Pracovní výmluvy ohledně IVF. Poraďte

momani
15. čer 2009

Holky prosím o rady jsem z toho kantáre už budu jezdit nakonec do \Liberce a máme to cca 7Okm a nevím jak to udělat v práci jelikož už jsem měla inscident a v téže práci mě propustili díky častému chybění kvůli IVF 😕 prosím poradte jak to udělat děkuji všem 😉 za rady

len
18. čer 2009

My teda byli velká firma, ale neschopenku dostala akorát mzdová účetní a ta to nikde neměla co šířit... Jó, holt je to drsný 🙄 I když o mě taky kolovaly drby, že jsem těhotná - normálně si to tam někdo vymyslel a začal šířit ještě v době, kdy jsem ani IVF nepodstupovala...

parecek
18. čer 2009

Já pracuju u soudu, takže je tam opravdu spousta lidí a neschopenku měla taky jen účetní, ale jsou tam další "kamarádky" a stačilo aby to řekla jedné nebo se o tom někde jen zmínila.
Když jsem odcházela, tak jsem si o tom pokecala i s předsedem soudu, to mě fakt dorazilo, ví to tam opravdu úplně všichni.
Asi se to šíří vzduchem - švagrová třeba věděla že si píchám injekce (asi druhý den píchání) a to jsem s ní minimálně týden nemluvila a z rodiny jí to nikdo neřekl.

len
18. čer 2009

To by jeden řekl, že banda právníků by mohla trochu dodržovat zákony, že? 😀 Ale holt jsou to taky jen lidi...

ivkaj
19. čer 2009

Ahojte, tak já se v práci vymluvila na gynekologické potíže, svedla jsem vše na cystu, která se lékařům nezdá. No a teď jsem po OPU a v práci jsem řekla, že jdu na punkci cysty.
Na co se budu vymlouvat v případě dalšího pokusu zatím netuším:-/

momani
autor
19. čer 2009

koukám nejčastější výmluvy jsou gynekologické co 😉 asik to taky tak ještě zahraju ale asik mi to nikdo jen tak nezbaští 😝

len
19. čer 2009

No hlavně proto, že na neschopence je pak razítko od gynekologa 😉

momani
autor
19. čer 2009

no ono i z CARu je gynekologické razítko takže by se to uhrát mohlo 😉 a stejně šéfa jsem nechal jako že at počítá že sice jsem v pořádku ale může být kdykoliv nějaký problema 😀

momani
autor
19. čer 2009

holčiny zajímalo by mne ještě něco o těch paragrafech a o tom neplaceným volníčku 😀

len
19. čer 2009

Neplacený? Já myslím, že obecně neplacený je na dohodě se zaměstnavatelem, ale co se týče zdravotního stavu, tak buď jsi tak nemocná, že máš nárok na neschopenku (vyjádří se lékař), nebo nemocná nejsi a nemáš nárok na nic. Na návštěvu lékaře máš nárok v pracovní době (nelze-li jinak), ale tam má zase zaměstnavatel právo vidět potvrzení, žes u toho lékaře fakt byla (protože "musím nutně k doktorovi" může říct každej)... No a nebo to řešit dovolenou (je-li jí dostatek) nebo se zkusit se zaměstnavatelem dohodnout na neplaceným volnu, ale to je zcela na něm, jestli ti ho dá nebo ne. S neschopenkou nenadělá nic, to tě uvolnit musí 😉

momani
autor
19. čer 2009

len ty to ale máš tedy zvládnutý 😉 ještě že Vás holky fakt mám jinak bych se v tom plácala s naší účetní není řeč .. teda ona je ale vše vykecá takže to jako kdybych hnedka řekla všem naráz ... 😀 a jak jsi vůbec na tom Len? co máte za probléma? 😕

len
19. čer 2009

My nic, idiopati... Zcela zdraví, akorát nemůžeme otěhotnět 😉

nadis.h
19. čer 2009

Čauky holky,

Moni a na kdy chystáš akci? Už víš?

momani
autor
19. čer 2009

Len: no to je nejhorší vid když jsi zdravá a pořád nelze vid 😒 ale uvidíš že se povede co by kuk 😉 věřím v to a přeju ti to

