma termin ☺

petruska23
21. zář 2016

@evapac86 prave ze to trvalo celych 6 let nez se diagnoza potvrdila..Synek ma velmi vzacny geneticky syndrom,který ma diagnostikovano zatím pouze cca 10 dětí na světě. Jsme s manželem oba zdravymi nositeli..A v jake fazi cekani zrovna jsi?řekli nám ze to může trvat at 6 týdnů..pořád doufám,ze by to mohlo být trochu dřív 🙂 tobě drzim taky palečky..at jsou výsledky v pořádku 🙂

evapac86
21. zář 2016

@petruska23 je mi to moc lito, nevim o jaky syndrom se jedna, ale musi to byt pro vas vsechny tezke. Ale zase pozitivni je, ze pokud mate genetikou v poradku, tak je myslim velka pravdepodobnost, ze se obe dve embrya vrati zpet zdrava, tak drzim pesti! Nam je teprve v nedeli zacali testovat a rikali cca 3-4 tydny..

petruska23
21. zář 2016

Máme 25 % šanci prenosu na další miminko...tak at ti to rychle utíká 🙂

fredyna
21. zář 2016

@evapac86 Ahojky tak právě volali z CARU, půjde jich 8 na vyšetření ty jsou krásná jak mají být. Ty ostatní 3 jsou pomalejší a nic moc. Tak to by bylo, aby z 8 tam nebyl ten správný zdravý bojovníček, který se mi tam zavrtá. Já nevím proč, ale starch z toho opravdu nemám. Naopak se moc těším a nic negativního nepřipouštím. Je to tak určo lepší. Takže začínají testovat a výsledky budou za 3 týdny, tak v říjnu už by mohl být ket 🙂 😉 😀 😀

fredyna
21. zář 2016

@evapac86 A hlavu vzhůru a věř!!! 😎

evapac86
21. zář 2016

@fredyna No tak super, drzim paleckyyy!!! Zkusim se trochu nakazit tvym optimismem 😉Psychika pak kor po transferu hraje taky hodne dulezitou roli ☺ Tak se pak ozvem jak jsme dopadly!

Jinak ja premyslim, ze pokud nejake bude k zavedeni, tak si dam embryo glue .. dr.sice rikala,ze to neni zadny zazrak, ale kdyz uz, tak at udelam vse .. kamaradce transfer bez EG nevysel a s nim pak ano .. sice nemuzou rict, ze to bylo jen diky tomu, ale urcite to neublizi .. premyslite o tom nekdo nebo zkousely jste to taky??

fredyna
21. zář 2016

Určo si písnem , jak jsme dopadli. Tak já po těch potratech toto vidím jako jedinou naději, protože pokud nepomůže toto tak už nic 😒 Proto tomu tolik věřím a těším se, tak koukej být take optimista a nechat to plynout, jinak to dopadne negativně.
K Eg jen toto úspěšnost transferů závisí zejména na kvalitě embrya a děložní sliznice. Odborné publikace, které studovaly vliv Embryoglue na implantaci embrya, a nebyly sponzorovány výrobcem, jeho účinnost neprokázaly. Takže my to dávat nebudem 😀

fredyna
21. zář 2016
fredyna
21. zář 2016

@zdenic tak co jak si dnes dopadla? Samé pozitivní a hezké zážitky doufám 😀

fredyna
21. zář 2016

@alpinka1 Ahoj, já jsem tvůj případ 🙂 čekám teď jak dopadnou výsledky a pak se vrhnem na transfer embrya 🙂 tak sem budu davit průběžně info...

alpinka1
23. zář 2016

@evapac86 my máme právě genetiku taky v pořádku. a imuno - u posledních dvou těhotenství jsem brala léky na potlačení imunity a nic. prý kdyby to bylo kvůli imunitě, tak by to asi skončilo dřív, ale já to většinou dotáhnu do 12-13.tt, miminko velikostně odpovídá a předtím prosperuje...

alpinka1
23. zář 2016

@fredyna Ahoj! tak to budu držet palce a budu ráda za každou informaci! A vám ři těch potratech posílali plod na genetiku a vyšlo z toho, že bylo miminko v pořádku a stejně vám doporučili PGD? my to právě máme takhle a bojím se, že tím pádem nám PGD problém nevyřeší...

fredyna
27. zář 2016

Ahoj, plod byl vždy v pořádku, ale z genetiky nezjistí, zda jsou v pořádku všechny chromozomy, ale z PGS ano. Teď bychom do 2 týdnů měli mít výsledky a doufám, že transfer stihneme v říjnu. Když budeš mít starch tak to nevyjde nikdy. Musíš tomu věřit a být v psychické pohodě. 😀 Jde to těžce, ale snažím se různě zabavit a nemyslet na to. U ledu máme 5 kvalitních embryjek tak jednou to vyjít musí 🙂

alpinka1
28. zář 2016

@fredyna Tak musím říct, že tvůj příspěvek mi dodal optimismus! Děkuju. Nám právě hodně lidí říká, že PGD/PGS je zbytečné, když genetické vyšetření potratů nic neprokázalo, že asi v genetice chyba nebude... Číst zkušenosti někoho, kdo má podobný příběh jako my mi pomáhá v rozhodnutí.

fredyna
29. zář 2016

@alpinka1 Ahoj, tak jsem to dostala o celý týden drive, než jsem čekala. Honem jsem tedy volala do Caru, co s tím no a světe div se, výsledky už máme hotové a zítra si pro ně jedu a domluvit se co a ajak. Ráda bych už kolem 10. října by těhule 🙂

alpinka1
29. zář 2016

@fredyna No to je super zpráva! Budu moc držet palce!

evapac86
30. zář 2016

@fredyna Pane jo, to bylo strašně rychlý! Já počítám s těmi třemi týdny. Tak moc držím palce, aby výsledky byly co nejpříznivější! Dej vědět jak jsi dopadla 🙂

zana21
3. říj 2016

@fredyna Ahoj, prosím Tě ty také chodíš do gennetu na Letnou? Já chodila v dr Langerové, která mě přehodila k dr Vykysalé. Což jak jsem zjistila je stejně jedno, protože teď chodíš k dr, který má zrovna čas a volno. Nějak si nemůžu na nový systém zvyknout a kdybych to asi věděla, tak nějaký čas počkám a přejdu někam jinam. Jsem momentálně ve fázi píchání menopuru. Chtěla jsem se tě zeptat, u jakých všech dr jsi byla a jací byli a zda máš pocit, že tento nový systém objednávání nějak zhoršil gennet. Děkuji