Po jaké době snažení máme jít na IVF?

foxmilka
14. pro 2012

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, po jaké době snažení jste šli na IVF? Nevím, zda někdo máte podobnou zkušenost jako my. Teprve se o mimi snažíme krátce, ale nedalo nám to a manžel si zašel na spermiogram, který dopadle celkem špatně. Snížený počet spermií i rychlost. Doporučené IVF. Jdeme začátkem února ještě na jeden a uvidíme, jak ten dopadne... kdyby dopadl také "špatně", přemýšlím, zda rovnou jít na IVF nebo zkoušet přírodní cestou, protože to nebude ještě ani půl rok našeho snažení. Ale zase si říkám, že to nechci moc protahovat a pak být každý měsíc nervózní z toho, že se zase nepodařilo ☹ co si o tom myslíte? Děkuji za názory.

l.u.c.i.e
14. pro 2012

@foxmilka, uvidíš po kontrolním spermioramu. Určitě vám poradí. Pokud je špatný, tak bych nejprve párkrát zkusila IUI. Třeba se zadaří tak 🙂 No a kdyby ne, tak vám IVF poradí doktoři.

veverka.terka
14. pro 2012

@foxmilka já bych ještě počkala na ten kontrolní spermio, říká se, že se spermie snad jednou za 1/4 roku obnovují, tak uvidíte....u nás byl téměř stejný problém. snažili sme se necelý rok, pak šli na vyšetření a pak na IVF. určitě vám doporučí další postup. já moc zastáncem IUI nejsem, myslím si, že je velice malá úspěšnost v případě špatného spermiogramu, ale uvidíte, co vám navrhnou lékaři. hodně štěstí 😉 🙂

kaculka46
14. pro 2012

@foxmilka Ahoj syna mám z prvního manželství a můj druhý manžel měl též špatný spermio s doporučením pouze na IVF.Podstoupili jsme jeden cyklus s potratem.potom moje dr.řekla že si zkusíme poradit jinak.Naordinovala manž.Ambrobene,Swiss ENERGYMAN - libido tbl.60 a kyselinu listovou se zinkem.Považuji to za zázrak,ale po dvou měsících jsem čekala malou Kačenku a před třemi roky se stejně špatným spermio, po stejné léčbě máme Terezku.Zkrátka se může zadařit. 😀

bosorkajarka
14. pro 2012

@foxmilka určitě koupit manželovy vitamínky, určitě neuškodí a můžou pomoct (spermie zrají 72 dní ) a počkat na kontrolní spermio, špatné výsledky mohli být způsobené i nemocí a když budou zas špatné tak se objednat na konzultaci do centra a uvidíte co Vám navrhnou. Jak se říka stačí jedna jediná a už jsem četla hodně příběhu kdy se přirozeně otehotnělo i s hodně špatným spermiem. Přeji hodně štestí 😉

maximka33
14. pro 2012

@foxmilka Můžete jít také na IUI, kde se také vybírají spermie. a je to méně invazivní než IVF. po dvou třech neúspěšných pokusech bych do IVF asi šla. a manželovi bych dala SELZINK. anebo kapky Gynex, jsou vyloženě na plodnost. mimochodem kvalita spermií může být co 3 měsíce jiná, takže změna životosprávy - pohyb, stop kouření, zelenina, může mít značný vliv.

foxmilka
autor
15. pro 2012

@maximka33 A po jak dlouhé době přírodního zkoušení je IUI nebo IVF doporučeno? Cca půl rok se špatným SPG?

maximka33
15. pro 2012

@foxmilka to asi záleží na lékaři. nás poslali do CARu, i když se žádná příčina nenašla. ale musela jsem už trochu zatlačit, protože mně to čekání ubíjelo. v CARu se hned něco začalo dít. asi by bylo fajn si někam zavolat, jak dlouhé mají čekací lhůty.

helen_8
11. črc 2013

Narazila jsem náhodou na tuto diskuzi a překvapuje mě, jak se některé ženy ochotně ženou do IVF. Nechci soudit, nejsem jeho zastáncem, ale ani odpůrcem, když není jiná možnost, ale pokud žena už na začátku vidí problém, tak i psychika přeci hraje roli. Znám páry, které otěhotněly přirozeně i se špatným spermiogramem. Nám se povedlo přesně po roce. Po třičtvrte mi doktorka nabízela clostilbegyt, ale já ovulaci měla a poznala jsem ji na sobě, takže jsem ji odmítla. Nakonec mi pomohla homeopatika, jsem o tom přesvědčená a celkem brzy. A existují pro muže vitaminy, které spolehlivě pomáhají.
Vždyť IVF je hormonální léčba, těžký zásah do organismus ženy a jak je známo, hormonál. léčba má bohužel i vliv na rakovinu. Je to určitě úžasné řešení v dnešní době, ale nemělo by se na to spěchat, existuje spousta jiných možností v podobě přírodní cesty. I cvičení Mojžíšové má pozitivní vliv na spermie u mužů, vše je ale asi pro spoustu lidí náročnější, tak volí sice pohodlnější cestu, ale možná si neuvědomují, že i pro zdraví ženy nebezpečnější.

leni_tom
23. zář 2013

@helen_8 Můžu se zeptat, které vitamíny pro muže spolehlivě pomáhají zlepšit spermiogram? O žádných takových nevím a hodily by se.

helen_8
24. zář 2013

@leni_tom Můj muž měl spermiogram dobrý, takže já osobně nevím, ale měla by tu být diskuze a mrkni i na diskuzi, kterou jsem tu založila já - jak jít na mimčo přirozenou cestou, možná holky poradí.

keeshka
29. zář 2013

@leni_tom pomáhá vitamín E, popřípadě selen + zinek a doplněný listovkou 😉. Tím se nic neskazí a manžel měl opravdu pak lepší kvalitu 🙂, takže to za zkoušku stojí

leni_tom
29. zář 2013

@keeshka Manžel bral tři měsíce Selzink, MACU, sprchoval se studenou vodou, nekouří nepije a nezměnilo se vůbec nic. Myslím, že spolehlivě nezabere nic. U každého je to jinak, někomu pomůže málo, někomu nic. Proto jsem se spíš ironicky ptala, kterýže jsou ty spolehlivý. Nakonec se ukázalo, že paní vlastně vůbec neví, jen to plácla.

keeshka
29. zář 2013

@leni_tom já si vždycky říkám, že vitamíny se nemůže nic zhoršit, tak proč to nezkusit. Ale chápu, že po určité době je už člověk pesimistický ke všemu. Nevím co už máte za vyšetření, takže to teď třeba plácnu, ale nám zjistili imunologický problém na obou stranách a můj doktor nám doporučil brát prednison oběma. Na imunologii se dost divili, ale světě div se, spermiogram mého manžela se fakt výrazně zlepšil, společně k tomu bral zmíněné vitamíny.
Spolehlivý lék natož vitamín opravdu neexistuje, ale proč tomu nedat šanci 😉 a to jsem osoba, na kterou taky zrovna nic nezabírá 🙂