Poprvé v CAR. A co dál?

tanulak
8. bře 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo stejně jako já absolvoval teprve první návštěvu v CAR a čeká na termín stimulace?

kacenka14
13. dub 2012

Oni to museli začít řešit, mám tu endometriózu hodně rozlezlou, takže musim buď co nejdřív otěhotnět nebo by mi to museli začít nějak léčit.. To jo, je nás hodně a dřív mi přišlo, že tolik ženských to snad ani neřešilo ☹ Taky držim palce, ať to vyjde, jakej máš zatim pocit?

kacenka14
14. dub 2012

@maybay Oni to museli začít řešit, mám tu endometriózu hodně rozlezlou, takže musim buď co nejdřív otěhotnět nebo by mi to museli začít nějak léčit.. To jo, je nás hodně a dřív mi přišlo, že tolik ženských to snad ani neřešilo ☹ Taky držim palce, ať to vyjde, jakej máš zatim pocit?

maybay
16. dub 2012

@kacenka14 ahojky, zatim mam takovy nijaky pocit, moc si preju aby to vyslo, zatim jsem netestovala... Tak doufam, ze nam to vyjde a budeme tehotne co nejdriv 🙂

tanulak
autor
17. dub 2012

Ahoj holky, všechno se nám posunulo kvůli zpožděné MS. Ale zítra jsem 22den cyklu a jedu na druhou konzultaci... vůbec nevím, co čekat.. pročítám různé diskuze, ale na každé je to jinak...

tanulak
autor
17. dub 2012

všechno se snad dozvím a pak se ozvu, co a jak... asi budu plná informací a budu potřebovat se o tom s někým podělit.... ach jo... mám strach... a to je manža na služebce a nemůže jet se mnou.. ☹

kacenka14
17. dub 2012

Já když jsem tam byla toho 10.4., tak jsem taky pak pořád hledala na netu co a jak, měla jsem v tom strašnej zmatek, když mi tam řekli takovejch informací. Takže klidně můžem diskutovat 🙂 Já se tam mám znovu dostavit druhý den MS, což bude asi ještě tenhle týden.
@maybay tak dej hned info, až budeš vědět 🙂

malinka_02
17. dub 2012

@tanulak mě na první konzultaci poslali na testy i manžela - na spermio a krev, vyšla mi snížená fce štítné žlázy a vysoký prolaktin takže mě odlifrovali na endokrinologii tam další krev 2x s rozestupem měsíce a teprv ted ve čtvrtek jdu pro výsledky a léky jen na štitku mi dali. Pokud budou výsledky špatné tak další vyšetření včetně MR a do CARu se ještě dlouho nepodívám ☹

tanulak
autor
18. dub 2012

ahoj holky, tak jsem plná informací... dnes jsem byla v CAR, vyfasovala jsem plnou tašku preparátů a zítra si píchnu poprvé sama injekci (diphereline), sice bodla jsem se už i dneska, ale byla u toho i sestřička a ta mi to namíchala.Zítra to musím zvládnout sama. Vůbec to nebolelo, šlo jenom překonat strach z toho píchnutí do břicha. Dneska mi to sestřička v centru odpočítala na 3,2,1 a pích a bylo to.. 😀 .No každopádně se to dá zvládnout. Jinak mám dlouhý protokol, takže musím počkat do MS a pak začnu píchat puregon v peru, to vypadalo taky jednoduše. 9.a12.5. jdu na ultrazvuk jak a jestli rostou folikuly a pak někdy okolo 16.5. na OPU a následně max. do 4-5dní na transfer. No mám toho plnou hlavu, snad se bude všechno dobře vyvíjet....
Přeji všem dobrou noc..

kacenka14
18. dub 2012

@tanulak já jdu zítra taky na injekci diphereline, mám tam být ráno v půl 8. Ale myslela jsem, že tu mi budou píchat kvůli endometrióze, s čim ty se léčíš? Nebo máš taky endometriózu?

tanulak
autor
18. dub 2012

nemám endometriózu, prý je to na utlumení produkce vlastních hormonů, já to mám součást dlouhého protokolu. Já mám trombofílii, kvůli té nemůžu užívat antikoncepci.. sice jsem ji asi před tím 12 let brala, ale to jsem nevěděla, že takovou nemoc mám.. 😅

kacenka14
19. dub 2012

@tanulak tak mě dneska ten diphereline taky píchli, ale já si ho sama píchat nemám, teď se mám dostavit na kontrolu za 14 dní, kde rovnou podepíšem smlouvy kvůli ivf. Máš nějaký vedlejší účinky po tý injekci? Já jsem strašně unavená..

tanulak
autor
19. dub 2012

Myslím, že jsem taky unavenější... ale přikládám to spíš brzkému rannímu vstávání... Taky jsem možná víc chytlavější... dneska mě vytočila naprostá kravina... no snad se to bude dát ukočírovat... 🙂

malinka_02
21. dub 2012

ahoj holky tak já byla na endokrinologii, prolaktin mi klesnul takže to dál řešit nebudeme a štítka mi klesla taky ale ne dostatečně tak mi zvýšili dávku a v uterý jdeme znovu do centra a uvidíme co dál..

