Pracovní výmluvy ohledně IVF. Poraďte

momani
15. čer 2009

Holky prosím o rady jsem z toho kantáre už budu jezdit nakonec do \Liberce a máme to cca 7Okm a nevím jak to udělat v práci jelikož už jsem měla inscident a v téže práci mě propustili díky častému chybění kvůli IVF 😕 prosím poradte jak to udělat děkuji všem 😉 za rady

petranela
17. čer 2009

Veri, tak to jsme si vybraly stejný měsíc. 😉 Já bych Ketu docela věřila, už tolik holek z něho otěhotnělo. Snad i u Tebe bude úspěšný!
V Reprofitu jsem spokojená, fajn doktoři, nižší ceny, doporučují často nativní cykly s minimální stimulací, na utz je možné objednat se skoro kdykoli kdy se mi to přes den hodi, takze ja si nemůžu stěžovat.
Taky jsem četla, že v Heliosu dělají spec. ICSI, ale v Heliosu se mi vůbec nelíbilo, takže jsem o tom ani neuvažovala.

len
17. čer 2009

Janik, ne, prostě jsem cítila, že potřebuju pomoc od odborníka 😉 Jsem vděčná všem kamarádům i známým nejen na Koníku, ale musím přiznat, že zkušenej psychodoktor má něco do sebe...

Jen pěkně Veriu přemlouvejte, dneska o svých mrazáčcích nemluvila vůbec hezky, přitom jsou to její budoucí děti, já jim teda věřím 😉

veria
17. čer 2009

Petro, ale ty moji zamrzlíci jsou nějaký pomalý, mají jen 10 a 12 buněk, přitom ty čerstvý byli už moruly. Tak jim říkám chcípáci.. 😉 Fakt je to v R. levnější? Já moc nechápu, proč je Obi tak drahej, když je to státní, že 😒

Janik - já měla dva pokusy, jeden nula nula nic, druhý MA v 11 tt. Nic moc statistika, no. A z toho druhýho mám ještě zamražený ty dvě chcíplotiny. Přiznám se, že se mi za ně nechce vyhazovat 5 tis., kolik ten KET stojí. Ale zkusím to, co už.

jmisa
18. čer 2009

Já měla neschopenku z CAR, protože jsem chtěla neomezený vycházky. Ale na razítku tam maj vždy jméno doktora a gynekologie.

Len, ty máš tedy peška s těma dr. ☹

janik8774
18. čer 2009

veria- KET stojí 6700kč a já si dám ještě as.hatching a ten je za 6000kč.
Tohle jsou ceny z Pronatalu Praha.Jak jsem zjistila tak se to může lišit.Je to drahý.Až vypotřebuji "zásoby" tak na IVF ani nebidu mít.To už budu na pracáku ☹

janik8774
18. čer 2009

veria - na jiné diskusi po IVF měli dva zavedené a jedno zamražené.To mi připadá jako zrovna né nejlepší řešení.
neházej flintu do žita 🙂 .Naděje umírá jako poslední.A nebo je to nejlepší cesta aby se to povedlo.většinou když něco hodíš za hlavu a už to neřešíš tak to vyjde.Já bych to zkusila.Nikdo ti neřekne jak se to bude vyvíjet ani ten nejzkušenější embryolog.
Hele,mě rozmrazili 5 embrii a jenom jedna byla 5denní blastycyta.Ostatní se méně vyvíjeli.Je to sázka do loterie.
Já věřím,že to vyjde.Manžel si vezme dovolenou a bude se starat o syna a já budu odpočívat a doučovat angličtinu.Musím zaměstnat hlavu abych na to nemyslela.Alespon tak jsem to pochopila od jiných a je to pravda.Pokud jseš v pohodě a máš nějakou zábavu a nepočítáš dny do krve tak je to v pohodě.
Pokud neotěhotním tak nevím jak se uživíme.Hodně mi na to záleží a nezatracuji to.

