Pracovní výmluvy ohledně IVF. Poraďte

momani
15. čer 2009

Holky prosím o rady jsem z toho kantáre už budu jezdit nakonec do \Liberce a máme to cca 7Okm a nevím jak to udělat v práci jelikož už jsem měla inscident a v téže práci mě propustili díky častému chybění kvůli IVF 😕 prosím poradte jak to udělat děkuji všem 😉 za rady

petranela
17. čer 2009

Nektere jsou fakt slepice. Vůbec nevědí o čem to je a čím si musíme procházet. Ale většinou takové ty potvory mají vždycky ve všem štěstí.

momani
autor
17. čer 2009

no to máš fakt pravdu i když je to fakticky smutný ... ☹ no chce se to jen obrnit kdybych jí tenkrát já blbá neposlechla a neběžela hned za šéfem říct mu narovinu co a jak se má tak to nikdo nemusel vědět ale ví to bohužel celá firma 😔 i když ted nikdo neví že se chystáme na to jít znovu ale bohužel tím mým chozením po lékařích je to strašně průhledné

petranela
17. čer 2009

To chápu, ale neboj, oni si Tě přestanou všímat. U mě se to v bývalé práci asi taky provalilo.
Nechceš zkusit ty rehabilitace? To by mohlo projít bez většího povšimnutí.

momani
autor
17. čer 2009

petranelo: a jak jako? Rehabilitace?

momani
autor
17. čer 2009

petranelo: jak to udělám to si nechám od někoho napsat ? nebo jak se to dělá to by fakt mohlo být v pohodě 😉

len
17. čer 2009

S těma neschopenkama - někde (CAR, gynekolog, obvoďák) je dávají už od stimulace, někde od punkce, někde od transferu a někde až pak v případném těhu... A teď si představte, že mě se tahle trojice (CAR, gynekolog, obvoďák) sešla taková, že tu neschopenku od nich prostě nedostanu nikdy ani za zlatý prase 😀 A to jsem ji kvůli tomu vyhazovu potřebovala už od stimulace (nemluvím o tom, že já stimulaci snáším opravdu blbě a bývá mi zle), tak mi ji holt vypsali ještě jinde... Ale asi mám fakt kliku na to, že šéf je vůl (když mě vyhodil 😀 ), obvoďačka mě posílala na gyndu a gynekolog zase k obvoďačce, protože to prý pro ně bylo lékařsky neobhajitelné, CAR pro jistotu nevypisuje neschopenky vůbec, dokonce i v těhu po IVF jsem vesele chodila do práce, abych pak rovnou odtamtud běžela na pohotovost, kde mi diagnostikovali potrat a jedním dechem vynadali, že lezu do práce (když mi předtím přes chodbu v CARu neschopenku zamítli) 😀 Prostě holky, když narazíte na tu správnou sestavu, vždycky může být ještě hůř a věřte mi, že jsem jednu dobu měla sto chutí si rvát vlasy a některý lidi jít pěkně kopnout do pr****
P.S. - tu neschopenku mi nakonec vypsal psychiatr, diví se mu někdo? 😉

veria
17. čer 2009

Petranelo, ahoj, pamatuješ si na mně z diskuze Obi? Jak se máš, dlouho jsem tě neviděla! Byla jsi na tom speciálním ICSI v Plzni - pokud si dobře vzpomínám, něco takového jsi plánovala?

momani
autor
17. čer 2009

len to je taky fakt hustý tyjo mi jsme případi teda fakt 😀 pořád se něco děje jen kvůli tomu že chce člověk mít svoje dítě ☹ to je prostě hrozný normální lidi si toho vůbec neváží že děti mají jelikož si tento problém neuvědomujou .... co si vším musíme projít

petranela
17. čer 2009

No já si ty rehabilitace vymyslela v práci, jen abych měla výmluvu. Teď mám teď tu výhodu, že nemusím nosit na každou návštěvu razítko od doktora. Stačí jen když si to dopíšu do docházky. Je fakt, že razítko z rehabilitací seženeš hůř, ale zkus poprosit obvoďačku, mě ta moje vyšla hodně vstříc.

len
17. čer 2009

Jo, jinak k tématu 😉 Na rehabilitace jsem chodila v rámci léčby neplodnosti taky, kvůli Mojžíšce. A bylo mi naznačeno, že vlastně buď je to lékařské zařízení, tak mám donést razítko, nebo je to zařízení soukromé, tak na to volno nemám ze zákona nárok 😉 Naštěstí tehdejší šéfová měla rozum a v klidu mě pouštěla, to jen tak, abyste tušily, že problémy se mohou vyskytnout všude 😉

momani
autor
17. čer 2009

petranelo : no mě jde o to že mi musíme mít potvrzené propustky a předtím to podepisuje můj vedoucí takže docela vopruz nevím jak bych to skloubila v jeden den ... jelikož budu do CAR dojíždět cca 7Okm a k mé doktorce jako obvodacce to už pak nestihnu jeklikož dojíždím i do práce takže je to asik pasé tedy ☹ ale předtím mě to už také napadlo že bych chodila jako na rehábko ale jak to obhájit

petranela
17. čer 2009

Ahoj Veri, moc ráda Tě vidím 😉 To víš, že si na Tebe pamatuju. 🙂
Na tom speciálním ICSI jsem v Plzni nebyla. Chtěla jsem, ale moje gynekoložka i obilnák mi odmítli kontroly při stimulaci a nechtělo se mi tam jezdit na každý utz. Přešla jsem do Reprofitu, kde jsem moc spokojená, lepší ceny než na Obi a na utz je tam možný přijít třeba ve čtyri odpoledne. V březnu jsem zkusila další nativ, ale uplně bez uspechu, měli jsme hrozně špatné embrya... dokonce nám doporučili dárce vajíček, že prý je to zřejmě díky tomu, ale v srpnu chceme zkusit ještě další pokus s našimi. Pak se uvidí. I na obi jsme měli špatné embryja, hodně nám jich fragmentovalo. No takže u mne teda nic moc, ale psychicky jsem na tom kupodivu dost dobře.
A co Ty jak se máš? Vím, že máš mrazáčky? Jaké jsou Tvoje plány?

petranela
17. čer 2009

Momani, aha, to jsem si neuvědomila, že to máš dál. Tak to bych asi šla na neschopenku, ať se nemusíš tolik honit. Takhle by jsi to asi nestíhala. Ohledně té neschopenky se domluv s obvoďačkou a v práci řekni, že máš třeba boreliéozu, nebo něco podobného.

len
17. čer 2009

Momani a tvůj CAR dává razítka s nápisem CAR? Ten náš je součástí nemocnice, takže jsou ta razítka taková "všeobecnější."

Jinak věřte tomu nebo ne, podobnej problém teď řeší i můj chlap 😉 Jde o to, že v den punkce nutně musí jet na nějakou hooodně důležitou služebku, což samozřejmě nemůže, když bude ráno odevzdávat spermie a odpoledne mě vyzvedávat po punkci... Takže nahlásil dovolenou, v práci na něj koukají, že se asi zbláznil, že zrovna v ten den to nejde... On tam o našem IVF pochopitelně nemluví (dokonce od jeho kolegů dostávám čas od času narážky, že bychom se jako měli už začít snažit otěhotnět, že čtyři roky po svatbě je už celkem dost 😝 ), takže musel natvrdo zahlásit, že prostě tu dovču z osobních důvodů nutně potřebuje a hotovo...

momani
autor
17. čer 2009

😝 tu už jsem sice měla ale dobrej tip 😉 uvidíme je to přeci jen na měsíc a půl tak to IVFko a to by byl už risk asik být celou dobu doma .. vím že po transferu budu doma to mi nikdo nevezme mám 5dní dovči tak to vyberu na klídeček abych se nestresila a když uvidím // na testíku tak řeknu gyndaři at mi vystaví nemocenskou 😉 a zůstanu doma už .. kdyby člověk holki věděl že to vyjde aspoin 😕

len
17. čer 2009

Nooo, ona ta borelióza - kolega vyfásnul antibiotika a normálně chodil do práce.
A to máš naprostou pravdu - kdyby člověk věděl, že to vyjde 😒 Místo toho takhle šaškuju a pak je dost dobře možný, že nakonec budu nezaměstnaná, bez neschopenky a netěhotná...

