Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
8. pro 2011

tak holky, co je s váma, pečete či co? 😀

irinka
8. pro 2011

@pigy Mě skolila chřipka, manža byl nastydlej, teď jsem já ☹ a do toho mám o víkendu dvě zkoušky ve škole a ještě jsem nic neviděla.... 😀

dashi
8. pro 2011

@jara Ahoj holky, vtírnu se mezi vás a podělím se o své zkušenosti. Já měla s Artem stejnou zkušenost jako ty Jara. Přesně 1. ivf v pohodě zaváděl mi ho Michalek a ty tečky jsem taky viděla na ultrazvuku, tak jsem si říkala jsou tam 😉 , ale pokus byl neúspěšný začala jsem krvácet. Akorát mě pěkně nakrkla ta hlavní embryoložka, sotva mi je Michalek zavedl, hned spustila tak pani .... a jste matka, kráva jedna ☹ . 'A když jsem šla hned na Ket tak najednou Michálek natočil ultrazvuk jinam abych asi nic neviděla, takže z ketu těhule taky nejsem. A když jsem šla po Ketu na kontrolu, tak se Špička divil, že jsem dostala tak brzo po vynechání léku MS. Už jsem ani neměla náladu se na cokoli ptát je to zrovna rok, ale chtěl mě hnát hned na další ivf. Jelikož jsme se přesttěhovali zkusím CAR v Jihlavě.

pigy
autor
8. pro 2011

@irinka tak to mi je moc líto ☹ tak se koukej vyhřejvat a pořádně potit. Teď je hnusný počasí , není divu. Tak pěkně odpočívej 🙂

pigy
autor
8. pro 2011

@dashi ahojky, vítej mezi náma 🙂 tak koukám, že máš taky své zkušenosti v artu 😒 no na to se snad už ani nedá co říct, je to prostě fabrika na prachy. Teď jak jsi přešla, to určo výjde 😉 kdy chceš jít do dalšího ivf?

dashi
8. pro 2011

@pigy díky za uvítání 🙂 Já nemůžu říct, že by se ke mě chovali nějak blbě, jak Dr tak i sestřičky byli vždycky příjemný, ale po posledním Ketu mě to teda zarazilo, jak jsem psala byla jsem z toho mimo. Je pravda, že co jsem si nevyběhala to jsem neměla, genetika a td. Do dalšího asi příští rok, jak doděláme rekonstrukci domečku. Ale jak už jsem psala zkusím Jihlavu, máme jí blíž 😉

pigy
autor
8. pro 2011

@dashi no já jdu teď v lednu na stimulku. Když jsem byla v artu, tak mě pořád hnali do dalších ivf a taky jsem si musela vše vyběhat a tvrdili, že je jinak vše ok. No v pronatalu přišli na spoustů věcí, které ok nejsou. No je toho víc, ale nechci se naštvat, tak radši na to nemyslím. Tak teď si dáš pauzičku a pak odpočatá na další boj 🙂 Bojujem tady všechny, ale veříme, že to výjde 😉 držím palce

dashi
8. pro 2011

@pigy jo, jo člověk to vidí jinejma očima, když slyší jiný názory od Dr. i na léčbu a jiný okolnosti. Tak to ti budu držet palce 🙂 😉 , aby se zadařilo. To bude tvoje 2.ivf?

lenkacar
8. pro 2011

@pigy mě je pořád dost špatně ,skotro furt jsem na placato tentokrát to špatně snášim..

pigy
autor
8. pro 2011

@dashi tohle bude moje už 4.ivf, jsem už samoplátce 😉
@lenkacar leni a to ti je špatně z těch injekcí? to snášíš tak blbě? je mi to líto, ale holka vydrž to, nemáme to jednoduché 😒

