Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

pigy
autor
19. led 2012

@myturn83 dobré ráno, ty jo, už od 8? jak to? dnes je hnusně, furt prší, to bude den 😒

irinka
19. led 2012

@pigy Ahojda, u vás prší? Tady od rána chumelí a chumelí :D

pigy
autor
19. led 2012

@irinka ahojky, tady od rána prší a je takové vlhko a vlezlá zima. No hnus 😒

myturn83
19. led 2012

@pigy ahoj,protože jsem většinou v práci do večera a většinou padnu na hubu do pelechu🙂 ale teď máme wifi po bytě,tak můžu před spáním ještě chvíli šmejdit na netu🙂

pigy
autor
19. led 2012

@myturn83 tak to znám, já taky z pelechu šmejdím po netu i přes mobil 😀 tak jak je dneska?

myturn83
19. led 2012

@pigy hm,stále jsem to nedostala,tak už jsem nervní jak pes...Už mě to nebaví..

pigy
autor
19. led 2012

@myturn83 to je divný, co budeš dělat? mě teda pomáhá, když si sednu do horké vany, do dvou dnů ji mám.
Máš to takhle často?

myturn83
19. led 2012

@pigy hm,tak to bych jí musela mít celej měsíc🙂 jsem ve vaně naložená pořád.Nevzala jsem si na Vánoce Duphaston,protoze mi došel..dneska jsem 38dc a po agolutinu 11.den
a nic.Nalitý prsa,že by mi bouchly,bolesti bricha přes tejden ..šílený....a furt čekám,už nosim 5.den vložku,protože si myslim,že to mám.

pigy
autor
19. led 2012

@myturn83 tak to ti fakt nezávidím, blbej pocit 😒 no a nepůjdeš s tím k doktorovi, ať ti píchne vyvolávačku? Já už na ní taky pár krát byla. Lepší, než se trápit 😉

myturn83
20. led 2012

@pigy ..no vždyt už mi ji pichnul min pondělí! Dneska teda trošku špinim,ale nic extra...

pigy
autor
20. led 2012

@myturn83 tak to je teda síla, to takhle trpíš takovou dobu?
no snad se ti to brzo rozjede 😒 fakt to nemáš jednoduchý, já to dostala po injekci vždy tak do třech dnů. Tak držím palce 😉

myturn83
21. led 2012

@pigy hm..ted jsem z toho taky hotová,už je to fakt dlouho..to tělo se úplně pomátlo... včera jsem měla zvýšenou teplotu. Zkoušela jsem si měřit 3 dny bazálku..sice tomu nerozumim,ale bylo 37,2,37,2, včera jsem se neměřila a dneska 37.Furt se opocuju,chvíli je mi zima,chvíli mi tečou čůrky mezi prsama a pořád mě bolí bradavky.. Fakt bych si normálně myslela,že jsem v tom...já se z toho zjevim.

pigy
autor
21. led 2012

@myturn83 no třeba budeš v tom, moc bych ti to přála🙂 co budeš dělat? půjdeš k doktorovi?

myturn83
21. led 2012

@pigy jsi hodna...dělala jsem si dva testy,takže fakt rozhozený hormony.. asi jo..když to nedostanu do úterý.

pigy
autor
21. led 2012

@myturn83 tak to asi budeš mít rozhozený 😒 já od té doby, co jsem byla na laparce a jím hormóny na štítku, tak to mám přesný jak hodinky. Tak uvidíš do úterý, pak dej vědět 😉

lenkacar
21. led 2012

@pigy vyšly mi špatně výsledky a mám hodně léků ,ted jsem byal na kontrole ,zase odběry a asi nasadí gamaglobulíny a co vy tady kočky?

pigy
autor
22. led 2012

@lenkacar ty jo, tak to je mi líto, snad se ti to brzo dá dohromady. ? Mě zase teď mudra srovnává hormóny, abyćh mohla jít na umělko. Taky se cpu hormónama 😒 nemáme to jednoduché teda ☹

lussie
22. led 2012

Ahoj dámy, narazila jsem na vaši diskusi, a docela mě to zaujalo, nikdy by mě nenapadlo si s někým psát o problému, který mám a vlastně nejsem jediná. Já jsem byla zatím třikrát na neúspěšných pokusech IVF. Po prvním pokusu v Artu jsem skončila v nemocnici a následně na to jsem přišla o celý vaječník. Na další pokusy jsme jezdili do Pronatalu do Prahy - super personál, max. spokojená. Po roční pauze jsem se objednala do PRONATALU v Č.B., tak jsem na to zvědavá 😲 Nevím zda jsem psychicky připravená na další zklamání ..... prosím o nějakou radu jak to lépe zvládnout .......