petruska83
23. dub 2012

Ahojte děvčata, já taky začínám. První konzultace je za námi, tento týden jedu na první krev, jakmile dostanu MS, pak na druhou krev 10.DC, manžel na spermiogram a pak se uvidí. Taky mám sníženou funkci štítné žlázy, ale léčím se už asi od 13ti let, i léky na to beru, tak snad to nebude problém,když už jedno dítě mám i se špatnou štínou žlázou. Všem přeji, ať se nám brzy zadaří....

maybay
23. dub 2012

@kacenka14 tak bohuzel 1. IUI nevyslo... Jdeme na druhy pokus

kacenka14
23. dub 2012

@maybay tak to mě moc mrzí :( ale nevzdávejte to.. ten druhý pokus bude někdy za měsíc nebo jak to je?

maybay
23. dub 2012

@kacenka14 nene od patku za tyden. Hned dalsi cyklus. Nevzdavam to, na to je jeste brzy 🙂

kacenka14
24. dub 2012

@maybay tak to je dobře. A teď musíš znovu stimulovat?

maybay
24. dub 2012

@kacenka14 jo, zase beru Tamoxifen

harley26
3. kvě 2012

ahoj holky, manzel je objednany na spermiogram. Muzu se vas zeptat, jak to probihalo? 🙂 jestli jste sly s nim a nejak mu "pomohly"? 😎

martina_81
3. kvě 2012

@harley26 ahooj, my když šli na spermiogram, tak sestřička se přítele ptala,jestli chce partnerku s sebou a ten můj rozhodně prohlásil,že to zvládne sám. 😀 Takže jsem počkala v čekárně a asi to bylo lepší,protože kdybych tam šla s ním, tak by nám to asi trvalo dýl. 😉

martina_81
3. kvě 2012

@kacenka14 ahooj, zrovna jsem o kousek výš četla, že máš endometriózu, můžu se zeptat, jak to u Tebe zjistili? My jezdíme do caru,protože mi ve 20ti vzali vejcovod a druhý byl nefunkční (po zánětu). Teď v březnu jsem byla na laparce s tím druhým, tak mi ho vzali a současně mi z vaječníku odstranili endometriózní cystu. A dnes jsme byli na další konzultaci v caru, kdy jsme plánovali termín na IVF a doktor byl z toho dost rozhozený a že prý ta endometrióza je pro IVF dost špatná,že i kdyby bylo sebelepší embryo,tak by ho to mohlo zničit, tak jsem z toho dost skleslá. 😒 U Tebe volí nějaký jiný postup nebo standartní IVF?

kacenka14
3. kvě 2012

@harley26 nás se taky ptali, jestli chci jít s nim, ale já o tom nikdy neslyšela, že by tam chodili i partnerky, tak jsem rači řekla, že ne, řikala jsem si, jestli jsem je blbě nepochopila 🙂 ale příště s ním asi půjdu

kacenka14
3. kvě 2012

martina_81@ nejdřív když jsem byla na kontrole na gyndě, tak jí doktorka nahmatala a nevěděla co to je, tak mě poslala na magnetickou rezonanci, z toho bylo jasný, že je to endometrióza. Myslím, že půjdu na standardní ivf, nic výjimečnýho mi neřikali. Zítra tam jdeme podepisovat smlouvy. Prý je šance tak 35-40%, vim, že endometrióza je špatná, jenže jiná varianta neni ☹ nezbývá než věřit..

harley26
3. kvě 2012

@martina_81 diky za info 🙂 ja jeste uvidim, necham to na nem. Asi taky brzo zavitam do CARu ... tohle bude muj posledni cyklus s clostilem...

harley26
3. kvě 2012

@kacenka14 diky moc za info. Budu ti drzet palce, aby vsechno dobre dopadlo! 35%-40% není až tak špatná pravděbodobnost, hlavu vzhuru!

martina_81
3. kvě 2012

@kacenka14 tak jestli Ti řekli,že šance při IVF s endometriózou je 35-40 %,tak to je v poho, protože při normálním IVF je to 40-45 %. Budu Ti držet palce,ať se zadaří. 😉 My jdeme do IVF v červnu,tak jsem taky zvědavá, jak to bude všechno probíhat.
@harley26 co to znamená cyklus s clostilem?

kacenka14
4. kvě 2012

@martina_81 Já si myslim, že 35-40% mi řikala, že je úspěšnost obecně, dneska se jí zeptám, jakou šanci vidí u mě.. To budu zas plná informací, v půl 12 tam máme být, tak se večer ozvu 🙂

katka1313
4. kvě 2012

Ahoj holky, my též začínáme v CAR-u, takže jsem též úplná začátečnice. Ráda bych se mezi vás přidala, ať můžeme diskutovat postupy. U nás je IUI zbytečné, spermiogram vyšel příšerně, takže rovnou IVF. První návštěvu máme 14.5., ale už mám za sebou hormonální profil a manža spg, tak snad to půjde rychle.

harley26
4. kvě 2012

@martina_81 doktorka zjistila, ze mi nedozravaji folikuly - tim padem nemam ovulaci a clostil je lek, ktery stimuluje vajecniky a tim padem by folikul mel rust jak ma a mela by byt ovulace - vetsinou se jeste podpori pregnylem - ktery se pichne az je dostatecne velky min. 18mm a pak vlastne diky te injekci praskne a vajicko se uvolni ... takze tak 🙂