Povedlo se někomu IVF bez vejcovodů?

imiska24
30. lis 2008

Ahoj všechny snažilky,moc by mě zajímalo jestli se někomu povedlo
ivf bez obou vejcovodů?

evik31
5. zář 2012

@pancuska ahoj,já mám za sebou 1ivf to bylo neúspěšné Et negativní a ke Ketu nedošlo nevydržely rozmrazení, 2ivf Et taky negativní a Ket taky negativní,takže stále nic,ještě tam máme 3 mrazáčky a pak už jedině 3ivf,mám za sebou hysteroskopii ta byla v pořádku a genetiku a ta byla taky ok tak nevím kde je chyba,jinak chodím do sanusu v Hk ted jsme si daly rok pauzu,tento týden jdu ke své gyndařce a chci se jí zeptat na to vyšetření v Praze kde poznají jestli se k sobě vůbec hodíme,podle mě ,mě v sanusu dělali jen základní imunologii a taky bych chtěla zkusit štítnou žlázu a testy kvůly kočce co máme doma,jinak už nevím co víc proto udělat ☹ ,ale hodně už uvažujem i o adopci

kinos
5. zář 2012

@pancuska ahoj tak nám se snad zadařilo na první ivf, teď jsme v 7. týdnu. Na ivf jsme šli asi po třech měsících od operace, říkali, že tak nějak je to nejlepší, aby se tělo dalo trochu do pořádku, i když v nemocnici říkali, že v podstatě další měsíc, ale v caru říkali, že raději počkat.

beke
5. zář 2012

@pancuska ahoj, ja mám už dve deti a obidve sa podarili hneď na prvý pokus....prvé IVF som mala v roku 2005, odobrali mi 13 vajíčok a oplodnilo sa ich 9, potom mi dve vložili a jedno sa uchytilo a ostatné zmrazili....v roku 2008 som išla na KET kde rozmrazili štyroch mrazáčikov dve vložili a jedno sa zase uchytilo 🙂 dúfam, že aj tebe sa uchytia hneď na prvý pokus 🙂

jomini
5. zář 2012

@pancuska ahoj, nam s rovnakou diagnoziou nevyslo prve ivf, ani ket v GF..

pancuska
5. zář 2012

@evik31 no ty si si teda uz uzila! A vsetky vysetrenia mate teda ok? Mam kamosku ktora bola na IVF v Plzni a hned sa jej podarili dvojicky a to ma 36r a skusali to 5r! Ona ma nieco so stitnou zlazou a netvorili sa jej poriadne foliky! Tak ma nahovarala ale ja to mam do Plzne strasne daleko aj 3,5h po dialnici! A tak skusime Blavu,hadam to vyjde! Mam inak vsetko ok,aj spermiogram a tak sme rozmyslali ze ak bude dost vajok ani ICSI nepouzijeme a nechame aspon to na prirodu! Ked som mala mimomaternicove tak mi dr povedal ze ja s mojim manzelom by sme deti uz davno mali,keby nemam tie vajcovody k nicomu a teraz uz ziadne! No tak adopciu moj muzik vylucil! A tak sme to uz nerozoberali! Ale mam kamaratku co vymenila manzela a uz ma prirodzene 2deti! Ale ak sa lubite a vsetko je spolocne riesene,ziadne hadky a ste spolu stastny,tak by som nic nemenila! No ta moja kamoska ma pekny zivot az teraz s druhym muzom! 🙂

stazina1
6. zář 2012

Ahoj
Dievčatá,nezúfajte 🙂 Ja tiež nemám vajcovody,mala som dva mimomaternic.tehotenstvá,takže mi ich odstránili,bola som na IVF a hned na prvý pokus máme chlapečka,je mu už 16 mesiacov a v januári začínam znova,chceme ešte jedno miminko,aby Oliver nebol sám.A to mi je už 38 rokov 🙂
Takže základ je pozitívne myslieť 🙂
Pekný deň

