Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

verunkadar
1. dub 2016

@danous Tak mi bylo doporučeno IVF, jelikož mám hodně nízké AMH (0,4). Takže to je teď pro mě hrozné období, v úterý jsme byli na Genetice a rozhodli jsme se,že na IVF půjdeme. Když si v úterý o vše zažádam, kdy by byla možnost jít tak na umělé? Genetika bude za cca 6 týdnů.

danous
2. dub 2016

@verunkadar Záleží na genetice, až budou výsledky. Jinak já měla pokaždé dlouhý protokol, začínala jsem stimulovat druhý den menstruace. Počítej šest týdnů +příchod menstruace. A už to pojede!!!!!!

verunkadar
2. dub 2016

@danous Takže cca v tom červnu by mohl být první pokus. Já se modlim. Jelikož, jak ukazuje AMH, moc vajíček mít nebudu ☹. A je možné si tam kdyžtak vložit dvě vajíčka. Hned napoprvé? Mění se tím něco? A ještě snad budeme čekat na schválení IVF pojišťovnou.

salenas
2. dub 2016

@verunkadar mění,když si naporvé necháš vložit dvě,přijdeš o čtvrtý pokus ivf.nejlepší je při etu vložit jedno,pokud se nezadaří,při ketu vložit dvě a jelikož si ket platíš sama,nepřijdeš o další pokus,pojištovna přispívá na čtyři,když se vkládá jedno vajíčko.my si zažádali v prosinci a v lednu schváleno a začali jsme se stimulací od druhého dne menzes

kaatule
6. dub 2016

Ahoj holky, byl jste někdo na imunologickém vyšetření v Pze u MUDr. Malíčkové? Jak toto vyšetření probíhá? Máme vypsanou žádanku, dnes jsem tam volala, ale mám si zavolat až v sprnu s tím, že nás objedná na září... Jestli je tu někdo, kdo na imunu byl, jak jste dopadli? A jaké vzorky všechny vám odebírali?

Jde mi převážně o to, že MUDr. říkal, že většinou to imuno vyšetření nic neřekne a že v 95% vyjde ok.. Mezitím v čekací době chceme tedy provést nějaké KETy, tak si říkám, že kdyby náhodou tam něco našli a KETy nevyšly, tak abychom zbytečně o ty pokusy nepřišli...

anetka1701
6. dub 2016

@kaatule Ahoj. Já byla u dr.Malíčkové před měsícem. Koukla na výsledky z imunologie co jsem měla z Pronatalu, řekla že to je "blbost" a vzala mi krev znova (hodně krve). Za 14dní jsem jí psala mail o výsedky a bylo mi sděleno, že ty původní výsledky byla chyba v laborce, protože její imunologický vyšetření je naproto v pořádku a nemůže pro mně z imunologického hlediska nic udělat.... Tak držím palce!!

kaatule
6. dub 2016

@anetka1701 děkuji za odpověď. A byla jsi na vyšetření jen ty nebo i partner?

anetka1701
6. dub 2016

@kaatule jen já. Ale to je asi člověk od člověka - mně vyšla "antiovularia" - takže to s chlapem nemělo nic společného...

uzovka68
8. dub 2016

Ahoj holky kdo uz byl na umelem oplodneni v koline ja tam jezdim a tet v pondeli rano jdu uz na zakrok mate stim uz nekdo skusenost a jestli muzu normalne druhy den do prace

beluci007
9. dub 2016

@uzovka68 Ahoj, já byla v Kolíně na umělém oplodnění už 2x. Druhý den po tranferu mužeš jít klidně do práce, pokud nemáš fyzicky náročnou práci a nemusíš tahat nic těžkého a sedíš třeba jen v kanclu. Já byla po transéru asi 3 dny doma a jen tak polehávala, ale ani tak se nezadařilo. Tak držím pěstičky a dej vědět jestli se těhotenství povedlo.

uzovka68
9. dub 2016

@beluci007. Ja jdu poprve protoze na normalni oplodneni mam slabe vajecniky tak my rekli ze umele je vetsi sance ja sedim za sicim stroji. A kolik te to uz stalo a jak to ze se to nepovedlo ja jdu tet na vyndavani vajicek

beluci007
10. dub 2016

@uzovka68 záeží na tom jestli ti bude přispívat ještě pojišťovna nebo ne. Já už jsem podmínky na pojištovnu nesplňovala a hradila jsem si to komplet vše. Na stránkách Pronatalu je ceník tak se tam podívej. Proč se to nepovedlo ti nikdo neřekne, může to mít spoustu okolnosti, embryo se přestane vyvíjet, ma nějakou genetickou vadu, nepřijme ho tvoje tělo atd. Ale musíš věřit a radši na to moc nemyslet jestli se to povede nebo ne.

fyii
10. dub 2016

ahoj holky, ja teda nevim, ale prvne jsem byla na IVF nekdy v kvetnu a potom v zari na KET, vyslo nas to na cca 80 tisíc celkem..
pocinaje jen stimulačními leky na které jsem doplácela na gonal a kdesi cosi asi 10000, potom jsme si dali po odberech vajíček ještě tu genetiku coz se doplácelo asi 12000, potom tim, ze jsem byla téměř prestimulovana a odebrali mi 25 vajíček a z toho se oplodnilo 17 tak za to se priplacelo dalších asi 9000, uz jen ty katetry pokazdy stalo asi 1700 a tim, ze to nejak neslo tak jsem platila i dva, pac potrebovali nejaky extra.. no a potom všechny mozny ty homonalni naplasti kazda krabička se 6 ks cca 170 Kc, pak ty drobny za Utrogestany ani nepocitam.. Kazdopadne výsledek takovy, ze vlastne ze tri holek co jsme tam byly, ja a ta jedna jsme byly prestimulovane, bolesti vajecniku hrozne a ta druha holcina skončila az asi na 3 tydny v nemocnici.. Hormony mi menil vedouci lekar Budka jak lentilky, takze se mi rozhodilo uplne všechno od stitne zlazy se kterou jsem nemela nikdy problém, pres to, ze uz jsem pak nedostala ani sama menstruaci.. Mudr. Dvorak je lepsi, ma vetsi nadhled a nebere to jen jako byznys.. Vrcholem bylo, ze po KET jsem mela na pokoji dve italky a nad nima celou dobu stali jejich manzele, ubozarna největší, my česky jsem tam nikoho nezajimaly- nam tuto moznost ani nikdo nenabidl 🙂 ne ze bych o ni az tak stala, ale jde o princip.. takze za me snad nikdy vice.. a nebo si dam opravdu pozor ke komu pujdu.. Když mi tam o tomto pristupu rikaly jiné holky, tak jsem tomu moc neverila, ale když jsem to zazila na vlastní kuzi, tak se mi to opravdu dvakrat nelíbilo.. Nepisu proto, ze bych byla nejaka zhrzena, ale za ty peníze co nas to stalo, bych ocekavala alespoň soukromi když tam lezim polonaha..

sinusofka
10. dub 2016

@fyii páni..., nemáš tedy dobré zkušenosti. Četla jsem tu od holek spoustu chvály na prostředí, na doktory a sestřičky. Ale z téhle stránky to tu nikdo ještě nepopisoval. Nechci skončit jako další kus jejich byznysplánu, tohle vedomí je mi dost nepříjemné, protože mě to bude zřejmě čekat také (až na to našetříme - zvlášť když člověk vlastně ani nevím kolik ho to vyjde)

musilka
10. dub 2016

@fyii no uprimne nesdilim tvuj nazor. Prosla jsem nekolik prazskych center a ver mi ze tam bys teprve poznala co to je linka na penize. Ivf je velky vydaj, sama jsem si tento pokus hradila komplet sama... A k tem cizinkam a jejim manzelum. Me se zeptali jestli tam chci u sebe mit chlapa. A i kdyby se nezeptali tak je.mi to jedno. Chapu ty cizinky, jsou v jine zemi nerozumi jazyku tak jim tam toho chlapa daji aby si meli tu dobu s kym povidat. Sama jsem zdr.sestra a tohle uplne schvaluji.

fyii
10. dub 2016

@sinusofka nemuzu uplne rict, ze nemam dobre zkusenosti, vis ja si zase tak moc nedelam iluze, ze to je jinde nejak extra odlisne.. kamarádka byla v Podoli a taky tam měli urcite rezervy.. pravdou je, ze sestřičky všichni jsou tam celkem prijemne.. proc by nebyli je to jejich byznys.. jestli ma nekoho uchvátit designovy vesaky, sedacky atd. ok tak to splnuje🙂 však to taky draze zaplatíme.. ale takovy ten lidsky pristup, jako ze italky si to plati tak se z nich podelam.. a nam na to bohužel castecne prispiva pojistovna.. se mi nelibi... at si tedy odseparujou dny nebo casy jen pro italky, nic proti nim nemám.. Kazdopadne z nas tri co jsme tam byly spolu se nepodarilo otěhotnět ani po Ketech zadne.. uspesnost je pry jen 40 %.. tak jsem se na to vykaslala a otěhotněla prirozene a snad dobry.🙂. taky jsem netusila, ze nas to bude stat tolik.. ale cert to vem, o peníze uplne nouzi fakt nemame a za dite by clovek dal poslední gros🙂 prirozene stimulace Mudr. Budka vůbec nechce brat v potaz a bohužel na hormony ne kazda reaguje.. obzvlast, když to meni jak lentilky.. Zvlastni bylo, ze v tu dobu se tam vymenily všechny sestřičky, protože se jim tam spoluprace také nejak prestala libit.. ..kdyz tam byl vedouci Mudr. Streda, bylo to jiny.. Mudr. Dvorak je tam stále, ale jen nektere dny, takze nekdy si clovek nemohl vybrat, když to vyslo jak to vyslo.. Kazdopadne zase pokud clovek ma centrum nekde v rozumne vzdalenosti, taky to ma něco do sebe, protože potom, když se sleduje ovulace, a kdy odber, kdy vlozit atd. tak se tam chodi relativne často.. nebo i na nejaky odber vždy to netrva tak dlouho, ale cestovat nekam 2 hodiny je taky na zvazeni

fyii
10. dub 2016

@musilka nemusíš sdilet muj názor od toho je tady diskuse, ale nebude zase vychvalovat uplne něco do nebes, co tak není.. nas se specialne v Koline nikdo na nic moc neptal.. pulku věci jsem se dozvěděla az na pokoji od holek, jaky mame moznost atd. Mluvim několika jazyky, takze ja bych byla poslední kdo by resil ze mluvi jak mluvi.. ale když lezim na pokoji a najednou po transferu tam stoji dva cizi chlapi o kterých mi nikdo ani nemel snahu rici, je trosku zvlastni.. to ze na me porad civel bych taky neresila.. ale kdyby někdo rano řekl, nebo i na tom pokoji, budou tady s vámi dve italky a chtely by tady mit sve muze taky by to bylo asi trosku o necem jinem.. ale nikdo to nepovazoval za slusne o tom informovat.. to same se stalo kamarádce..
to ze doktor řekl, ze po zakroku ještě prijde se zprávou a potom ani neprisel a na recepci tam napsal spatne davkovani leku.. to uz je další story..

salenas
10. dub 2016

Ahoj holky, ani mě nikdo nenabídl, aby tam ten můj se mnou byl, tak celou dobu čekal na chodbě. Taky se o mě stará Budka a musím říct, že jsem z toho taky špatná, je to vždycky rychlovka, ani se nenamáhá se pořádně podívat do karty a ptá se mě, jaký léky že to vlastně beru ? vůbec se se mnou nebaví, odpoví mi jen na otázky, na který se ptám, neřekne nic na víc ..krmí mě estrofemem, který mě nezabírá a nakonec se mi po všech těch lécích vytvořil artefakt a až na další kontrole mi řekl, že to muže být polyp, že je nutná hysteroskopie,ale že se nemám bát .. takže cesta dlouhá ..

fyii
10. dub 2016

@salenas ahoj tak to byl pro me jeden z impulsu, ze něco je spatne.. zkus se nekdy domluvit s Dvorakem, ma na věc trosku jiny pohled a vic te hodi do klidu.. to, ze mi bylo několikrát napsano jiné davkovani leku to si musíš sama pohlidat.. coz je docela smutne..

salenas
10. dub 2016

@fyii dvořáka jsem měla dvakrát, při první vstupní prohlídce a při první inseminaci, byl báječnej, od té doby jsem ho ani nezahlídla

uzovka68
10. dub 2016

Tak zitra rano jdu na vyndavani vajicek nam rekli ze nas to vyjde sevsim vsudy na 20000 neco nam hradi pojistovna

anetka1701
10. dub 2016

Holky já zjistila, že u Budky člověk musí bejt asertivní :oD Prostě nejsem uťáplá, jdu si za svým a dohodnu se na čemkoliv.

fyii
10. dub 2016

taky nejsem teda utapla🙂 ale když clovek ani nevi, ze ma takove moznosti tak po cem mas patrat..

salenas
11. dub 2016

@uzovka68 jojo,to sedí,my měli cenu 27000.metoda icis nebo jak to je,prodloužený kultivace,hatching,3 mražáčky

salenas
11. dub 2016

Holky,taky chodíte při menzes na ultrazvuk? A rovnou vám nasadí estrofem?

uzovka68
11. dub 2016

Tak uz jsem po a ve ctvrtek uz mam jit na zavedeni a mame se rozhodnout jestli dve nebo jedno pojistovna nam hradi tri pokusi

uzovka68
11. dub 2016

Tak nevim jak se rozhodnout

kaatule
11. dub 2016

Ahoj, já půjdu v květnu na KET a při menses taky začnu brát estrofem. Jak to dostanu, mám se na utz objednat na 12. den cyklu.

kaatule
11. dub 2016

uzovka - pojišťovna hradí 4 pokusy v případě, že v prvních dvou si při ET necháš zavést jen jedno embryo. Já bych šla raději do jednoho a případně při KETu bych zavedla dvě - my to takto chceme udělat.

salenas
11. dub 2016

@kaatule mě se právě holky divily,že při menzes,že sliznice je nízká a že mudr přeci nepozná,jestli poroste s lékama nebo bez..že chodí až tak desátý den