První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misaot
10. led 2011

@capricej Ahojky, ty už jsi teda dostala MS? proto už začínáš s léky? Tak držím moc palečky.

misaot
10. led 2011

@petrajda Já jsem teda léky ještě nevyfasovala, dostanu je až budu mít druhý den cyklu, to se tam mám objednat na UZ a podle toho jaký bude UZ tak bud začnu hned ten den stimulovat a nebo se IVF posune na další měsíc, ale snad budu mít ZT v pohodě.

misaot
10. led 2011

@petrajda Np začínám o ISCI celkem silně uvažovat....asi to dám na tu polovinu vajíček.

petrajda
10. led 2011

misaot - ahoj. no já mám jen gOnal to ostatní postupně až začnu se stimulkou a jak to bude probíhat. Mě teda utz před pícháním injekcí nedělaj, tak uvidím. Ale mám zvýšenou dávku, kvůli nějakému hormonu nebo co..

petrajda
10. led 2011

cuddle - iui je dobré udělat.Třeba i několikrát.
My teď máme jiného doktora než loni a ten náš nám na konzultaci před ivf rovnou řekl,když shlédl naše výsledky,že by nám ivf+ICSI doporučil od začátku. Co doktor to jinej názor.

capricej
10. led 2011

@misaot Ahoj. Přesně tak už jsem dostala menstruaci, ale na ultrazvuk jsem nšla. Bylajsm pro léky v páek to jsem začala rochu špínit a jako klasicky mi první den vyšel na sobou a od neděle jsem si začla píchat. Musím sepochválit zvládla jsem to dobře. Dneska musím zavolat do centra a dozvím se kdy půjdu na první ultrazvuk a taky se musím objednat u obvodní na předoperační vyšetření. Tak zase budu mít fofry 🙂

misaot
10. led 2011

@capricej Tak držím moc palečky, doufám, že ti bude dobře a všechno klapne tak jak má.

misaot
10. led 2011

@petrajda Já už začínám cítiš podbříšek, tak se to už ke mě chystá, už se nemůžu dočkat.

petrajda
10. led 2011

já už taky cejtím,od pátku.Ale já mám ms nepravidelně,navíc dnes jsem zjistila,že jsem si to špatně vypočítala,takže správně bych ms měla dostat 16,ale kdoví jak to bude. Někdy to je i tejden dřív. K obvodní jsem už volala,na krev jdu ve čtvrtek,ale moč donesu asi ve středu pokud to do té doby nedostanu..A zejtra ekg a možná zajdu na prohlídku ke své gyndařce. Sem tam nebyla asi od léta,tak si mou pozornost taky zaslouží.Aby neremcala.

Čoveče ani nevím zda se těším. Podle toho jak nevím kdy byde den d,tak doufám,že to nevyjde na sobotu jako první den Gonalu,to jsem spunktovala bowling,tak poprvé ho aplikovat na záchodcích v restaraci, to bych fakt nerada 😀

misaot
10. led 2011

@petrajda No tak to by bylo nemilé, chodit si píchat v hospodě 🙂, ještě kdyby tě u toho někdo viděl - trapas 🙂 No mě jedno kdy to přijde, jediné co si přeju, aby to dobře dopadlo 🙂 Snad se nám všem konečně poštěstí 🙂

petrajda
10. led 2011

misaot - to by byl trapas. Jsem zvědavá jak to dopadne 😀

capricej
10. led 2011

tak o jsem zvědavá i já. Taže tfuj, tfuj a hodně štěstí 😉

misaot
10. led 2011

@capricej A't nám to doře dopadne 🙂 Hlavně pozitivní mysl, je dobrým předpokladem pro úspěch.

petrajda
10. led 2011

jééé,kdyby ta pozitivní mysl šla taky naočkovat 🙂

marlenee
10. led 2011

Ahoj holky dnes jsem byla v Pronatalu pro výsledky.Já jsem v pohodě manžel slabší SPG.Příští měsíc nás čeká 1 IUI
Snažíme se 2 roky a v listopadu jsme nastoupili do Pronatalu.
Chtěla bych se zeptat když nevyjde IUI co pak následuje a hradí se něco?Dr říkala něco o 20 tis. myslela jsem,že první zákroky jsou hrazené pojišťovnou.Díky za odpověď 🙂

petrajda
10. led 2011

marlenee - ahoj. Máš nárok celkem na 6 iui, to je plně hrazené pojišťovnou. Po případném prvním ,druhém nezdaru je pak na zvážení tvém a tvého doktora co bude následovat. každopádně před případným ivf je dobré mít za sebou nějaký další vyšetření. Hysteroskopii dělohy, případně i laparku, genetické vyšetření. To by ti měli nabídnout sami v tvém caru, nebo si o to zažádej klidně sama. jsou to běžná vyšetření.
Za svuj život na máš nárok na 3 ivf,která jsou z větší části hrazená pojiš´tovnou,nicméně doplatky jsou i tak velké.Záleží na lécích, způsobu ivf atd.I co vám doporučí ve vašem caru. Pokud jde jen o slabší spermio,zřejmě by vám nabídli způsob ICSI,často ho doporučují,doplatek je v každém caru jiné, v našem 7000, v jiném 6000,je to různé a liší se to i množstvím oplodněných vajíček.ICSI není všemocné nicméně zvyšuje šanci.
Přeju hodně štěstí 🙂 😉

petrajda
10. led 2011

marlenee- v případě ivf se můžeš klidně vyšplhat až na částku 27000,ale většinou to stačí do 20tisíc i méně. Opravdu záleží na způsobu. 🙂

marlenee
11. led 2011

@petrajda - děkuji za info.Dr. říkala,že je nějaká spoluúčast kolem 20 tis.
Doufám,že vyjde IUI.

petrajda
11. led 2011

marlenee- to je jasné. Přejem si to všechny 🙂
Doplatky jsou vysoké dle způsobu,léků a taky podle ceníku centra.

misaot
12. led 2011

@petrajda

Ahojky, tak se mi začala spouštět MS, v pátek jdu do Car na ten UZ a když bude ok, začínám stimulovat 🙂

petrajda
12. led 2011

ahoj, tak držím palce 😉 . Já ještě nic.cejtím sice pobolívání,ale to už tejden. Vsadím se že tentokrát si počkám 😒

capricej
12. led 2011

Ahoj, já jsem dneska byla na první kontrol od začátku stimulování, zatím nic moc nenarostlo, ale dneska mám teprve 5 den cyklu. V pátek jdu na další kontrolu, tak dám zase vědět. Pa

petrajda
12. led 2011

capricej - držím pěsti co jich mám po těle.
Holky nějak to na mě padá. ještě gonal ani neberu a teď na mě padla nějaká depka,ale děsná.

misaot
13. led 2011

@petrajda Ahojky, tak jsem to dnes dostala a už se nemůžu dočkat, už aby mi doktor řekl, že je to v poho a že můžu začít stimulovat 🙂

Z čeho pak máš depku? Musíš myslet pozitivně!!!!! Musíš si říct, že se těšíš na svojí poslední MS, protože pak hned otěhotníš a minimálně rok budeš mít od potvory pokoj 🙂

petrajda
13. led 2011

misaot - ahoj 🙂 .Víš, včera mi ráno přišla další smska od další kamarádky,že se jí narodila holčička.měla sem a mám obrovskou radost. jenže posledbní dobou kolem mě těch mimin nějak začíná přibívat,všichni se šťastně radují a já i když se dokážu obrnit a radovat se upřímě s nima tak občas to na mě padne,jako včera opdpoledne.Měla sem fakt depku jak prase, neměla sem ani kam jít,ale možná dobře-ještě nějkoho otravovat a manžel měl odpolední takže přijel domu v deset. Víš při druhém iui jsem všechno zvládala v pohodě,nijak sem si nic nepřipouštěla ani případný neúspěch a o to víc mě to pak semlelo,když sem zjistila neúspěch. prostě se ve mě začíná probouzet pořádnej sobec.Co si budu namlouvat.
Já vím,někdy jsme na prášky všechny.

takže od zejtřka bys měla začít píchat injekce,viď. Jsem zvědavá jak to půjde. Já zatím nic,dnes sem jen byla na odběrech a sestřičce se to tentokrát moc nepovedlo,mám jelito snad přes půl paže a šílená bolest. Ale to je oproti všemu jinými prkotina. Už se taky těším až začnu píchat injekce. ta doba čekání je vždycky hrozná. tak doufám,že to o víkendu vypukne.Já už mám gonal doma,pak se jen objednám na kontroklu.

Fuj..to sem se tu zase vypsala

misaot
13. led 2011

@petrajda No to moc dobře znám - bohužel mě přepadají úplně stejné stavy, když jsem relativně v pohodě, dozvím se, že někdo je těhotný a že jen vysadili prášky jsou v tom, to mě nejvíce dokáže naštvat ☹ Pak že si myslely, že se budou snažikt tak zhruba půl roku, že se jim to teď najednou nehodí, že to mohlo přijít později....no strašné kecy a je to hlavně hrozné poslouchat. Tak jim na to řeknu ať děkujou bohu, že se jim to podařilo hned, a že kdyby se snažili přes rok a půl jako já, tak by teprvě věděly co je to za stres.
Po druhém IUI jsem také poprvé po té dlouhé zažila velké zklamání, nevím proč, ale věřila jsem že to vyjde. No jsou to velké zkoušky, velké stresy....ale to bohužel patří k životu. ted máme zase velkou naději a doufám, že to vyjde 🙂

petrajda
13. led 2011

misaot - no přesně.Mě tyhle řeci taky dost vyváděj z míry. nebo i to,že si zaplatěj exotikou dovolenou a tam si určitě zadělaj na dítě. 😀
Já taky doufám,jen někdy jsou ty depky takové o dost hlubší a nemohu se z toho vymanit..no..

misaot
13. led 2011

@petrajda Všechno dobře dopadne, uvidíš 🙂

petrajda
13. led 2011

misaot 😉

misaot
14. led 2011

@petrajda Dnes jdu do CAR, tak drž palečky, aby bylo všechno v pořádku a já začala stimulovat 🙂 Musím jít na UZ i přes to že mám MS, je to hrozný pocit, bude to trapas ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru