Povedlo se někomu IVF bez vejcovodů?

imiska24
30. lis 2008

Ahoj všechny snažilky,moc by mě zajímalo jestli se někomu povedlo
ivf bez obou vejcovodů?

beke
30. lis 2008

Ahoj imiska,
mne sa podarilo IVF na prvý pokus bez vajcovodov a teraz sa mi podaril aj KET a čakám druhé baby ...aspoň nemôžeš mať mimomaternicové tehotenstvo...držím palce 🙂

luly3
30. lis 2008

beke a to si mala darcovske vajička??????

beke
30. lis 2008

nie, ja som mala svoje...u mňa je všetko ok len mi museli vyoperovať obidva vajcovody...po stimulke som mala 13 vajíčok.

luly3
30. lis 2008

beke tak to je krasne gratulujeeeeeeeeem...
ja mam teraz po OPU tak som zvedava ako dopadnem 😉

imiska24
autor
30. lis 2008

Ahojky,všem Vám moc moc děkuji. 🙂
Po velkém zánětu mi museli také odstranit oba vejcovody,a jsem po prvním cyklu IVF bohužel bez úspěchu. ☹
Beke:děkuji za tvou odpověď a moc gratuluji k takovýmu úspěchu.
Luly budu držet palečky. 🙂

beke
30. lis 2008

luly, držím palce a po transfere sa opatruj a polihuj ( prvý týždeň nechoď velmi medzi ľudí)

imiska, je mi ľúto, že sa to nepodarilo ale ver, že raz sa to podarí...mysli pozitívne 50% úspechu 🙂

imiska24
autor
30. lis 2008

beke já se snažím,bohužel jsem měla jen dvě vajucha,Jedno mi zavedli v září tt0 druhý teď v listopadu,ale cítím že mi přijde co nevidět mrcha.Tobě zaváděli vždy jen jedno?

krakulka
30. lis 2008

Ahojte, mozem vedzi vas? 😉
Ja som po 1. IVF, zajtra idem na krv. test, ale mam tusaka, ze to bude negativne. ☹ T.z., ze si budem musiet ist na laparoskopiu znova (1x maj/08) a nechat si odstranit lavy vajcovod. Pri prvej laparke mi zistili, ze su obidva nedpriechodne, lavy sa plni pod tubou a vytvara sa hydrosalpinx. Dr. v centre chcel odstranit vajcovody este pred prvym IVF, ale chceli sme to skusit. Ako vam funguju vajecniky po odstraneni vajcovodov? Lebo mne hovoril Dr., ze sa mozu oslabit, a menej sa prekrvovat. Ja som pri stimulke asi nejako slabo reagovala, a mala som len 4 vajka.
Z toho 3 embria, 2 vlozili a to posledne neprezilo. ☹

elana
30. lis 2008

Holky, já (zatím, spějem k němu mílovými kroky 😒 ) IVF za sebou nemám, ale jen Vás chci povzbudit, četla jsem, že IVF právě u žen, které nemají vejcovody, má poměrně velkou úspěšnost a navíc tam nehrozí mimoděložní těhotenství, což se někdy stane, když jsou vejcovody sice zachovány, ale nepohyblivé nebo srostlé. Proto taky, když se při laparce zjistí jejich velké a neopravitelné poškození, tak se většinou odstraní, bo svou funkci (tj. transport oplozeného vejce do dělohy) stejně nikdy nesplní, ale s jejich zachováním klesá následná možnost úspěchu metodami IVF.

matiasko
30. lis 2008

Ahoj krakulka aj ja som z gyn fivu a bola som na OPU 18.11. ale nevie ci ty si bola v ten den na OPU alebo na ET. 😉

krakulka
30. lis 2008

Ahoj Matiasko, jej, to je parada, to sme boli spolu. Ja som bola na opu 18.11. a trasfer som mala 20.11. Lezala som na lehatku, nie na posteli.

