Poprvé v CAR. A co dál?

tanulak
8. bře 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo stejně jako já absolvoval teprve první návštěvu v CAR a čeká na termín stimulace?

malinka_02
10. bře 2012

Ahoj, já jsem byla teprve v týdnu na první konzultaci, snažíme se rok a půl a nic a manžel byl na spermiu a nic moc, a už předtím mě gyndař poslal do CARu. Tak sme šli a ted čekáme na HP a ejich spermio. Co bude dál ani nevím.. to podle výsledků.

tanulak
autor
11. bře 2012

ahoj, tak to jsme na tom podobně. My byli s manželem poprvé v úterý na konzultci v CAR. Manželovi vyšel špatně spg., to nás dost překvapilo, protože už jednou na vyšetření byl a měl ho dobrý... takže po dvou letech snažení jsme možná konečně narazili na náš "problém". Teď jsme před stimulací, měla bych začít v půlce dubna. Mám trochu strach ale i naději, že konečně budeme mít mimčo. Kéž by už alespoň tohle vyšlo bez komplikací.
I Tobě/vám přeju štěstí.

kacatka
14. bře 2012

Ahoj, také my se chystáme do CAR, naše spermie jsou na bodu mrazu, tak se tomu asi musí pomoci🙂 Konzultaci máme až v dubnu, takže vůbec nevíme co bude. Všem přeji štěstí 😉

petruska83
15. bře 2012

Ahojte holky, já jsem objednaná na první konzultci na duben a taky moc nevím, co mě čeká, ale prý při první návštěvě nám nic dělat nebudou....Před třemi roky jsem měla mimoděložní a teď to budou dva roky, co se snažíme. Mám jen jeden vejcovod a ještě špatný a manža na spermiu zatím ještě nebyl...Myslíte, že do prázdnin budeme stimulovat?

kacenka14
24. bře 2012

Ahoj holky, já jsem také objednaná na 10.4. do caru na první konzultaci. Můžete mě prosím trochu poučit co se bude dít? Asi budu vypadat hloupě, ale moc se nevyznám v některejch pojmech ☹ Jsem v tomhle začátečnice. Udělají mi asi nějaké testy a pak bude ta stimulace, co tu čtu? Nebo může i něco jiného? Jdu tam, protože mám endometriózu.

kinos
26. bře 2012

@kacenka14 To je super, já jdu taky poprvé 10.4 🙂, tak pak poreferujeme 🙂

tanulak
autor
26. bře 2012

Ahoj holky, jéééé to je náhoda.... já jsem na 10.4. taky objednaná do CARu, ale už na druhou návštěvu. První konzultace byla v pohodě, povídali jsme si, co a jak... a pak mi udělal MUDr. jenom ultrazvuk a manželovi spg. Toho desátého bysme měli dostat na doma injekce a od určité doby (nevím od kdy) začít se stimulací. Ale mám problém, ale asi ze stresu se mi ještě nespustila MS.... ach jo... a to mám jít ještě 2-3 den MS na krev... tak snad to nebude nějaká další komplikace...nebo posun stimulace...☹

kacenka14
26. bře 2012

@tanulak @kinos tak to je dobrý, to je takovej hezkej pocit, že v tom nejsem sama 🙂 Já jsem právě zvědavá, jestli taky budu muset podstoupit tu stimulaci nebo něco jinýho..

maybay
28. bře 2012

@tanulak
@kacenka14
@kinos
@malinka_02 a do jakeho CARu chodite? My jsme byli 8.3. poprve v Gennetu na Letne.

kacenka14
28. bře 2012

@maybay Já jsem z Ústí nad Labem, takže do Pronatalu do Teplic..

maybay
28. bře 2012

@kacenka14 tak urcite na prvni konzultaci s vami proberou vasi situaci, vysvetli metody, odeberou krev a moc na pohlavne prenosne nemoci a jestli ti jeste nedelali hormonalni profil tak ti ho udelaji a manzela ceka spermiogram pokud ho nema za sebou. Jak dlouho se snazite?

kacenka14
29. bře 2012

@maybay snažíme se rok, to neni zas taková doba, ale doktorka řekla, že mám tu endometriózu hodně rozlezlou, že přirozeně tam neni moc velká šance. Já když jsem se s nima domlouvala po telefonu, tak mi neřekli, že má přijít i manžel, tak já nevim 😒

maybay
29. bře 2012

@kacenka14 ale pro tebe to urcite doba je. Pro me je tech 7mesicu taky dlouhych. Vim, ze muze byt hur kdyz tady ctu nektere osudy, ale je to hrozna predstava. Urcite by mel ji s tebou i manzel. Taky mu vezmou vzorky moci a krve a i spermiogram mu asi udelaji.

kacenka14
29. bře 2012

@maybay To si piš, že pro mě to doba je.. já bych nejrači byla těhotná hned teď okamžitě, být trpělivá vůbec neumim 🙂 A s čim vy máte problém?

maybay
29. bře 2012

@kacenka14 ja mam malo vajicek - nizky AMH a manzel pomalejsi spermie - takze super kombinace

kacenka14
31. bře 2012

@maybay Hm ☹ Tak snad ale v caru dokážou pomoct, ne? Co vás teď čeká?

