Pracovní výmluvy ohledně IVF. Poraďte

momani
15. čer 2009

Holky prosím o rady jsem z toho kantáre už budu jezdit nakonec do \Liberce a máme to cca 7Okm a nevím jak to udělat v práci jelikož už jsem měla inscident a v téže práci mě propustili díky častému chybění kvůli IVF 😕 prosím poradte jak to udělat děkuji všem 😉 za rady

momani
autor
15. čer 2009

hm takže koukám nikdo asik nemá problémy v práci 😠

len
15. čer 2009

Momani, já v práci zahlásila, že jsem hodně nemocná a budu potřebovat častěji k doktorovi. To většině lidí vzalo slova, přeci jen je to slušnost se v tom nešťourat, ale pokud byl někdo dostatečně neomalenej, na rovinu jsem řekla - gynekologický potíže. V tom už se žádní chlapi nešťourali a ženský mě akorát politovaly 😉 Ale zase - pokud se zaměstnavatel rozhodne tě vyhodit, asi mu bude celkem jedno, proč často chybíš 😒 Já byla vyhozena navzdory tomu, že jsem na celý IVF obětovala jeden den dovolený na punkci - všecky kontroly jsem zvládala o polední pauze a i během svýho krátkýho těhotenství jsem normálně chodila do práce (měla jsem pohodový kancelářský zaměstnání). Prostě - kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde 😝

momani
autor
15. čer 2009

Len: no právě jsem z toho celá nesvá no jsem se tam blbá vrátila když si byl zcela jistej že nikoho jako přítele nemám tudíž nehrozí že bych se snažila o mimčo a ted to začíná na novo no 😠 je to jen soukromník a pěknej hajzlík taky mám kancelářskou práci ale spíš musí být člověk oddolný vůči stresu a to já nějak moc nejsem si vše hned beru

dadous
15. čer 2009

momani, narok na lekaře maš,takže tě jen tak vyhodit nemuže 😕 ja to v praci řeším propustkama, taky dojíždíme 60km a proplací mi cely den 😉 ale asi mam velkou vyhodu, že moje šefka byla taky na umělym takže ví o co gou 🙂

momani
autor
15. čer 2009

dadouš: no toho si važ že mají srdce u nás jsou samí zmetouři nepřející 😠

dadous
15. čer 2009

to je mi líto, ale stejně tě kvuli zdravotním potížím nemužou jen tak vyrazit 😉

momani
autor
15. čer 2009

dadouš : já vím ale oni si najdou chtě nechtě něco jiného víš jak to chodí v této době ...

michule
15. čer 2009

Momani - já mám z práce takovou zkušenost. Při 1 i 2 IVF jsem si brala nemocensou s tím, že nikdo nevěděl proč ji mám a taky mi to bylo patřičně vyčiněno, že jsem málo flexibilní a podobné žvásty. Teď jsem podstoupila své 3 IVF a narovinu jsem za šéfkou zašla ( je to mladá žába, je jí 26 let, ing.Mgr. Bc. a o životě jen četla ) a řelka jsem si o co se jedná, že si nemocenskou brát nebudu, jak se věci mají a čučela na mě jak osel na nové vrata. Vše pochopila, teď chodí a ptá se mě jak se cítím, je jasné, že to s ní neprobírám, ale vzala to. Neměla jsem jinou možnost a ona asi taky ne. Zažila jsem si s tím opouštěním práce taky své. No je to těžké, pracovat musíme. Držím ti palečky, četla jsem si tvůj příběh a taky žádná legrace, ale snad se to už všechno otočí. 😵

momani
autor
15. čer 2009

michule : díkas zas odpověd .. jsem ráda že v tom nejsem holky fakt sama .. já jsem taky přemýšlela že bych si vzala nemocenskou na něco uplně jiného ale gynekologického ale není to tak jednoduché jak se o tom mluví navíc dovčuu jsem si vybrala ted na OP - laparku takže dovolená nehro no se bez těch doktorů už neobejdu to je to smutný

len
15. čer 2009

Ono strašně záleží, koho máte nad sebou... Jasně, je fakt, že vás kvůli častým návštěvám doktora vyrazit nemůžou, ale já letěla pro nadbytečnost 😉 A to dokonce tak drsně, že prostě škrtli celý oddělení, kterýmu jsem šéfovala. Takže zákon je hezká věc, ale šéfuj-li vám vůl, vždycky si něco najde 😝

momani
autor
15. čer 2009

len máš rwcht fakt vím o čem je řeč já jsem letěla že mi zrušili pracovní místo a pak mě nabíral na tu samou pozici to na pracáku vrtěli jen hlavou

