Pojišťovna Metal-Aliance nepřispívá na IVF. Mám měnit?

sara.max
27. srp 2008

Ahoj, prosím poraďte mi. V říjnu jsme objednaní na první pohovor k IVF. Někde jsem četla, že je nutné změnit pojišťovnu, protože Metal Aliance, kterou momentálně mám, nepřispípvá. Máte s tím nějaké zkušennosti? A musí mít i partner jinou pojišťovnu než Vojenskou? Díky.

ili5
23. bře 2009

to nevím, já si mržáčky převážela z OV. Ale tam se může hned další cyklus, prý to nevadí. Když se může et hned, tak myslím, že 1 ěsíc vynechat a další mencky.

sukubka
23. bře 2009

ov je ostrava?třebas se někdy potkáme ve fn!

ili5
23. bře 2009

Já jedu v pátek. Ale chodím už k oborné, tak ta je jiné dny.
Dám vědět jak jsem dopadla v pátek.

sukubka
23. bře 2009

jasně dej hned vědět!

raadunka
25. bře 2009

Ahojky holky diky za info, hned bych do fakultky presla ale nemohu uz cekat v cervenci mam 40 a to bych nestihla kdyz se ceka 3-4 mesice. Ja jsem si pichala fostimon 14dni s merionalem 7 ampuli denne, takze jsem platila za stimulku kolem 13litru. No vidim ze mi nic nezbyva jen pilne pracovat a setrit na posledni IVF, snad bude konecne uspesne

sukubka
25. bře 2009

radunko bude určitě uspěšné držím pěstičky já od dneška stimuluju na 2ivf tak taky doufám že je to naposled 😉

raadunka
25. bře 2009

sukubko dekuju a ja tobe potichoucku ani nedycham a pevne drzim pesticky DRZ SE !!!!!!!!!!!!!

sukubka
26. bře 2009

raadunka moc děkuju!,budu na tebe taky myslet!ty chodíš do Fertimedu?

raadunka
26. bře 2009

sukubko ano chodim do fertimedu a nejradeji k Vodickovi

sukubka
26. bře 2009

vodička je tady v šumperku můj gynekolog a to on mi radil jít na 2ivf do FN olomouc.je moc hodnej.

ili5
28. bře 2009

sukubko, tak jsem nafasovala 3 druhy injekcí. Menopur, puregon-pero, Orgalutran. Začínám 3DC, dnes jsem 3 den, ale až od příště, takže konec dubna. Už aby to bylo. Jak pokračuješ ty? Manža má jen 5% spermií a ještě blbých, tak má jíst vit. E A Pangamin, listovku mu taky dávám. Je silný kuřák 40 denně, tak bych nejraději vzala dárce, ale nechce o tom slyšet.

sukubka
28. bře 2009

ili ale ten spermiogram nemá takový k vůli cigaretám né?tak at to aspon trošku omezí to nevydrží?můj manža taky kouří ale jen tak do 10deně já byla taky slabej kuřák ale před stimulkou sem přestala!já dostala ěden cyklu injekci diphereline a pak 14 dní pauza a pak sem ted od tředy začala stimulovat jen gonalem!1.4 kontrola tak uvidím!tobě držím pěstičky!!!!!a někdy se ozvi jasnačka

ili5
29. bře 2009

Ahoj, řekla mu, že má dost omezit kouření, že to má velký vliv a brát ty léky. Musím je dnes koupit.
Takže ty od středy stimuluješ, moc držím pěstičky. Každá máme jiné léky. Obsypaná jsem stále na břichu, zítra jdu k obvodnímu, tak se zeptám co to může být.

sukubka
29. bře 2009

ili jj od středy stimuluju,konečně jsem se dočkala to dobrání antikoncepce bylo nekonečné 😉
mě se zdá že mám taky nějakou suchou kůži atd,jo no cpeme se bůhví čím a tělo je v šoku!

ili5
29. bře 2009

Jsem ráda, že nemusím tu antikonc. na 2 měsíce. Koncem dubna naběhnu, tak začátek května už to bude za mnou. Moc se těším. Hodně jim tam věřím, tak se to snad povede. P. dr je velmi hodná a příjemná, jsem ráda, že k ní chodím.

sukubka
29. bře 2009

jj jsou tam opravdu hodní a dělaj hodně vyšetření!a vy půjdete do toho dárce?nebo zkusíte to svoje!třeba se někdy potkáme kdy máš jít na kontrolu?

evkaa25
29. bře 2009

ahojky holky 🙂
Jsem dneska narazila na tuto diskusi,tak vám chci všem popřát moc moc štěstí a aby jste se brzy dočkali těch vytoužených //.
Já jsem přešla z Ostravy do Fertimedu.V každém centru jsem absolvovala 1 IVF.V Ov i s KETem.Vše neúspěšně.
Raadunko a tebe stáli ve Fertasu jen léky na stimulaci 13 000???

