Prodloužená kultivace. Je možno za 5 dní zmrazit embrya?

ili5
7. kvě 2009

Dobrý den, prosím, má některá zkušenost s PK, 5 den ET? Je možno ještě za 5 dní zmrazit nějaká embria? Je riziko větší 5 dní čekat, nebo raději 3-4 den jít na ET. Bojím se, že za 5 dní nebude co zmrazit a hlavně aby se nerozpadly. Děkuji

marhulinka
7. kvě 2009

Ahojky Ili....já měla PK a zamražovaly se embryjka!! Neboj se,oni vědí,kdy je ten správný čas zavádět... 😉
Přeji ti mooooooooc štěstíčka

ili5
autor
7. kvě 2009

Ahoj marhulinko, který den ti je zaváděli a zmrazili? Většinou se zavádějí 3 den, já mám možnost 4 nebo 5, ale nevím co by bylo lepší. Bojím se aby se nerozpadly. Prý asi ten 5 den nebudou na zamrazení. Kdyby tady byl někdo kdo byl 5 den na ET a poradil.

bobovci1
7. kvě 2009

ahoj ili, ja som bola na predĺženej kultivácii a bola som na ET až 5 deň, takže nemaj strach, ak ich máš hodne tak robia PK, ak by videli, že ti ich moc nezostane tak by ťa vzali skor, oni fakt vedia čo majú robiť 🙂

janysek70
7. kvě 2009

Hojky Ili, já měla 6 zralých vajuch, všechny oplodnili a PK jsem měla 4 dny do stadia kompaktních morulek, 2 zavedli při ET a 4 zamrazili....

ili5
autor
7. kvě 2009

Děkuji, ráda bych tedy počkala ten 5 den, ale je riziko, že se nezavede nic a zamrazovat taky nic. Tak toho se bojím. Bobovci, zbylo ti něco na zamrazení? Já mám zatím od včera 13, ale 2 jsou pomalé. Janýsku tak 4 den je morula? tak 5 den palstocyta, Nevím jak je to přesně.

janysek70
7. kvě 2009

Tak správně, jen 5.den je blastocysta a pak už musí být bobís uvnitř, takže PK dělají max. pětidenní

janysek70
7. kvě 2009

Já jsem si každý den volala do laborky do Pronatalu, jestli přijet na transfer a vždy mi řekli, volejte zase zítra...., kdyby viděli, že se nějak špatně vyvíjí, šoupnou je raději dovnitř a nebo alespoň něco zamrazí dříve a ty co budou dobré nechávají dál na PK

ili5
autor
7. kvě 2009

a je větší riziko čekat až do 5dne? Kdybys měla na výběr, co bys brala?

bobovci1
7. kvě 2009

z 8 mi zaviedli 2 a zamrazili 5, takže mám ešte 5 mrazáčkov 🙂 neboj, ono to dopadne dobre, vidím, že máš krásny počet 13 🙂 držím prsty, kedy ideš na et?

bobovci1
7. kvě 2009

ja by som brala určite PK, tak ti aspoň vyberú tie najlepšie 🙂

janysek70
7. kvě 2009

Nám na výběr nedávali, jen se ptali, jestli chceme zaplatit tu PK a po OPU řekli, že ji budou dělat podle toho, jak se budou vyvíjet a že je možné, že by k ní ani nepřistoupili, kdyby nebyly embrya příliž kvalitní.... Jinak nám embrya moc chválili a stejně se nezadařilo... A ten 4. den u nás chodí na transfer hodně koček, asi s tím mají dobré zkušenosti

ili5
autor
7. kvě 2009

Bobovci, PK mám, jen můžu jít v sobotu, neděli nebo počkat do pondělí, ale je riziko, že se prý rozpadnou. To zamrazují i 5 den blastocyty, Omlouvám se, že se pořád ptám, ale na netu jsem to nenašla a vy už víte podle zkušeností. Bobovci, kdy jsi byla na ET? Povedlo se? Janýsku a co ty, myslím, že jsem tě někde četla, myslím, že to nevyšlo, že? Kdy se chystáš na KET?

