Profouknutí vejcovodů v narkóze. Máte zkušenost?

petrala
27. pro 2009

Ahoj,v unoru me ceka proouknuti vajecniku.Mate s tim nektera zkusenosti?

chanel
27. pro 2009

ahoj, nemám ,ale tahle metoda by mě také zajímala...

marhulinka
27. pro 2009

Ahojky, profukovat se dá normálně nebo v narkóze při laparoskopii...to alespoň člověk o ničem neví. Mě to při LPS dělali dvakrát. 😉

alienka24
27. pro 2009

mě je profukovali ambulantně bez narkozy

rioko
27. pro 2009

když se to neděláv narokze, je to prý hodně nepříjemné, ale vydržet se dá, mě to dělali taky při laparce a bylo to ok

len
27. pro 2009

Ono je otázka, co se myslí "profouknutím." Jedná-li se o HSG, bez narkózy je to dost bolestivé. Jedná-li se o kymoinsuflaci, je to otázka pár minut na koze, možná trochu nepříjemné, ale nebolí to vůbec.

len
27. pro 2009

Jo a ještě - jsem si jistá, že neprofukují vaječníky, ale vejcovody 😉

alienka24
27. pro 2009

len....jojo máš pravdu že vejcovody 😀 😉 😉
já byla na HSG je to bolestivé ale jen chvíli a dá se to vydržet

len
27. pro 2009

Já byla na kymu a opravdu pohodička, ale zase to nedělají zdaleka všude...

petrala
autor
27. pro 2009

dekuji vsem!a myslite ze pak jde lepe otehotnet??my uz se snazime 2,5 roku byli jsme dvakrat na IUI a vyso neuspesne ☹

len
27. pro 2009

No, spíš je to kontrola průchodnosti než cokoli jiného, možná to rozruší jemnější srůsty, pokud tam jsou. Pokud jsou srůsty závažnější, můžou je zkusit rozrušit laparoskopicky, ale dost často je to k ničemu. Pokud je naopak vše OK (vejcovody jsou bez problémů průchodné), je tahle metoda dobrá k tomu, že se zjistí, že tady problém není 😒

rioko
27. pro 2009

ta to asi záleží na tom, jaký je problém, mě to nepomohlo, otěhotněla jsem po IVF i když mám vejcovody průchodné

len
27. pro 2009

Čili - pokud by odhalili, že jsou vejcovody neprůchodné, prozradí vám to, že další IUI jsou zbytečná a jinak než s IVF to nepůjde. Pokud budou průchodné, aspoň budete vědět, že IUI (stejně jako přirozené snažení) má reálnou šanci na úspěch 🙂

petrala
autor
27. pro 2009

dekuji za odpovedi 🙂 Tak pak zas IUI nebo IVF manža ma pomalejsi spermie...takze u nas spontalni otehotneni neni mozne ☹

petrala
autor
27. pro 2009

ale zazraky se deji ne?

petrala
autor
27. pro 2009

rioko:ty mas Vojtiska po IVF ? 🙂

len
27. pro 2009

Počkej, pomalejší neznamená žádné, takže jak říkáš, zázraky se dějí 😉

dezi000
28. únor 2014

ahoj zencky me taky zajima moc profoukani vejcovodu nevite kolik stoji zakrok
slysela jsem ze seto hradi

vystrasena
10. zář 2016

ahoj nemuzu odehotnet s manzelem se uz o to snazime asi 2 , 5 roku a nic 😢 ☹ ... ale vubec nevim co znamenaji ti skratky co tu pisete muze te mi je vysvetlit? diky delala jsem si test plodnosti auz dvakrat a pokazde mi vysel negativni. jde to nejak lecit je mozne je bych nejakym zazrakem mohla mit vlastni dite a jak se k tomu dopracovat. uz jsem pila i vselijake caje na podporu.... a zas nic... ☹ 😢 . uz jsem zoufala poradi te mi? mate nekdo zvas nejake skusenosti?

evikos
10. zář 2016

@vystrasena Ahoj,vitej do klubu 🙂. IVF - je umělé oplodnění, IUI - je inseminace. Už jste to řešili nějak přes doktory?

rojko
4. led 2019

Dobrý den mám v plánu jít na profuky vejcovodu v narkoze? A chtěla bych se zeptat hodím do práce jaká je rekonvalescence po operaci jak dlouho jste byli doma myslím na neschopence. Děkuji moc za případné odpovědi.