evik31
6. zář 2012

@pancuska Ahoj,já bych to teda do Plzně taky měla tak 3 hodiny,nevím asi bych si nedovedla představit,že po transféru ,nebo opu sedím 3 hodky v autě a jedu domů,to by byl asi horor docela a myslím i zbytečné další ryziko,takhle to mám do HKjen hodku ani né.Jinak ostatní vysledky máme ok manža má i pěknej spermiogram,takže jen ty mé vejcovody,ale mám i cukrovku takže to bude jedno k druhému 😒 ,jinak já jsem ráda,že manža nevyměnil spíše mě takže já ho určo měnit nebudu 😉 a adopci vlastně navrhli on sám a já s tím souhlasím,když nemužem být štastni samy tak aspon uděláme život lepší někomu kdo to štěstí neměl už od malinka,v tomto problém nevidím.Jinak my měly i pěkná embrijka,ale já je prostě nějak vypudím no je to na palici prostě ☹

evik31
6. zář 2012

@jomini tak to mě mrzí,já byla nějakou dobu i alergická pak už jen nato ,když holky co se jim to povedlo na poprvé ti psaly ,že vědí jaké to je a říkaly neboj povedese to,asi se budou na mě zlobit,ale pokud prošli jediným transférem a povedlo se jim to tak nevědí jaké je procházet kolotoč znova a znova a jak moc to někdy bolí,to pochopí ten který si tím musel projít taky 😔

pancuska
6. zář 2012

@jomini ahoj aj ja chodim do GF a sa mi zdalo ze som tvoj nick uz niekde videla 😉 takze nevyslo? a nejdete na druhy pokus? mne ked povedali 3 dr ze ak by som mala ok vajcovody ze uz davno by som mala deti,lebo ze ak som bola aj mimomaternicovo to znamena ze spolu deti mat mozme! tak uvidim!! vela dobreho som pocula aj o homeopatikach,lebo psychika robi vela a nemusi to byt psychika kvoli tehu ale aj rodinne problemy a vztahy 😉

pancuska
6. zář 2012

@evik31 to je velmi pekne ako sa spolu rozhodujete!! poznam vela parov co ma deti z deckeho domova alebo cerstvo narodene a tak nic zle v tom nevidim,len musi to chapat aj cela rodina a moja svokra by to neprezila!!! asi by to bol moj koniec lebo ona sice ma 48r ale je ako stara babka len co kde kto povie aa co si bude kde kto mysliet....no ale ako som uz spominala psychika robi svoje a pocula som vela dobreho aj o tych homeopatikach a mozno by to pomohlo aj ked mas cukrovku!!!

evik31
6. zář 2012

@pancuska o homeopatikách moc nevím asi to zkusím někde na netu nastudovat dík za radu 🙂 s okolím to je unás v pohodě a co by si myslely cizí mě je putna určitě by jsme to před ním netajily,že je adoptované,protože lidi bývyj zlí a lepší od nás než od nějakého dobrodince 😉 ,já když byla po laparce a manža volal mojí mamině,že mě vzali vejcovody tak to spletl a řekl jí,že mě vzali vaječníky,když mě volala tak já pak bulela a ona mě řekla tak co si adoptujete no takže u nás určo by to přijali 🙂 ,ale psychika dělá samozřejmně hodně,chce to být aspon trošku nad vodou i když to je těžký,my když podstoupily 1 ivf tak manžoj umřel tatka,a při 2ivf zase jeho brácha to je pak nějak psychika v prdely jak já říkám

jomini
6. zář 2012

@pancuska ahoj, na dalsi soft pokus sa chystame do Brna, mame podpisanu ziadost o dalsie ivf aj v GF..ale mm uz o GF nechce ani pocut, v com sa nezhodneme.. Nas zdravotny stav je v poriadku, tiez som mala mimomaternicove a lekar sa cudoval, ze sa to vobec podarilo, mm je v absolutnom poriadku, mali sme ivf bez icsi, krasne silne embryjka..
Psychika dostala zabrat, hlavne po prvom neuspechu, mm si odtrpel svoje, vecne som rypala 😲 😲 😲
No pocas celeho ivf, sme sa tesili ze budeme mat babatko, dokonale podmienky, kazdy den sme sa rozpravali s bruskom, maznali 🙂 🙂 🙂