len
15. čer 2009

Tak to bacha, pokud tu určitou pozici zruší a pak by ji znovu založili, tak to už zákon porušují... U nás to udělali rafinovaně - lidi převedli jinam, dělají stále stejnou práci, mají stejný produkty a výsledky, akorát formálně šéfová tam byla zbytečná 😉 Vyzjišťovala jsem, kde se dalo, ale z právního hlediska to bylo zcela OK. Čímž jsem trochu odbočila od tématu, ale pokud by tě znovu vyhodili, doporučuju ihned vzít na IVF neschopenku, která ti výpovědní dobu prodlouží. A pokud bys otěhotněla, tak mají prostě smůlu, už se tě nezbaví 😉
Ale v podstatě jsou dvě cesty - maximálně to tajit, zkusit toho co nejvíc vylítat ve volném čase, popřípadě si vzít dovolenou (když tak počítám, u mě bylo IVF na tři návštěvy + OPU + ET), nebo, pokud je nadřízený rozumný, tak mu to na rovinu říct, ujistit ho, že toho nechci zneužívat a že pokud bude všecko OK, tak sebou okamžitě neplácnu na neschopenku.

momani
autor
15. čer 2009

len: to jsem právě udělala řekla jsem to poprvé hned narovinu že chcem dítě a že jediná možnosdt je IVF tak to vydržel i 2 IVF a pak mi zrušil místo ... takže jsem připravená na cokoliv .. na férovku už jednat fakt nebudu
Takže tutlat a tutlat dokavad to půjde ... budu jezdit na propustku že máme gynekologické problémy to je nadýl a basta .. a at se staraj a když mě naštvou tak na tu nemocenskou fakt půjdu

momani
autor
15. čer 2009

tak kdyby měl ještě někdo nějaké tipy tak holky pište .. já jsem kantáre tak si to přečtu až zítra jdu chrněti 😉 tak brou všem a díky všem co se ozvali

momani
autor
16. čer 2009

😀 😝 😀 tak někdo nový?

momani
autor
16. čer 2009

😒

len
16. čer 2009

Furt jenom já 😀 Jsem dneska odnesla zaměstnavateli prodloužení neschopenky, z výpovědní doby mi zbývá posledních pět dní, ale stále to oddaluju a modlím se, aby to IVF klaplo 😉 Ale o moje rady asi nestojíš, když vidíš, kam jsem to s nima dopracovala, co? 😀

momani
autor
16. čer 2009

len: ale houbelec cením si každé rady ... i od tebe 😉

pikusa
17. čer 2009

Ahojík...
tak já teda měla štěstí,vedení jsem to řekla a ti mi drželi palce.Ale jsem ve státním,takže se vše řešilo propustkama a to na celý den....měla jsem to skoro 100 km tam a 100 zpátky.
A nebo jsem si to vyměnila nějak s holkama v práci....
Tak jsem ti asi moc nepomohla vid...........

janik8774
17. čer 2009

len,
v jakém stádiu máš IVF?
Tyhle problemy znám.Já jsem to na férovku řekla šéfový (je to moje kamarádka) a druhá šéfová na druhý směně se strašně divila jak mohu předem hlásit neschopenku.Tak jsem jí to též řekla a začalo se to šířit mezi lidmi.
Modlila jsem se aby mi to vyšlo,protože se vrátit zpátky do práce bych asi nepřežila.Každý by na mě koukal a takový ty "kecy" to je škoda že to nevyšlo jsem neměla náladu.Ted jsem na mateřský a nikomu to nemusím řikat.Snažení v práci už mě asi nepostihne,protože syna nevzali do školky a tak to asi budu jenom hlásit na pracák. 🙂
Po zkušenostech bych to asi neříkala a přinesla neschopenku a čekala co se bude dít - vyjde - nevyjde.
Lidi mají akorát o čem drbat.

len
17. čer 2009

Janik, stimuluju a v pondělí bude punkce 🙂
Celý to bylo umocněný tím, že - ani CAR, ani můj gynekolog, ani obvoďačka - nebyli ochotni mi vypsat neschopenku, takže reálně hrozila situace, kdy bydu absolvovat IVF čerstvě nezaměstnaná a při případném těhotenství bez nároku na mateřskou... Nakonec se to teda vyřešilo, ale znovu a znovu musím opakovat, že je to o lidech - jako v každé oblasti života - narazíte na vola a mnohdy je to konečná 😝

První IVF jsem nehlásila, následně jsem nehlásila ani těhotenství a pak ani potrat, takže jsem se aspoň těm zvědavým pohledům vyhnula.