Ahoj Nadi no kdy se chystám v polovině srpna 😉 a co ty jak to snášíš beruš

nadis.h
19. čer 2009

Moni tak to už klepe na dveře. 😉 No včera a předevčírem mi bylo špatně, ale dnes dobrý. Jen se mi strašně nafukuje pneumatika. 😲 😀

momani
autor
19. čer 2009

Nadi: tak to je noumálka při stmulce to bude vajec uvidíš 😉

nadis.h
19. čer 2009

Moni myslíš? Se bojim docela kolik toho bude. No už se pondělní ortel blíží. 🙄

len
19. čer 2009

Nadish, mně bejvá blbě i po "šetrným" Puregonu... A břicho taky jak balón, a to jich tam mám "jenom" 12 😀

nadis.h
19. čer 2009

Leni fakt? Já píchám jen večer a špatně mi je vždy ráno když se vzbudím.Pak i ty vaječníky už nepíchají. A břicho je teda děs.Ale ještě to jde... 😝

momani
autor
19. čer 2009

Nadi to vydrž uvidíš třeba reaguješ fakt dobře na to a další dávky nebudeš potřebovat 😉

len
19. čer 2009

A kolik injekcí máš za sebou? Já začala vaječníky cítit tak po druhý-třetí a břicho začalo růst asi tak v půlce - po pátý... Po deseti jsem ze 70 cm v pase na 85, ale určitě může být i hůř, hyperstimulák to teda rozhodně není, i když je to nepříjemný... Minule jsem píchala ráno a tentokrát píchám večer a pokaždý mi bývá zle k večeru, takže je to asi individuální... Ale za případnej výsledek to stojí 😉

nadis.h
19. čer 2009

Leni právě že teprve 3. Ale je mi jinak než předtím takže se tam asi fakt něco děje. 😉 Což je jedině dobře. No já to mám nařízené píchat večer. Mám vysoké dávky 300 jednotek Fostimonu denně. Tak asi abych to raději zaspala. 😝

Moni doufám a těším se zda mi v pondělí řeknou že už bude OPU... 😵

momani
autor
19. čer 2009

Nadi já myslím že už jo když už máš balonek 😉 přeju ti to at už to máš za sebou 😉

len
19. čer 2009

Já měla jen 200... Ale v podstatě je to prý jedno, hlavně, ať je to ve stejnou dobu, vlastně i reakci mám stejnou jak minule a to jsem to o půl dne posunula... Sakra, to už jsem ale zcela mimo téma 😀
Leda bych to rozšířila na - jak schovat v práci rostoucí břicho při stimulaci? 😉 Minule to vycházelo na studenej podzim, tak to jistily tlustý svetry, v těchhle vedrech je ale vidět všecko... Sousedky už dozajista drbou 😉

nadis.h
19. čer 2009

Moni děkuju broučku. 😉 At už jsi taky v akci.

Leni tak to se těším jak všude chodím v teplákách... 😀 Mám samé džíny které jsem si kupovala jako tyčinka a už tak je nezapnula.. 😀

momani
autor
19. čer 2009

len máš pravdu že v tomhle počasí se to těžko ukrývá 😉 já jsem na dvakrát stimulovala v tomhle období tak ted to zkusíme v srpnu a výsledek cca září-říjen 😉

len
19. čer 2009

Jsem si ve středu koupila v sekáči dvě sukně a v pátek už je neoblíknu 😀
Paradoxně v těhotenství jsem měla krásně plochý bříško (skončilo, než mi stačilo cokoliv vyrůst).

nadis.h
19. čer 2009

Holky a mám debilní otázečku takovou... 😀 Měly jste v břiše pocit jako že na průjmík?? 😀 Ale průjmík přitom žádný? 😀 Ježíš ted se tady chlámu a mladej čučí a neví co mi je.. 😀

momani
autor
19. čer 2009

len: to je hrozný ,--- mě se bohužel chytlo do porušenýho vejcovodu takže mimoděložní těhu a to je taky na psychiku jak dělaný když už se těšíš na to mimísko a ono pak nic... ☹

len
19. čer 2009

Momani, no, to vyjde nastejno, akorát mně po revizi zbyly oba vejcovody 😒
Nadish, průjmík nebyl, spíš naopak 😀

nadis.h
19. čer 2009

No já nemyslela průjmoš..Ale pocit v břiše jako že jo... 😀