Průchodnost vejcovodů, pomohlo vám to?

alzbeta.hod
10. čer 2013

tímto bych ráda přivítala ty které to čeká a i ty které to mají za sebou. Či vám to pomohlo a co to obnáší. Slyším o tom různé informace a moc se toho bojím ☹

chateau
11. čer 2013

Ahoj, určitě se toho neboj. Záleží na tom, jakým způsobem ti budou průchodnost zjišťovat. Mně loni zjišťovali pomocí ultrazvuku, kdy mi "napustili" kontrastní látku a pomocí UZ sledovali, jestli prochází vejcovody nebo ne. Já měla průchodné teda oba. Dali mi nějaký oblbovák, takže celý výkon jsem prospala a probudila se na pokoji. Většinou po zákroku jsi cca 6 hodin v nemocnici a pak tě pustí domů. Říká se, že pak je 3-4 měsíce větší šance otěhotnět, mně to ale v tomto nepomohlo. Držím Ti pěsti ať vše zvládneš 🙂

terezkax
11. čer 2013

já byla v Gennetu na hysterosonografii = ultrazvukové vyšetření, kdy se vstříkne fyziologického roztoku a sonografický gel přes čípek do dutiny děložní. Ultrazvukem se pak hodnotí průchodnost vejcovodů. Je to ambulantní výkon, takže za 10-15min hotovo a odchod domů. Je to bezbolestné.

jennyska
25. říj 2013

@alzbeta.hod @chateau @terezkax
Ahojky snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste svou zkušeností s průchodností vejcovodů přispět do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme a vy se můžete přidat také? 🙂

Knihovnička je místo, kde si píšeme vše o snažení, těhotenství a mateřství a právě dnes přibylo i téma Vejcovody. Svou zkušenost s jakýmkoli zákrokem a nebo onemocněním můžete napsat zde: https://www.modrykonik.cz/vejcovody/

Pomůžete tím nejedné snažilce, která hledá radu a hlavně podržení v takové chvílích, kterou jste si prošly i vy.
Děkuji Vám, že pomáháte 😉
Mějte krásný den.
Janča

alzbeta.hod
autor
25. říj 2013

@jennyska ráda bych přispěla ale na průchodnosti jsem nebyla... takže bohužel.

lena0662
27. čer 2014

rada bych obnovila diskuzi

nejspis me to ceka taky...mam na vyber laparo nebo pomoci kontrastni latky a UTZ...vzhledem k tomu, ze jsem momentalne cerstve po laparoskopii kvuli mimodeloznimu, tak je pro me predstava dalsi operace desiva....ale zase si rikam, jestli neni tahle metoda lepsi, kdyz uz zjisti nejaky srusty, tak by s tim mohli pripadne neco rovnou udelat...

mate nekdo zkusenost i s touto metodou vysetreni pruchodnosti?
@alzbeta.hod byla jsi nakonec na tomto zakroku? 🙂

luciebx
27. čer 2014

ja sem mela pruchodnost delanou pred par lety tou profukovaci metodou a boleloto jako blazen.. v zivote me na to uz nedostanou... pak sem to jeste jednou predtim mela delany behem laparky a sice brisko bolelo takovej tlak ale spis sem to pridavala te laparce... takze ted me to opet asi ceka laparka pac druhatko se nedari takze jestli me dr bude chtit opet poslat na pruchodnost tak to odmitnu a budu bojovat za laparku.. pac je Pravda ze kdyz uz neco najdou tak behem laparky to spravi.. srusty atd.. hlavne endimetrioza se neda zjistit jinak nez prave laparkou.. takze ja za sebe bojuji prave jen pro laparku

lena0662
27. čer 2014

@luciebx dekuju za tvou zkusenost, aspon vim cemu se vyhnout 😀
pro me byl nejdesivejsi zazitek dren a jeho vyndavani...ale to si nejsem jista jestli jsem ho nemela, protoze jsem mela krev v brise a jinak pokud nejsou komplikace, tak se asi nedava, v tom pripade se to da i prezit🙂

luciebx
27. čer 2014

Tak tak ja mela dren jednou pac sem mela strasny srusty ale dalsi dve laparky nic dokonce na posledni ani srusty jen infekce a tekutina tak su zvedava co najdou ted ale na samotnou pruchodnost me nikdo uz nefostaneaaaauuuuu

alzbeta.hod
autor
27. čer 2014

@lena0662 ahojky nn nebyla. Když jsme se rozhodli že vyčkáme na MS a manžel půjde na spermio tak už MS nedorazila a 29.5.2014 se nám narodil Kubíček 🙂 brala jsem jen clostil.