janik8774
18. čer 2009

len - psychiatr taky není špatný nápad.Já mám v záloze zase psychologa.Neschopenku mi nenapíše,ale pomůže po psychce.Já zase vím že mi tu neschopenku napíše každý a uchrání před výpovědí v práci.Asi to nebude vypadat zrovna dobře nastoupit po mateřsky hned na neschopenku a pak třeba dát výpověd,ale jinak to asi nepůjde.
To je ale pech.Já si vždycky říkám,co jsem komu udělala,že mě takhle trestaj. 🙂

monajs
18. čer 2009

Ahoj holky,
já si brala propustky,ale to mi platily JEN na 2 hodiny-že podnik víc neplatí.A to dojíždím 100 km. 😠 Ale účetní byla kamarádka,tak říkala,že mi to proplatí celý den. Na druhé IVF už mě šéf nechtěl pouštět z práce,protože mě neměl kdo zastoupit,tak jsem musela s pravdou ven - po OPU jsem šla na PN - na testu // ale bylo to jen biochem.těhu. Vrátila jsem se do práce a za 2 dny za mnou přišel šéf(propouštělo se u nás),že rodina je pěkná věc,ale že neví,jetli se budeme zase snažit o mimi a on si nemůže dovolit,abych byla zase 14 dní doma,když neví,jestli se zase vrátím,nebo se nám to nepovede a nevrátím se.A abych podepsala výpověď s dvouměsíční dobou - i tak sem byla psychicky na dně a teď taková podpásovka 😖 Na osobním jsem to nepodepsala,řekla jsem ať mě z kanclu přeřadí do provozu do výroby - "to nejde,protože chcete na mateřskou a musela by se za mě pak hledat náhrada".tAK JSEM ŘEKLA,ŽE JE TO DISKRIMINACE A ŽE NIKOMU NENÍ NIC DO TOHO,JESTLI CHCI NEBO NECHCI DÍTĚ a ejhle,hned se našlo místo,ale první se ptali šéfa té výroby,jetli mě vezme i když jezdíme na umělé .To je fakt maso.Ještě že to je kámoš.Tak jsem z kanclu u pásu ve výrobě.Celá firma to ví,že jezdíme na umělé a mi to tajili pracně i doma.Teď jsem už 3 měsíce na PN.Mám ji od svého gynekologa-3 IVF nevyšlo a příští týden jdeme na KET.Práci určitě mít nebudu až se vrátím,ale snažím se na to nemyslet.

No román,že? Ale já bych to zkusila na nějakou nemoc.Jednou jsem dokonce říkala že jdu na operaci.. 🙂

janik8774
18. čer 2009

monajs -
jak je vidět tak všude je to stejný ☹

irca84
18. čer 2009

Ahojte,dobré téma jste založili. Zatím jdu na druhou inseminaci,ale uz i to prechazi plno kontrol apod. Zatim jsem to řešila tak,že pokud jsem vedela že to bude déle jak po 10hodine (prac.dobu mam od 8) tak jsem to řekla šéfovi, jinak jsem to řekla jen kolegovi v kancelari. Šef totiz chodí po 9. Takze i tak se stalo ze jsem tu nebylam,ale kolega řekl že tu někde jsem...Jinak pracuju v male firme,par lidi to vi,ze chcu mimi,ale jen ten kolega vi vsechno.Ale taky nevim jak to budu resit jak půjdu na umělé,protože mám strach,že to zas nevyjde...Takže to už bych šla na umele.Šef mi sice vše dovolí (dřívější odchody apod),ale pak o to víc buzeruje a dělá nátlak.Ale jsem se rozhodla,že pokud to vyjde,tak se do prace už nevratim,zustanu na nemocenske,za ty nervy mi to nestoji být v práci šikanována (šef ryje,že ho hodně stojíme,což není pravda..apod.kecy) Jsem se moc rozepsala,ale zas jsem to chtěla někomu sdělit,kdo ma podobné problémy 🙂

irca84
18. čer 2009

Jinak si myslím že je dobré to říct když tak jednomu člověku,o kterém víte že vás podrží,jinak mlčet. Většina šefu jsou zakeřni, oni se budou tvařit,že v pohode a pak vas vyhodí pro nadbytečnost,jak jste už tady psali. A pak jak už to je fakt jisté zůstat doma,jako ty peníze za ty nervy v praci nestojí. A ješte k tomu,ted nevím která psala,že potratila kvůli vadným doktorům,že ji nedali neshopenku,to je mi moc líto ☹ Protože ja nevim jak bych to nesla, kdyby se to už podařilo a ted kvůli neschopenece o to prijít. Tak snad nám to většině vyjde co nejdřív...

