PGD. Vaše zkušenosti, výsledky, kde a proč

tonytony
11. pro 2010

Hledala jsem a nenašla, tak zkouším založit téma ohledně PGD( preimplantační genetické diagnostice), která se provádí v rámci IVF...
Ráda bych slyšela od ostatních zkušenosti a výsledky, které s touto metodou- vyšetřením mají,kde ji podstupovali a proč, kolik embryjek bylo vyšetřováno a kolik z nich bylo v pořádku... a zda se vybrané zdravé embryjko chytilo nebo ne... Prostě vše o tom...
Mám za sebou 1. neúspěšné IVF s PGD, za měsíc mě čeká další stejný pokus...

fredyna
3. říj 2016

@evapac86 Ahoj tak máme 5 vajíček a všechny naprosto v pořádku. DBeru koňskou dávku hormonů a na KET jdu někdy příští týden. Dle UZ a jak bude vypadat sliznice. Pro jistotu jsem šla už ode dnes na nemocenskou. Tak až budu těhule, tak mě uklidňuje, že miminka jsou zdravá. Čím víc se to blíží, tak jsem nervozní. 😕

fredyna
3. říj 2016

@evapac86 Ahoj tak máme 5 vajíček a všechny naprosto v pořádku. DBeru koňskou dávku hormonů a na KET jdu někdy příští týden. Dle UZ a jak bude vypadat sliznice. Pro jistotu jsem šla už ode dnes na nemocenskou. Tak až budu těhule, tak mě uklidňuje, že miminka jsou zdravá. Čím víc se to blíží, tak jsem nervozní.

fredyna
3. říj 2016

@alpinka1 určo budu podávat info za týden jdeme na věc 🙂

fredyna
3. říj 2016

@zana21 Ahoj, mně také šoupli k MuDr. Vykysalé, ale co mi říkala ještě Langerová, tak je z nich nejlepší. O tom jejich přístupu, jak to tam teď změnili mi ani nemluv ☹ naštěstí to změnili až když jsem měla po odběrech a stimulaci, tu mi napsala MuDr Langerová ještě.
Když se objednávám do Gennetu tak chci tak aby to bylo k t MuDr Vykysalé. Tento systém je příšerný, ale můžeš napsat stížnost přímo na vedení CARU. Čím víc stížností, tak tím lépe.Být tebou tak když už si tak daleko, tak to vydrž ať si brzy šťastná těhule. Třeba ti systém nevyhovuje, ale už si dost daleko, tak se třeba rovna zadaří🙂 😉 Držím pěsti pa

evapac86
14. říj 2016

Tak nám se po měsíci z PGD nevrátilo ani jedno embryo z 5 testovaných v pořádku, všechny mají nebalancovanou translokaci. Takže 50 tisíc a jeden pokud na pojišťovnu v háji a teď nevím co dál .. Má cenu plácat další pokusy a cpát do sebe další a tentokrát dvojitou dávku hormonů (genetička nám řekla, že při této translokaci je 5 embryí na testování málo) a zkusit to znovu s tak nejistým výsledkem nebo jít na ivf s dárcem? Partnerovi se do dárce nechce, protože by pak dítě "nebylo jeho" .. Máte s tím někdo zkušenost? Jaký máte názor?A jak je vůbec možné, že partnerovi rodiče neměli naprosto žádný problém počít 2 kluky (sice jeden má balancovanou translokaci, ale je naprosto v pořádku) ......

janulienkav83
26. říj 2017

@elana ahoj prosím tě ty jsi geneticka? Chci se zeptat jestli si myslíš že u kombinované translokaci chromozomů kterou mám já..má význam PGD vyšetřovací metoda...jelikož mám ještě endometriózu..zůstala mi jen jedna blastocysta k PGD..dneškem 6.den.jestevcera 5den jsem měla celkem 5embryi...tak si říkám že kdybych nešlo dítě PGD metody mohla jsem to tisknout a jít na transfer už 5.den a třeba by se to povedlo...než riskovat do 6.dne..a dopadne to jak to dopadlo...díky za odpověď.Jana

pipinka
31. říj 2017

ahoj holky, dovoluji se k vám přidat.právě stimulujeme na druhý pokus na druhé IVF. V pátek nás čeká poslední utz kontrola a poté odběr. po odběru vajíček půjdou naše embryjka na vyšetření PGD kvůli genetice-mám balancovanou translokaci 13,14. je to až tak špatné nebo je nějaká šance? díky

riaa88
7. říj 2019

Ahoj holky, po několika IVF mi doma zůstaly dvě celé nerozbalené balení Estrimaxu + 2 celé platíčka, datum expirace 7/21 a 9/21. Kdyby jste měly některá zájem, tak prodám za 350 Kč, osobní předání Ostrava nebo zašlu poštou. Dále daruju GS Mamavit s hořčíkem 100 tablet, rozbaleno, využila jsem asi jen cca 5 tabletek, datum expirace 7/21. Mějte se hezky 🙂