Proběhne KET, pokud je cysta na vaječníku?

werinka1
3. lis 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda měl někdo cystu a udělali nebo neudělali KET? Byla jsem na UTZ 14 den cyklu a byl tam folikl 2cm. Jenže taky to mohla být cysta, jelikož mi ji minulý cyklus odsáli (během stimulace) a právě na té straně se mi neustále vrací. Dostala jsem injekci Pregnylu, aby prý folikl praskl, ale co když ne a bude z toho cysta? Cítim na té straně trošku bolest jako právě když jsem tam měla cystu 😒 Myslíte že proběhne KET? Máte někdo zkušenost? Díky

bosorkajarka
3. lis 2012

Nevím jestli KET, ale ja měla 5cm cystu a dělali mi IUI. Takže si myslím, že by to nutně problém být nemusel.

lipanek2
12. zář 2014

Ahoj! Víte někdo, jaká je pravděpodobnost, že cysta odejde s MS? Dnes jsem byla na vyšetření před KETem a paní doktorka mi našla 5cm velkou cystu a s tou mi KET nedoporučuje. 1.-2.den MS se mám dostavit na kontrolu, zda zmizí nebo se alespoň zmenší na cca 2cm. O žádném operativním řešení řeč nebyla vůbec, jen že by se čekalo, případně nasadila antikoncepci... Prosím o Vaše zkušenosti...

richmoonka
13. zář 2014

Ahoj! Taky jsem měla cystu cca 6 cm velkou, brala jsem cca 14 dní Norethisteron. S MS cysta většinou nezmizí celá, ale zmenší se a přestane být hormonálně aktivní. Pak KET už může proběhnout. Alespoň takhle jsem to měla já.

missuttka
7. bře 2017

@lipanek2 ahoj,jsem ve stejne situaci,ceka me KET a ted mi nasli cystu. Mam jit taky pri ms na ultrazvuk. Zmizela Ti? 🙂

absintka19
7. bře 2017

@missuttka ja mam cysty, nekolik, malych a ket probehl a v brise se mi krouti mimi jiz 31tt 🙂 zitra zaciname 32tt

missuttka
7. bře 2017

@absintka19 dr se na to moc netvaril. No uvidime