ili5
31. bře 2009

Ahoj evko, já přešla do Fa, je to o mnoho levnější a mají dobré výsledky, tak snad se nám to už povede. Za léky jsem neplatila nic, v OV 26 500 a ve FA za to samé 14 500, tak to je velký rozdíl. A hlavně to nechtějí najednou, platí se to postupně, tak to není takový záhul. 🙂

sukubka
31. bře 2009

evko je hodně holek co je Fertimedem spokojeno,ale já mezi ně teda odešla!napřed sme chtěli s manželem ne nemocniční prostředí tak sme zvolili Fertimed a můj gynekolog Vodička ve Fertimedu dělá,ale po 1nezdařeném IVf to byl on kdo mi sám doporučil FN!je to tam mnohem levnější(ale o to nám až tak moc nešlo)šlo nám o výsledky a o přístup a Fertimed je jen zaplať atd!cystu my tam odsávLI BEZ USPÁNÍ-NO DĚS!!!!pořádně mě tam nevyšetřili.ve FN mi hned přišli na štítnou žlázu atdHodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ili5
31. bře 2009

sukubko, oni ti sami nabídli Fa_? To je divné, když z toho žijou. Je to tam lepší, nejde jim o peníze, dostávají výplatu a nežijou z toho kolik lidí mají, jako státní. Jsem tam moc spokojená.

sukubka
31. bře 2009

nabídl mi Fa můj gynekolog Vodička(ten dělá ve Fertimedu)asi ví jak to tam chodí!!!!a ky máš ve Fa kontrolu?já zítra

ili5
1. dub 2009

Tak dej vědět jks dopadla. Já jedu až 8 den stimulace a ta začne až dostanu menzes, takže koncem dubna. Musím čekat.

s9480
1. dub 2009

Ahoj holky Sukub to si snad děláš srandu že tě sám Vodička poslal do FN 😲 ??? tak to je síla jsi mi vyrazila dech, proč tam teda pracuje když vá že to tam stojí za hov....??Já jsem tak šťastná že jsem od tama po 2 letech odešla, moje záněty atd tam nikoho netrálily a jen nás tlačili do IUI a IVF, jde tam jen o prachy ale o zdraví určitě NE!!!

ili5
1. dub 2009

s9480, codíš taky do FA? Jak daleko už jsi, cos prodělala, vítám tě mezi náma. 😉

s9480
1. dub 2009

Ili díky za přivítání jojo chodím od začátku roku do FN, před tím jsem chodila 2 roky do Fertimedu na doporučení gyndaře-snažíme se o mimi už 5 let. Nenapadlo mě hledat i jinde tak jsem se svěřila do jejich rukou děs - nikdy víc, jenom z nás tahaly prachy ale léčba žádná, dlouho jsme odolávaly protože všechny základní testy jsme měli oba ok, a cca před 2 roky se nám podařilo otěhotnět přirozeně ale hned v 6 tt spontální potrat a od té doby se zase nedaří, ve Ferťasu jsme potom podstoupili 5x IUI - měly to být tutovky a ono nic tak jsme šli nakonec i do IVF a taky prd, ale přístup se mi tam vůbec nelíbil, ve FN jsem zatím max. spokojená, hned na první schůzce 1000 odběrů na všechno možné já i partner, minulý týden jsem si byla pro výsledky a vše je ok akorát mi našli zánět, teda já o něm věděla už dlouho dlouho ale ve Fettimedu na to kašlali vždycky mi napsali jen ty žluté potvory na zavádění ale ty mi nikdy nepomohly, teď mi našli zánět v močové trubici, tak jsme já i partner dostali antibiotika (ve Ferťasi nikdy neléčili oba partnery takže efekt nula) a uvidíme co bude dál, dr. Oborná mi říkala, že se jim často v těchto případech stává, že po vyléčení zánětu ženské sami otěhotní 🤐 , cca za necelé 2 měsíce jedeme na vysněnou dovču do Egypta tak by to bylo super, zase mi dala jistřičku naděje že i my se dočkáme nějakého piškota 😀 , jsem se rozepsala ufuf

sukubka
1. dub 2009

s9480 né že by mě do FN Vodička doslova nutil ale naznačil mi to a napsal mi tam žádost!dostál docela koukal!Ve Fertimedu sem já stratila 1IVf pokus,neměla sem skoro žádné testy a nic,!!!!ve FN mi hned přišli na štítnou žlázu atd!máš pravdu ve fertimedu neléčí jako pár,serou tam na vše!!!!štve mě že sem do fakultky nešla hned!!!!!!

ili5
1. dub 2009

Holky, tak to bude jak v OV. Už se asi taky pokazili. Soukromníci, no.
Sukub, tak jak snášíš injekce od včera, pícháš je sama, nebo manža? Já si to sama neporadím, tak to musím nechat na jiné.

petista
1. dub 2009

Sukub, ty jsi s Mončou byla dneska na kontrole, ne? Jak si dopadla - není-li to tajné?

sukubka
1. dub 2009

já píchám injekce týden ale jen do břicha!gonal!dneska mi přidali Luveris taky do břicha a jde to !!!ve frtimedu jsem měla Fostimon+merional do zadku to sem sama nezvládla 😉

evkaa25
2. dub 2009

Holky,dneska jsem volala do Fertasu,aby nám dali naše výsledky krve základní imunologie a řekli mi,že výsledky zděluje jen dr.Kdz jsem tam volala před mněsícem,tak řekli,že je ještě nemají,že mám zavolat později.Na ty odběry jsme byli v lednu.Tak už jsem na ně opravdu naštvaná a začínám vážně zvažovat FN,když si ji všechny tak chválíte..
ůžete mi tu někdo poslat na ně číslo??