Pocity po IUI. Môže to byť Utrogestanom?

swika
18. říj 2007

Ahoj kocky, som 3. den po mojom prvom IUI a trochu ma pobolieva podbrusko a obcas mam aj zaludok ako na vode. Mali ste tiez tieto pocity po IUI? Moze to byt tym Utrogestanom?

meleri
18. říj 2007

Swiko,

po prvních dvou IUI mě bolelo břicho jako tebe, pak to vždycky přešlo a pak po týdnu se mi zvětšila prsa a měla jsem výtok..

Po 3, 4 a pátém IUI už bylo tělo na to tak zvyklé, že nereagovalo vůbec, jen vždycky před menstruací.

Já ultrogestan nebrala, brala jsem puregon..ultrogestan vlastne beru ted, a mám podobné příznaky jako ty..+ únava.

susal
18. říj 2007

Sice neberu utrogestan, ale dostinex na snížení prolaktinu, ale projevují se mi snad všechny nežádoucí účinky, které můžou a navíc jsou taky snadno zaměnitelné s těhu příznaky. Asi to bude důsledek toho, že se Ti mění hladiny hormonů. Navíc podle letáku by ty účinky měly spíš ustupovat, ale mně se spíš zesilují.

len
18. říj 2007

3 dny po IUI může tělo reagovat nA VŠECHNO MOŽNÉ - PRAVDĚPODOBNĚ OPRAVDU TEN uTR., ale klidně i na samotný zákrok, Pregnyl, stres... Ale 3 dny po IUI bych opravdu žádné těhupříznaky nehledala, na to je ještě dost brzy 😉 (pardon za Capslock 🤐 )

extravaganca
18. říj 2007

swinka:Sice nerada,ale musím napsat,že ty příznaky bych připisovala utorši.Já ho beru a mám bolesti v podbřišku,velkou únavu a je mi blivno.

chiwule
18. říj 2007

ahoj holky, mě dr radila, že když mi bude po utrouši blbě, mám ho spíš zavádět a nepolykat, že někomu, kdo má citlivý žaludek nemusí dělat dobře...ale únava je po utrouši děsná, pořád bych spala...
a swiko, 3 dny po IUI je fakt moc brzo, to mimís možná teprve doputoval do dělohy, kde se bude ještě 3 dny vznášet a až 7 den se teprve začíná uhnízďovat 😉 a nevím, jestli ti píchali Pregnyl, ale ten mívá takovéhle jakotěhu účinky klidně i týden...

len
18. říj 2007

Jo, Pregnyl je další věc, vždyť je to megadávka těhuhormonu 😉 Bych mohla povídat, mám ho v sobě odvčera 🤐

meleri
18. říj 2007

Holky,
já si to zavádím právě z důvodů vedlejších účinků, ale včera mě bolelo břicho i tak..sice už mě to přešlo, ale je to fakt chemie a člověka to pěkně rozhodí!
Je třeba být trpělivý a prostě čekat a čekat..
🙂
Len, ty máš po IUI?

len
18. říj 2007

Meleri, za pár hodin 🙂

chiwule
18. říj 2007

meleri, mě břicho jako na mrchu v podbřišku vevnitř bolí s utroušem pořád, od té doby, co ho zavádím...prý to patří mezi jeho vedlejší účinky 😉 meleri a ty máš po IUI nebo po IVF?

meleri
18. říj 2007

Chiwule,

mám po IVF ICSI. Měla jsem HSS tak mi po transferu nic nepíchli, takže až do tedka jsem žádné příznaky neměla, akorát včera to bolelo teda dost jako mencky..dneska jsem se trochu hýbala, tak to přešlo. A jak ty? Po IVF? Já včera taky spala, ale dneska už je to pryč..taky byl úplněk a na mě to i ve dne nějak působí...

chiwule
18. říj 2007

meleri, já jsem po druhé IUI. Při první jsem utrouše neměla, tak je to pro mě nové. Když se nám teď nezadaří, jdeme rovnou na IVF 😠 já v poslední době jen co se dotknu postele, tak spím jak dudek 🙂 skoro usnu i na sedačce u pc 🙂

swika
autor
18. říj 2007

Ja som Pregnyl vobec nemala, lebo som zacala ovulovat skor, ako sa predpokladalo. Brala som predtym iba Clostilbegyt od 5. do 9. DC a 10.DC som isla na IUI. Dr. sice vravela, ze najvacsi folik ma len 14 mm, ale hormonalna hladina vraj potvrdila ovulaciu. Tak vobec neviem, ze ked mi robili folikulometriu, ci uz bolo po ovulke a teda tam uz vacsi folik nevidela, alebo ci mozem ovulovat s takym malym folikulom? Nevyznate sa do toho? Inak ten utros tiez zavadzam od zaciatku a brucho ma pobolieva a s tou unavou je to hrozne...

meleri
18. říj 2007

Swiko,

tak to ti fakt neporadím..

Chiwule, tak to ti držím palce! A neboj, i když to třeba nevyjde, tak fakt s IVF jsou větší šance!

chiwule
18. říj 2007

meleri, děkuji, já ti taky držím pěsti do štěstí! snad nám to vyjde oběma 😉

len
18. říj 2007

Holky, můžete mi tu napsat, co všecko s váma dělá Utrogestan? Já ho právě odmítla, i když mi dr. tvrdila, že to s člověkem vůůůbec nic nedělá 😝

berina
18. říj 2007

Ahoj Len.
Já beru utroš už půl roku.Nevím co přesně myslíš.Utroš bud polykáš nebo zavádíš,záleží na tom co si vybereš.Někomu je po něm blbě když ho polyká,já to mám ok.Jinak trošku se mi zhoršila plet sem tam nějaký bedar,hlavně v oblasti spánků.Jenomže nevím jestli je to utrošem nebo tím že jsem vysadila ha.Jinak nic zvláštního nepozoruji.Dostala jsem ho hlavně na upravení ms,protože po ha byla totálně rozhozená.Ted je to ok.

meleri
18. říj 2007

Ahoj Len,

no za těch pouhých sedm dní co to beru tak mě akorát jedenkrát bolelo břicho jako při menckách a to včera a tím to hasne..jinak je mi pořád dobře..není to tak strašné..spíš jsou horší hormony jako puregon..

mikulka
18. říj 2007

Holky, určitě je lepší Utroš zavádět, má tak silnější účinek. Já po něm byla hodně unavená, takže jsem to dělala tak, že jsem si ho brala ráno tak hoďku, dvě, než jsem vstávala, protože mě vždy uspal. A večer už to nevadilo.
Jinak mi po něm nebylo vůbec nic, žádné bolesti, nic.
Akorát teď ve mně asi ještě doznívá, protože mám zvýšenou bazální teplotu, a neberu ho od pondělí. Prý teplotu zvyšuje.

len
18. říj 2007

Díky moc 🙂 Já vím, co by ve mně měl provádět z hlediska hormonálního, akorát mám hrůzu z toho, jaké by na mě měl další účinky (pleť, únava, bolesti břicha, zadržování vody a nárůst váhy...). No a vzhledem k tomu, že jsem usoudila, že pozitivního mi nepřinese nic (moje tělo produkuje progesteronu dostatek, i luteální fázi mám dost dlouhou), zato negativního by mohl, tak jsem ho odmítla... Dr. na mě koukala jak na cvoka 😀

meleri
18. říj 2007

Já na sobě pocituju problémy s krevním oběhem, ale to nevím, jestli za to může ultroš. spíš asi co jsem brala předtím..

len
18. říj 2007

Já nebrala nikdy nic (tak před dvěma lety HA) a nemám vůbec žádný problém (kromě toho, že nejsem těhu 😀 ), tak pořád nevím, proč bych ho do sebe měla cpát 😕 Jednou do mě píchli Pregnyl (a včera zas, aby tu IUI mohli načasovat) a dělalo to se mnou divný věci, tak se mi nechce brát nic zbytečně 😝 No uvidíme, jestli neotěhotním, objednám se ještě k jinému dr., momentálně jsem sběratelka různých názorů 😀

meleri
18. říj 2007

Cau Len,

chápu, že do sebe nechceš rvát chemii, taky mám k tomu dost odpor.
I tu HA jsem vždycky odmítala brát, vlastně s ní (naštěstí ) nemám žádné zkušenosti.
Všechno to má vedlejší účinky, ale bohužel se tomu asi nevyhnem.
Vyzkoušej víc metod, a uvidíš co ti sedne...někteří doktoři dělají IUI bez ničeho, já musela brát hormony 14 dní předem..asi záleží na každém. přeju ti, at se tomu co nejvíc vyhneš.

len
19. říj 2007

Meleri, díky 🙂 Já byla na folikulometrii 9.DC a zjistili, že je folikul těsně před prasknutím, takže IUI musí provést hned druhý den nebo bude pozdě, takže jsem se stimulaci předtím vyhnula 😀 Tak mi aspoň chtěli napsat ten Utr. Já bych klidně ten lék brala a vedlejší účinky přijala, pokud bych byla přesvědčená, že to pro mě bude mít nějaký přínos...

meleri
19. říj 2007

Len,

no, mě doktor řekl, že to pomáhá při uhnízdování a vůbec to embryjo udržet, i když si myslím, že při IUI je to asi zbytečné, je to taková dost přirozená metoda, oproti IVF, kde je to všechno tak umělé.
No, mě ten ultrogestan fakt nic nedělá, spíš ty hormony na podporu růstu vajíček, to je hnus..tak je fajn, že ses tomu prozatím vyhla! Tak je třeba doufat jen v to nejlepší a to že otěhotníš a budeš mít od toho klid!

pekika
17. zář 2008

Ahoj holky, je tu sice "mrtvo" už rok, ale zkusím to, možná se někdo chytne 😀
Beru dneska 3 den Utroš a bolí mě šíleně bederní páteř ( kříže) No bolí mě i podbřišek a je mi blivno, ale to jsem pž´ředpokládala z reakcí co sem si na koníkovi užpřečetla. Ale ty záda ???? Mazeeeec 😠
Máte některá taky problémy se zády skrze Utroš ? teda jestli ste to některá u Utroše měla, jako, že by se to dalo přisuzovat jemu. Člověk pro mimíska udělá všecko to je jasné, ale ať teda vím na co se mám těch každých 10 dní cyklu připravit 😅
Jinak přeji moooc hezké ráno, já ho mám pracovní a už teď se mi nechce 🙂

kapunka
5. únor 2009

ahojky zkusím obnovit tuhle diskuzi - jaké máte zkušennosti ? jsem po KET bez stimulace 6. den beru utrogestan a bolí mě prsa a bříško...včera jedna větší křeč..prsa bolí jakoby z boků.. 😝

dorra
5. únor 2009

A koho to tu nevidím? 🙂
Hledáme obě stejně.

kapunka
5. únor 2009

já se snažím přijít na to, z čeho mě ty prsa bolej 🙂

dorra
5. únor 2009

S tím rozdílem, že Ty hnízdíš, a já to mám z utroše.

dorra
5. únor 2009

Hnízdíš 🙂