beke
30. lis 2008

imiska, mne vždy vkladali 2 a vždy sa chytilo jedno...mám ešte 3 mrazáčikov ale už sa nechystám, stačia dve deti 🙂
krakulka, neviem ako fungujú vaječníky po odstránení vajcovodov ale ja som mala po stimulke 13 vajok 🙂

uhlicek
30. lis 2008

Ahoj imiska nám se zadařilo 2IVF máme chlapečka,na jaře se chystáme na KET.

matiasko
1. pro 2008

Ahoj Krakulka ja som lezala na prvej posteli pri dverach a mala som 9 vajicok po PK mi prezilo 5 100 bunkovych
blastocyst a 2 som si dala vlozit.ja idem na test v stredu ale ani ja to nevidim ruzovo uz som sa s tym aj zmierila.
aj mna potom caka odstranenie vajickovodu.tak drzim dnes palce a daj vediet ako si dopadla 😉

krakulka
2. pro 2008

Ahoj Matiasko, vcera som ti poslala IP. Pozrisa. 😉

jarkabilik
3. pro 2008

ahojky holky
jelikož mi v dubnu vzali oba vejcovody nedalo mi to abych sem nezašla.Šla jsem v dubnu jen na průchodnost vejcovodů probudila jsem se po vyšetření a z břicha drén pak mi bylo řečeno že jsem asi prodělala zaněty tudíž byli slepené a neprůchozí tak mi je zrovna vzali pak doporučení na kliniku v Brně.Už jsem prodělala punkci vaječníků zavedeny dvě embrya neúspěšně, potom transfer zmrazených dvou embryi v polovině října letos to dopadlo tak že jsem měla test pozitivní a pak jsem skončila v nemocnici zamklý nevypuzený potrat.Tak jsem sem přišla nějak zjistit co a jak když vejcovody nejsou....

matiasko
4. pro 2008

Ahojte vsetky.tak vcera som bola na teste a mam ho negativny.v pondelok este jeden ale neviem na co? ☹ mna teraz asi caka tiez odstranenie praveho nefunkcneho vajcovodu a az potom KET mame este 3 embrya po PK tak uvidime ☹ som z toho vsetkeho stasne smutna 😢 a hlavne preto lebo muzicek tomu daval velku nadej a mne bolo tak strasne zle po tom estrofeme a vynechala som jednu davku tak si to aj teraz vycitam. neviete niektora za aku dobu po vysadeni utrosa by som to mala dostat? dakujem a ostatnym drzkam palceky 😉

krakulka
4. pro 2008

Ahojte s Matiaskom sme si uz pisali. ☹
V pondelok som bola na krvnom teste 11 den od trasferu HCG 11, dnes bol druhy test HCG 3. Takze negativne...
Som z toho smutna, hlavne, ked som mala v pondelok nadej. Takze teraz musim dat hlavu hore a pripravit sa na laparku, asi zaciatkom bud. roka, kde mi odstrania min. jeden vajcikovod. A potom skusime dalsie IVF, verim, ze nase posledne. 🙂
Vsetkym drzim paste, nech vsetko len dobre dopadne.
Ja sa idem vrhnut na brusne tance. Myslim, ze by mi mohli pomoct prekrvit maternicu a vajecniky.

zuuuzana
4. pro 2008

ahoj krakulka chcela by som sa len spytat preco by ti mali odstranit vajickovody? pred dalsim ivf.

ja mam len jeden vajickovod malo som 2 mimomaternicove tehu.