len
18. čer 2009

Janik - dvě zavést a jedno zamrazit dělají u nás běžně, ale je pravda, že mražení se u nás neplatí a samotný KET asi 2500, a to pouze pokud se dobře rozmrazí a opravdu se zavádí...

Monajs, v podstatě jsem to měla podobné, akorát mně rovnou vrazili výpověď pro nadbytečnost a nikdo se neobtěžoval mi náhradní místo hledat (i když by se jistě našlo). Dlouho jsem se to nesnažila brát osobně, ale pomalu se k tomu přikláním 😒 Jinak u vás je to teda diskriminace jak prase - umisťovat tě s ohledem na to, jestli chceš nebo nechceš dítě 😠

Irco, když ono to bohužel není tak vyjde-nevyjde. Spousta z nás tu prošla tím, že // našla, ale pak to nedopadlo - v "lepším" případě to odešlo po pár dnech samo, v horším se drželo několik týdnů a pak byla nutná revize. Jasně, je blbost přemýšlet rovnou tak negativně, ale pokud bych si tehdy hned po nalezení // brala okamžitě neschopenku a po měsíci a půl tam zvesela naklusala, jako že se nic neděje, myslím, že i hodně trpělivý zaměstnavatel by měl co dělat 😖 Aspoň já teda z pohledu, kdy jsem šéfovala, kdybych měla zaměstnankyni, co několikrát do roka mizi na měsíc-dva-tři, tak ne, nevyrazila bych ji, taková svině nejsem, ale muselo by být oběma stranám jasné, že je to takové "přežívání," že se na ni nemohu spolehnout, svěřit jí zodpovědný dlouhodobý úkol, popřípadě jí přidat peníze za dobrou práci 😒 Ono je to těžký na obě strany 😒 Což teda není ani v nejmenším důvod k podrazům typu vyhazov, když obě strany chtějí, vždycky se jde domluvit 😝

irca84
18. čer 2009

Len. to je pravda,jako taky bych to neuděla, že bych šla hned na nemocneskou, už kvůli memu kolegovi,ktery by tu byl na vse sam,takze bych se spis jakoby domluvila,ze chcu jit na nemocenskou,napr.uz ve 4mesici...Byvam hodne nemocna,a pokdu fakt je mi ten den hodne blbe,tak si beru dovolenou a ne neschopenku.Takže by se za mě nasla nahrada,tak ja bych to temer nikomu do toho 3mesice nerkla,ze jsem tehotna.Taky bych blbe snášela,kdyby se na mě každy dival a povidal si o mě,beze mě.....No ja si to ani neumim představit,to zoufalstvi,když bych konečne uviděla // a pak by z toho nic nebylo.

len
18. čer 2009

No, to zoufalství bylo děsný, když jsem šla na kontrolní ultrazvuk a odminule žádná změna 😒 Byla jsem neskutečně ráda, že jsem o tom v práci nikomu nevykládala. I když teda netuším, co se o mě pak vykládalo, když jsem od doktora přišla celá uřvaná, chodila jsem po chodbách jak duch a pořád brečela... Ale revize byla až další den a já potřebovala předem připravit oddělení na mou nepřítomnost, tak jsem tam vlezla i v tom stavu 😒

Jinak samozřejmě vůbec není diskuze o tom, když někdo prožívá ten začátek špatně - zvracení, dehydratace a podobný legrácky, potom na PN hned, to bych byla v práci spíš na obtíž. Ale já měla aspoň v tomhle štěstí, že mi bylo naprosto fajn, ráno jsem dojela do práce, osm hodin seděla na židli, samostatnej kancl, takže v případě potřeby i nějakej ten mikrospánek 😉 Ale chápu, že zdaleka ne každej má takovouhle kliku, třeba Monajs ve výrobě, to je bez diskuze, že by zůstala hned doma 😉

