Porovnávání CAR - Vaše zkušenosti

engele
13. lis 2013

Porovnávání CAR - Vaše zkušenosti

damae
8. pro 2013

CAR Apolinář
+ moc milé sestřičky i doktoři
+ působí a doufám, že i jsou, jako že vi, co dělají
+ docela dobrá organizovanost, většinou krátké čekání
+ vždy odpovídají na dotazy
+ pěkně připravené papírky s informacemi, co se bude dít dál, kdy a kam volat
+/- nedávají při IVF nemocenskou - já bych jí asi ocenila, ačkoli nemám fyzicky náročnou práci, nicméně mě stresuje
- pokud člověk nemá dotazy, nic se nedozví, sami mi nic neřekli, jen zcela zásadní informace (co si mám píchat, kdy kam přijít, co mám brát za léky), žádné vysvětlení co se bude dít, proč se bude dít a jaké jsou jiné možnosti
- manžel by asi ocenil intimnější přístup k odběru spermatu

GENNET Praha Florenc
+ Krásné prostředí
+ Moc milé sestřičky
+ Prý docela dobré prostředí na odběr spermatu
- Příšerná mladá dokorka, mluvící na pacienty lékařským žargonem, neumí přečíst výsledku spermiogramu a dělá spoustu dalších nepříjemných věcí, nadřazenost -> tím naše zkušenosti skončily

frufrunka
8. led 2014

ART České Budějovice
Naprostý souhlas s @dashi - je to továrna na peníze. Nezajímá je, proč jste nemohly otěhotnět, proč to nejde a kde je problém. Udělají spermiogram, hormonální profil a když tohle je v pořádku, tak hned vypisují papíry na IVF. (já teda dopředu věděla, že mi nic jiného nezbývá, "jen" jsem neměla jeden vejcovod a druhý byl nefunkční, jinak jsem byla v pořádku.) Prostě jim stačí informace, že rok nemůžete přijít do jiného stavu a už to jede. U kamarádky to bylo úplně stejně, vyplácala dva neúspěšné pokusy a až když změnila centrum, udělali jí všechna vyšetření a diagnostickou laparoskopii, kde se teprve zjistil problém a konečně aspoň vědí, co řešit. A IVF možná ani nakonec nebude potřeba. U mě navíc nastala obrovská komplikace - jedno embryo se mi uhnízdilo v hrdle, málem mě to stálo život (následovala revize, převoz do Podolí, chemoterapie a nakonec stejně ještě těžká akutní operace pro život ohrožující krvácení). Dle slov lékařů v ČB i v Podolí bylo embryo tak patologicky umístěné, že jim prý muselo vyklouznout při transferu, že mi ho prostě zapíchli do sliznice hrdla... Pak jsem jim poslala veškerou dokumentaci ze všech nemocnic, které jsem kvůli tomu prošla a ejhle! Ve výroční zprávě měli za ten rok počet komplikací 0! A to jsem nebyla jediná, v nemocnici v ČB se mnou ležela holčina, kterou zachraňovali hrobníkovi z lopaty pro těžký zánět v břiše - infekce zavlečená při odběru embryí. Celkově, co jsem mluvila s lékaři, tak z ARTu je podezdřele hodně komplikací, kteří tu v nemocnici pak dávají dohromady a tohle centrum rozhodně nedoporučují.
Takže shrnutí:
+ hezké prostředí, navenek působí profesionálně
- nikdo moc neřeší diagnózu, vyšetření. Co si neoběháte samy, to nemáte
- i když by byla možná i jiná řešení, pro ně existuje jen IVF
- jednání ne úplně empatické, spíš jak kusy na běžícím pásu
- dost vysoké číslo komplikací (stačí se zeptat v nemocnici v ČB), v ARTu samozřejmě o "ničem nevědí"
- upřednostňují peníze před zdravím maminky (provedli další IVF ihned po šestinedělí po potratu dvojčat)
Pokud máte jinou možnost, tak do ČB opravdu ne!

dashi
9. led 2014

@frufrunka úplně souhlasím, mě tenkrát doporučovali PGD (jen podotýkám, že žádně problémy s partnerem nemáme), háček byl v tom, že prý to pojišťonva neplatí tj. vyinkasovat 60 - 80 tis. Já se po tom nepídíla, protože jsem ho zavrhla, nebyl důvod a ejhle, když jse brousila po různých CARech PGD proplácí pojišťovna. Mě po neúspěšném KETu hnali aspoň do IUI. Jo a mimochodem, když jsem chtěla žádanku na imunologii do Podolí, tak se doktor divil proč, že by mě tam při 2. nepovedeným IVF beztak poslali. Tak to už byl konec, to mi teda hlava nebrala.
Naštěstí už v ČB mají konkurenci 😉

