První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

petrajda
5. led 2011

misaot , zas na jednu stranu,když jste si dali tu prodlouženou kultivaci, to je taky lepší.
U nás,aspoň loni, stálo ISCI 8000,ale už nevím do kolika vajíček. Liší se to car od caru.U nás je to možná jen do deseti vajuch.
Já bych ms správně měla dostat asi patnáctého,ale obyčejně to mívám dřív. V to tentokrát docela doufám. Mě zas honí různé termíny, kolegyně v práci má v únoru nějak dovolenou, no prostě se mi to všelijak kříží.
A to sem ivf schválně přeložila na leden,ačkoliv mi hi nabízeli už v prosinci, že budu mít větší klid,. 😒

kapibara
5. led 2011

@petrajda v Gennetu to je myslím do 10 vajuch ta cena...

Holky,peníze to jsou velké, člověk to tak ale prostě musí brát...možná fakt je lepší si připlatit a pak si nic nevyčítat...pojišťovna proplácí pouze 3 cykly a pro někoho to je bohužel málo, tak to brát takto ☹ ...my jsme právě raději vsadili na jistotu ( a i tak nám to nevyšlo)...je to prostě loterie...navíc při tom prvním IVF se teprve vše zkouší, jak budete reagovat atd....je to složité...nicméně jďete do toho s optimismem, je to fakt půl úspěchu 🙂

petrajda
5. led 2011

kapibara - já to tak beru.Nejdřív se mi moc nechtělo ale čím déle čekáme a čím mám víc času na rozmyšlenou ,tak mě už ty prachy neštvou. Co mě štve je ale něco jiného,ale to do tohodle tématu nepatří a nemá to s váma nic společného 🙂 . Jinak optimismus se snažim posbírat kde to jen jde.

kapibara
5. led 2011

@petrajda správný přístup 🙂 fakt to chce optimizmus 😉 samozřejmě že toto téma není jen o IVF a IUI ale třeba poradíme i s něčím jiným 😉

petrajda
5. led 2011

kapi - v pohodě. Mě zas něco ujelo.
vadí mě jen ta nerovnováha,ale nechci tady polemizovat. U nás aspoň mají ti doktoři jistotu,že to dítě chcem,že se snažíme a taky za to platíme. Jsou tací kdo děti mají bez problémů a zbaví se jich. Ale to je opravdu na jinou diskuzi 😉 . Já mám takový příklad hned vedle tady v ulici..

kapibara
5. led 2011

@petrajda ber to tak, že Ty svoje dítě budeš milovat jako nic jiného na světě a ten pocit za to opravdu stojí 😵 oni to nikdy mít nebudou 😉

capricej
5. led 2011

Ahoj děvčata, jsem tady chvilku nebyla a vy jste se tak rozepsaly. Taže všem přeji úspěšný rok 2011 a zapojuji se do diskuse. Já jsem si nechala to ICSI ikdyž manžel má kvalitní spermio a doktor by ho hned bral na dárcovství, kdyby jsme neměli problém otěhotně a u mě se také nic nenašlo. Takže jsme oba vpořádku a nikdo neví v čem je problém. Bylo mi vysvětleno, že ISCI je větší provděpodobnost, že se oplodnění povede. Ale záleží na každém co si vybere. Jinak menzes by jsem měla dostat kolem 10.1.2011 a hned mám jít k lékaří. Tak uvidíme, kdy to všechno vypukne.

misaot
6. led 2011

@petrajda Ahojky, no to já jsem zase chtěla IVF přeložit na únor, ale zjistila, že asi každý měsíc bych měla něco, kvůli čemu bych to mohla oddalovat, takže se na to nebudu ohlížet. Ty by si měla jednat stejně, vím, že na kolegyně se musí brát ohled, ale je to něco po čem toužíš a také by si neměla myslet na práci, ale na sebe 🙂

misaot
6. led 2011

@kapibara Souhlasím, já jsem velký optimista 🙂

misaot
6. led 2011

@capricej No je to zajímavé ...............3 snažilky jdou téměř ve stejnou dobu na IVF, jaká bude úspěšnost? No necháme se překvapit 🙂
Jinak já se celkem začínám těšit......hlavně na to, že si odpočinu doma a že budu v klidu a doufám, že tak vytvořím ideální prostředí pro emryo, aby se uchytilo 🙂

petrajda
6. led 2011

ahoj holky 🙂 , tak to tu bude zajímavé. Bude me se vzájemně podporovat 😉 . Jen že to téma by so pomalu mohlo změnit 😀

misaot - máš pravdu. Ohled brát musím,protože kolegyně si už celej půl rok loni kvuli mě měnila služby, dovolené,rodinné oslavy. Jenže já pracuju jako osvč,tak je to trochu složitější. Ale vždycky jsme se nějak domluvili. Ona se těší ažto naše mimčo bude jednou chodit hlídat 😵

misaot
6. led 2011

@petrajda No tak uvidíš, hlavně to nelámej přes koleno a soustřed se hlavně sama na sebe 🙂

Měnit téma? Jak to myslíš? Myslíš první IUI třeba na od IUI až k IVF??? 🙂

kapibara
6. led 2011

@capricej
@misaot
@petrajda Holky, "hezky" Vám to vyšlo, že budete stimulovat spolu 😉 já Vám všem budu držet pěsti a snažit se aspoň trochu poradit 🙂

@petrajda ahoj, taky jsem OSVČ...platíš si nemocenské pojištění?

petrajda
6. led 2011

misaot - no asi by to nemělo cenu. není nás tu za tolik 🙂

kapibara- platím. Ptáš se kvůli mateřské? 🙂

kapibara
6. led 2011

@petrajda 🙂 jen mě to zajímá 😉 taky jsem si platila...sice jsem mohla na nemocenskou nastoupit až teď, ale i tak dostanu docela slušné peníze 🙂 fakt se to vyplatí...

