Proplácí umělé oplodnění pojišťovna?

ivana21m
16. únor 2012

Začínám mít nedostatek informací, z přítelem nás čeká první vyšetření na Gennetu v Liberci, a nevím zda to vůbec pojištovny proplácejí? 😲

marhulinka
16. únor 2012

Pojišťovny pouze přispívají, většinou se na jeden pokus musí počítat,že sami si doplatíte třeba 20 000 😉

caricia1
16. únor 2012

My jsme na 1.IVF + KET dopláceli 12.500 kč 😉

kammka
16. únor 2012

záleží dost na tom, jestli najdou nějaký problém na straně partnera.. pokud bude stačit k odebranému vajíčku/vajíčkům stříknout sperma a pak se to bude dobře dělit a chytí se to... pokud by museli spermoušům pomáhat či je nějak důkladně třídit, je to určo dražší..a doplácí se i za hormony pro tebe.. přesně nevím, ono je to asi různé v každém centru.. 😒 ☹

trinity1973
16. únor 2012

Většinou jsem doplácela mezi 12-15 tis. Byla to icsi + prodloužená kultivace + něco na léky. V profilu mám ceník caru.

jankadudova
16. únor 2012

Zalezi presne na jaky zakrok pujdete, dnes je reprodukcni medicina dost siroky pojem. Zakladni vysetreni se ve vetsine mist neplati. Pokud jde treba o inseminaci, tak tam neco pojistovna plati, ale treba leky, ktere je treba chvilku brat, si hradis sama. Vyjde to plus minus na 3000. Nejdrazsi je samozrejme IVF. Pojistovna plati zakrok, ale zase ta lecba "okolo" vyjde priblizne na 15-20 000. Tak to proste je 😉 Muze se to lisit na ruznych klinikach, ale o moc to nebude.

ivarei
16. únor 2012

Všehovšudy jsme dopláceli za prodlouženou kultivaci (nepovinná) a za léky (chtěla jsem pero, jinak se naplatí), takže tuším cca 7.000,-

zezizu
16. únor 2012

My jsme doplaceli v Gennetu za IVF kolem 21000. Necelých 11000 za injekce (hormony - mela jsem pero je pohodlnější, a pak jsme doplacela na injekce, které jsem si k tomu musela pichat, jelikož mi špatné a neumerne rostky vajíčka a pak injekci na dozrani vajíčka), 7000 jsme davali za oplodnění metodou ICSI (nepovinné, ale doporučené od dr), a 3500 za prodlouženou kultivaci (nepovinná). ME ta sestra říkala, ze se doplaci i za ty normální hormonální injekce, ne tolika ale doplaci, tak Nevím 🙂 mela jsem to pero, nechtělo se mi to míchat a tak 🙂

zvalentova
16. únor 2012

Konzultace, vyšetření apod. jsou tzv. v ceně. Ty si připlácíš za věci navíc - pohodlnější aplikace hormonů při stimulaci, metody IVF (ICSI, PICSI a další). Záleží v čem je Vás problém a na jakém postupu se s kékařem domluvíte.
První IVF mě stálo jen 9000,- za injekce Gonalu, ostatní bylo na pojišťovnu. U druhé IVF s ICSI a dalšími metodami 25 tis.

maudn
16. únor 2012

kamarádku každé ICSI stálo doplatek kolem 20 tisíc

jjaanca
16. únor 2012

To teda koukám jako blázen že všichni platí, my jsme za několik inseminací a IVF, včetně léků neplatili ani korunu. Pak jen za uchování mrazáčků. (Bylo to v Gennetu r. 2007) Ono se to nějak změnilo?

mufinka26
16. únor 2012

u nás v CARu sem doplácela jenom cca 5000 (zamražení+ doplatek za hormony, musela sem jich mít o sedm ampulí víc než proplácí pojištovna)

simca31
16. únor 2012

ono opravdu zalezi co budes muset podsoupit a jaky mas vlastne problem ale vetsinou car ma sve internetove stranky a tam by meli mit i cenik mi sme treba meli problem za ja nemam vajicka tak sme museli mit od darkyne takze ket +icisi hormony zamrazeni nas vislo na 46000kc ))))a ted nas ceka druhy ket a ze mame jeste zamrazena dve embria tak nas to vyjde okolo 7000kc a kdyz se to taky nepovede tak dalsi cekani na darkyni a zase okolo 46000kc ))tak hlavne preju at to vide napoprve tfuj tfuj tfuj 🙂

danuskajjj
16. únor 2012

Já jsem v Podolí doplácela jen za Gonal pera (pohodlnější) 4000,- plus nějaký drobný doplatek kolem 250,- za ostatní hormony a poplatek za recepty a ICSI 7000.-. Nepotřebovali jsme prodlouženou kultivaci, PICSI nám vymluvili, že není stejně zcela spolehlivá, takže také 0, na zamražení nakonec nic nezbylo. Takže jsme na necelých 12000 dohromady, naštěstí jen jednou. Ale vše záleží na situaci a potřebě, takže se to může lišit.

rychetkami
16. únor 2012

Byla jsem v pražském Gennetu, za injekce jsme platili 2100,-Kč - neměli jsme pera, ale prášek a vodičku ainjekce a doma mi to manžel míchal, tím jsme oproti perům dost ušetřili, a vzhledem k diagnóze jsme dopláceli ICSI - 7000Kč.

venika86
16. únor 2012

Tak u nás byl problém na obou stranách. Bylo mi odebráno přes 20 vajíček - 10 oplodněno metodou ICSI = 10.000Kč. Léky si nepamatuju přesně, ale tuším kolem 7.000Kč. Prodloužená kultivace 5.000Kč. Pak něco stálo zamražení zbylých embryjek. Jelikož první pokus nevyšel, tak jsme šly na Ket a ten nás stál 7.500Kč. Z Ketu máme Adámka a Alešek se nám povedl na poprvé přirozeně 😉

martina0020
28. kvě 2013

Holky máte někdo zkušenosti se Sanusem v Hradci Králové? Jaká je se vším všudy cena IVF? Doktor mi řekl, že něco hradí pojišťovna, tak nevím 😒 Děkuji za odpověď.

zuza1717
3. srp 2013

Ahoj holky, jsem u VZP a minulý měsíc jsem byla na IUI v Heliosu. Bylo mi řečeno že mi radí, abych si IUI zaplatila sama, aby se to nepočítalo do pokusů na umělé oplodnění. Řekla jsem, že na netu z diskusí mi vyplynulo, že ten legislativní nesmysl z 1.4.2012 je již více než půl roku dořešen a že pojišťovny již IUI nepočítají do pokusů na IVF. Odpověděli, že takové informace nemají a že by mi radili si to zaplatit sama. Můžete někdo poradit, jak to tedy je a zda se IUI počítá do pokusů, tudíž je lépe si ho uhradit sama? Pokud to hradí pojišťovny a nepočítají to do pokusů na umělé, kolikrát za rok mám nárok na IUI hrazené pojišťovnou? Díky moc za info.