Jinak s tou neschopenkou a potratem jsem to byla já, ale naštěstí to teda nebylo tak, že bych potratila, PROTOŽE jsem nebyla na PN. Já proste nebyla na PN A potratila jsem, bez souvislosti, missed. ab. je potvora, to postihuje lidi absolutně nezávisle na tom, jestli celý dny ležej s nohama nahoře nebo běhají maratón. Akorát když jsem šla na pohotovost se slabým špiněním (embryo v té době už minimálně týden nežilo), neinformovaná sestra na mě vypálila, že si za to pomalu můžu sama, když chodím do práce. Doktor to pochopitelně vyvrátil, ale ta slova mě opravdu ranila a dodnes neskutečně bolí 😔

irca84
18. čer 2009

Len: to chápu,tak do tohle se vžít dokážu,že když ti sestra vynadá,tak to v tobě zůstane, i když víš, že to není pravda. A ted nekde pracuješ?

monajs
18. čer 2009

Len,tak to máš pravdu.Když ti to tak sestra vpálila bez toho,aniž ví něco bližšího,tak to je na počuni 😠
Já to v práci u nás taky beru z humorem,ale šéf(naštěstí bývalý)u mě úplně skončil.Ani se nepozdravíme.Stejně má zdravit první on 😠
No jo v dnešní době to asi není lehké nikde.Kdybych byla v kanclu,tak bych do práce chodila normálně,ale ve výrobě na 3 směny s dojížděním do caru 100 km to fakt nejde. 😖

len
18. čer 2009

No, Monajs, já když se loučila se šéfem, ani mi nepodal ruku 😒
Irco, pár dní před koncem výpovědní doby jsem odešla na neschopenku - absolvuji na ní IVF a když to dopadne, přecházím na rozikáč. Když ne, ukončím neschopenku, přejdu na pracák a sbohem snažení, minimálně rok pauzy 😒

irca84
18. čer 2009

Len: no to je hrozne, jako rok pauzy...budu ti aspon držet pěsti,ať to vyjde,vím že to neovlivnim,ale rok čekaní je dlouha doba.My se snažime o rok,no ted uz to budou skoro 2roky.Vlastne temer hned po svatbe,jenze jsme nemeli kde bydlet,az se neco naslo ja vedela ze se budem za půl roku stehovat,tak jsem vysadila HA.A nic,az ted od dobna chodím na obilnak do Brna,protoze i když mam fajnou doktorku,tak ta to nechtela nijak resit,az kdyz me videla,v jakem jsem stavu,tak uz me tam poslala.Sice zjistili ze mam obracenou delohu,manzel je v poradku,a to je vse...Pritom ma sestra ma 2deti a uplne v pohode a taky ji ma otocenou..tak nevim.Na jednu stranu jsem rada,ze neprochazim to co tadyk na tech diskuzich ctu,ale nechapu proc to nejde.Jinak ted jsem se zasekla a přemyslela jsem,ze kdybych vedela ze rok nic..nevim,asi bych fakt musela hodne zamestnat cas,aby mi ten rok utekl...Jenze to si asi rikame skoro vsechny,aby to rychle uteklo do te doby,kdy budeme mít mimi.A pak aby to zas utikalo pomaloučku.

len
18. čer 2009

No, Irco, my máme to "štěstí," že jsme idiopati, příčina neplodnosti neznámá, tudíž ani nikdo nemůže vyloučit přirozené otěhotnění, takže ten rok by nebyl až taková ztráta, prostě dalších 16 přirozených pokusů... Fakt je, že už máme za sebou 3x16 přirozených pokusů a pořád nic, ale naděje umírá poslední, že 😉

irca84
18. čer 2009

Taky si řikam,že nějaká naděje musí být,ale jen malá,protože minule jsem i tu malou nadeji tak přizivovala...ze jak jsem se dozvedela ze nejsem,to bylo pláče...jsem taky odešla dřív z práce,protože mě úplně rozbolela hlava..Přiapadala jsem si jak cvok. A že třeba budu čekat ješte 10let na to,že budu mít vlastní dítě je dlouhá doba,to opravdu skončím tak,že budu už opravdový cvok.Tak snad nam už to trapeni brzo skončí a budeme mít štěstí.

