Předčasné prasknutí folikulu po cvičení

no_title
24. únor 2016

Ahoj holky,
předem se omlouvám za svůj paranoidní dotaz, ale nevím, kde se mám zeptat... Dnes jsem byla na měření folikulu a paní doktorka mi našla jeden dominantní 14 mm velký (jsem 12.DC) druhý vaječník je bohužel polycystický. Byla jsem moc ráda, protože ovulaci jsem neměla opravdu dlouho a vzhledem k tomu, že se snažíme otěhotnět jsem možná trochu paranoidní... Odpoledne, asi hodinu po skončení cvičení jsem ucítila ostrou náhlou bolest na straně, kde je dominantní folikul. Cvičím hlavně hormonální jógu, protahovací cviky na páteř a asi dva cviky, které lehce posilují břišní svaly (ale nic extra náročného jen tzv. jízda na kole v leže na zádech apod.). Říkala jsem si, že cvičení tomu nemůže ublížit. Cvičením jsem se zbavila bolestí páteře, tak jsem s tím nechtěla přestat, ale teď se bojím, jestli jsem si nepřivodila předčasné prasknutí folikulu a jestli jsem si totéž náhodou nepřivodila v předchozích cyklech...Možná je to blbost... Možná mám nekvalitní folikuly a praskly by i bez cvičení. Samozřejmě to nemám ověřeno, jestli prasknul, ale ta bolest mě fakt vyděsila. V pátek jdu na přeměření dominantního folikulu, ale jestli tam nebude, tak mě snad klepne. ☹

upuska
28. říj 2016

@no_title byl tam nebo prasknul? Samotnou by me zajímalo, jestli na to cvičení ma vliv