Příznaky boreliózy. Mám boreliózu?

fish
6. srp 2010

Ahoj, prosím o vaše názory, spíše zkušenosti. 😉 Před měsícem jsem prodělala nějaký zánět (teplota skoro 39st, malátnost, slabost až na omdlení, hrozná únava, žádný kašel, rýma nic...), RTG plic v pořádku. Jen z píchnutí do prstu dr. poznala, že je v těle nějaký zánět. Naspala mi ATB. Po nich se mi ulevilo, dobrala jsem je, ale na kontrolní odběr nešla. ☹ Asi před 14 dny mne začalo z ničeho nic pobolívat v pravém uchu, ne nic co by se nedalo vydržet, od té doby je to častější a častější a teď mi to dělá už i v druhém uchu. Myslela jsem, že by to třeba mohlo být z průvanu, i když na to netrpím... Ale dneska ráno jsem vstala a nemohla jsem pořádně došlápnout na nohu, jak mne bolela kyčel. A co čert nechtěl, tak jsem v televizi zrovna viděla ve zprávách, jak mluvili o tom, že boreliózu přenášejí i komáři, mochničky a že lidi bolí klouby, hlava, uši, bolest se stěhuje. A protože jsem byla fakt tak před dvěma měsíci totálně doštípaná od komárů, jak snad nikdy ne, tak mne napadlo, jestli bych přece jen na ten kontrolní odběr neměla zajít...Dostanu sice zprda, ale budu mít jistotu. Máte někdo zkušenosti s boreliózou, hlavně s jejími příznaky? 🤐 🤐

pifina
6. srp 2010

@fish no s borelioziou skusenosti nemam, akurat mi v utorok vytahovali kliesta a doktorka povedala, ze mam prist o 2 mesiace na testy na boreliozu, neviem, preco tak neskoro, ci sa to neda zistit skor alebo co ... ale tvoj prispevok ma zaujal kvoli tym komarom a podobnej havedi - svokra nieco stiplo a ma na nohe taky flak, ako zvyknu boreliozu opisovat ... ale ukludnoval sa tym, ze kliesta urcite nemal 😒 ... tak vidim, ze ho musim k tomu doktorovi predsa len nahnat 🙄

fish
autor
6. srp 2010

Ty testy na boreliozu jdou udělat myslím fakt až po dvou měsících,dříve to z krve nejde poznat,aspoň jsem to tak četla na netu.Jinak to fakt můžou přenášet komáři,blechy,ovádi,mochničky...
Ta vyrážka vypadá nějak takhle:
http://www.ordinace.cz/clanek/priznaky-lymeske-...

pifina
6. srp 2010

@fish dik za obrazok, som to nevedela najst ... on to ma take iste ohranicene tmavo cervene, ale vnutri ma len jednu farbu ... ale nech aspon preventivne dake antibiotika vyberie, vraj by to v prvej faze malo stacit 😨

fish
autor
6. srp 2010

pifina,nemusí to být určitě naprosto stejné jako na obrázku,ale pokud je to podobné,tak bych s tím hned šla. 😖

shaula
6. srp 2010

Mně říkala doktorka, že přenos boreliózy prostřednictvím komárů a podobné havěti je velice nepravděpodobný (a zdůraznila slovo velice 😉 ).

@fish Jedním z prvních příznaků je právě ten červený kruhový flek s bílým středem, takže pokud jsi nic takového neměla, tak bych neplašila. A ty odběry jdou opravdu udělat až za čas (mám pocit, že doktorka řikala 3 týdny), teprve potom se v krvi projeví případné protilátky, dříve to nemá smysl. A nasazovat preventivně ATB je nesmysl 😉

pifina
6. srp 2010

@shaula svokor kliesta nemal, ale daky ovad, co co to bolo, ho ustiplo ... tiez argumentoval tym, ze len klieste prenasaju boreliozu, ale mne sa ten flak fakt nepaci 😒 no nic, dokopem ho k lekarovi 🙂

shaula
6. srp 2010

@pifina Určitě bude lepší k doktorovi zajít, to je bez diskuzí. Už jen pro klid duše. Já taky s klukem letěla, i když ho poštípali jen komáři - taky měl trošku podobný flek jako bývá u boreliózy, jen menší a světlejší. A právě při té příležitosti mi to doktorka říkala, že je to krajně nepravděpodobné, že to je jen kožní reakce, ale že jestli na tom trvám, tak mu testy nechá udělat - ale právě až za ty (myslím) 3 týdny... A dokonce (což mě hodně překvapilo), že prý ani to první stádium někdy není nutné přeléčit... Nevím, nejsem doktor, ale já měla za to, že je naopak nutné zachytit to první stádium a přeléčit ho... Tak teď babo raď 😨
Tak držím palce, ať to borelka není 😉

pifina
6. srp 2010

@shaula to si ma zaskocila ... ja som bola tiez v tom, ze na zaciatku staci hoci aj penicilin, ale ze liecbu treba ... o tom, ze by nebolo treba liecit prve stadium pocujem prvy krat 😨 testy sa daju robit az po dvoch mesiacoch, aspon tak mi povedala sestricka u obvodneho minule ...

pifina
12. srp 2010

@shaula takze svokor u lekara bol, vraj je to nejaka plesen 😨 dali mu na to nejaku mast a ma prist na krv o mesiac, ze ci to predsa len nebola borelia 😖