První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

petrajda
6. únor 2011

misaot - ještě vydrž, půjdeš na krev?

adenka84
6. únor 2011

misoat, aby jsi mohla jít na KET tak musíš mít za sebou alespoň jeden přirozený cyklus...jinak tě KET neudělají, tedy u nás V centru to tak funguje...
takže teď začneš menstrulovat, a až další měsíc budeš mít svůj přirozený cyklus...pak do toho můžeš jít...není to už nijak pro tělo náročné, jen budeš užívta léky na růst sliznice...
ale neházej flintu do žita...nic není ještě ztraceného? kolikatý den jsi po ET?

adenka84
6. únor 2011

misoat každé IVF má stejnou procentuální šanci na oplodnění...ty ji můžeš zvýšit jedině tím, že si necháš udělat ICSI, PK, HA...tím se pak šance na úspěcg zvětšuje....AH se může dělat i u zmražených embrií...stojí 3000kč..tedy v našem cenru, nevím jak je to jinde...

kapibara
6. únor 2011

@petrajda ahoj, vím, že je problém vysoké FSH, ale nízké netuším....
@misaot ahoj, já bych se procentama moc neřídila, je to individuální záležitost...na KET jsem nešla...IVF bylo v únoru, v květnu laparka, v červnu IUI a pak následující cyklus jsem otěhotněla 😉

kapibara
6. únor 2011

@petrajda trochu jsem na to nízké FSH jukla na netu a myslím, že třeba bude jen potřeba upravit dávky na stimulaci...vysoké FSH většinou značí předčasné ovariální selhání atd.....

kapibara
6. únor 2011

@misaot jinak KET u nás v CAR taky dělají až aspoň po jednom přirozeném menstruačním cyklu nebo aspoň mi to tenkrát bylo řečeno 😉

petrajda
6. únor 2011

kapibara - až zas půjdu co caru,chci se na to pořádně přeptat. Jak moc mě to třeba omezuje v přirozeném cyklu a pro přirozené početí. asi se mi vajíčka,nebo vajíčko, tvoří když menstruuju. měla jsem zvýšenou dávku Gonalu,právě proto a ještě sem musela dokupovat.

kapibara
6. únor 2011

@petrajda zeptej se, taky by mě to zajímalo 😉

petrajda
6. únor 2011

jasnačka 🙂

misaot
7. únor 2011

@adenka84 Ahojky, dnes jsem jedenáctý den po ET a mám stále negativní test ☹ bohužel už jsem s tím smířila, po menstruaci zatím ani stopy ☹ Nevím jestli mám jed na krev už ted, oficiálně mám jed až příští pondělí, ale nechce se mi zase kvůli tomu zůstavat další týden doma ☹ Co mám dělat?

misaot
7. únor 2011

Vůbec jsem nezjišťovala,jaké jsou podmínky KETu, ale asi budete mít pravdu 🙂 Já jsem tak moc zoufalá, že fakt nevím co dělat. Přece ted už by to na testu bylo vidět ne? jsem jedenáctý den!

adenka84
7. únor 2011

misoat, nedělej závěry testni ještě jednou až 13 den...to už by tě to mělo ukázat výsledek...některé holky, mají test negativní a jejich HCG je naprosto v pořádku...takže i tak na tu krev jeď...já jezdím pokaždé, ikdyž menstruluji...prostě šance jsou stále...navíc mi to tak mám ev Caru nařízeneé, přijet za každých podmínek...sestřička říká, že dokud není výsledek HCG může se dít vše, negativní test i menstrulace...navíc se tam vždy domluvíme jak dál...takže do Caru jeď určitě...a test zkus buď 13 nebo raději až 14 den...

misaot
7. únor 2011

@adenka84 A jak jsi na tom ty? Už bys taky měla vědět výsledky pokud se nemýlim?

adenka84
7. únor 2011

Já chtěla testovat dne sráno, ale selhal mi test..neukázal mi výsledek žádný, ani pozitivní a ani negativní...víc jich doma nemám..kupuji vždy jen jeden..aby mě testování nelákalo dříve jak 13.den...Takže jsem zaúkolovala manžela, až pojede domů z práce, aby mi ho koupil...snad nezapomene...protože ta představa, že jetu do Caru s tím, že neznám výsledek mě ubíjí...knerada bych kdyby mi Mudr.sdělil opět negativní HCG začala v orinaci propadat hysterickými pláči...tam musím jet už uklidněná...

misaot
7. únor 2011

@adenka84 A kdypak máš jed k doktorovi? Tak to budu držet moc palce. 🙂 Právě jsem volala doktorce, ona mi řekla, že dřív jak v pondělí nemám jezdit a že oni krevní testy nedělají, že mi z moči udělají gravitest. Tak to teda nevím, kam bych měla jed na krev.

adenka84
7. únor 2011

Misäot----jedu do caru zítra ráno...
U vás v CAru nedělají HCG tes po IVF?To je nějaké podezřelé, a sakra hodně podezřelé? Kam chodíš do CAru, prosím tě?

petrajda
7. únor 2011

misaot - nepropadej panice. Někdy není test vidět ani po dvaceti dnech. Já myslím,že 11 den je málo.. Krev je nejprůkaznější. Na krev je ještě možné jed k praktické,když se předem domluvíš.

misaot
7. únor 2011

@adenka84 Jo představ si, taky jsem se divila. Chodím do Gestu na Prahu 5. Právě jsem si volala na svojí gynekologii, tam mi vezmou krev, ale prý až nejdřív ve středu a výsledky budou ve čtvrtek. Ach jo.

misaot
7. únor 2011

@petrajda A jak jsi na tom ty|? Jakse cítíš? Už určitě chodíš do práce viď?

