Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
8. únor 2012

@irinka no taky koukám,. že se tu spí, aso se holky snaží 😀

irinka
8. únor 2012

@pigy Ono co jinýho v těhle mrazech než být v teple pelíšku 🙂

pigy
autor
8. únor 2012

@irinka no to je pravda, já včera šla na hoďku ven a teď mám zimnici, nějak se ještě furt nemůžu ohřát 😀

irinka
8. únor 2012

@pigy Já byla včera taky venku, no tála jsem hooodně dlouho 😀 Ale dneska je tam krásně jak svítí sluníčko, tak chci vytáhnout manžu ven na prochajdu 🙂 Ale teď jsem se pustila do palačinek z litu mléka, tak až pak 😀 Máme ty obědy tím spaním nějak posunuté 😀

pigy
autor
9. únor 2012

@irinka no tak mě škrábe v krku a něco na mě leze, furt je mi zima, tak že teď nevytáhnu patu z baráku. Ty palačinky máte na týden? 😀

pigy
autor
10. únor 2012

Hezký víkend všem 🙂

dashi
13. únor 2012

ahoj holky, tak jsem v pátek byla v ARtu pro doporučení na imunologii 😉 Tak jsem si říkala, holka vyraž dřív, zas tam bude plno lidí a budeš čekat minimálně půl hodiny 😉 a v Artu nikdo nebyl, takže jsem byla za 5 min. hotová, akorát jsem si mohla ušetřit cestu, protože na počkání mi papíry nevyjeli a že mi je pošlou domů ☹ Tak teď imuno a pak mám dát vědět do ARtu jakou mám léčbu a pak se uvidí 😉

pigy
autor
13. únor 2012

@dashi ahojky, tak to teda koukám, že by v artu bylo prázdno, tomu se ani nechce věřit, já vždy čekala hodinu v čekárně a jednou to byl rekord, nekecám hodinu a třičtvrtě, protože měli nějaký problém i nasále a jeden mudr to nezvládal. A už jsi na to imuno objednaná?

myturn83
19. únor 2012

Ahoj,já jedu na imunologii zítra.. Nevim teda co tam z krve může zjistit jako příčinu neplodnosti.
Víte to někdo? Nemám ovulaci. A na IVF jsem nikdy nebyla.

pigy
autor
20. únor 2012

@myturn83 ahojky, tak ti držím palce. Můžou tam zjistit cokoliv, třeba že si vytváříš protilátky na spermie, nebo třeba ti něco chybí atd... je toho spoustu. Mě nenašli nic a to špatný, protože pak neví, co léčit 😉

1verka
22. únor 2012

Ahoj holky chci se zeptat jaké máte skušenosti s Pronatalem v Budějovicích a zda už tam také dělají umělé oplodnění nebo se musí jezdit jinam. Děkuji

pigy
autor
23. únor 2012

@1verka ahojky, přečti si začátek diskuze, tak se dočteš naše reakce, prostě jsme spokojené a většina z náš přešla z artu. Jinak pokud ti zákroky hradí pojištovna, tak na zákroky zatím se jezdí do Prahy, ještě nemají smlouvu s pojištovnama. Já jsem samoplátce, tak mi všechny zákroky budou dělat tady v Budějkách 🙂

myturn83
26. únor 2012

@pigy ahooj, ta pani Ulčová je skvělá.. fakt odborník.Doporučila mi laparo,že si myslí,že to u mě vypada,ze se to vajíčko nechce pustit z vaječníku. Zatim nám brali jen krev,no... ve čt jedem na spermio. Já teď řešim ten pitomej čípek,už ho mám plný zuby. V dubnu jdu na onkologii. Co ty? řešíš ted neco?

pigy
autor
26. únor 2012

@myturn83 ahojky, jaká paní Ulčová? kdo to je, nějak si nevzpomínám. Tak já už mám vše ok, a už můžu jít na stimulku. Jsem objednaná na pátek na konzultaci a chtěla bych jít hned do toho.Laparky se neboj, to je pohodička. Ty máš problémy s čípkem? 😒

irinka
26. únor 2012

@pigy Jéééé to je "škoda", že jdeš v pátek, my jedeme ve čtvrtek 🙂 už pro nás mají dárkyni 🙂

pigy
autor
27. únor 2012

@irinka fakt? tak to je super, to je dobrá zpráva 🙂 tak jsem zvědavá, jak vám to výjde, třeba půjdem do toho stejně 😉 držím palce

sonatorek
29. únor 2012

můžu se přidat mezi vás?Zítra jdu poprvé do pronatalu na spermiogram a genetické profily.Tak jsem zvědavá jak nám to dopadne.Podle toho co tady čtu od vás tak jste tam spokojený a to je super 🙂 zatím vůbec nevím co mě čeká ale doufám že se najde jen nějaká malá chybička a že nebude třeba umělé oplodnění 😒

sonatorek
29. únor 2012

hormonální profil napsala jsem genetickej a to je samozřejmě špatně 🙂

irinka
29. únor 2012

@sonatorek Ahoj a vítej 🙂 tak budu držet pěsti, ať věe dopadne co nejlépe. Jinak spermiogram budete vědět hned (nám to řekli během chvilky). S tím hormonálním profilem budete seznámeni asi na další konzultaci 🙂

pigy
autor
29. únor 2012

@sonatorek ahojky vítej tady 🙂 neboj, všechno bude ok, v pronatalu jsou fakt super, nebýt jich, tak se u mě nenašli problémy, které v artu jaksi přehlíželi 😒 tak držím palce. Já jdu v pátek 🙂

pigy
autor
1. bře 2012

@sonatorek tak jak jsi dopadla?

