Pronatal Repro České Budějovice. Máte zkušenost?

pigy
7. zář 2011

Založila jsem toto téma, pro snažilky, které začínají v nově otevřeném caru v Budějkách. Přidejte se, pokuď už máte nějaké zkušenosti s tímto carem, nebo taky začínáte jako já. Podělte se o své zkušenosti 🙂

sonatorek
3. bře 2012

já na ten Art fakt neslyšim nic dobrýho.Kamarádka tam byla taky dvakrát jí to tam nevyšlo tak přešla do pronatalu a hned na poprvé se jim to povedlo a je tet v sedmém týdnu 🙂 Já si myslim že u mě to bude taky problém v tich hormonech.Je to fakt hrozný kdyš člověk něco chce a nejde to.Roky běží a čekáme a čekáme 😠 hrůza 😒 ale já věřim že to bude dobrý 🙂 tobě drži moc moc palečky tet to budeš potřebovat kdyš jdeš do boje 😉 věřim tomu že tet ti to uš vyjde pronatal je dobrej 🙂

irinka
3. bře 2012

Ahoj holky, tak hlásím, že jsem dostala léky, které budu brát od 11.3. do 26.3. a pak by měla dorazit MS a jde se na to 🙂 holky já se tak těším a zároveň bojím, ale věřím že už to klapne, každopádně jsem rozhodnutá, že už je to poslední pokus, jsem už psychicky vyčerpaná, pak už si počkáme na adopčátko 🙂

@pigy Jak jsi dopadla na kontrole? 🙂

sonatorek
3. bře 2012

@irinka tak i já ti držim hrozně moc palečky.Kdyš jsi rozhodnutá že to je naposled tak to určitě klapne 🙂 kolikátej pokus uš to bude?

pigy
autor
3. bře 2012

@irinka tak super, gratuluji, vypadá to, že to budem mít tak nějak přibližně na stejně. Já jdu za dva týdny před mrchou na utz a jestli bude vše ok, tak jdu hned stimulovat a jdem na to. Vychází mi ta stimulace kolem 23, tak uvidíme, hlavně aby byl utz ok. 🙂

pigy
autor
3. bře 2012

@sonatorek děkuji moc, výjde nám to všem, věřím tomu a hlavně pronatalu 😉

myturn83
3. bře 2012

@pigy ahoj,dlouho jsem sem nekoukla..jojo, mám problemy s cipkem..docela me to s...!

myturn83
3. bře 2012

ahoj, rozumíte někdo bazální teplote?

irinka
3. bře 2012

@sonatorek U nás to bude čtvrtý pokus, děkuji, já doufám, že nám to klapne všem co máme trnitější cestu k miminku, jednou se dočkáme 🙂
@pigy Tak to je super, budem těhulit spolu a třeba se sejdem v Pronatalu 🙂

pigy
autor
4. bře 2012

@irinka to by bylo supeeer 🙂
@myturn83 tak tu bazální teplotu jsem taky před lety měřila a sledovala. Asi bude nejlepší, když si něco o tom najdeš na netu. Já jen vím, že když byla teplota vyšší, než normálně, tak byla ovulace. 😉

ha_jaja
4. bře 2012

ahoj všichni, tak my byli na kontrole a chtěli jsme jít do dalšího pokusu, ale zjistili nám, že se manželovi o hodně zlepšil spermiogram a mě se začali produkovat vaječníky, tak jsme se rozhodli ještě počkat a zkusit to nějaký měsíc normálně. Vůbec se mi tomu nechtělo věřit, před 3 lety to bylo všechno katastrofa, a teď po úspěšném IVF a porodu jsme oba v pohodě. Asi začnu věřit, že je to všechno v hlavě. My jsme teď totiž v pohodě, vyřešili se rodinný problémy a najednou jsme i oba zdraví. Všem moc moc držím palce, když koukám na dítko, tak si říkám, že to všechno za to stálo.

ha_jaja
4. bře 2012

@myturn83
já jsem si před prvním IVF taky měřila několik měsíců teploty.Můj dr. mi dal kalendář, ale v Pronatalu mi řekli, že mě to akorát stresovalo, pak jsme zjistila, že ani kalendář mi nemohl pomoci a zbytečně jsme se trápili půl roku. Teď když jsme oba zdraví by to možná smysl mělo.