petrajda
7. únor 2011

misaot - Dneska první den. Nakonec sem si to volno z těch původně plánovaných tří dnů trochu prodloužila. Ale manžel mi včera pomohl s úklidem a dneska se tu opravdu nic neděje,takže nemám stres. Vzala sem si do práce vyšívání... 😀
A cítím se normálně. Spíš se moc taky netěšim,ale ještě chci s testováním vydržet. I proto že se docela bojím,víš po těch pořád negativních výsledcích se mi do toho moc nechce. nejraději bych jela jen na tu krev,ale možná se mi budou ptát. U nás v caru se na krev jezdí,myslím,že to je bez objednání a výsledky jsou snad ještě ten den,na zavolání,ale dost možná se mílím. Taky si nejdřív zavolám.

petrajda
7. únor 2011

a ty jsi doma??

adenka84
7. únor 2011

Misota, to je opravdu divné...Car anedělaá HCG test.? Takovou běžnou věc, jinak tě tam všechn avyšetření, dělají..jako krevní profil, štítnou žlázo, pohlavní choroby, kultivaci z pochvy..to jsou hrozně důležitá vyšetření, které musí být před každým IVF a KET...odhalý vše,

misaot
7. únor 2011

@adenka84 Ne ne akorád jsem byla na krevní testech na žloutenku a pohlavní choroby a to samé partner a to je vše. Žídnou kultivaci ani profil mi nedělali před IVF.

misaot
7. únor 2011

@petrajda Ahojky, ano já jsem doma a právě se tady šíleně užírám.....nevím zda se mám nechat uschopnit třeba v tu středu jak budu na krevních testech. Jsem strašně moc nervózní ☹
No když si to tak všechno uvědomím, tak mě v Caru dělalali na začátku akorád krevní hormonální profil, nějakou základní imunologii, a průchodnost vejcovodů, jinak nic.

adenka84
7. únor 2011

Tak to je velice zarážející...řekla bych, že dost riskantní toto Centrum navštevovat...
Ta kultivace z pochvy je dost důležité vyšetření....Mě třeba zjistili, že jsem nositelka sterptokoka...při jiném vyšetření se to zjistit nedá...před OPU mě musí zaléčit antibiotikami, jiank by mě nemohli udělat ET..jelikož by to bylo jinak bez šance...
No nevím, ale já bych na tvé místě hledla jiné Centrium u vás v Praze jich musí být spoutsy...to je, ale jen můj názor, jeslti jsi s nimi spokojená budiˇž..ale ujištuji tě, že vás tam dost zanedbávají...

misaot
7. únor 2011

@adenka84 No takový pocit už jsem měla kdysi, ale říkala jsem si, že je to zřejmě normální, fakt nevím. Samozřejmě bych zkusila ještě ten KET a určitě se zeptám na testy před Ket, které jsi mi tady řekla. Kdyby byl KET opět neúspěšný, tak bych šla jinam..

petrajda
7. únor 2011

z vyšetřeních které máme je to hormonální profil u obou,genetika, u mě hysteroskopie, spermiogram u manžela, nějaké ty odběry na pohlavní choroby,štítná žláza možná taky -nepamatuju si přesně na co všechno ty odběry byly. V některých carech udělají základ,dají první ivf a když je třeba neúspěšné pokračuje se vy vyšetřeních dál. Zas na druhou stranu ,kdybych si lecos nezjištila třeba z koníka nebo z jinejch blogů,tak bych taky nevěděla na co se ptát či co mám podstoupit před ivf. Pokud se nezadaří chci si ještě vydyndat tu imunologii.

misaot
7. únor 2011

@petrajda Jo a tam imunologie se platí? To je ten test jak se na něj čeká měsíc? Tak to bych taky chtěla.

petrajda
7. únor 2011

misaot - mysím,že neplatí možná jen nějaký základní poplatek,ale dlouho se prý čeká, jak na objednání tak na výsledky

adenka84
7. únor 2011

misoat před KEt ti už kultivace bude prd platná...protože ty embaria jsou už nasvětě...tím už teď žádným vyšetřením nepomůžeš...
ale určitě se zeptej proč, ti kultivace a náběry neudělali...
jiank imunologiecké vyšetření by hjsi platit neměla tedy alespoň u nás v Plzni jsme ho nepaltili...
poslali nás tam z centra po 1.nepodařeném IVF a zároveň i na genetické vyšetření...na obě vyšetřní jsme čekali měsíc...
na genetice chtěli vědět vše o vašich rodinných příšlušníků..nemoce, jaké léky užívjí q užíváte, na co se léčíte..na co kdo v rodině zemřel atd..udělají si takový strom...pak nám vzali kreva no a za měsíc byli výsledky...na imunologii, mě vzali ovulační hlen, obou dvoum opět krev a manžel šel na spermiogram...
tam mě doporučili laparaskopi, protože jsem měla v 18 letech akutní zánět slepého střeva, domnívali se , že by tam byli srůsty...primář. a zároveň můj užasný gynekolog mě řekl, že mi rovnou při laparaskopii udělají i hysteroskopii, abych měla vyšteření komlektníí..srůsrty jsem měla a též neprůchodný parvý vejcovod, ten se ale ani laparaskopií nezprůchodnil...je stále nefunkční...
takže je opravdu dobré, před dalším IVF mít vše tohle za sebou...pokud ti v caru žádné tahle vyšetření nedoporučí, tak si o ně buď zažádej sama a nebo změn Car...
to cos mi napsala, tak je pro ě rozhodně nedůvěřívý Car...nechci tě brát iluz...ale není to normální..

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru