Prednison po IVF. Jak dlouho jste ho brali?

pilotkaanetka
1. led 2009

ahojky chci se zeptat jak dlouho do kterého týdne jste brali prednison 🙂

ast
1. led 2009

Ahoj Pilotkoanetko, podívej se na diskusi Alergie na sperma. Třeba tam budou nějaké info. Zdravím. Prosímtě -užíváš Prednison preventivně 1-0,5-0 i bez toho, že bys měla prokázané protilátky imunovyšetřením? Já mám imunologii špatnou a beru taky Prednison. Zdravím

pilotkaanetka
autor
1. led 2009

beru ho jen preventivně

jmisa
1. led 2009

Prednison jsem brala půlku tabletky a brala jsem ji pokud jsem měla v krabičce, je jich tam myslím 20, takže 40 dní po transferu.
V Pronatalu dávaj prednison v téhle pidi dávce každé, ty s indikací mají dávku vyšší.

ast
1. led 2009

Já mám protilátky na sperma-dokud jsem nechodila na IUI, neměla jsem je vůbec 😢 😢 😢

ast
1. led 2009

Jo, s tou indikací to sedí, já beru po IVF 2-1-0,5. Ale jsem potom jak kulička. Vypadám opuchle, prostě hrozně

ast
1. led 2009

Ty jsi chodila do Pronatalu?

jmisa
1. led 2009

Ast, jj, do Pronatalu.

ast
1. led 2009

Jak jsi spokojená? Není to v Praze? Doc. Mardešič?

jmisa
1. led 2009

Ast, je to v Praze. Majitelem je Mardešič plus ještě jeden urolog (Sobotka). No teď jsem nejspokojenější, když už tam nemusíme 🙂
Ale jinak si nemůžu stěžovat. Je fakt, že se tam platí téměř za všechno, státní CAR typu Apolinář, Motol, Podolí vyjdou levněji, ale nám vyhovovalo, že jsou v provozu každý den v týdnu, odběr vajíček nám totiž vždy vyšel na neděli.
Mardešiče jsem zažila jen jednou, při prvním OPU. Jinak jsem měla spíš štěstí na jiné doktory.

pilotkaanetka
autor
1. led 2009

já beru 1-1/2-0

pilotkaanetka
autor
1. led 2009

🙂

dckami
14. led 2009

holky,
já zítra začínám se stimulací na IVF a Prednison beru již 2 dny - 1 tbl.ráno.
Brala jsem ho i před rokem, když jsem měla zjištěné protilátky proti spermiím, to jsem brla pouze 1/2tbl.

ast
14. led 2009

Ahoj, já beru víc, mám hodnmě protilátek proti spermiím

teri81
14. led 2009

Ahoj,
Prednison jsem zacala brat uz pred transferem a brala jsem ho myslim do konce 8 tt 🙂
Jednu tabletu rano tusim. Vzdycky jsem si pred tim dala trochu jogurtu,jinak bych se asi pob....... 😝

ast
14. led 2009

No a prosímtě, bylo to proto, že jsi měla zvýšený protilátky proti spermiím, nebo preventivně? Já mám protilátky 5X nad normu

teri81
14. led 2009

Jen preventivně, mně myslím ale protilátky ani nezkoumali,co vím,tak u nás v CAR je ta jedna tbl standart.
Já četla,že jsou lékaři,co Prednison neuznavaji vubec (prej je to dost svinstvo),ale mne kdyby tenkrat rekli,at sezeru hov..... ,kdyz to pomuze k otehotneni,tak bych udelala i to 😀 😀 😀

ast
14. led 2009

Je to svinstvo. Jsem z toho tlustá jako napuchlá brambora. A hnusná. Lidi mě ani nepoznávají. Už se stydím. Ale asi je to nezbytné brát

teri81
14. led 2009

Tak mne nastesti po zadne hormonalni lecbe pri IVF takove problemy nepotkaly,az jsem se divila,ze na me ty leky nemaji vliv - a ze jsem jich do sebe za 9 mesicu narvala fakt hodne
Ale taky vim o holce,co brala toho prednisonu vic a byla chudak cela opuchla, no neda se nic delat,pro mimi vsechno.
Drzim palce 🙂

ast
14. led 2009

Díky. Ale není to zase tak hrozný. Hlavně, že mi není zle. A po prednisonu se po vysazení rychle ta kikla shodí.

teri81
14. led 2009

Jasne ,to pujde dolu.
Ja jsem ted taky opuchla,a taky doufam,ze az porodim,tak se to shodi,nebo aspon velka cast 😀
Vsechno se vydrzi,hodne stesticka.

lenickan
15. led 2009

ahoj holky nemám před IUI ani IVF ale před stimulací clostíkem a gyndr. mi napsala 1/2 tbl. prednisonu i když nemám za seobu vyšetření na proti látky. Dost se toho bojí nechci být jak balon...
Má smysl to brát?

grej
15. led 2009

Leni - já brala Prednison taky. Nijak jsem nepřibrala, nic mi nebylo, nic jsem necítila. A to jsem brala celou tabletku. Brala jsem jí od začátku poslední MS až do 12tt. Protilátky jsem měla oK. 'Rekla jsem si o něj sama, protože tady někdo psal, že při IVF to dávaj automaticky. Můj doktor řekl, že to ničemu neuškodí, ale ani není prokazatelné, že to nějak pomůže. Takže jestli mi to prý pomůže po psychické stránce, tak proč ne.

Nevím, jestli to pomohlo nebo ne, každopádně jsem otěhotněla a nijak nepřibrala...

gucci
15. led 2009

ahoj, já beru Prednison už od srpna, to jsem brala 1 tbl, zjistitli mi protilátky proti spermiím, ted od prosince beru 1/2 tbl. denně a budu jí brát dokud neotěhotním

lenickan
15. led 2009

ahoj grej🙂 jak je? dobře???
Já bojubu pořád a pořád hůrza....
no a nesníží to imunitu jako celek?

grej
15. led 2009

Leni - no to je asi záměr, aby to snížilo imunitu.. Ovšem můj manža to třeba dostal i na zánět horní čelisti. Tak těžko říct, na co ten prášek přímo je. Asi je všemocnej 😉
Díky za optání, je moc dobře🙂 Snad to vydrží 😉

lenickan
15. led 2009

On je grej na zánětlivé stavy... ale zároveň je na snížení imunity organismu četla jsem to v příbaláku
Moc ti to přeju🙂 musí to být krásný pocit vid?

grej
15. led 2009

Jojo, je to super. Kor když si na to člověk tak počká 😉 Doufám, že už jsi se nahlásila v nějakým CARu!!

lenickan
15. led 2009

no grej zatím ne... příští měsíc beru ještě clostil a když tonezabere tak už opravdu půjdu... v únoru to budou 2 roky:(

grej
15. led 2009

TO máš výdrž. Já tam šla už po roce. Neměla jsem nervy na to čekání... Tak tě beru za slovo a příští měsíc si tě zkontroluju 😉 Už se ale objednej, protože jsou dost dlouhý čekačky.

lenickan
15. led 2009

ano grej zkontroluj, dnes mám schůzku se známou co má kontakty mezi doktorama tak zkusím na její doporučení víš...? Ale asi vyhraje Apolinář... tak půjdu... počítám s čekačkou tak 2 měsíce🙂