matiasko
4. pro 2008

ahoj zuuuzana to to caka ja mna ak ho mas nepriechodny alebo sa plni iba po tubu tak ti ho odstrania oni to chcu hned ale ty to mozes raz skusit a s tym vajcovodom.ale 2x uz nie ze to znizuje sance ivf az o 30%.doki ti da na vyber ale iba raz ☹

zuuuzana
4. pro 2008

ahoj matiasko no priechodnost je pod vacsim tlakom cize neviem ako to mam chapat mame sa este pol roka snazit...
dobre som to pochopila, ze pri prvom ivf ho este nechaju ten vajcovod na pokoji a ak sa nepodari tak ide von?
a preco znizuje sance pri ivf?
matiasko tak drzim palce na dalsej laparo ach jaj viem co to mala som 2 za posledny rok.

downhamka
4. pro 2008

Cauky holky, chtela jsem vas potesit a natesit vas! Taky nemam vejcovody a napodruhe se nam podarilo ivf, cekame dvojcatka, pohlavi budeme vedet pristi tyden 😀 😀 😀 Tak do toho

zuuuzana
4. pro 2008

ahoj downhamka tvoje prispevky som uz citala v podstate ked mi je najhorsie vzdy si spomeniem na teba aj ty si mala 2 mimo tehu ze?
prajem este krasne tehulkovanie 🙂

krakulka
5. pro 2008

Ahojte, zuuuzana ak mas nepriechodny vajickovod s hydrosalpinxom, tvoje sance na uspene IVF su 25%.
Ja mampravy vajickovod je uplne neprichodny, lavy je ciastocne, ale je tam hydrosalpinx (zapalove lozisko). Zapal sa moze preniest do maternice a moze ohrozit vajicko, ktore sa prestane vyvyjat. Dr. Drabek v GF mi pred prvym IVF povedal, ze ak chcem, mozem to skusit, ale ak sa to nepodari, tak druhe IVF len az bude vajickovod odstraneny. Tak preto.

krakulka
5. pro 2008

downhamka, gratulujem k dvom mimiskom 🙂 . a diky za povzbudive slova. kolko si mala vajok pri stimulke? lebo ma upozornil lekar, ze ak mi odstrania vajcovody, mozu sa poskodit okolo cievky, ktore vyzivuju vajecniky. tak ma to trochu zaskocilo.

zuuuzana
5. pro 2008

ahoj krakulka dakujem za odpoved, no take nieco nespominal povedal priechodnost je ale ja mam uzsie vajickovody teda uz len ten jeden. nijaky zapal ani nic podobne tak uvidime co sa bude diat.
teda 25% mi pride dost malo. a mne lekar tvrdil ze baby po mimomaternicovych tehu bez vajickovodov robia najlepsiu statistiku v ivf.

krakulka
5. pro 2008

Ahoj Zuuuzana, Dr. Drabek ma dopredu upozornil na 25% uspesnost pri nasom prvom IVF. Takze sa teraz ani velmi necudujem, ze sa nam to nepodarilo.
Dufam, ze pri nasom druhom pokuse zvysime statistiku uspesnosti pacientiek bez vajickovodu. 🙂
Na 7.1.09 mame termin v centre, tak uvidime, co povie nas Dr. 😕

zuuuzana
5. pro 2008

krakulka tak drzim palce aby sme tu vsetky tvorili krasne statistiky. ja sa este stale snazim a dufam verim, ze by to mohlo klapnut s tym jednym vajickovodom.
aha a potom by si mala ist este na laparku. je moja viem co to je mala som dva krat tento rok, ale co vsetko nespravime pre miminka ze?
no ale zato budu tie nase miminka tvrdo vybojovane a my tu vsetky budeme najlepsie maminy na svete 🙂

krakulka
7. pro 2008

Diky zuuuzana 🙂 .
Matiasko, hlasim, ze dnes mrcha urcite pride, vcera som mala take zacinajuce spinenie. 7.1. som sa objednala na konzultaciu do GF k Dr. Drabekovi. Chcem vediet jeho nazor na nas nezdareny prvy pokus, a co odporuca dalej. Nech mozem ist na laparku co najskor. Dalsie IVF ak bude vsetko ok, by som chcela absolvovat niekedy 3-4/09.
😉