momani
autor
17. čer 2009

len : no to právě už jsem zažila takže se toho fakt bojim bojim 😒 to já s boreliozou jsem ležela dvaměsíce v nemocnici jelikož se mi udělali boule na nohou 😝

veria
17. čer 2009

Petranelo, já jdu v srpnu na ty mražáky na KET, ale moc tomu nevěřím (ale pssst, to nesmím říkat 😉 Když to nevyjde, tak na 3. pokus, taky jsem zvažovala přestup do toho Reprofitu. Myslíš tedy, že je to tam lepší než na Obi?
A nedělají to spec. ICSI taky v Heliosu nově? Ale stejně by ti to asi nepomohlo, jestli je problém s vajíčky, že...

len
17. čer 2009

Tak to jsi měla asi dost pokročilý stádium 😕 Na druhou stranu ta potvora se umí vracet, takže bys to mohla zkusit svést na tohle, ale zase je pravda, že měsíc a půl v kuse doma, aby si šéf nevymyslel něco, že jsi neperspektivní a příliš stonající zaměstnanec 😒 Na kolik kontrol do punkce ti to tak vychází? Já měla při dlouhým protokolu tři (úvodní s Diphereline, potom první rozpis léků a dneska první utz kontrolu, při které stanovili punkci) - to by se nedalo zvládnout s pomocí dovolené?

momani
autor
17. čer 2009

len: já jsem si právě debžon vzala dovču ted když mi brali ten zbývající vejcovod abych se vyhla kecům v práci a ted mi zbývá 5dní dovči ... a tu si chci nechat po ET abych si trochu dáchla víš a byla v pohodě .. nechci se stresovat v práci hned co mi tam šoupnou mrnouse,.. mě to vycházelo tak na 7kontrol u lékařů včetně ET A OPU a předoperačního vyšetření třeba se to zkrouhne ráda bych kdyby se první a druhá navštěva CARu zkrouhla na jednu a tím se to urychlilo nějak

momani
autor
17. čer 2009

len: nám se to toiž natahuje víc a víc jelikož jsme změnili CAR na Pronatal tam jsme sice byli na první návštěvě ale slyším na ně samé negativa tak chci do Gennetu raději a navíc tam mají i mou pojištovnu a to je dosti důležité když mám ještě hrazený pokus 3IVF..

len
17. čer 2009

Nojo, tak toho máš vážně docela dost 😒 Zkus to hodit na tu boreliózu, že musíš na nějaký kontrolní odběry nebo tak něco (vím, že babička s tím lítala ještě rok po "vyléčení"). Nebo nějaký nevinný doktory - ty rehabilitace, alergologii... Víc asi nepomůžu 😒 Já měla v tomhle zdrhání z práce relativně v pohodě, až na ten konec teda 😉

momani
autor
17. čer 2009

len : no právě ty konce já to taky zvládala v celku v klidu celou dobu a na konci roku výpověd a pak za tři měs. mě vzal zpátky ... 😀

len
17. čer 2009

Blbec 😉
Když tak na to myslím, já měla v pohodě i to IVF a následující těhotenství - až na ten konec 😀 Černej humor, sorry 😉

momani
autor
17. čer 2009

len: ne to je v poklidu já už si z toho dělám taky legraci i když mi to tenkrát fakt nasejřilo 😀

len
17. čer 2009

Musím opravdu říct, že celý ty roky léčby neplodnosti jsem přijímala s daleko větším poklidem, než podraz z práce 😝 Asi si člověk říká, že přírodu neoblafneš, ale v tý práci konkrétně vidíš, kdo by si zasloužil jednu do zubů 😉

momani
autor
17. čer 2009

len: jo jo taky to tak vidím...

momani
autor
17. čer 2009

tak já to děvčata dnes balim padla na mě nějaká únava 😝 a děkuju za ohlasy a názory 😉 brou

janik8774
17. čer 2009

len,
tak to je fakt síla.Jak si došla na psychiatra? To tam máš známého?
Já asi taky budu netěhotná a nezaměstnaná.Jen kvůli tomu,že není místo ve školce.
Taky "zachraňuji " situaci. ☹ Jeden pokus mi vychází těsně před nástupem do práce a tak taky budu asi schánět neschopenku,abych nemusela dát výpověd.

janik8774
17. čer 2009

veria - já jdu taky v srpnu na KET.Už na druhý pokus o druhé dítě.První mám z IVF.
Kolikátý pokus máš? Jestli teda máš.