zuzle2
1. bře 2012

Také jsem prošla Sanatoriem Art 😖 Taktní chování se tam opravdu nenosí. Byla jsem tak psychicky vydeptaná, že jsem rezignovala a řekla, že už nikam nejdu a tam už nikdy nevkročím!!!! Můj gynekolog mne objednal do Pronatalu, tenkrát jsem ještě jela na odběr a na ET do K.Varů. Nicméně dr.Mayer byl v K.Varech u odběru. Vřele doporučuji!!! Již při první návštěvě jsem byla velmi mile překvapena, vstřícným,ohleduplným chováním ať ze strany sestřičky, tak všech lékařů. Všechna vyšetření doplnili, žádná otázka nezůstala nezodpovězena. Byla jsem v naprostém klidu a plně jim důvěřovala, což o Artu nemohu říci. Po ET jsem byla přesvědčena, že jsem těhotná a vezu si poklad domů 😉 . Pátý den po ET jsem začala "špinit" podle instrukcí jsem volala s pláčem do Pronatalu,na druhé straně sestřička uklidňujícím hlasem mne pozvala hned na kontrolu. Pan doktor udělal UZ, řekl uklidnil, dostala jsem injekci. Druhý den vše Ok, pak odběr krve hCg, další čekání na ortel. Když se ozvalo gratuluji, jste těhotná, tak to znělo jak z telenovely. Dnes mám 18.měsíční holčičku, za kterou vděčím mému manželovi (že vydržel mé stresy, které jsem po Artu měla), mému gynekologovi a všem z PRONATALU!!!! 😵 Holky, vím čím procházíte, držte se a opravdu bez strachu a v klidu jděte k vlídným,milým lidem do PRONATALU!!!

pigy
autor
2. bře 2012

@zuzle2 je to přesně tak, podle mě by Art měli zrušit, je to jen fabrikana prachy 😒

sonatorek
2. bře 2012

ahoj,tak nás nakonec Neruda přeobědnal na příští čtvrtek protože máme oba chřipku ☹ Jsem na to zvědavá jak to všechno dopadne a doufám že dobře.Já uš mám skoro 10letého syna ale z prvního manželství a muj nynější manžel zatim žádný děti nemá tak snad v něm nebude problém.já vlastně k Nerudovi chodim tady u nás v Krumlově je to muj doktor ale mam uš delší dobu problémi z menstruací mam jí hodně nepravidelnou a pak se mi těžko vypočítávají ovulační dny.Tet jsem to třeba měla naposled 17 ledna a od té doby nic ale těhotná nejsem byla jsem dvakrát na ultrazvuku a i mi brali krev.Kdyš tady čtu vaše komentáře a tak tak jsem klidnější protože vidim že nejsem jediná.Myslela jsem že to půjde jako po másle jako z prvním synem a ono nic.Tak nějak se snažíme asi rok a půl a nic.
😒

sonatorek
2. bře 2012

ještě se vás holky zeptam ten hormonální profil je k čemu dobrej?

pigy
autor
2. bře 2012

@sonatorek hormóny musíš mít optimální, protože pokud ne, něčeho máš málo, nebo třeba hodně, tak buď neotěhotníš, nebo dochází k potratům, nebo k poškození plodu, nebo k nedozrání vajíčků atd. Je toho hodně. 🙂

sonatorek
2. bře 2012

to jsem si myslela no ale děkuji 🙂 😉 třeba to může způsobovat i tu nepravidelnou menstruaci to je taky hormonální.a ty máš problém z čím?jestli se můžu zeptat? 🙂

pigy
autor
2. bře 2012

@sonatorek tak tu menstruaci taky můžeš mít tím. No mě konečně našli problém se štítníci, právě to našli v tom hormonálním profilu. Tak teď chodím na endokrinologii a užívám hormóny. Už mám vše ok, tak teď jdu do akce 😉 Jak jsi na tom ty?

sonatorek
2. bře 2012

a ty musíš přes umělí nebo normálně?no já tet čekám na to jak dopadnem v tom Pronatalu a hlavně čekam aš to dostanu a budeme to zkoušet dál no. 😉 připadá mi to hrozně nekonečný a to jsme teprve na začátku 😒 ty uš s tim bojuješ dlouho?

pigy
autor
3. bře 2012

@sonatorek tak my jdem přes umělí, protože manža má špatné spermie. Já už s tím bojuju hodně hodně dlouho, byla jsem v Artu na všechny hrazené a teď jsem v pronatalu, jako samoplátce. Jen je mi líto toho, že jsem zbytečně vyhodila plno peněz v Artu. Tam moc dobře věděli, že ty hormóny nejsou v pořádku, ale řekli jen, že by to nemělo vadit, no a já o tom věděla kulové, tak jsem jen platila za nic. Až teď v pronatalu mě nejdřív léčí a zjišťují příčiny, tak že můžu s klidným štítem do toho. Teď čekám na mrchu a jdu stimulovat. Jinak, mě už to taky příjde strašně dlouhý a nekonečný 😒