petrajda
6. led 2011

kapibara - minulej rok se to vyplatilo,ale bohužel letos jsou značné změny. Já se snažila do prosince zaplatit jak to šlo dle mejch možností co to šlo, protože kdyby se nám teď zadařilo,pořád se mi ty dva měsíce budou z loňského roku do toho započítávat,ale za leden už dám jen minimum. Nebyla bych schopná tolik platit. je to fakt mazec. 😝

capricej
6. led 2011

@misaot To bude velice zajímavé. Já se taky přistuhuje, že se na to těším a nemůžu se dočkat menstruace, ale na druhou stranu mám velký strach z těch inekcí. Alo to jsem si domluvila se sestrou, kdyby něco tak že mi je bude pichat ona. Jinak v práci mám taky fofry. Od začátku tohoto týdne jsem v práci od rána do šesti - sedmi večera, aby jsem to všechno stihla a pak pro transferu mohla být doma v klidu 🙂 . Zatím pa 😵

kapibara
6. led 2011

@petrajda taky jsem platila co nejvíce to šlo 😝 tak aspoň minimum, hlavně že tam zaplatíš aspoň něco 😉

@capricej injekcí se fakt neboj, nic to není 😉

misaot
6. led 2011

@capricej No jo od pondělí piju čaje z maliníku a kontryhele, aby mi MS přišla co nejdříve 🙂 No každopádně to bude zajímavé, injekcí se neboj, já si je píchala dva cykly a vzhledem k tomu, že je to malinká jehlička podkožní vůbec to není cítit 🙂 Určitě to zvládneš! Já jsem taky v práci celkem dost a ještě ve stresu, proto jsem rozhodnutá jít na neschopenku co nejdříve 🙂

capricej
6. led 2011

@misaot Tak to já taky bych chtěla jít co nejdříve na neschopenku a zůstat na ní stráááááášně dlouho 😀

petrajda
6. led 2011

joo to bych si taky moooc přála 😀

kapibara - no kdybych jela postaru a platila co sem na nemocenskou dávala do teď tak bych se nedoplatila na důchodovym. 😝 😀

kapibara
7. led 2011

@petrajda fakt? já už to teď tak nějak nesleduju...co se změnilo?

petrajda
7. led 2011

kapibara - tak nemáš ůvod 🙂 . Svázali nemocenské s důchodovim,takže pokud si navíšíš nemocenské,což do teď šlo, musíš navíšit i důchodové. Takže pokud by jsi platila třeba dva tisíce na nemocenkym,tak na důchodovim zaplatíš něco přes čtyřicettisíc. Měsíčně.
od letoška je minimální záloha 90-140 kč na nemocenskym při standartní minimální záloze důchodového pojištění 1800.

kapibara
7. led 2011

@petrajda 😝 děkuju za vysvětlení, jsem zase o něco chytřejší 😉 já to právě přestala sledovat, když teď nemusím nic platit 😖

petrajda
7. led 2011

to je jasný, taky bych byla ráda,kdybych už nemusela 😉

petrajda
8. led 2011

ahoj, tak sem nafasovala Ginal, dvě krabky za pet tisíc, oproti loňsku levnější o pětikilo,aspoň teda u nás..Mám si píchat 300,prej mám nějakej hormon co není ok,že by mi nemuseli růst vajucha. To sem ani netušila,ale měli jsme včera jiného doktora,takového výřečnějšího, co mi řek,že mi na to dělali testy dvakrát a pokaždé špatně.

misaot - já si ještě neurčila co všechno chcem, to budem dělat s mužem při druhé kontrole, doktor nám jen doporučil co by pro nás bylo nejvhodnější, takže ICSI a prodloužená kultivace, to osattní jako asistovaný hacking aj jsou prej vyhozené peníze. To aspoň tvrdil on. Rovnou nám řek že náš spermio není ideální a pro něco tam jsme takže ICSI prostě nám dvěma přímo doporučil a řek že by ho doporučil i páru který viditelné příznaky proč neotěhotnět nemá,protože prostě to z nějakého důvodu nejde. Tím tě jako nechci přesvědčovat 😉 , tak to prosím neber.Jen píšu názor doktora co jsme si včera vyslechli s manželem.

petrajda
8. led 2011

oprava - Gonal 🙂

capricej
8. led 2011

Tak, včera jsem byla u lékaře pro léky. Napsal mi Menopur a od zítřka začínám. Už se na to moc netěším, než to všechno promíchám a píchnu si tu inekci to mi bude trvat snad celý den. Já to asi nezvládnů. Ta se mějte a dejte vědět jak jste na tom vy .

petrajda
9. led 2011

capricej - ta pera jsou asi lepší,ale taky mě ještě čekaj normální injekce 😒
já začnu někdy příští týden podle všeho.

cuddle
9. led 2011

ahoj holky, koukám, že pravdu z IUI probíhá skoro u všech nakonec IVF, tak jsem zvědavá jak dopadneme my, vysledky po páteční kontrole - dávka clostilbegytu opět nezabrala a tak paní doktorka zkouší zvýšit davku , uvidíme - pokud to nepomůže bude něco silnějšího a snad pak první pokus IUI - pořád nějak věřím, že by to mohlo stačit a k IVF se ani nedostaneme , ale tak vždy je lepší počítat se vším, takže asi začneme pořadně šetřit, když sleduju ty ceny těch doplňkových léků nemluvě o těch doplňkách co jsou doporučeny nebo si zvolíme....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru