Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

uzovka68
7. říj 2016

Dekuju za doporuceni tet jsme podavali zadost na pojistovnu tak musime pockat

uzovka68
7. říj 2016

Belinko a ten gynopevaril pomaha a myslis ze bych nemusela doktorovy

belinka013
7. říj 2016

@uzovka68 K doktorovi nemusis, zkus ty cipky a uvidis, pokud ti nepomuzou tak tam radsi dojdi. Taky je dobry canesten tam jsou cipky i krem. V lekarne ti poradi.

uzovka68
7. říj 2016

Dekuju koupila jsem si ty cipky a jeste my ktomu doporucila brusinky nake sylne tak uvydime

pajule88
21. říj 2016

Ahoj holky, připojuji se do konverzace. Nás s manželem čeká první IVF. Před 11 dny jsme si zažádali pojišťovnu o proplacení prvního pokusu, tak teď čekáme, až se nám Pronatalu ozvou. Máme oba VZP. Máte zkušenost, jak dlouho schválení trvá (cca?). Jsem 24 DC, tak by bylo docela fajn, kdybychom začali se stimulací už příští cyklus.

salenas
22. říj 2016

@pajule88 ahoj,u nas to trvalo tri tydny. doprrdu ti radim koupit bilkovinu protifar a vitaminy fertipronu. ty obsahuji inositol na kvalitu vajicek

kaatule
22. říj 2016

Ahoj, k té pojišťovně - nám tuším i říkali, že není problém začít stimulovat v momentě, kdy to ještě pojišťovna neschválila, protože to prostě ve lhůtě těch 3 týdnů schválí a problém to nebude. Jinak k tomu inositolu - já zase pila Inofolic. Pokud máš někde v blízkosti Tetu drogerii, doporučuju ti nějaký doplněk s tím inositolem objednat přes sleky.cz, ptž v lékárně to je zbytečně drahý. Za jedno balení chtěli cca 450,- Kč, kdežto na sleky se to dá sehnat za cca 350,- Kč tuším.. vím, že jsem si objednala pět balení a že v lékárně bych za tu samou cenu koupila čtyři. A při objednávce nad 800,- Kč je doručení do tý Tety zdarma 🙂

salenas
22. říj 2016

@kaatule nám zase řekli, že bez schválení od pojištovny to nejde začít stimulovat ... takže bůh ví, jak to tam vedou.
Fertiprona je levnější než Inofolic a má navíc v sobě štěpenou kyselinu listovou. Též vše objednávám přes net, v lékarně by se člověk nedoplatil a toho inositolu je potřeba 4 g denně

belinka013
23. říj 2016

Ahoj vsichni, mam dotaz ohledne uzivani clostilbegytu. Jeste nez jsme postoupili IVF tak jsme se snazili doma s clostilbegytem, bylo to vic jak rok vkuse uzivani od 5. do 9.dne cyklu pak utz kontrola, pregnyl a snazeni doma. Ted jsem cetla ze se ma uzivat 3mesice pak prestavka a pak max dalsi 3mesice. No a ja ho do sebe cpala porad ☹ ted mam strach ze to bylo spatne.

salenas
23. říj 2016

@belinka013 vyloženě špatně ne, tam jde o to, že pokud nezabere během tří měsíců, má být pauza pro vaječníky,aby si odpočinuly a pak teprve další tři měsíce a i když tohle druhé kolo nepomůže, neměl by se už dávat vůbec ... je to jako při ivf, taky nemůžeš mít první ivf v lednu a hned druhé v únoru ...

belinka013
23. říj 2016

@salenas No ja se bojim toho rizika rakoviny ☹ ted uz s tim stejne nic nenadelam. A co ty a mimi?

salenas
23. říj 2016

@belinka013 ve středu jdu na screening, tak uvidíme, jestli mizející dvojče nasekalo paseku nebo ne

salenas
23. říj 2016

@belinka013 riziko máme z jakékoliv stimulace ...bohužel ...

belinka013
23. říj 2016

@salenas budu drzet pesti.

pajule88
24. říj 2016

@salenas @kaatule Ahoj ahoj, moc děkuju za rady. Dnes mi z centra volali, že máme schváleno, takže paráda. Ve středu jdeme na ultrazvuk a podepsat všechny dokumenty, abychom mohli začít se stimulací. Jinak mám PCOS a byl mi doporučen Nosifol, že prý má vše potřebné, tak uvidíme.

