Přestaly se vyvíjet embrya. Setkaly jste se s tím?

pitrisek26
20. říj 2011

Ahoj holky, dnes mi stopli 1.IVF. Přestaly se vyvíjet embryjka po třech dnech. Zastavily se na 8 buňkách a konec. Kromě genetiky máme všechno vyšetření s výsledkem OK. Měla jsem 18 vajíček, 10 se dalo na PK a všechny umřely. Spermiogram byl v pohodě. Vůbec tomu nerozumíme a dr. říkal, že jsme mohli mít buď smůlu nebo je problém v genetice. Setkala jste se některá s tímto a co vám na to dr. řekli? Díky všem za názory - tounoucí se stébla chytá ...

evena
21. říj 2011

ahoj, nám se dělo to samé... bylo mi řečeno embryoložkou, že první tři dny má na vývoj embrya vliv jen vajíčko, po třech dnech už záleží na kvalitě spermie ... a u nás se nakonec opravdu ukázalo, že kvantita není všechno, že hlavní je kvalita ... konkrétně nám pomohl asi Profertil, partner ho užíval tři měsíce (na to aby se účinky projevily stačí asi 2,5 měs.) jsem otěhotněla přirozeně po 4,5 letech snažení

cuddle
23. říj 2011

@pitrisek26 a meli jste ICSI ? existuje i metoda PISCI kde vybiraji ty dobre spermijky....samo zkuste genetiku at vam udelaji testiky a budete mit jistotu ze to neni necim skrytym...

pitrisek26
autor
23. říj 2011

@cuddle ahoj, ano měli jsme ICSI. Ty všechny se oplodnily a vyvíjely do toho třetího dne 😒