pigy
autor
4. bře 2012

@ha_jaja tak to je super, moc moc gratuluji a držím pěsti, ať se vám zadaří přirozeně. 😉 Můžu se zeptat, jestli jste užívali nějaké vitamíny, nebo něco podobného? Jinak s tebou naprosto souhlasím, že všechno je jen v hlavě 🙂

ha_jaja
4. bře 2012

@pigy musím přiznat, že jsme to trochu začali řešit a hodně jsem k tomu přečetla, jaký vitamíny koupit a co dělat. Nikde ale nebylo psáno, že by něco bylo 100% a hlavně psali kolik to stojí. Taky jsem četla zajímavý članek, jak se dostávají do pitné vody hormony z antikoncepce žen. Takže jediný co jsme udělali, že jsme přestali pít vodu z veřejného vodovodu a pijeme z pramenu, částečně taky proto, že jsme se přestěhovali a máme vlastní studnu. Jestli je to ale tím to opravdu nevím.

pigy
autor
4. bře 2012

@ha_jaja aha, tak to může být taky tím. Já bohužel studnu nemám 😒

ha_jaja
4. bře 2012

@pigy my bydlíme od září, předtím jsem vodu kupovala ☹

pigy
autor
5. bře 2012

@ha_jaja tak já vodu nekupuju, pijeme ji normálně z kohoutku. Je to fajn, mít vlastní vodu 😉

irinka
6. bře 2012

Holky, nám se osvědčila filtrační konvice Brita, vodu z kohoutku pít nemůžu, páč jí máme tak chlorovanou, že se mi z ní dělá špatně, a kupovat balenou při mé spotřebě 3 litrů denně je docela záhul :D a tak jsme investovali do tohodle a fakt je voda výborná 🙂

pigy
autor
6. bře 2012

@irinka taky už jsem o tom něco slyšela. Jak často měníš filtry a kolik stojí?

irinka
6. bře 2012

@pigy Filtry měním co 4 týdny, ono to upozorní, že se má vyměnit filtr. Jinak konvice stála 399 a za tu samou cenu jsme koupili i náplně, takže prvotní investice byla necelý tisíc korun i s poštovným 🙂 voda je ale výborná 🙂 zkusím najít obchod, ze kterého jsem ji objednala, pak hodím odkaz 🙂

irinka
6. bře 2012
studentkakarolina
6. bře 2012

Ahoj
jsem studentka VOŠ zdravotnické, oboru všeobecná zdravotní sestra. Jako téma absolventské práce jsem si vybrala "psycho-sociální problematika asistované reprodukce". Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc s vyplněním dotazníků. Vše je anonymní. Ráda Vám koncem dubna pošlu výsledky mého průzkumu. Pokud máte zájem mi pomoct, napište prosím na email vodickova.karol@gmail.com.
Přeji krásný den 🙂

sonatorek
6. bře 2012

@irinka přesně tuhle konvici máme taky akorát v modrém a je to super věc 😉 🙂 voda z ní je fakt výborná a taky doporučuju 🙂 pijeme vodu jedině z ní.

pigy
autor
7. bře 2012

@irinka tak je pravda, že už jsem o ní jednou přemýšlela, ale příjde mi to drahý, myslím výměna těch filtrů 😒

myturn83
7. bře 2012

@ha_jaja No já ted začla z toho důvodu,že vlastně nevim,jestli mám vůbec přirozenou ovulaci bez hormonů🙂 ale zdá se mi to nějaky divny.. Po menses mám teploty 36,8-36,9... a těhu určo nejsem.

irinka
7. bře 2012

@sonatorek U nás má taky velký úspěch, voda je super, a hlavně když jí nechám trocu odtéct z kohoutku, jak je pěkně studená 🙂 super věcička to je
@pigy tak ono to vlastně vyjde na 100 Kč měsíčně, což nám na vodu balenou nestačilo nikdy, máme fakt velkou spotřebu

pigy
autor
7. bře 2012

@irinka tak to je super, to se to určitě vyplatí. Podívám se na to v krámu. Díky 😉

irinka
8. bře 2012

@pigy myslím, že je lepší to objednat z netu, koukala jsem na filtry tuším v tescu a byly dražší, i když nám by vyplatily i tak :D A jak kontrola v Pronatalu?

pigy
autor
8. bře 2012

@irinka no já to vždy dělám tak, že se nejdřív na věc podívám někde v krámu a pak to objednám na netu. Kontrola dopadla tak, že 23. jdu na utz a pokud bude všechno ok, tak hned vyfasuju gonal a začínám stimulovat. Tak že ET by vycházelo na začátek dubna. Tak uvidíme a doufám, že to bude vše ok. 😉

irinka
8. bře 2012

@pigy Jasný, já to taky tak dělám, já myslela jí kupovat 🙂 Super, nudeme pak těhulit spolu, já bych měla začít brát Orgametril v neděli, budu ho brát do 25.3. a pak hurá na to 🙂

pigy
autor
8. bře 2012

@irinka tak nám držím palce, ať nám to výjde 😉 bylo by to super, mít to přibližně stejně 🙂