Po IUI/IVF máte holčičku nebo chlapečka?

val1
8. led 2011

Ahoj, včera jsem četla článek, že po umělém oplodnění se rodí více chlapečků...tak mě napadlo se Vás na to zeptat.
Prosím, kdo je po IUI nebo IVF můžete napsat, zda máte holčičku nebo chlapečka?

Moc děkuji, brala bych cokoliv, je mi to jedno, jen mě zajímá, zda platí to, co psali a nenapsali důvod, proč je více kluků po umělém oplodnění...

bajoch
8. led 2011

My čekáme po IUI holčičku

jasminy
8. led 2011

My máme po IVF holčičku.

kessinkaa
9. led 2011

@val1 My čekáme po IVF holčičku 😉

antoa
9. led 2011

kamarádka po IVF čeká chlapečka, my zatím nevíme co čekáme 🙂

elana
9. led 2011

ono se to vyrovná, po čerstvém IVF je víc chlapečků (napoprvé se zavádí nejrychleji se vyvíjející embrya a těch je víc klučičích), ale po KET je zas víc holčiček, jejich embryjka víc vydrží, jsou odolnější vůči těm stíženým podmínkám a navíc tedy patřila-teoreticky-mezi ty pomalejší 🙂

pikusa
9. led 2011

Po IVF máme kluka

crca
9. led 2011

Po IVF(z Ketu) mám oboje 😀

vysocanka
9. led 2011

nám se po IVF narodil kloucek, ale opravdu je i hromada holcicek :D

saminka
9. led 2011

my mame teda holcicku po IVF 🙂 🙂 🙂

micka1
9. led 2011

ahoj já mám z IUI syna 🙂

karlikos
9. led 2011

chlapeček po IVF 🙂

fiallinka
9. led 2011

nejdřív jsem čekala dva kluky, pak dvě holky 🙂

luucia
9. led 2011

My máme z IUI holčičku a teď z IVF ( KET) ještě nevíme 😉

ismet
11. led 2011

Ahoj Val, my máme z ICSI chlapečka a už dva lékaři mi potvrdili, že při této metodě vzniká víc kluků. Je to tím, že při testu kvality spermií je embryolog posuzuje podle vzhledu a rychlosti a ty, které mají XY chromozom, jsou lehčí a rychlejší a vypadají životaschopnější. Samozřejmě takhle vznikají i holčičky, nedá se to brát jako selekce podle pohlaví, ale je jich trochu míň. Na IDnes jsem ale četla článek naopak o tom, že při klasickém IVF vzniká víc holčiček, protože embryjům mužského pohlaví nesvědčí kultivační roztok. Dokonce tam psali, že při rozšíření této metody početí by mohlo ve světě dojít k narušení rovnováhy mezi pohlavími, protože kluků se přirozeně rodí víc. Za pár dní jdu na druhé IVF, tak doufám, že statistika nelže a podaří se nám holčička 😉 .

raducha
7. kvě 2013

MY MÁME PO IVF NAŠÍ KLÁRKU 🙂

martinapac
Autor odpověď smazal
Zobraz