lena0662
27. čer 2014

@alzbeta.hod tak to gratuluju 🙂

ja to budu muset prekousnout, znovu mimodelozni zazit nechci...i kdyz jak tu obcas ctu diskuzi, tak jsem na tom jeste relativne dobre 😒

lena0662
8. zář 2014

tak nakonec jsem po dlouhym zvazovani podstoupila vysetreni pruchodnosti pomoci kontrastni latky a ultrazvuku ambulantne u svyho doktora...za pul hodinky bylo hotovo a ja mohla jet domu 🙂
bolelo to jen ve chvili, kdy zavadel katetr pres cipek do delohy a pak uz jen takovej hrejivej-palivej pocit, kdyz vpoustel tu latku...ale dalo se to vydrzet.
propoustel me se slovy "tak za mesic na kontrolu uz s pozitivnim testem, jinak nebudem kamaradi"...tak jsem zvedava 😀

blondys24
4. únor 2016

Já byla na hysteroskopii a laparoskopii a byly mi zjištěné neprůchodné vejcovody - uškrcené v koncích - vůbec se ani nezačaly plnit kontrastní látkou. Nejde to odstranit ani "profouknout", jinak jsou zdravé, tak mi je nechali... :/...a teď co teď.....

peta19888
6. lis 2019

Dneska jsem byla na rentgenu pruchodnosti vejcovodu...myslela jsem, ze se zblaznim bolesti. Myslim, ze vydrzim hodne...ale tohle byla snad nejhorsi bolest co jsem zazila. Nechci strasit holky, ktere na to maji jit, cetla jsem i, ze nekoho to treba bolelo uplne minimalne. Ja to ale mela asi nejake uzke nebo strusty nebo nevim co, ale uz jen to nafukovani nez vstrikli tu kontrastni latku, me silene bolelo. Jsem rada, ze to mam za sebou, uz to nikdy nechci zazit. Aspon jsem ale zjistila pozitivni fakt, ze mam vejcovody pruchodne. Zalezi asi taky na metode kterou se to dela.

rona1988
29. črc 2020

Já byla na průchodnosti kontrastní látkou včera a nikdy víc, bolest jako prase. Doufám, že to třeba "prošťouchlo" cesty a podaří se otěhotnět...

hanour84
7. srp 2020

Ahoj, vyšetření průchodnosti mě čeká za týden. V mém okolí to prodělala skoro každá a říkali, že to je dost nepříjemné nebo hrozné. Tak mám z toho obavy, nejsem si moc jistá, jestli to zvládnu. Moje doktorka mě poslala tedy k šetrnému doktorovi. 😉 Tak jsem zvědavá.

vitro
17. srp 2020

Ahoj, byla jsem na vyšetření průchodnosti minulý týden ambulantně + bipsie děložní sliznici a bylo to úplně v pohodě. Nevzala jsem si žádný oblbovák celé to trvalo asi 10 minut. Nekrvácela jsem, nebolelo to. Jenom jsem pak asi 3 dny měla nafoukle břicho a malinko křeče, ale úplně v pohodě. Není se čeho bát.

hanour84
19. srp 2020

Tak to mám za sebou a úplně v pohodě. Před zákrokem jsem si spolkla Ibalgin, na cestě domů mně trochu pobolívalo v podbřišku, ale po prášku bylo vše ok. Samotný zákrok byl v pohodě. Jeden vejcovod průchodný, vůbec jsem necítila, druhý museli tlakem propláchnout. Horší jak bolestivá menstruace to rozhodně nebylo.

romusik86
17. pro 2020

@hanour84 prosimtě a kde jsi na tom byla?

hanour84
17. pro 2020

@romusik86 Byla jsem na tom v České Třebové. 👍