jara
9. pro 2011

@dashi také tě vítám 😉 a mrzí mě tvoje zkušenost...hele, taky jsem měla pocit, že při Ketu neměli ani snahu mi ty "padající tečky" ukázat na obrazovce..docela mě to zarazilo, ale nijak extra jsem nad tím nepřemýšlela..člověk je i tak dost vykleplej. Mno, a s tou embryoložkou..mě nepadla jedna historka, když jsem byla na OPU, tak těsně před tím, než mi dali narkozu..všichni čekali, až mi dá pan anesteziolog pigaro..já ksicht doktora mezi nohama a z okénka laboratoře vyvalená embryoložka a čučela...tak trapně jsem se už dlouho necítila..naštěstí už jsem za chvilku o sobě nevěděla. 😒
Tak hodně štěstí do dalšího roku!! Napiš pak, jak se líbí v Caru v Jihlavě! Já už stimuluju na 2.IVF..OPU asi toto pondělí.
@lenkacar tak to jsme na tom podobně..ale já se cítím v poho..jen jsem víc unavená a mám větší prsa. 😉

irinka
9. pro 2011

Hoj děvčata, tak hlásím, že dnešní kontrola v Pronatalu byla asi taková, že jsme se dohodli na IVFko s dárkyní, DR říkal, že u nás vidí vysokou úspěšnost, tak nás tak jako povzbudil, že bysme šli i hned zítra 😀 Ale dohodli jsme asi nějak na jaro, záleží jak já na tom budu s prací a jak budou penízky 🙂

pigy
autor
10. pro 2011

@irinka tak supééér, tak na jaře bude tady těhulka, no sebe počítám taky 😀 dal ti nějaké léky?

irinka
10. pro 2011

@pigy Nooo budem prostě těhulit všechny co jsme tady 🙂 já teď dorazila na hotel a jsem KO, ještě zítra škola a pak už nechci o učení a škole ani slyšet 😀

pigy
autor
10. pro 2011

@irinka na jaký hotel? 😨 těhulit budem, to je jasný a příští vánoce budeme mít ten nejhezčí dáreček 😉

irinka
11. pro 2011

Mám o víkendu školu v Praze,tak tady spím, přecijen 130 km je dost na dojíždění 🙂 No v to doufám, že už konečně dostaneme krásný dárečky 🙂 moc tomu věřím

pigy
autor
11. pro 2011

@irinka jo aha, tak to nemáš jednoduchý, ale stejně jsi šikulka a takové lidi obdivuji 🙂 no já tomu opravdu věřím, z hlouby své duše, už taky tak podle toho plánuju. Manžovi furt říkám, tohle dělat nebudu, protože budu mít pupík, nebo tohle kupovat nebudem, protože se to sem nevejde, až uděláme pokojíček atd 😀

dashi
12. pro 2011

@jara díky za přivítání 😉 holky a vy jse spokojené v novém CARu co je v ČB? Jak to tak pročítám tak je to hlavně o přístupu. Jen by mě zajímalo, jestli mají i jené názory a postupy na léčbu, než měli v ARtu? Včera mě potěšili ve zprávách, budou podporovat 4.ivf, ale jen když zavedou jen jedno embryo ☹ to mi zase připadá divný, když Dr. říkají, že zavedením 2 kousků se šance zvyšuje 😒

pigy
autor
12. pro 2011

@dashi ahojky, co se týče mě, tak jsem maximálně spokojená. Příspup je perfektní, ale co si nejvíce cením je to, že v artu mě rovnou dělali ivf a nic neřešili, imuno a genetiku jsem si musela vydupat , prý je všechno v pořádku. Co jsem v pronatalu, tak tam hledají možné příčiny neúspěchu. Hned mě poslali na laparku a našli problém. Pak mě poslali na endokrinologii a taky našli problém. Teď když to shrnu, tak našli problémy, které bránili otěhotnění. Prý bych mohla chodit pořád dokola na ivf a bylo by to neúspěšné. Tak a teď mám vše za sebou a já čekám na leden, až začnu stimulovat a jdu do toho. Veřím, že to teď výjde. Tak že asi tolik co se týče mé spokojenosti 🙂

dashi
12. pro 2011

@pigy ahojky, je mi to jasný já než jsem začala chodit do Artu tak jsem měla vyběhanou genetiku a na laparku mě pro jistotu poslal můj Dr., jen jsem nebyla na imuno, který už jsem mohla mít taky dávno za sebou, kdyby mi ho doporučili, ale to si člověk nejdřív musí najít informace a pak pokecat s holkama na diskuzích, aby se vůbec něco dozvěděl. Já když jsem řekla v Artu, že je problém ve mě (podotýkám, že jsem ok), jelikož partner už má děti a sperimo na jeho věk velice dobrý, tak jim to bylo jedno, i když jsem měla neúspěchy s IUI.
A tu imunologii asi dělají jen v Praze - Podolí ☹ ? A jaký je proces?

