Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
17. led 2012

@irinka no já to taky furt říkám, že nemůžu mít nic normálně 😒 neboj, bude líp 😉

myturn83
17. led 2012

ahoj holky,jsem tu nová.Snažíme se dva a půl roku.Dneska mě popadla taková depka,že jsem našla Vaši diskuzi.Na umělým jsme zatim nebyli.Brala jsem jen Clostilbegyl asi 4 mes a ted beru Duphaston.Nefunguje mi normálně cyklus.Ale chtěla jsem se zeptat,co si mám nechat všechno vyšetřit? Jediný na co teď mám doporučení je mobilizace kostrče,cvičila jsem Mojžíšovou.Opět jsem to teď nedostala,10 dní od vyvolávačky a test nic,takže už jsem totální labil.Dr.Hošek z Pronatalu je můj gyndař,chce pořád,abych šla na laparo nebo umělý.Ale zjistila jsem,že si můžu nechat nejdřív vyšetřit alergii na sperma nebo co je všechno možný?

pigy
autor
17. led 2012

@myturn83 ahojky, vítej 🙂 tak určitě čím více vyšetření budeš mít, tím lépe. Je toho víc, ale asi bych začala spermiogramem partnera. Pokud bude dobrý, tak pak bych šla na tu laparku, z vlastní zkušenosti doporučuji objednat se na endokrinologii, protože jestli nemáš hormóny v normě, tak jsou všechny snahy marné. Pak následuje genetické a imunologické vyšetření, to se ale dělá většinou , když to fakt nejde a mudři už neví proč. Máš dobrého doktora, tak že určitě bych všechno probrala s ním, on už bude vědět co a jak. Tohle jsou ale takové ty vyšetření, které jsou důležité. U mě bohužel až po několika neuspěšných pokusech přišli na to, že je to hormónama. Jen hlavně prosím nelez do ARTu, tam je to fabrika na prachy... 😉 kdyby něco ptej se, já už jsem jak pokusný králík 😀

lenkacar
17. led 2012

čus tak jak? já jedu zítra na kontrolní imuno a mrazajdy asi v březnu ,aby jsme mohli na ples v únoru ..už se nechci furt jenom omezovat

dashi
18. led 2012

@myturn83 Ahojky jo, jo pigy Ti to všechno napsla, dá se říct krok za krokem 🙂 😉 Je lepší podstoupit všechna různá vyšetření než půjdeš na ivf, jelikož celá procedůra je náročná hlavně na psychiku a na čas ☹ A stresující je když ti to nevyjde 😒

@lenkacar mrzí mě, že Ti to nevyšlo ☹ to jesm zvědavá co Ti na kontrole řeknou, sakra ta smůla už se musí unavit, ne ☹

Já se dneska objednám na genetiku, ať máme aktuální výsledky s ninějším partnerem, pak do Artu pro papír na imuno....no a pak se uvidí. Po imunu bych zkusila 2. ket, a když to nevyjde tak zkusím jiný CAR. Včera jsem volala do Artu a možná vyměnili paní majitelovu, pač to vzala po hlase mladá holčina 😉

irinka
18. led 2012

@myturn83 Ahojda a vítej 🙂 určitě bych volila postup co píše Pigy, takhle by to mělo být. Jinak je super, že máš fajn dr, taky k němu jezdím a díky němu jsme se dostali tam, kde jsme teď, bývalý dr mi dva roky neřešil MS, ta chodila jak se jí chtělo....
@lenkacar Leni, tak v březnu budem držet pěsti!! A užij si ples 🙂 nás taky čeká pkes v únor a už se strašně těším, člověk se odreaguje a hned je mu líp 🙂
@dashi Kam půjdete do jiného CARu?
@pigy Já doufám že bude brzo líp a všechny se dočkáme 🙂 někde ta spravedlmost být musí 🙂

myturn83
18. led 2012

@pigy: děkuju moc.Spermio má dobrý.A když mi dělal Hošek po roce neplodnosti nějaký testy na štítku a hormony,tak to je málo? Brala jsem Proveru,Utrogestan a stějně mi to nechodilo normálně, pak teda ten Clostík a Duphaston,2x Pregnyl,pak jsem se na všechno půl roku vyflákla a brala jsem byliny,ale protože mám i problémy s močákem,zasouložim 3x za sebou a mám ho,tak mi na ultrazvuku zjistili cystu na vaječníku.To znamenalo,že jsem neměla ovulaci a to vajičko tam vždycky zůstalo a pak odešlo se zpožděním.Pak jsem nasadila znova Duphaston 2x a pregnyl,to mi přišlo normál.A na Vánoce mi došel a zrovna to vycházelo na Vánoce a my už to měli s mým chlapem nahnutý,tak jsem se na to vyflákla.28 dc(min pondělí) jsem byla u Hoška na kontr.stěru,protože ho mám špatnej a to už jsem jednu plastiku měla, a píchnul mi asi agolutin.Říkal,že mám sliznici 8mm,že se tam něco děje.Od út mě bolí břicho,5 dní už nosim vložku, prsa mám nalitý víc než kámoška,která kojí a furt nic.Včera jsem si dělala test a nic,takže úplně na zhroucení.Mě se na tu laparku moc nechce,je to přece jen operace,no.Na psychiku? Víc psycho už bejt asi nemůžu.Na to všechno teda potřebuju doporučo od Hoška?Imuno,Endokrin.A ke komu se mám objednat?
Kurník,to je elaborát🙂)) Aspoň vim,že v tom nejsem sama.

myturn83
18. led 2012

@irinka:Díky🙂A ty jsi od Soběslavi,že k němu chodíš?Já to asi podělala s těma hormonama v mládí,menses jsem měla skoro až v 15ti a pak v 16 jsem sežrala pár postinorů a od 18 jsem měla asi 3 druhy antikoncepce a jěště jsem jedla v kuse vždycky 2 plata,abych to měla jednou za 2 měsíce 8 let.A když jsem vysadila,tak 50-60 dni cyklus.A pak,že to nevadí to takhle dělat.

dashi
18. led 2012

@irinka zkusíme Jihlavu, přeci jen jak jsme se přestěhovali tak jí máme blíž 😉 Zatím stále Art ČB 😒

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 no mě taky nejdřív dělali testíky na štítku, ale to je takový základ, kde se nic pořádně neobjeví. Mě poslali na endokrinologii preventivně a tam se ty rozbory dělají důkladně. Objevili tam hned problém. Na endokrinologii se objednáváš sama, buď řekneš doktorovi, aby ti napsal papír, že nemůžeš otěhotnět a žádá o důkladný rozbor, nebo tam můžeš jít sama bez toho papíru. Co se ýče tý laparky, vůbec se neboj. Já na ní byla na podzim a podotýkám, že jsem před tím v životě ve špitálu nebyla a měla jsem strach jak malé dítě. Řekla jsem si, že pro dítě udělám a vydržím vše, tak jsem do toho šla. Vážně vůbec nic to není. Za čtyři dny jsem byla doma, po operaci teda chodíš chvilku v předklonu 😀 , ale vážně je to pohoda. Na imunologii a genetiku potřebuješ doporučení 😉 neboj, bude líp, najde se příčina a pak to už půjde samo 😉

pigy
autor
18. led 2012

@lenkacar leni, proč jdeš na kontrolní imuno? já tam byla jenom jednou

myturn83
18. led 2012

@pigy teda tvůj optimismus bych si přála🙂) a na tu imuno se jezdi do prahy( a kam)? a genetika je Čutka?a na ty laparo jsi byla v ČB? Já tam byla na plastice čípku,přišli mi tam dost drastický🙂Ve 12 jsem měla jit na operaci,tak mi dali něco na uklidnění a ono se to zpozdilo a vezli me na sál ve 3,když to ze mě už vyprchalo a nechali me čekat v předsálí a postavili vedle mě zkumavky s odřezkama ty pacientky,co tam zrovna ještě byla.A pak se mě při odchodu ptal Dr.,jestli mám děti,tak jsem ve 24 řekla,že ne,tak odvětil: tak to máte blbý...A šla jsem s brekem z nemocnice. Mě už to nebaví furt něco řešit...nejdřív jsem málem chcipla na meningokoka,pak bulka v prsu,pak čípek,mezitím 10 let močák a ted neplodnost.. Jsem zralá na psychouše.

dashi
18. led 2012

@myturn83 Jo tak to Ti věřím, že jsi z toho všeho špatná. Já byla tak před 5 lety na laparce, doporučil mi jí můj gyndař. Tak nebýt sestřiček tak vůbec nevím proč jsem na ní šla a co mám dělat po zákroku 😠 . Jen si pamatuju,že za mnou na pokoj přišla mladá medička at si přečtu papír a podepíšů, tak jsem to letmo přečetla a podepsala, jenže když jsem se začetla víc a ptala se sestřičky co to znamená. tak jsem se zděsila, podepsala jsem to, že pokud budu mít neprůchodný vejcovody tak je odstraní, což znamená že přirozeně neotěhotním ☹ . Je jasný, že pokud jsou špatný musely by pryč, ale postup co a jak ti nikdo nevysvětlí. A když se zeptáš tak je to normální zákrok (jo to je, máš jen 2 malý jizvičky), ale okolnosti to jsme se fakt dozvěděly až od sestřiček 😒 😉 Dnes už bych byla razantnější 😉

myturn83
18. led 2012

@dashi a našli teda něco? mně řekl doktor,že většinou nic extra nenajdou...tak nevim,jestli rovnou nejit na umělko..ale ty dardy hormonů,do toho se mi fakt nechce.Stačí mi co žeru teď ,jak to se mnou mává.Mám kadeřnictví a chodí mi zakaznice doktorky a lidi ze zdravotnictví a docela me vyděsili,že jsou z toho pak rakoviny a že by do toho sami nešly.

dashi
18. led 2012

@myturn83 ne nenašli, ale prý je po zákroku větší šance na otěhotnění pokud máš tedy před ovoluací, aspoň to nám taky říkaly sestřičky. Prý jak jsou ty "truby" profouklý. No v Artu se na to dost zaměřovali, jestli jsem po laparce. Buď jí budeš mít, nebo Ti jí doporučí přímo v Artu.
Jo, jo hormony jsou pěkný svinsvo já po nich přibrala 10 kg a nemůžu se toho zbavit a to jsem si upravila jídelníček a snažím se mít pohyb, ale někde jsem se sekla 😖 A představa že mi určitě na imunu napíšou prednison mě teda děsí, pač po tom se taky přibírá 😲

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 tak to teda koukám holka, vážně to nemáš jednoduchý 😒 no když jsi mluvila o tom, že jsi zralá na psychouše, tak já byla taky a taky jsem tam šla, abych to vše zvládla, protože psychika je hodně důležitá. Moc mi to pomohlo a jsem ráda, že jsem tam šla. Dostala jsem prášky, a teď jsem v pohodě, tak že klidně tam jdi. No na laparce jsem byla v CK, protože tady v Budějkách bych musela čekat tři měsíce. Na imuno jsem byla v Praze Podolí, mohla jsem si vybrat. V republice jsou tři specializované laboratoře na imuno. Praha, Plzeň a Brno, tak jsem volila Prahu. Na genetice jsem byla tady v Budějkách u Čutky. Je to všechno opravdu na psychiku, ale co nám zbývá, musíme to zvládnout a já věřím, že se dočkáme. 😉