elaju
31. bře 2012

ahoj holky, my uz byli objednany do CARu dvakrat a zrusili jsme to... ja se toho proste bojim... ze nas budou do neceho tlacit. Nejsem zastance umeleho oplodneni (teda pokud je jinak vse v poradku) ani rvani se hormonama, o miminko se snazime uz rok a pul, ale mam dve delohy tak je to takovy pokus omyl z jake strany se vajicko zrovna uvolnuje.. vlastne jsme porad neco resili, at uz bydleni, svatbu, ci problemy, tak si rikam, ze vsechno ma svuj cas, ale zacina me napadat, co kdyz fakt nejsme v poradku a tak... takze snad do tretice vseho dobreho to klapne... jsem rada ze se muzu podelit, ze to neresim sama...

maybay
31. bře 2012

@kacenka14 doufam, ze pomuzou. Ted nas ceka IUI - inseminace, pokud nevyjde, zkusime ji jeste jednou a kdyz ne tak rovnou IVF.

maybay
31. bře 2012

@elaju ahojky, tak pokud te budou do neceho tlacit, tak se preci nenechas, Neboj se toho, aspon budes vedet na cem jste. Taky nejsem nadsena z toho, ze musime otehotneni resit s doktory, ale miminko chceme tak pro to udelame cokoliv....

elaju
31. bře 2012

@maybay ahojky maybay 🙂 no to je jasny, kazdy by to chtel podle svych predstav tou nejkrasnejsi cestou... ja to taky nevylucuju, kdyz budu vedet, ze to jinou cestou nepujde, tak do toho pujdu...vidim to na cerven se objedname, porad byl nejaky duvod, kdy jsme si rikali, ze to nejde, ale treba se do te doby zadari, uvidime 🙂 je pravda, ze se clovek nesmi nechat natacit kam nechce... nelze predem hned si delat spatny obrazek, to je jasny 🙂

malinka_02
1. dub 2012

@tanulak a jak hodně špatný ste měli spermiogram? A to vás rovnou poslali na IUI nebo nad IVF? A ty si měla v pořádku vše? Nám vyšel spermiogram 30 mil ale mě špatně štítná žláza a zvýšený prolaktin tak nás ženou na další vyšetření tak zase 2 měsíce minimálně pryč..
@elaju já jsem si přesně tohle říkala.. jenže pak sme konečně šli a máme špatný spermiogram a hlavně já štítku a prolaktin a s tím prostě neotěhotníš a ani na IUI a IVF mě nepošlou protože to prostě nejde, taže nejdřív musíme tohle vyřešit a to muže být na dlouho, takže určitě nečekej! Nechte si udělat všechny testy a kdy bude vše ok tak mužete jít domu a snažit se dál, ale když ne nebudete ztrácet pak pul roku třeba..
@maybay já jsem v Podolí.
@kacenka14 mě udělali UTZ vzali stěry na ureoplazmy a chlamidie a manžela pozvali na spermio a krev e mě na krev no a práve HP vyšel špatně.

kacenka14
1. dub 2012

@maybay a jak je to dlouho, co jste tam byli poprvé? Zajímá mě, když tam jdu teď 10.4. poprvé, tak za jak dlouho je reálný, že třeba tu inseminaci podstoupim..

maybay
1. dub 2012

@kacenka14 prvni konzultace byla 8.3., udelali se vsechny testy, zjistila se cysta - musela jsem jit na onkologicky utz - 15.3., cysta neni nebezpecna. Manzel objednan na spermio 21.3, 2. konzultace 22.3. , utz 3.4. IUI podle toho jestli budou vajicka cca 5.4. Vsechno zalezi na tom, jake vam vyjdou testy a co jeste budou podle vysledku chtit vysetrit, zalezi na dr jak ma terminy a tak.

malinka_02
3. dub 2012

@kacenka14 nám vzali krev a spermio a mě poslali na endokrinologii a tam další krev, a další za měsíc a pak znova nasazeny léky na štítku a pokud nebude krev ok tak další leky a docaru mám přijít až bude vše ok, manžel spermio a druhé spermio.. taky sem si naivně myslela že nás pošlou za týden na IUI a budu ráda když za 3 měsíce.. ☹

kacenka14
12. dub 2012

@tanulak ahojky, tak co jak jste dopadli na druhý konzultaci? Nám bylo doporučeno ivf.. akorát tam na mě vybalili takovejch informaci, že se v tom uplně ztrácim 🙂

maybay
12. dub 2012

@kacenka14 rovnou ivf?

kacenka14
13. dub 2012

@maybay Jj řikala, že u mě inseminace nemá vůbec cenu, že by to byla ztráta času ☹

maybay
13. dub 2012

@kacenka14 takze uz jste naplanovali ivf? kdy zacnes stimulovat? Ja jsem po prvnim IUI.

kacenka14
13. dub 2012

@maybay No prý si to máme rozmyslet, ale tak to jsem věděla už když jsem odcházela, že do toho půjdem, nic jinýho nám nezbývá.. Teď mám přijít druhý den MS, to mi vemou krev a píchnou injekci diphereline, ta si myslim, že je kvůli té endometrióze, jestli jsem to dobře pochopila. Manžel půjde na spermiogram a taky na krev. A kdy začnu stimulovat právě nevim, po té injekci se mám dostavit za 14 dní, tak asi tam se to dozvim.. akorát vim, že řikala, že budu mít dlouhý protokol. A jak to vypadá? Už víš, jak to dopadlo?

maybay
13. dub 2012

@kacenka14 nevim, jsem 7DPO a to je jeste brzo. Tak to je dobre, ze to hned zacli resit a nemusite cekat. Drzim palce at vam to vyjde. Je to hruza kolik nas resi, ze nemuzeme otehotnet, jsem z toho smutna.