Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

kaatule
1. kvě 2016

holky, objevila se u mě nějaká vaginální infekce :-/ asi kvasinky či co, ale je to divný, ptž to už týden léčím a to, co mi na kvasinky obvykle zabírá, mi nyní nezabírá. Zítra jdu do Pronatalu na uz. Myslíte, že když mu řeknu o obtížích, že mi napíše nějaké globule či něco? Nebo si spíš myslíte, že mě pošle za normálním gyndařem? Jestli mě pošle za normálním gyndařem, tak je to v pytli a KET se zase o měsíc posune :-/ ptž je asi blbost jít na KET s kvasinkama ☹

uzovka68
1. kvě 2016

@danous bohuzel tet nebudu moct budu to muset odlozit mame tady usebe nastarist babi a uz he to vse name moc ze jsem uz uplne psichycky znicena musim se nejdriv dat dohromady a babi nekam umistit

salenas
1. kvě 2016

@uzovka68 ano,nevím,co jste všechno měli u orvního ivf,bude to přibližně stejná cena ,jestli nebudete dávat něco navíc,atd

beluci007
2. kvě 2016

@kaatule kvasinky by neměli na KET mít vliv. Doktorovi to samozřejmě řekni a nebo si kup si v lékárně vaginální glycerinové globule. Měla jsem něco podobného těsně před ET a léčila jsem to těmahle globulema, ty se můžou i v těhotenství pokud máš problém říkal mi doktor.

kaatule
2. kvě 2016

@beluci007 ono už se mi to uklidnilo po tom clotrimazolu. Jinak kvasinky při transferu nevadí, leda bych měla fakt nějakej masivní výtok, což už nemám. Jinak já na tyto vag.infekce používám Gynopevaryl, čípky a krém. Jenže jsem ho měla naposled v březnu, tak jsem si ho nechtěla zase kupovat, ptž v příbaláku píšou, že vrátí-li se infekce do roka, mám navštívit doktora. Tak příští úterý na KET 🙂

salenas
2. kvě 2016

@kaatule držím palečky,já jdu v pátek

kaatule
2. kvě 2016

@salenas tak taky tfuj tfuj tfuj 🙂

beluci007
3. kvě 2016

@kaatule taky držím palečky, ať se zadaří 🙂

kaatule
5. kvě 2016

tak ja mam uz dnes nervy na pochodu🙂 a to tam jdu az v utery. Nevim,jestli se tesit nebo strachovat. Bojim se,zf nam to opet nevyjde..

danous
9. kvě 2016

@kaatule držím palečky!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

verunkadar
10. kvě 2016

Chci se Optát, teď mi volali z Kolína, že paní genetička chce s námi mluvit ☹. Tak jsem z toho špatná. My jsme na genetiku šli, ale někteří nechodí, to není povinné před IVF? Na to jsem se zapomněla optat. A hlavně nejdůležitější je až pak plodová voda ne? Tyhle testy nemusí být úplně 100%, že? Jdu tam ve čtvrtek na konzultaci. ☹

danous
10. kvě 2016

@verunkadar ahojky, ničeho se neboj určitě to bude v pohodě. Taky jsme tam byli - pro výsledky. Manžel v pohodě a já porucha srážlivosti krve. Tak si celé těhotenství píchám clexane a chodím na kontroly na hematologii. Všechno jde vyřešit. Hlavně se nenervuj zbytečně!!! 🙂 🙂 🙂

verunkadar
10. kvě 2016

@danous právě říkala, že když to bude dobré. Zašle mail a když ne, pozve nás na Kolín. Je nutne genetické vyšetření? My ho sice máme, ale jen pro zajímavost.

danous
10. kvě 2016

@verunkadar myslím, že genetiku dělají každému před ivf. Třeba vám tam vyběhla nějaká mutace, tak to s vámi chce probrat. Moje mamka má třeba mutaci zvýšeného rizika onemocnění srdce. Takovéhle mutace má každý druhý a ani o tom neví, protože se na genetiku běžně nechodí. Tak se ničeho neboj!!!!!

verunkadar
10. kvě 2016

@danous děkuji za podporu.

kaatule
11. kvě 2016

Ahoj holky, tak mi tam včera při KETu šoupli dvě embrya, tak jsem zvědavá, zda to tentokráte dopadne 🙂 mám tam jít na krev 25.5. Zatím jsem připravena si test nedělat a počkat až na výsledky krve. Stejně ten test může být v souvislosti s užíváním Estrofemu falešně pozitivní 🙂

verunkadar
12. kvě 2016

@danous Tak mi nezjistili nic dobrého z té genetiky ☹ špatný 11 a 20 chromozom. Já se z toho sesypu ☹

danous
13. kvě 2016

@verunkadar to mě mrzí. A jaké je řešení? Co vám paní doktorka řekla? Hlavně se drž a zbytečně se nestresuj!!! Snadno se to říká, ale u mě to zabralo. A za chvíli budeme rodina!!! 🙂 🙂 🙂

verunkadar
13. kvě 2016

@danous řešení není žádné. Jen je nějaká metoda za 30-40 tisíc,že zkontrolují embrya a vloží pak do tebe jen zdravé. Takže na tuto metodu fakt nemám, takže já pojedu na to: buď a nebo. Buď se chromozomy spojí dobře a nebo ne 50:50. Mam 1-20 % procent,že bude vajíčko špatné. Já se snažím, rikam si, někdo z rodičů to má také a já jsem zdravá, až na tyto obtíže. Mamka byla na plodové vodě se mnou a řekli ji, že budu naprosto dobrá. A geneticka mi řekla, že už to museli vědět z plodové vody. Divné

danous
13. kvě 2016

@verunkadar Tak to je masakr. Asi myslíš genetiku embrya. Asi bych to vyřešila jako ty. Buď a nebo. Když zaplatíš tu raketu, tak ti stejně nikdo nezaručí, že nějaké vajíčko bude vhodné a hlavně, že se chytne.

salenas
13. kvě 2016

@kaatule po estrofemu ? To jsem nevěděla

salenas
13. kvě 2016

@kaatule tak mi to nedalo a estrofem neobsahuje těhotenský hormon,tudíž nemůže způsobit falešný test.držím palečky,taky jsem po ketu dvou hečujících embryí

verunkadar
13. kvě 2016

@danous no má to každý druhý pár, jen o tom neví. Jelikož na genetiku nechodí. Ale jsem z toho fakt špatná. Svatba se blíží a já se bojím.

danous
13. kvě 2016

@verunkadar Neboj, určitě to dobře dopadne. Začni se soustředit na svatbu a půjde i to ostatní. Věřím tomu 🙂 🙂 ! Tak hlavu vzhůru!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

kaatule
13. kvě 2016

@salenas mě to takto řekl Budka... tak nevím... no uvidíme, jak to dopadne 🙂

kaatule
13. kvě 2016

@salenas a jak se cítíš? Mě krapet pobolívá sem tam břicho. Tak si říkám, že třeba.. protože si nevybavuji, jestli mě bolelo hned zezačátku takhle i po ET... A když se řítím ze schodů, tak mě sem tam pobolívne prso :D dále se prolévám inofolicem a žeru ananas na kila a zapíjím to ananasovým džusem :D tak snad to vyjde 🙂 za chvíli razím na víkend s kamarády pryč, daleko od internetu a od diskuzí, tak snad nebudou ani myšlenky na to se neustále pozorovat :D

kaatule
13. kvě 2016

@verunkadar podívej, my máme oba genetiku v pořádku a taky se nám 2x et nepovedl... Tím chci říct, jak tady někdo psal, že "špatnou" genetiku má každý druhý pár a ani o tom neví a plodí děti přirozeně, my ji máme dobrou a ani s ivf se zatím nezadařilo :D o té metodě nám taky říkali, říkali, že k ní musí být lékařský důvod a že pro samoplátce se pohybuje od 90 tisíc. Takže my to taky vlastně necháváme na přírodě (haha, to zní vtipně v kontextu, kolik léků do sebe soukám) a prostě je-li embryo vadné, tak se neuchytí a odejde. A tak to určitě bude i u vás - mělo-li by být embryo vadné, tak se prostě neujme nebo později dojde k potratu. A na ty další genetické vady už nyní existují testy, co se dělaj v těhotenství..

No, když si to přečtu, tak co tím chtěl vlastně básník říci... asi spíše uklidnit a byť se ti jeví vaše diagnoza na zhroucení, tak určitě nejste na světě jediní, kdo ji má. Mě přijde naše diagnoza taky na palici a neudělám nic 🙂

Drž se!

salenas
13. kvě 2016

@kaatule fakt,jo,mě nic takového neříkal..ananas jsem jedla první tři dny,v době hnidace,ted už ne.bolí mě břich jako když má přijít mrcha,prsa,která mě normální bolí týden před menzes jen když je zmáčknu,jinak nic

kaatule
19. kvě 2016

Ahoj holky, dnes jsem to nevydržela a odpoledne jsem si udělala test a je tam úplně strašně slabej pidimididušík... Jsem 9. den po KET, ale mírně mě pobolívá břicho tak, jako bych to měla dostat... Toto byl můj třetí transfer a nevím, jestli to je třeba medikací (dříve byl 2x ET po hormonální stimulaci vaječníků, nyní KET po stimulaci děložní sliznice), ale po KETu mě skoro neustále pobolívalo břicho, tento týden mě sem tam bolej a svrběj prsa.. Tak si říkám, že třeba to vyjde...

Měla jste některá 9. den po transferu mírně pozitivní test?

Po ETech pro mě byl vždy 9. den kritický, ptž jsem to vždy 9. dne dostala... Ale když nyní tam mám toho pididucha... myslíte, že je možné, že to vyjde?

Krvácela jste některá po transferu a přesto byla těhotná?

Chápu, že nejsme sudičky a sensibilky, abychom viděli zázraky, ale doufám, že tu bude někdo, kdo to měl stejně jako já a vyšlo to.. už alespoň pro potěchu duše 🙂

salenas
19. kvě 2016

@kaatule já testovala 11,dřív jsem nechtěla,proč se stresovat tolik dní dopředu,dálnici mám,dnes špiním,zítra jdu na krev