myturn83
18. led 2012

@pigy Já volala dneska Hoškovi a říkal,že ta imuno je nej v Plzni,že jsou tam největší machři z republiky... K psychoušovi moc nechci,už jsem jednou antidepr.brala a hrabalo mi z nich ještě víc.. dostala jsem je na zánět močáku,když už nevěděli co se mnou.A je těžký s tim přestat!Já se vždycky schystám,když mám všechny příznaky těhu,kromě testu,tak se na dva dny zhroutim.Takže až to teď dostanu,tak se mi uleví.Zatim nosim 5.den vložku a v noci nespim a čekám na to.Mazec. A co obnáší ta genetika? Odběry krve obou? a co z toho pak vyleze?

myturn83
18. led 2012

@dashi Já chodim jen do Prenatalu občas na měření folikul.Ještě jsem se nedopracovala k tomu,že bych vyloženě chtěla uměly.I když mě už nebaví souložit na povel.. už mám po chuti.Já jsem teda celkem ještě hubená po tom všem co do sebe cpu,ale neskutečně se zavodňuju před menses.Si přidám jak Mařena,kozy o 2 čísla větší a vyvalený panděro,nemůžu ho ani zastrkat do tepláků🙂

irinka
18. led 2012

@myturn83 Ahoj já jsem cca 30 km od Soběslavy. Jinak taky jsem sžrala pár postinorů, pak antiko a po vysazení se to s cyklem ser.... Je to nápor na psychiku jako nechci říkat co, ale můžu doporučit psychoterapii u psycholožky,mě to fakt moc pomohlo, ne nějaký léky na nerva, to je na nic...

myturn83
18. led 2012

@irinka Já pocházim z Veselí,ale bydlim v ČB.Přesně tak!Za dva a pul roku se to nesrovnalo. Sice už to nedostávám za 50,ale třeba za 33-38 ale bez ovu asi.S Duphastonem 28-30.
Někdy mě píchá ve vaječníku,že si myslim,že je to ovu,ale nevim,už se v tom nevyznam..Ovu testy jsou na hovno,pokaždý když jsem si ho udělala,tak tam byla slabá čárka.

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 tak každá to máme jiný, musíme se s tím poprat 😒 ta genetika je jen odběr krve tebe i partnera a pak pohovor s doktorem. Pak už čekáš jen na výsledky. Jak teda budeš postupovat dál ve snažení?

myturn83
18. led 2012

@pigy Stále čekám až to dostanu,abych se mohla objednat na metodu Mojžíšové,rovnání kostrče, pak chci na Imuno,jestli nejsem na něj alergická,pak endokrinologii a tu genetiku..když se nic nenajde,tak bud laparo nebo umělý. Nejradši bych se na to vyflákla úplně a neřešila to,kdyby mě nezlobily ty pitomý jahody.Ty mě nervujou ze všeho nejvíc.

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 tak to chápu, to je fakt na palici. Tak ti budu držet palce 😉 odkuď jsi? ja jsem z CB

myturn83
18. led 2012

@pigy Z Máje🙂 Z toho lepšího rohu🙂 Ty?Tady je to lepší než u psychouše 😀

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 tak já jsem kousek od Palačáku, taky říkám, že je to tu lepší 😀

myturn83
18. led 2012

@pigy no ale koukám,že to máme podobný🙂

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 taky bych řekla 😀 třeba se i známe, to by byla bomba 😀

myturn83
18. led 2012

@pigy To si nemyslim,jedině,že bys byla u mě u holiče🙂Ale nepocházim z Čb.

pigy
autor
18. led 2012

@myturn83 😀 já taky nepocházím z CB. No kdo ví, třeba někdy můžem dát kafčo 😉
Tak pro dnešek se loučím, jdu se naložit do vany. Tak papa zítra 🙂

myturn83
18. led 2012

@pigy Jasný🙂 tak ahooj.. já už jsem v pelechu od 8🙂