janik8774
18. čer 2009

len- kam jezdíš,že je to tak levný? Já jezdím do Pronatalu a docela podražili.

nadis.h
18. čer 2009

Ahoj holky, koukám, že to není lehké v práci. Já jsem právě z tohodle důvodu zatím práci nehledala a čekám na výsledek až po IVF zda se to podaří či ne. V lednu jsem se přistěhovala do Liberce a do dubna byla na neschopence a pak šla na pracák. Myslela jsem si, že to bude rychlejší průběh, ale došli jsme ke stimulce teprve teď. Peníze sice prd k prdu, ale lepší mít klid a čas na konzultace a ultrazvuky než se stresovat věčnýma výmluvama v práci jako nová proč potřebuji volno.

veria
18. čer 2009

Janik, a ty jsi teď po KETu?

janik8774
18. čer 2009

veria - já jsem měla KET v květnu,8.6. jsem byla na krvi - negativní,
další pokus mohu mít v srpnu - půlka srpna - transfer

janik8774
18. čer 2009

nadis.h - to máš pravdu - jít do práce a hned marodit to není zrovna nejlepší.

nadis.h
18. čer 2009

Janik právě. Ani tak nejde o marodění pak ale spíš ten začátek. Být někde nová a každou chvilku se uvolňovat k doktorovi.

momani
autor
18. čer 2009

to jsem ráda že se váas tolika ozvala ale vůbec mě netěší ty problémy koukám že v tom fakt nejsem sáma 😝 monajs mi mě plně připomíná jak jménem tak i názory 😉 holki jen tak dál pište pište 😉 jinak to téma fakt vzniklo už ze zoufalosti tak doufám že pomůže i jiným než mě 😀

parecek
18. čer 2009

Ahoj,
tak já to své vedoucí v kanceláři řekla narovinu, že budu potřebovat často volno, že jdeme do umělýho. Ale my jsme se hodně znaly a ona věděla, že se nám miminko nedaří, takže to se mnou vlastně prožívala skoro od začátku. Takže ona věděla proč mám neschopenku (loni na podzim). V lednu jsem se ale přestěhovala do jiné kanceláře a před měsícem jsem řešila, co říct, že půjdu na neschopenku (jestli pravdu nebo nějakou výmluvu). Nakonec jsem jen řekla že budu muset na neschopenku a nikdo se neptal proč. Asi dva dny před nástupem na PN jsem zjistila, že úplně všichni v práci ví, proč na ni jdu, jaký mám problémy atd., takže mi všichni před odchodem popřáli hodně štěstí a že doufají, že už mě nikdy neuvidí 🙂 a já odešla na PN. Ale já pracuji ve státní sféře a nikdy nikdo neřešil, jestli jsem jednou za rok měla neschopenku.

len
18. čer 2009

Janik, k Apolináři. Holt státní nemocnice - prostředí nic moc, ale lidi zlatý a výsledky mají 😉

Parecek, docela by mě zajímalo, jak to, že to všichni kolem tebe věděli, když tys to sama neřekla... Ale drby se šířej rychle. Když mě před pár rokama povýšili, kupodivu daleko dřív se to dozvěděl můj muž od kolegů v práci na druhým konci Prahy než ode mě (a já mu to volala hned, jak to bylo jistý) 😀

parecek
18. čer 2009

Len to víš, ona to vedoucí sice taky nikomu prý neřekla, ale když se někdo zeptal, tak musela vymýšlet výmluvu a jestli třeba někdy zaváhala, tak už to bylo nápadný a na neschopence mám razítko Fertimedu v Olomouci. U nás je strašných drben takže stačilo, aby se někdo zajímal, co je to za doktora a bylo to jasný.
Dokonce pak za mnou jedna kolegyně přišla že slyšela že už jsem těhotná a odcházím na rizikový.
Ale neřeším to, aspoň nemusím nic vysvětlovat.