salenas
24. říj 2016

@pajule88 kup si fertipronu, to je to samé, jen má navíc štěpenou listovku, důležitá je dávka inositolu a to jsou 4 g denně při tvé diagnóze, drž se !

pajule88
25. říj 2016

@salenas Moc děkuju 🙂

uzovka68
26. říj 2016

zdravim v klubu taky jsme byli zadat na umele uz jsme tam byli pro papiry na vyplneni uz jsem byla i na ultrazvuku a pristi tyden ve ctvrtek tam jedem uz my budou delat rozvrh a reknou co dal taky my radili at si koupim v lekarne nosifol nebo tak neco na zlepseni vajicek a oplodneni jdem na umele poradite holky my

belinka013
27. říj 2016

@salenas jak ti dopadl screening? To ti zavadeli 2 mimisky?

salenas
27. říj 2016

@belinka013 dopadlo to dobře, mimi se drží !!! nene, jen jedno, rozdělilo se v děloze

verunkadar
27. říj 2016

Ahoj všichni. Dnes jsem podstoupila KET, i když moje sliznice nebyla dobra. Už dva měsíce jsme se snažili, aby to bylo dobré a nic. Tak jsem se rozhodla, že na to stejně pujdu. Tak dnes zavedli dvě embrya a uvidíme. Minulé sliznice byla jako krásná perinka a také nic. Tak teď budou muset bojovat mrazáčci.

michalka1403
27. říj 2016

Ahoojik holky. Čeká mě příští týden první KET a už teď nemyslím na nic jiného 🙂 doufám že se to konečně povede. První IVF nevyšlo ☹ jaké máte prosím zkušenosti s KET v Kolíně? Po jak dlouhé době se vám zadařilo? Už mám skoro 7 letou dceru a problém u mě je ten, že mi v březnu vzali oba vejcovody. Díky moc všem za vaše odpovědi 🙂

belinka013
27. říj 2016

@salenas tak to je super, jen tak dal!!!

salenas
28. říj 2016

@verunkadar kolik jsi měla sliznici ?

salenas
28. říj 2016

@michalka1403 já v Kolíně po ketu otěhotněla, držím ti palečky.

verunkadar
28. říj 2016

@salenas na nejširším místě jen 6,7 mm.

salenas
28. říj 2016

@verunkadar co ti dal na podporu ? jinak 6 mm stačí na transfer.

verunkadar
28. říj 2016

@salenas no první cyklus jsem měla Estrofem, sliznice na prd 5,4 mm a neměla 3 vrstvy. Ted druhý cyklus jsem dostala Lenzetto (sprej) a náplasti Extrahexal (2). Ale náplasti nejsou,tak budu brát zase Estrofem. Když jsem slezla z křesla, tak mi říkal, že by tranfer neprováděl,ze by to nechal na další cyklus, ale sliznice měla tři vrstvy, 6,7 mm, tak jsem si řekla, že do toho půjdu, tak jsem se sama rozhodla, že to chci zkusit. Tak mi pak doktor řekl, ať svého rozhodnutí nelituji. Vždy jsem měla sliznici i sama od sebe dobrou a najednou po prvním IVF špatná.

salenas
28. říj 2016

@verunkadar estrahexal je už normálně dostupný. mě chtěl též ket odpískat, tak jsem si vydundala větší dávku náplastí, tři najednou a další kontrolu, doma pila kotvičník a kontryhel a za 4 dny byla sliznice skoro 9 mm. Pokud ti estrofem nezabírá, patrně ho tvoje tělo neumí spracovat , sliznice nemá senzory na odchyt a nepomůže ti nikdy. Z Brna doktor mi ještě radil mírnou stimulku, že oni to tak dělají, to Budka vůbec nevěděl o co jde .. nakonec ket vyšel a ťuk ťuk ťuk, jsem 13+2. Pokud chceš, mám doma celou krabičku náplastí a pár k tomu

verunkadar
28. říj 2016

@salenas co je to mírná stimulka. No včera mi sestra právě říkala, že náplasti nejsou, že mi je dát nemůže. Já jsem také pak brala i tři náplasti najednou. Byla bych vděčná za každou náplast. Nevím, do kdy to budu muset užívat? Mam ještě teď po transferu pít kontryhel? Či už raději ne? Co bych měla teď po transferu užívat? Nevíš? Nějakou dobrou radu by to chtělo 🙂. Včera jsem byla na transferu.