Pronatal České Budějovice. Máte zkušenost?

julie00
7. zář 2011

Dobrý den.
Prosím Vás o jakékoliv názory a zkušenosti s klinikou Pronatal v Českých Budějovicích, popř. Dr. Zdeňkem Mayer a Dr. Martinem Nerudou.
Rozhoduji se, zda zde IVF podstoupím nebo mám ještě hledat jinde???
Děkuji a přeji hezký den. Julie

len089
8. zář 2011

Ahoj mi chodili do artu v Č. budějovicích.Děs 😢 tam neléčí neplodnost ale pouze " provádí umělé oplodnění!"
Když jsem přestoupila do jiného centra tak mi řekli že v mém stavu neotěhotním!! To mi potvrdili i na imunologii v podolí(kde při každé návštěvě zdúraznovali že takle to nepujde ale V ČB. na to kašlalai) .Nákonec mě operovali v Motole byl tam z toho poprask v jakém stavu mi udělali IVF v ČB. takže tam nikdy.

O pronatalu jsem slyšela že na ivf musíš jezdit do K. Varu nebo kam.

mirabela
8. zář 2011

@len089 Tak to mi něco připomíná. Nikdo mi v ARTu nic neléčil, ale šup po 1. návštěvě na 1.IVF a pak hned za měsíc na KET a co nejrychleji na další, už 2. IVF. Opět to nevyšlo, tak jsem se dožadovala nějakých vyšetření - tak mi dali 2 žádanky a že mám za 3-6 měsíců přijít do centra znova, že mi udělají 3.IVF. Tůdle nůdle, tak to určitě. Art nikdy víc.

haaninaa
10. zář 2011

Ahojky, kamarádka chodí do Pronatalu a je tam maximálně spokojená. Předtím byla v Artu a přesně jak píše Mirabela.... Já měla to samé, první návštěva, hned IVF, bez jakých kolik vyšetření, dr. Michálek nepříjemný, na cokoliv jsem se zeptala tak mě setřel, a všechny neúspěchy svedl na mojí váhu.... Takže fakt ART NNNEEE!!!!
Jinak dr. Mayera zná manžel, a je naprosto úžasný....Všechny vysvětlí, do ničeho nenutí... Sám má myslím dvojčátka z IVF...
V jiném centru se divili, proč nás hned hnali do IVF, když jsem neměla ani laparku, imunologii, genetiku, zkrátka nic... Je to tam jen abysme platili, přijde mi že vydělávají na lidským neštěstí..

mirabela
11. zář 2011

@haaninaa Ahoj a v jaké fázi je teď ta Tvoje kámoška? Jsem taky ráda, že je otevřené další centrum v ČB.

elana
12. zář 2011

dvojčátka z IVF má dr. Hušek 😉 , ne Mayer. Hušek je opravdu báječný, shodou okolností on mi ukázal srdíčko malého a tak na něj a na tu chvíli nikdy nezapomenu🙂 Mayer je trošku svéráz, nemusí Vám sednout (mě třeba fakt nesedl), právěže (na rozdíl od Huška a Kusyna-nevím jestli tam ještě je, já chodila ještě do "starého" Pronatalu, kdy se na výkony jezdilo do Varů) Mayer dost nutí svůj názor a podává to poměrně nepříjemně (když jsme tam poprvé přišli, po roce snažení, všechny výsledky v pořádku, jen to prostě nešlo-tak na mě kouknul od stolu a pronesl s přivřenýma očima "hm, tohle stejně skončí na IVF", s podobnou ochotou mi dělal pak IUI, které jsem si vyprosila...bylo jasný, že s takovýmhle naladěním to prostě jinak než nedopadnout nemůže)...ale na druhou stranu, když se člověk přenese přes jeho chování (a někomu nevadí), tak nepochybuju o tom, že na postu šéflékaře sedí jako fundovaný a zkušený člověk.

kdo je naprosto báječný, je sestra Dvořáková, teď už jich tam bude asi víc, původně tam měli jen ji...je neskutečně lidská, vstřícná a ochotná (když jsem zazmatkovala v devět večer s Cetrotidem a vylila si vodu do injekce, byla ochotná přijet do ordinace a dát mi novou!!) a jelikož je původní profesí embryoložka, osobně já jí jako člověku (protože na náhody nevěřím 😉 )vděčím za to, že můžu být maminkou. V pátek, kdy jsem jela na ET, ještě nebyly zkompaktované všechny blastocysty a už měly být, takže méně zkušená embryoložka ve Varech by je byla vyhodila, ale paní Dvořáková tam volala, ať je nechají, že někdy "dojdou". No, došly a šly do mrazáku. IVF se sice nepovedlo, ale hned měsíc nato byl KET-a kuk do mého profilu 😵

haaninaa
13. zář 2011

@mirabela - ahojky, kámoška je teď ve fázi stimulace před čtvrtým IVF... Ale nevím, jestli si to hradí sama, nebo to hradí pojišťovna. Něco říkali, že snad budou čtyři pokusy..

