Poprvé v CAR. A co dál?

tanulak
8. bře 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo stejně jako já absolvoval teprve první návštěvu v CAR a čeká na termín stimulace?

kacenka14
4. kvě 2012

Tak jsme dneska byli na tom podepisování smluv. Se stimulaci začnu buď 11. nebo 25.5., čeká se až mi klesne sliznice. Manžel má spermiogram v pořádku. Tak už se těším, jen na ty injekce moc ne ☹

martina_81
4. kvě 2012

@harley26 díky za odpověď. 😉 takže s tím clostilem se vlastně snažíte doma přirozeně,chápu to dobře? 🙂

martina_81
4. kvě 2012

@kacenka14 to zvládneš neboj, taky mám z těch injekcí trochu strach, ale určitě to není až tak hrozný, přežili to jiní, přežijem to taky. 😀

malinka_02
6. kvě 2012

@kacenka14 takto je super že už ted..
@katka1313 nám taky teď řekli že rovnou ICSI špatná kvalita.. ale posílají mě nejdřív na genetiku, na tu se dlouho čeká a pak dlouho na výslefdky, takže budu ráda když začnu stimulovat v červenci.. ☹

kacenka14
6. kvě 2012

@katka1313 mně taky budou brát krev na genetiku, ale neřikali, že by se nějak dlouho čekalo, tak to je divný 😒

maybay
6. kvě 2012

@malinka_02
@kacenka14 my jsme byli oba na genetickych testech a pokracujeme normalne dal, necekame na vysledky, uz jsem byla na 2.IUI

hypo
6. kvě 2012

vsem co je byly poprve na konzulatcich a vysetreni preji rychlou cestu za miminkem.... ja sama jsem byla poprve na CARu asi 4 lety a dnes cekam diky CARu druhou holcicku 🙂 drzim palce a at vam vse vyjde co nejrychleji....

kacenka14
6. kvě 2012

@maybay teda to je rychlovka, takže teď čekáš, jestli zadařilo?

maybay
6. kvě 2012

@kacenka14 ano cekam, doufam, ze to tentokrat vyjde.

malinka_02
6. kvě 2012

@kacenka14 a kde si? My máme jít na ICSI a k tomu chtějí nejdřív genetiku a čeká se 4 týdny a pak 5 na výsledky.. 😒
@maybay mě to neudělají bez toho a máme špatné spermi nestačí nám IUI

maybay
6. kvě 2012

@malinka_02 v Gennetu

malinka_02
6. kvě 2012

@maybay tak nám v Podolí řekli že před ICSI se musí na genetiku

maybay
6. kvě 2012

@malinka_02 tak maji mozna nejake podezreni. ICSI se dela pri IVF a je to drahe tak asi nechteji riskovat...

misanda
6. kvě 2012

@kacenka14 ahoj, jen jsem zahledla tematko...mam endo ctvrteho stupne, takze tu nejhorsi...a povedlo se 🙂 drzim pesti!!!! taky nam to trvalo :( ale to cekani stalo za to!!!!

malinka_02
6. kvě 2012

@maybay v podolí se prý dělá genetika vždy před ICSI a manžel má jen 2% morfologicky dobrých spermii

kacenka14
6. kvě 2012

Tak manžel má spermiogram v pořádku, ale i tak jsme si ICSI zaplatili. A tu krev na genetický testy mi budou brát teď v pátek, ale jen mě. A chodíme do Pronatalu.
@misanda děkuju moc za podporu! a kolikátej pokus se vydařil?

maybay
6. kvě 2012

@malinka_02 urcite je dobre tu genetiku mit udelanou. kdyby ti zjistili treba nejakou trombofilni mutaci tak by aspon mohli predejit treba potratu. Urcite to bude ok, akorat na vysledky se ceka dlouho no

malinka_02
6. kvě 2012

@maybay jé to vubec nevím co je.. já se spíš bojím aby nám třeba neřekli že nám IVF neuděljí.. 😲

misanda
6. kvě 2012

@kacenka14 no, nam az ctvrtej...taky jsem mela vzdy dlouhy protokol...ale znama z endo tematka otehotnela treba hned...nikdy nevis 🙂

misanda
6. kvě 2012

@kacenka14 jinak...taky jsme chodili do pro atalu v pze...tri pokusy...ctvrtej jsem si dupla do pronatalu nord a vidis... jako tyhle dva pronataly se proste nedaj srovnat 🙂

maybay
6. kvě 2012

@malinka_02 neboj to si nemyslim, urcite to s vama zkusi 🙂

kacenka14
7. kvě 2012

@misanda Já chodim do Pronatalu do Teplic, jsem z Ústí nad Labem. Já právě zase slyšela, že pražskej je nejlepší 🙂 Jakou máš konkrétně špatnou zkušenost z té Prahy?

malinka_02
9. kvě 2012

@maybay no dufám..

katka1313
10. kvě 2012

Já jdu do CAR-u teď v pondělí a chtěla bych, aby mi udělali imunologii i genetiku. I v případě, že bychom se momentálně pro ivf nerozhodli. Mám geneticky daný sklon k polymorfizmu, tak to nechci riskovat. Tak uvidíme, jestli až to na doktorku vybalím, jestli mě nepošle někam 🙂 Nevíte, jestli se za to něco doplácí?

trefulka
20. kvě 2012

@katka1313
Jak jste dopadli po první konzultaci? Nás na imunologii paní prim. poslala sama (v úterý jdeme na odběry do Immunie) a na genetiku se zeptala, jestli ji chceme nechat udělat taky, takže máme termín někdy v půlce června k doktorce Krutílkové. O placení nepadlo ani slovo.

katka1313
21. kvě 2012

@trefulka No, u nás to bylo takové všelijaké. Žádná konzultace se nakonec nekonala. Přijeli jsme tam a dozvěděli se, že paní doktorka zůstala o den déle v zahraničí, takže jsme se vůbec nemohli nijak domluvit. Ujaly se nás sestřičky, vzali nám krev prý na všechno, co se dělá a že se domluví s doktorkou, co bude potřeba udělat. A jestli se na imunologii a genetiku vykašlou, tak mě asi raní mrtvice 🙂 Uvidíme. Mají se nám ohledně výsledků sami ozvat, tak jsem zvědavá, kdy to bude.

trefulka
21. kvě 2012

@katka1313 Do jakého centra a k jaké doktorce chodíš?

motley
2. črc 2012

Ahoj,
dnes jsem byla u svého doktora a když viděl výsledky spermiogramu, tak mi napsal doporučení do CAR. Doporučil též státní zařízení oproti soukromým klinikám, které to berou jako lukrativní výdělek. Zítra nás jdu objednat k Apolináři, kde jsem byla na operaci.

elaju
2. črc 2012

@malinka_02 tak uz jsme po prvni navsteve v CARU u Apolinare, je to skoro 14 dni. Byli velice mili, pan asistent nas vyzpovidal, udelal ultrazvuk, druhy den hormonalni profil. Zatim u me vse v poradku i me delohy se zdaji v plne sile. Manzeluv spermiogram ale dopadl spatne :( malo spermii. Vubec jsme to necekali, rikali jsme si ze to bude tema myma delohama. Moc se nam k tomu nevyjadrili, pan asistent tam mel nekoho jineho, tak nam to rekla jina pani doktorka, ze pokud to takhle bude jeste tak 2x ze je to pouze na umele oplodneni. Pry se s tim moc nic delat neda u chlapu, me se to uplne nezda... zase jina sestricka mi pak rikala, ze um.opl.je az posledni varianta, ze se to resi pres urologa hormonalne, tak uvidime. me ceka 10DC dalsi vysetreni, pruchodnost vajecniku, mate s tim nekdo u Apol.zkusenost jak to delaji? Boli to? mela jsem jit ted, ale pan asist. meldovolenou, tak mi radili, ze s tema 2 delohama radeji na nej pockat, byla jsem rada, mam k nemu duveru a je citlivej zda se. Pak jeste 2 den po ovulaci dalsi krev odber Prolaktin tusim. Nevite co pak nasleduje? Manzel ma ted volno, tak se da snad do kupy, vycetla jsem ze Vitamin E, selen, zinek. Pak jeste nejake kapky na podporu tvorby spermii, nemate nekdo jeste tip? Zacal nosit trenyrky i kdyz je nesnasi. Snad bude u me vse v poradku, to je kombinace dve delohy a malo spermii..🙂 ale zato ty co tam jsou tech pak, jsou velmi kvalitni, tak to je moc dobre, kdyby to jinak nakonec neslo nez pres umele opl. Diky za jakekoli nazory a zkusenosti! Vsem moc drzim palce a diky uz za predesle povzbuzeni.

motley
2. črc 2012

@elaju Ahoj, můžu se zeptat, jak byl dlouhý termín na první schůzku k Apolináři? Zítra tam chci dojít a objednat nás. Můj gynekolog u nich operuje, tak říkal, ať si tam dojdu osobně, že to bude lepší na objednání. Nevím, jak to bude s termíny všeobecně? Máte někdo zkušenosti?