krakulka
7. zář 2012

@pancuska 1.IVF neuspesne, po nom ziadal dr. Drabek, aby som isla znova na laparku a prerusili mi nepriechodne vajcovody aj kvoli hydrosalpinxu. Prerusili len pravy - ten bol uplne nepriechodny, lavo bol zrazu priechodny, ten nechali. Inak obe laparky mi robil rovnaky dr. 2.IVF uspene, mam krasne 2,5r. syna.
Pancuska drzim ti palecky, nech vsetko dobre dopadne.

pancuska
7. zář 2012

@jomini pockat a takze sa podarilo ale to aj odislo? nehnevaj sa ze sa pytam ale ja hrozne zabudam a je moje stastie ze sa mozem vratit k prispevkom a precitat si to znova 😉 neviem vsetci mi tvrdia ze to mam z narkoz (6) len po operacii chrbtice som mala najdlhsiu a odvtedy je to so mnou hrozne 🙂

pancuska
7. zář 2012

@evik31 ano je pravda ze kazdy si sam najlepsie rozumie 😉 ale ja verim ze sa vam to umele este podari a budete mat svoje!!! 😉

pancuska
7. zář 2012

@krakulka dakujem si velmi mila!!! a chcem sa opytat ci nevies aky je rozdiel medzi hydrosalpinx a sactosalpinx lebo ja som mala to druhe a tiez sa to javilo podobne ako v tvojom pripade no vajcovod bol zhrubnuty a vypustal nejaku tekutinu a bol uzavrety!! a tak mi odstranili aj ten posledny lebo ze vraj to sa uz nevylieci!! a v centre (GF) mi povedal dr ze urcite musi ist von aby bolo IVF uspesne!! lebo ze ta tekutina to embryo bude vyplavovat!!! 😉

jomini
7. zář 2012

@pancuska 😀 😀 narkoza urobi svoje, aspon v mojom pripade 😀 😀 ..ja som mala mimomaternicove tehu prirodzene ..potom som prisla o vajcovody a podstupila ivf, aj s KET neuspesne..

pancuska
7. zář 2012

@jomini a spermiogram mate ok? a davali ste aj ICSI a PK? no inak aj ja som prisla o prvy vajcovod kvoli mimomaternicovom ale prirodzenom otehu.... a idete dalej? 😉

jomini
7. zář 2012

@pancuska aj ja som mala zatial len prirodzene tehu. IVF bolo bez icsi, spermogram mame v poriadku, mali sme PK a prezili nam vsetky embryjka.. ideme dalej, nasledujuce ivf soft v brne 🙂

pancuska
9. zář 2012

@jomini tak pojdes predsa do Brna? a kedy zacinate? drzim ti palce,uz to musi vyjst!!!! 😉

jomini
9. zář 2012

@pancuska dakujem 🙂 chceli by sme zacat uz nasledujuci mesiach, no v brne to bude rychly proces, soft stimulka 10 dni a vklad bez PK a ty kedy zacinas?

pancuska
9. zář 2012

@jomini ja zasa čakám na schválenie žiadosti od 9.8.a nemôžem sa dočkať! Takže tiež počítam že začneme od októbra! No len už neviem ako to je? Začína sa od začiatku cyklu či ako? Neboj sa v Brne sa to už podarí!!!