ili5
autor
7. kvě 2009

My museli mít PK, protože máme hodně špatné sperma, tak u nás to bylo jasné, PK, ICSI, HA

janysek70
7. kvě 2009

Já jdu na KET v úterý..., to bude už můj 4. transfer

janysek70
7. kvě 2009

Ili nyní si to vyměníme...., já byla posledně na ET a ty na KET, tak to otočíme 🙂

ili5
autor
7. kvě 2009

Janýsku, držím pěsti, už to přece musí vyjít!!! Morula to je přeci nádhera. Hodně štěstí. Tak to budem spolu, jen zhruba 1 den rozdíl.

ili5
autor
7. kvě 2009

Ano, ano, takže nám to musí vyjít. 🙂

janysek70
7. kvě 2009

To doufám, jestli ne, tak jdu na imuno vyšetření, i když doky mi od toho zrazuje...

bobovci1
7. kvě 2009

tak to ti presne nepoviem kedy mi ich zamrazovali, lebo vajíčka mi odoberali v nedeľu, ET som mala mať vo štvrtok (5 deň), ale mala som problem s del. hrdlom, alebo niečo podobné a tak mi to robili až piatok (6 deň) pod narkózou ☹ viem, len že ich mám 5 zamrazených 🙂 robili nám to v dubnu a nepodarilo sa to ☹
inak som bola tiež na ICSI, tiež máme špatné spermijky

bobovci1
7. kvě 2009

tak to vám teda držím prsty, aby ste boli čo najskor tehuľky 🙂

ili5
autor
7. kvě 2009

bobo, jak jsi byla na OPU v neděli a ET v pátek, tak to je 5 dní, ne 6. Počítá se druhý den po odběru.

janysek70
7. kvě 2009

Ili, nepamatuješ si, co a kdy jsi si píchla před KET?

ili5
autor
7. kvě 2009

A kdy půjdeš na KET? Je dobře že máš i zmrazené tolik, to se pak musí podařit. 🙂

janysek70
7. kvě 2009

Já mám jít v úterý a dostala jsem recept na Ovitrelle a nevím, jestli je jedno kdy se píchne

ili5
autor
7. kvě 2009

Janysku, já brala divinu na růst sliznice a jen listovku- vitamín. Po divině krásně mi narostla sliznice. A pila jsem kontryhel.

janysek70
7. kvě 2009

Ten Ovitrelle je jako Pregnyl na vyvolání ovulace, aby můj folík před KET praskl

ili5
autor
7. kvě 2009

Ovitrele jsem měla teď, ale mi ho v lékárně omylem nedali, tak jsem dostala Pregnyl. Měla jsem ho píchnout 36 hod. před OPU. Ale před KET jsem nic nepíchala, jen na růst sliznice. Tak to ti neporadím.

janysek70
7. kvě 2009

A máš ovulku? Někdo neovuluje, tak pak nepíchá 😉

lucula73
7. kvě 2009

ili - ja chodím do heliosu v MT,tam teda embrijká na 3.deň vôbec nezmrazujú,som sa na to pýtala,až na 5-6 deň,teda po predlženej kultivácii.Tá PK má význam,keď je viac vajok,aby sa vybrali tie najkvalitnejšie,čo je slabé,to po 5 dňoch odpadne/doslova tak povedané/,takže je lepšie mraziť silné embrijká po PK ako na 3.deň,lebo vtedy vyzerajú skoro všetky rovnako 😉
a pokiaľ máš vajíčka len 1-2,a chceš si ich dať vložiť obe,tak PK netreba,lebo je to zbytočné...niet z čoho viac vyberať...toľko postup v našom care

ili5
autor
7. kvě 2009

lucula, děkuji. My PK máme, nebo máme špatné sperma, tak musíme i HA, jen váhám jestli mám jít 4 nebo 5 den. 🙂