dashi
9. led 2014

@jawuna Taky uvažu o Heliosu, ostatně nová gynekoložka mi ho doporučila 😉

frufrunka
9. led 2014

@dashi Tak to je síla... Ani mě to tedy nepřekvapuje, opravdu jsem z nich měla pocit, že hlavně absolvovat co nejrychleji co nejvíc pokusů IVF, ideálně všechny tři hrazené... A až pak se teprve pídit, proč to nejde... Ani nevím, že už je tu další centrum - kde a jaké? U mě to byl první a poslední pokus v CAR, protože právě "díky" komplikacím po tom jejich úžasném IVF si mě vzal do parády pan primář ve zdejší nemocnici, který mi nejen 2x zachránil život, ale dokonce mi porovnal celý vnitřek tak, že pak jsem si střihla lázně a už jsem žádné další "odborníky" nepotřebovala, příroda si poradila a pak už to šlo přirozeně.

dashi
9. led 2014

@frufrunka tak to je něco, tak hlavně, že to dobře dopadlo 🙂 mě čekají lázně za 14 dní, snad mi taky pomůžou 😉 mě se do další ivf moc nechce 😝 jj koukám těhulka, tak gratuluju 🙂

frufrunka
9. led 2014

Lázně vřele doporučuju, byla to životní dovolená, hlavně na psychiku. A myslím, že to pak taky udělalo svoje... Našla jsem tam prima holky, vypily jsme strašně moc vína... Tak držím palce, pořádně si odpočiň a třebas to pak taky půjde bez doktorů! 😉 Hodně štěstí!

papkla
20. únor 2014

@dashi ahoj, kam ted tedy chodis? Ja jsem zatim s Artem zadnou negativni zkusenost nemela, tak snad to tak bude pokracovat. Dnes jsem cerstve po odberu.
Rada si popovidam,kdyby mel nekdo zajem.

sasanka033
20. únor 2014

@minaoo1 ahoj, pises, ze CUBE ma 80% uspesnost. muzes mit rict, kde jsi k te informaci prisla? dekuji🙂

pepetousek
21. únor 2014

Nemáte někdo zkušenost s Podolím?

musilka
21. únor 2014

@minaoo1 taky bych se ráda zeptala kde je psána 80-ti % úspěšnost CUBE, protože tam chodím a ta čísla která mi MUDr. sděloval jsou jiná , myslím že ve většině center dost podobná. ale takhle vysoko fakt ne. Většinou kolem 40 % procent a to je ta vyšší hranice průměru. Zrovna jsem IVF v CUBE prošla vše super ale ET se nevydařil tak se mi nechce líbit že bych měla být v těch uvedených 20-ti procentech 😉

dashi
27. únor 2014

@papkla ahoj teď nikam, před 14 dny jsem přijela z lázní, takže tomu dáváme volný průběh. No a pak nejspíš Helios Brno 😉 V Artu už mě nikdo neuvidí 😒 . Jdeš na první IVF?

papkla
27. únor 2014

@dashi Ja mam ted za sebou prvni a ted cekam na vysledek. Ja jsem s pristupem v artu zatim spokojena,asi je to hodne individualni. Jestli jsi z CB tak se hezky do Brna projedes.

papkla
27. únor 2014

@dashi Jeste me napadlo,ze v CB je Pronatal.

clarinula
3. bře 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

meyryen
3. bře 2014

@clarinula Dobrý den, chtěla jsem odpovědět na Váš dotazník, ale některé otázky se mi zdají nepříliš dobré např. otázka č. 3...

sasanka033
3. bře 2014

@meyryen
@clarinula
musim souhlasit, nektere otazky jsou nedobre naformulovane a navic - pardon - ale mate tam i gramaticke chyby...

jawuna
9. bře 2014

@dashi No naše zlatíčko doma je chválou na Helios samo o sobě 😵 určitě moc doporučuju, hlavně primáře Texla 😉

misha83
16. bře 2016

UNICA BRNO
Nikdy vice
- natlak do IVF, vsech moznych sluzeb, ktere jsou placeny zvlast
- nevhodne stanovena stimulace, prestoze jiz meli v ruce vysledky, z kterych vyplyvalo, ze to "takto" nema cenu
- spatne provadene transfery
- transfery bez ultrazvuku
- prijemni jen pokud skacete, jak piskaji
- stridani lekaru
+ parkoviste 🙂

REPROFIT
+ po predchozich zkusenostech uzasne
+ chteji resit pricinu
+ hledaji ruzne cesty reseni
+ vzdy jsem mela sveho lekare
+ prijatelne
- tim, ze jsou tak dobri se jim hrozne moc rozrostla klientela a prijde mi, ze uz neni na klienty tolik casu jako driv

REPROGENESIS
+ vse co u RF
+ cas na vse, velmi pohodovy pristup (samozrejme az cas ukaze, jestli se take tolik rozroste klientela)

Nutno dodat, ze v RF i v RG chodime ke strjnemu lekari, takze to take dela hodne.