len089
13. zář 2011

@haaninaa -Ahoj,zrovna nedavno jsem psala dotaz na VZP.Hradí 3IVF S přenosem embria a 1 bez přenosu.
Myslím že platí po 4 tedy jen léky.

mirabela
21. zář 2011

@len089 to jsou ale i tak dobré zprávy, že si to člověk po čtvrté nemusí hradit celé sám... radši se na to připravuju, kdyby se nám 3. IVF nepodařilo...

berkana
18. lis 2011

@elana Ahoj, dr se nejmenuje Hušek ale Hošek, já ho mám jako gynekologa a je to super doktor.

Já chodím do IVF centra do Prahy k Apoináři, jelikož mi tam dělali laparku skrz endometriozu, ale proběhli tři neúspěšné IVF, s tím, že jedno byl ostopnuto skoro hned, takže mám ještě jeden pokus a chystám se jít do ČB do Pronatalu. Tento týden jsem byla na kontrole u dr a chystám se na další laparku do Prahy k Apolináři a pak bych chtěla jít nějak na poslední IVF pokus do ČB. Mluvila jsem o tom s dr. Hoškem a vysvětlil mi základ hezky srozumitelně a jsem rozhodnutá, tam přejít.

elana
18. lis 2011

@berkana fakt jsem to takhle zblbla? Tenhle se jmenoval myslím Bronislav křestnim, podle toho identifikujem, zda jde o stejnýho 😅 Je, nebo není?

berkana
19. lis 2011

@elana 😀 JJ, Bronislav Hošek, Tmavě hnědý vlasy na krátko má a je strašně hodnej 🙂 Všechno vysvětlí a můžeš se zeptat na cokoliv a nemusíš se bát 🙂

elana
19. lis 2011

@berkana jo, tak to jsem ho chudáka přejmenovala 🤐 To je fakt báječnej doktor, věřím, že jsi s ním spokojená. A držím palce, ať i Tobě brzo ukáže srdíčko, na to jeho "a je tam" nikdy nezapomenu 😵

berkana
20. lis 2011

To se obcas stane🙂 Jsem nadmiru spokojena a to jsem nechtěla jako gynekologa chlapa ale ženskou, dala jsem na doporučení a nelituji toho 🙂 také doufám že to příští rok nebo napřesrok od něj uslyším. chtěla bych aby přišlo mini za teplého počasí,jelikož všichni ode mne i přítele jsou podzim zima,ale když by přišlo v zimě tak bych byla i tak šťastná 🙂

gabca84
18. čer 2013

@mirabela ahoj kde jsi byla na ivf a kolik jsi platila nebo co jsi musela podtoupit dekuju

gabca84
18. čer 2013

@mirabela ahojky ty sji byla v artu na ivf mohu jse zeptat kolik te to stalo a co jsi musela podtoupit dekuju

evaaapi
6. črc 2013

Hledali jsme pomoc u obou center v Budějcích. V Pronatalu nerozváděli jinou možnost než IVF, mlžili, neměli zájem nám situaci laicky vysvětlit. Nabyli jsme dojmu, že je to jen pobočka, která vše odhazuje do Prahy. V Artcentru nám vše srozumitelně vysvětlili. Trpělivě nám umožnili jiné kroky než hned IVF, klaplo to nádherně, pane Dr. Michálek, pane Dr. Špička, DĚKUJEME tisíckrát Vám a celému kolektivu.

l_baruska
10. led 2015

@mirabela
@gabca84
@berkana
@elana
chtěla jsem Vás požádat o názor, v pondělí si jdu pro žádanku do repro. centra, stále váhám, které si vybrat, mohu vás požádat o vaše zkušenosti a názor?
předem moc děkuji

berkana
10. led 2015

@l_baruska jestli myslíš v ČB, tak já za sebe můžu doporučit Pronatal, jsou tam příjemní, a Dr. Mayer ti vše řekne na rovinu, žádnou omáčku kolem, žádný med kolem pusy nemaže, pak je tam doktorka, u té jsem byla jednou, ale mě osobně sedí víc teď doktoři 😀 a ještě je tam doktor, který přešel z Artu, ten je taky dobrý. V Artu první návštěva suprová, doktoři byli fajn, jen majitel teda po rozhovoru s ním ohledně peněz, tak jsem odtamtud odešla, protože pocit byl, že tam jde spíš o peníze.