Tak to ti přeju, že už v lednu 🙂 😉 nejhorší je to čekání ☹

pigy
autor
12. pro 2011

@dashi tak to imuno dělají v Praze, Plzni a v Brně, to jsou prý jediný specializovaný laboratoře. My jeli do Prahy, tam je to vyhlášený. Objednala jsem se, čekací doba 3 měsíce 😒 no a pak nám každýmu vzali krev a manžovi navíc spermie a pak jsme šli rovnou na hodinový pohovor s dr. Pak jsme čekali na výsledky měsíc. Tak nejhorší na tom je to čekání. A ty už jsi na ni objednaná?

dashi
12. pro 2011

@pigy Zrovna přemýšlím, že se objednám, když jsem viděla jak dlouhou mají čekačku 😲 Ale určitě jí podstoupím a nebud riskovat další neúspěch Ivf. Jen mě kurnik štve, že si to člověk musí vyběhat a vyčíst všechno sám. DR. tě nikam nepošlou a proč taky, uděla normální vyšetření, podaj hormony a máte čas to zkoušen, no a ono se další rok zase nic neděje a čas utíká a nervy na pochodu. Takže z půl roku se to protáhne na pár let 😠 , než si to člověk vše vyběhá. A to neberu peníze a řečičky kamarádek a kdy do toho praštíte vy?

Mě to dohnalo až tak daleko, že jsem nemohla těhotný kamarádky vedle sebe ani vidět a přestala se s nima úplně stýkat 😒 ☹

pigy
autor
12. pro 2011

@dashi no koukám, že jsme na tom stejně, já se s kamarátkama, který jsou těhotný, nebo mají děti taky nestýkám. Je to pravda, že na všechno člověk dlouho čeká a čas utíká. Nemáme to hold jednoduchý, ale na to imuno se určitě objednej, budedš mít i klud, že jsi udělala vše a že příště to třeba nebudou vyhozené peníze. Držím palce 🙂

jara
12. pro 2011

@dashi my na imuno v Podolí čekali 1,5 měsíce a měsíc na výsledky. Vezmou krev tvojí a tvého partnera + konzultace s Dr.Madarem (velice sympatický pan doktor, takový šprýmař)..mno, a zeptají se tě, kam chceš poslat výsledky.
@pigy tak to jste čekali tedy fakt dlouho na imuno..3 měsíce! 😕

irinka
12. pro 2011

Ahoj holky, tak koukám, že nejenom já jsem se přestala s většinou kamarádek - těhulí či matek stýkat. Jsem ráda že v tom nejsem sama 🙂 Jinak my jsme na imuno čekali 4týdny a byla jsme objednaný cca za 5 týdnů od telefonátu, jinak to probíhá jak holky píšou. Řeknu vám, holky, že dneska jsem obzvlášť mimo....pořád se mi chce brečet a je mi to všechno tak moc líto... ☹

jara
12. pro 2011

@irinka uvidíš, až se ohlédneš za 2 roky zpět, tak budeš za celé období vděčná a uvědomíš si teprve, proč to všechno muselo být. Věř mi. Co bolí, to sílí. Hlavu vzhůru, holka!

pigy
autor
12. pro 2011

@irinka já vím, není to lehké, ale jak říká jara, bude to stát za to 😉

pigy
autor
12. pro 2011

jinak holky, od dubna bude hradit pojišťovna 4 ivf při zavedení jednoho embryjka, no, mě se to zase netýka, jaká smůla 😒

jara
12. pro 2011

@pigy a to platí i pro holky, co už mají nějaké pokusy za sebou?? a proč tebe se to netýká, jestli se můžu zeptat?

pigy
autor
12. pro 2011

@jara no , jestli jsem teda tomu dobře rozuměla, tak abys mohla mít čtvrtý hrazený, tak bys musela mít předešla dva se zavedením jednoho embryja a to já měla prvně dvě a poslední pokus jsem měla se čtyřma. Mezi tím jsem měla po třech. Tak že jestli je to tak, tak to není pro mě a stejně si teď v lednu chci nechat zavést zase dvě 🙂