jomini
9. zář 2012

@pancuska teraz schvalenie ziadosti trva tak dva mesiace, zacina sa podla toho, ci mas dlhy alebo kratky protokol, dlhy zacina cca 25. dna cyklu..no moze aj skor, resp. neskor a kratky protokol zacina cca 2 dna cyklu, ja som mala dlhy protokol. takze budeme tehulkovat spoolocne 🙂 drzim palceky

petra.happyday
9. zář 2012

Ahojky holky, moc vám všem držím palečky, aby jste se brzy dočkali svého vysněného štěstíčka 🙂 😉 Já jsem si na naší lásečku musela počkat nekonečných sedm let....měla jsem za sebou xx neúspěšných pokusů inseminací, 2x neúspěšný pokus IVF a 1x neúspšný KET, ještě k tomu 4x laparoskopii a podle doktorů endometriosu, neprůchodné oba vejcovody a žádnou šanci otěhotnět přirozenou cestou. Nakonec se i na nás usmálo štěstíčko a já otěhotněla i bez pomoci lékařů a naše lásečka se nám narodila přímo na Štědrý večer...nejnádhernější dáreček v našem životě 🙂

pancuska
10. zář 2012

@jomini dneska som uz nevydrzala teda lepsie povedane moj mm nevydrzal a zavolala somdo poistovne a ta pani mi povedala ze to mam schvalene a v priebehu tohto tyzdna to poslu do centra!!! neviem posudit podla coho sa urcuje dlhy a kratky protokol ale cyklus mam pravidelny a uz lieky napisal ake budem mat no 18.9.mam dostat menzes tak neviem ci nieco stihneme 😉

pancuska
10. zář 2012

@petra.happyday tak som rada ze si dalsia z tych stastnych co sa im podarilo aj prirodzene,no kazdopadne si mala vajcovody len nepriechodne a to sa zvykne obnovit!!! no priklad ako je ze som mala mimotehu a vajcovod mi odstranili a na druhom som mala neskor sactoslpinx co mi neskor zistili a vajcovod tiez odstranili....takze v mojom pripade stastie bude zalezat len od chemie a mojho tela 😉 ale si naozaj peknym prikladom pre tie co maju podobny pripad ako si mala ty 😉

petra.happyday
11. zář 2012

@pancuska Chtěla jsem tím hlavně říct, že hlavní je se nevzdávat 😉 Věřím, že i Ty se brzy dočkáš svého štěstíčka...moc moc držím palečky!!! Jakmile budeš jednou své mimísko držet v náruči, tak v tu chvíli zapomeneš na veškeré trápení, čím sis musela projít 🙂

dada074
11. zář 2012

pancuska Jen jsem ti chtěla napsat,že držím palečky a neboj toho mimča se dočkáte.Já jsem přišla o vejcovody najednou,měli jsme oboustranné mimoděložní,odebrali mi je v červnu 2009 a v listopadu jsme čekali Lukáška.Přeji hodně,hodně štěstíčka a hlavně nic nevzdávej.Naděje ta umírá poslední.

jomini
11. zář 2012

@pancuska super, tesim sa s Tebou 🙂 ..ja som urobila to iste a hned ked mi teta v poistovni povedala, ze je to schvalene, tak som zavolala do GF a objednala som sa na konzultaciu ..aby som zbytocne necakala, kym mi zavolaju oni, ked som prisla, dali mi recepty, vsetko vysvetlili a o 4 dni som zacala stimulovat ..dobre som to zmanagovala 😀
..ked mas pravidelny cyklus, dlhy protokol je isty.. zacnes pichat este stary cyklus, ms bude meskat par dni, kvoli dipherelinu, takze to bude dlhsie.

pancuska
11. zář 2012

@jomini chcela som to tak urobit ale niekde som citala ze dlhy protokol sa zacina robit od 25DC a to ja budem mat v nedelu 25DC takze myslim ze aj ked zavolam do GF ze ma nestihnu objednat este tento cyklus.....ale potom som tak rozmyslala ze sa mozem objednat ale budem mat vsetko vysvetlene a predpisane a potom uz len zacnem ked pride ten den v dalsi cyklus!! inak budem brat lieky dipherelin,puregon,menopur,pregnyl,utrogestan...... 😉