pigy
autor
23. led 2012

@lussie ahojy, vítej tady 🙂 tak koukám, máš toho za sebou taky dost. Můžu se zeptat, co se stalo, že jsi přišla o vaječník? No já už mám za sebou toho taky dost. Ty věčné neúspěchy a to zklamání mě už dohnalo před rokem na psychologii. Hodně dělá taky psychika a já už to nezvládala, měla jsem deprese. Dala jsem si rok pauzu a teď jsem znova ve snažení. Psychicky už jsem rovnaná a teď už doufám, že to prostě vyjde a já se konečně dočkám. Přešla jsem do jiného centra, přístup je tam skvělý a mají opravdu snahu mě vyléčit, né jako v artu. Tak uvidíme 😉

irinka
23. led 2012

@lussie Ahojda a vítej 🙂 Tak přesně takhle nějak jsme to měli taky - v ARTu jsem si připadala jak houska na krámě, prostě honem honem do dalšího pokusu. Po odběru vajíček mi ani nikdo neřekl o OHSS, a to jsem měla asi 26 vajíček (už si nepamatuju přesně kolik, ale bylo jich hafo 😀 ). Raději jsme odešli do Pronatalu, chodili jsme do něj ještě když byl na Senovážném, ale na odběry a transfery jsme jezdili do Varů, teď už budeme v Budějkách, jsme samoplátci. Jejich přístup, snaha něco dělat je super 🙂 JInak co se týče psychiky, zhruba před rokem jsem byla u psycholožky na terapii a musím říct, že mi to hodně pomohlo. Měla jsem stavy úzkosti, bušení srdce no prostě strašný. DR mi na to dala léky na nervy a poslala k psychiatrovi, ale já to tam odmítla, protože mi od psychiatra bylo řečíno, že mi jinak nepomůže, no a tak jsem DR změnila a ta mě poslala na psychoterapii a moc mi to pomohlo. Neříkám, že teď jsem úplně v pohodě, někdy to na mě padne ale už to neni tak strašný 🙂 tak přeji hodně štěstí 🙂

myturn83
23. led 2012

@pigy tak jsem to včera dostala... asi po 42 dnech..ja se fakt z toho poseru...

lussie
23. led 2012

Ahojky, mě na poprvé v Artu taky vůbec neřekli o OHSS, měla jsem sice jen 18 vájíček, ale dnes bohužel musím říct že to byly moje jediný vajíčka k tomu abych mohla mít miminko z vlastních vajíček, dnes jsem se bohužel dověděla že umělý oplodnění ano ale jen s dárkyní 😢 Abych to vzala od začátku. Trpím na endometriózu, proto mě poslali na první pokus IVF do Artu, asi 4 dny po transféru jsem měla hrozný křeče, celou noc jsem nespala, ráno jsem volala do Artu, tam mi bylo řečeno že se to občas stává, ten den na večír to přítel nevydržel a odvezl na pohotovost, tam mě přijaly se silným zánětem a silně zanícením vaječníkem. Zaléčili mi to antibiotikama, ale asi tak za 2 měsíce jsem v nemocnici skončila znova, tentokrát řekli že musí ven. Tím průserem se mi endometrióza dostala i na druhý vaječník. Dnes jsem byla v Pronatalu v ČB, a po dlouhé rozpravě se dvěma doktory, jsem se dověděla že nejspíš půjdu, když bůh dá,tak JEN, na laparoskopii a odstraní mi i ten druhý vaječník,a když se to zkomplikuje, tak mě budou muset zase rozříznout. A pak podstoupíme další pokus, ale už jen s dárkyní. Dneška jsem se docela bála, co se dovím, myslela jsem že když to bude špatné, že to nezvládnu, ale popravdě jsem dnes překvapila sama sebe, a nebo jsem už možná tak otupěná .... já nevím, každopádně jsem zatím v poho 😎 Myslím že všechny jsme doufali, doufáme a doufat budem .... 😖

pigy
autor
23. led 2012

@myturn83 no huráááááááá, ale teda řeknu ti, to je doba. Piješ nějaké bylinkové čajíčky, nebo tak něco?

pigy
autor
23. led 2012

@lussie tak když jsem to četla, až mě zamrazilo, nevím, co k tomu mám říct 😒 je fajn, že jsi odešla z Artu. V pronatalu jsou vážně dobrý a já věřím, že všechny budeme mít to vytoužené miminko. Moc Ti držím palce, drž se 😉

dashi
23. led 2012

@lussie ahoj a vítej 😉 jo holká máš toho za sebou teda dost ☹ Já mám neúspěšný 2x iui ,1x ivf, 1x ket máme ještě 2 nanučky v artu, ale než si pro ně půjdeme tak jdeme na imunologii a doufám, že se zadaří 😉 jinak ket v artu u mě bude taky poslední, protože při posledním ketu se mi zdálo, jako by mi ty vajíčka vůbec nezavedli, ale to už tady holky taky psaly, že měly stejnej problém. Jinak z důvodu přestěhování zkusíme po ketu, jestli se teda nezdaří Jihlavu 😒

Ostatní holky zdravím a posílám pozdra´v z nudného školení v Brně, kort když jsem tu se 2 pipinama 😝

pigy
autor
23. led 2012

@dashi tak ty se školíš? tak to ti nezávidím. Hodně síly a zdaru 😉

dashi
23. led 2012

@pigy noo školím 3 dny a pro mě dost nezáživný školení 😝 to jsem tu ke všemu se šéfky dceru, která je teda typická bárbína 😲

pigy
autor
23. led 2012

@dashi no tak to ti teda nezávidím. Budeš mít aspoň nějaké zážitky 😀 Já když jezdila na školení, tak jsme byli vždy super parta a pak už jsem i těšila. Byla sranda a bylo to takové odpočinkové 😀

dashi
23. led 2012

@pigy ale jo docela pohoda, akorát trochu nuda 😝

pigy
autor
24. led 2012

@dashi a kdy jedeš domů?