janik8774
17. čer 2009

len - já jsem vždycky měla neschopenku ode dne punkce.Stimulovala jsem během práce.Při stimulaci se ani neschopenka nepíše.
V pondělí si o ní řekni v CAR.Alespon v Pronatalu to nebyl problem.Budeš po narkoze a musíš mít klid a to jinak bez neschopenky nejde.
Držím palečky.

momani
autor
17. čer 2009

ahojky pikus: no to jsi mi tedy fakticky moc nepomohla ale to neva jelikož fakt jsem rozhodlá pro dítě a nějaká práce jde vedle je to bud a nebo hold ... prostě si risknu propustky a pak následně po ET hned dovču 5dní a kdyžby to vyšlo tak bych už tam nemusela se ani vracet... všici vyzvídají mi příjdou jako když mě mají prohlídlou skrz na skrz no uvidíme jak se to vyvrbí ...

jinak holki nevíte některé zda existuje třeba paragraf .. mi tvrdila kamarádka ale nějak jsem to asik nepobrala takže se raději ptám jestli to vůbec jde 😉

jmisa
17. čer 2009

Já jsem o IVF v práci nikomu neřekla, šéfové jsem řekla, že mám gynekologické problémy a že budu chodit častěji k lékaři.
Neschopenku jsem měla vždy ode dne OPU a při úspěchu jsem na ní byla až do nástupu na mateřskou.

Janik, některé CAR dávaj neschopenku už od počátku stimulace.

petranela
17. čer 2009

Ahoj Momani, já jsem si v bývalé práci taky prošla spoustou problémům kvůli IVF. Musela jsem totiž bývat v určitou dobu v práci, časté porady, atd... Pořád jsem si vymyslela ruzne absence, bylo to stresující, séf se to dost neštastnou náhodou dozvěděl... Změnila jsem částečně i kvůli tomu i práci. Rozhodně jen doporučuju zatloukat a zatkoukat a ani o žádných gyn. problémech nic neříkat. Drby jsou hrozný. Ted v nové práci jsem si při třetím IVF vymyslela, že mám problémy se zády a že musím chodít často na rehabilitace 😀 Hrozne se mi ulevilo, protože nikdo nic netušil a já jsem byla úplně v klidku.Tuhle fintu moc doporučuju!!! Hlavně fakt neříkat nic narovinu, tohle jsou moc ošemetné věci a když s tohle šéfové dozví, nejsme pro ně perspektivní zaměstnanci a nejakému umělému prd rozumi a kdo si tím neprošel, nikdy nepochopí. Jinak na PN taky nechodím, protože stimulaci zvládám celkem dobře. Zkouším nativy, tak už aby se to konečně povedlo, mám toho za sebou už nějak dost... Při dalším pokusu asi zase zkusím ty rehabky 😀

momani
autor
17. čer 2009

jmiso: já vím že dávají nechopenku již třeba OD ZAČÁTKU mě třeba gynekolog nejsppíš napsal bez problému neschopenku od začátku ale nechci zbytečně jakoby marodit když třeba se to nepovede tak se na mě v práci mužou vyprdnout .. jako už to udělali jednou 😉 hlavně fakt je u nás každý zvědavý co a jak jsem na tom kdy bude dítě ... no fakt mě to neba si něco vymýšlet ale tam to prostě nejde je to velká drbárna 😠

petranela
17. čer 2009

Jo a taky bych si nenechala vystvit neschopenku z CARu. Při představě, že by tam bylo razítko, asi by se na účtárně bavily.... Byla jsem domluvená s obvoďačkou, že mi ji kdykoliv napíše.

momani
autor
17. čer 2009

petranela: máš recht je to pravda že účtárna je u nás strašná tam by to mělo být ututlané a ne aby se to ke všem dostalo 😠 u nás je totiž účetní pěkná k.... a ta co neví to nepoví neli si domyslí

petranela
17. čer 2009

To víš, takový pikatní informace jsou pro ty baby zajímavý. Baví se a drbou na náš účet.

momani
autor
17. čer 2009

no hlavně když oni děti mají a já ne takže mě odsoudila ta jedna už od samýho počátku .... jsem od bývalé kolegynky před 2IVF dostala hadříky na mimčo a ta jedna jí říká to ti jako není blbý jí to dávat takhle předem když víš že děti mít nemůže 😠 ale já děti mít můžu akorát že pomocí doktorů a to mě pěkně fakt namíchlo a jsem vůči ní fakt zaujatá jelikož předemnou se přetváří jakoby nic nikdy neřekla