l_baruska
10. led 2015

@berkana děkuju, ano myslím ČB, počkám ještě co mi řekne moje paní doktorka, ale podle toho co jsem zatím četla a viděla, se mi ten Pronatal líbí víc

gabca84
12. led 2015

ahoj ja chodila do artu byla jsme spokojena jsou tam opravdu odni a ochotni cekam ted po ivf miminko

l_baruska
12. led 2015

@gabca84 děkuju, ale už jsem objednaná do pronatalu, moje doktorka mi ho doporučila, tak to snad bude dobrý. Taky se miminka dočkáme, příští týden jdeme na první konzultaci, co s námi 😒

barus86
13. led 2015

Ahoj ženy 🙂 můžu se zeptat vás zkušených,co mě čeká při první návštěvě v Atru,na co se mám připravit,jak to bude probíhat.Děkuji

gabca84
14. led 2015

@barus86 ahojky prijdes tam pak jdes k panu doktorovi ten se bude ptat jaky mate problém a tak pak vam udela vysetreni a zjosti jaky je u vas problém a podle toho postupuje ja tam chodila a jsem moc spokojena ted cekam druhé jsme po ivf

barus86
15. led 2015

My máme problém ,že já nemám ovu,na clostík nereaguju,tak by mě zajímalo zda mi daj leky silnější,nechaj nás to zkusit přirozeně,nebo nás poženou hned k IVFu?

begavan
2. dub 2015

Ahoj barus, mam stejný problém, zkoušela jsem clostík 2 měsíce a bez reakce, řekli mi, že pokud nereaguji na clostik, zbyva IVF...během 2 měsíců bysme se na to chtěli vrhnout 🙂 Co Ty, jak to vypada?

barus86
18. dub 2015

Zdravím,dlouho sem tu nebyla. No jak sem na tom já??? 😀 Momentálně se nacházím v 16tt. Absolvovali sme první konzultaci v Caru,manžel šel na spermio,já vyšetření,s tím že mi dr.oznámil,že vidí zbytky žlutého tělíska,že ovu musela být,bylo to 29.1,a můj dr 13.1 mi řekl,že absolutně žádný folikul nevidí,tak pak má člověk důvěřovat lékařům.No domluvili sme se až dorazí MS(měla přijít 31.1)že přijdu na krev na hormonální profil,byli sme domluvení,že unor dáme bez léku,a pak opět Clostík,s tím,že ovu může přijít i dýl. Zajdeme na genetiku ,krev atd.Nu a 31.1 a Ms nikdy,tak sem vydržela až do 2.2 a udělala test,a byli tam //,sice slabě,ale byli. Takže Clostík,i když sice dlouho,ale zabral.

begavan
18. dub 2015

no tak to je skvělý, tak to mam radost, že se vam zadařilo a že clostik muze fungovat i po delsi dobe...moc si to uzivej a gratuluju🙂

barus86
19. dub 2015

Děkuji.A jakste na tom vy?

petrikovar
26. dub 2015

Zdravím, také jsme se s manželem pokoušeli otěhotnět,ale nešlo to. Moje gynekoložka mi doporučila PRONATAL V ČB ( ART hned zavrhla,že s nimi nemá dobré zkušenosti). A jsem ráda, že jsme do toho šli. Manžel má špatný spermiogram ( 5% šance) a tak jdeme rovnou na IVF. Od druhého dne cyklu stimulujeme a teď v úterý nás čeká odebrání vajíček, ale v Praze, ptz mám pojišťovnu 205 a ta spolupracuje s Pronatalem v Pze. Jinak České Budějovice vřele doporučuji. Super doktoři, skvělý přístup sestřiček.. Všichni jsou tam hodní, milí a všechno vysvětlí. Stimulační injekce snáším dobře, manžel mi je píchá každý den protože já bych to sama nezvládla. Jen mě drobet pobolívá v podbříšku,ale to je z toho jak se zvětšují vaječníky. Jsem rada, že jsme se rozhodli právě pro PRONATAL V ČB. Všem moc moc doporučuji 🙂 🙂

petula91
2. kvě 2015

Ahoj holky. Prave se take rozhoduji mezi Artem a Pronatalem.
Ktery z nich byste mi doporucili?