Potřebuji poradit s IUI. Stojí něco? Musím na laparku?

pajula
7. led 2012

Měla bych na Vás pár otázek ohledně IUI..... nejspíš nás tato metoda čeká (2x jsme o mimi přišli-revize a potrat,a teď to byl rok,co se snažíme),tak bych se o tom více dozvěděla,a to:
1. Stojí něco IUI,či doplácím za něco jako za léky?
2.V jakém jste byli CARu? Vybírám z pražských center..... Jako Podolí,Gennet a Gest? Byli jste spokojeni?
3.Je nějaké opatření...jako ležení doma po zákroku či mohu jít hned po zákroku do práce?
4. Musím postoupit laparku?
5.A jaké potřebuji vyšetření než půjdu do CARu,já mám jen hormon.profil a manžel nic...?
6.Vadí,že je žena při těle? Mám pár kilo navíc,než mám mít,tak se obávám,zda to bude či nebude vadit?
Všem moc děkuji za odpovědi 🙂 🙂
A pokud máte další poznatky sem s nima 🙂 🙂

petrucha30
13. led 2012

Ahojky @pajula
1.Já jsem za IUI nic neplatila
2. V CARu jsme byli v Podolí a spokojenost největší 🙂
3. Ráno byl zákrok a pak jsem šla do práce,ale to nejspíš zaleží na každé z nás.
4. Nemusíš postupovat laparku,já ji taky neměla při prvním IUI
5.Manžel alespoň spermio a ty pokud jsi v pořádku a zatím jste přirozené neotěhu,tak nejspíš žádné nepotřebuješ,možná třeba folikumetrii,pokud ti ji dr.nedělal...
6.Rozhodně nevadí!!!!

deyana
13. led 2012

@pajula nevím teda, ale pokud dokážeš otěhotnět, možná tě ani na IUI hnát nebudou.. záleží zda přišli na příčinu potratů.. spíš zatím hormonální profil, vyšetření štítné žlázy, hematologie, a pak až nějaké centrum, pokud bude potřeba..

adenka84
15. led 2012

@pajula
za IUI se neplatí vůbec nic..pouze si zapaltíš nějaké léky, tedy pokud budou zapotřebí..většinou se při IUI volí hormon Glostybelgit, který tě připraví vajuchy, pak se jen UTZ hlídá kdy vypukne ovulace..
IUI máš hrazené pojišťovnou celkem 6 pokusů ročně..
Já byla v Caru v Plzni va Ntalartu..spokojenost největší..
vyšetření by jste měli mít oba dva, především pak partner vyšetření spermiogramu...ale to si většibou ten CAR dělá přímo u nich..kila by vadit neměla, i když pravda je že spousta lékařů problém otěhotnět tedy pokud se nezjistí jiná příčina přisuzují právě nadváze..

vanule
15. led 2012

ahojky @pajula já jsem na začátku minulého roku podstoupila 3IUI, bohužel ani jedno nebylo úspěšné, ale platili jsme za každé 2000kč + nějaké menší doplatky za léky. Jsem ze severní moravy, takže i tam chodím do CARu, než jsme podnikli tyto IUI poslal nás mudr na imunologii, genetiku, já byla i na laparce a hystereskopii, hormon. profil, a přítel na spermiu. Je fakt, že jsem vždy po zákroku šla hned do práce (možná to byla chyba, možná né kdo ví) Jinak já jsem při těle až až a musím ocenit, že doktor nikdy nenamítal nic proti váze! Ač jsme měli všechny vyšetření OK, IUI nám nebylo přáno, tak jsme podstoupili na podzim 1IVF a zadařilo se hned - raději klepu 🙂 a tobě přeji hooodně šťěstí!

verry
15. led 2012

Ahoj, já platila za IUI 1000,- - je to za katetr(zavedení) a to má každý CAR jinou cenu. Po IUI ještě ten den nejlepe zasexovat, aby se to podpořilo 🙂 jinak omezení mě Dr. říkala jen necvičit. Druhý den jsem šla normálně do prace. Jinak já laparku podstoupila až po 2 IUI.
V Caru vás na všechny vyšetření pošlou,nebo vám je udělají tam. Spermio,hormon.profil,stěry....tím se začíná..