První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

cuddle
26. led 2011

@misaot víš já mám po vysazeni HA ( kterou jsem brala skoro od 17ti pomalu bez prestavky ), po vysazeni proste ms nedorazila, sla jsem k lekarce, rikala, ze je to mozne, ze proste to chce cas nez se to srovna a zacne to samovolne zase fungovat to telo, no jenze je to vlastne rok co jiz HA neberu ( takze odpoved na tvoji otazku jak dlouho se snazime ) a stale nic, kazdy mesic cekam a nakonec jdu na vyvolavacku po ktere do 3-5ti dnu ms dorazi, prave vzdy doktorka rika, no ta sliznice by mela byt vetsi, ale ze je dostatecna, aby ta ms po tom vyvolani se dostavila - moc tomu nerozumim, ale ted uz se planuju doktorky zase zeptat co jako dal, kdyz se to nijak neupravilo a hlavne pro ty vsechny pokusy pro IUI nebo IVF to proste potrebuji, pac od toho se odviji veskere davkovani leku, takze komplikace , ale co je to resitelne, doktorka se tvarila, ze je to uplne bezne a ze tam ma mnohme horsi pripady, ze ty vajecniky jsou lenive, ale leky nato maji, ted zaciname " zlehka " a na pritvrzeni maji toho vic, tak uvidim
no a samo kdyby to mohlo znamena nadeji, ze jsem tehotna, tak testuju jako o zivot, ale tim, ze jsem mela nasazen po posledni ms ten Clostik a byla jsem na ultrazvuku 12DC, tak vim, ze tam nebyl zadny folykl , same male, takže nebyla zadna sance, ze by se tam mohlo neco uvolnit a oplodnit....

petrajda
26. led 2011

misaot - jsi hodná. No mé tělo asi začíná přicházet k sobě. Už cítím podbřišek,trochu mi to dělá problém při chůzy a na wc 🙂Ale doktor mě upozorňoval,že mohou přijít bolesti.Ale stejně mě nejvíc bolí ty rozpíchané ruce 😒. Těším se a zároveň bojím co nám ráno řeknou. Vzhledem k počtu máme všechny ICSI.

cudle - kéž by dvojčátka,ale budu šťastná za to jedno 🙂 A přeju vyhraný boj 😉

kapibara
26. led 2011

Ahoj Holky, gratuluju Vám k úrodičkám 🙂
Mně po OPU bolelo břicho hrozně, snědla jsem x ibalginů a stejně to nepomáhalo 😖 ten první den byl nejhorší, ale pak už to šlo...jen břicho bylo nafouklé....
Moc Vám přeju pevné nervy a hlavně vytoužené uzlíčky 😵

@cuddle někomu stačí clostík k rozpohybování vaječníků 😉 zatím vyzkoušej toto, na IVF je času dost, holky Ti asi potvrdí, že to jsou jen nervy 😒

petrajda
26. led 2011

kapibara děkujeme 😵

cuddle
26. led 2011

@kapibara ano ja vim,mela uz jsem 4 pokusy a ted bude 5ty a asi posledni protoze pokud to nezabere, tak rikali, ze uz dame neco jineho, preci jen je mozne, ze Clostik u me nema sanci , tak nac se nim zbytecne dopovat bez vysledku...

kapibara
26. led 2011

@cuddle aha, tak to potom ano....dá se též stimulovat injekcema, ty mají silnější účinek 😉

ivavec
26. led 2011

@cuddle Ahoj když tady tak čtu co píšeš tak měc to příjde že píšeš o mě ma ty same problémi. Včerá jsem byla (11DC) na ultrazvuku a bohužel jsem tam neměla žádnej dostatečnej folik beru clost. a asi mě přestává zabírat ☹

cuddle
26. led 2011

@ivavec no mě nezabral vubec, prvni 3 pokusy u me gynekolozky byly bez uspechu a tak jsem v CAR a tam ted 4 zase s Clostikem , vysledek nula, tak zvysujeme davku na 1-1-1 tabletky denne, tak uvidim, ale myslim, ze budu potrebovat neco silnejsiho, aby se neco pohlo
a takze u Vas je problem u tebe s tim, ze neovolujes sama, ano? jinak vse o poradku a taky mate jit na IUI nejdrive? a zatim jsi nemela zadny pokus? jak dlouho se snazite?

ivavec
26. led 2011

@cuddle No neovuluju.10.12 jsem měla první IUI brala jsem 2x deně 1 clost. ale bohužel musela jsem si nechat píchnout vyvolávačku. Už se snažíme 3 roky ale teprv v listopadu jsme začali jezdit do sanusu v HK. Ale předtím mi muj doktor dával taky Clostík a i když jsme zvyšili dávky na 3deně tak nic. Tak jsem myslela že mi v centru daj něco jiného a ono nic v pátek jedu znova na ultrazvuk ale asi je to tenhle měsíc stracené. A stou MS kdybych to měla nechat na přírodě tak snad menstruuju jen jednou do roka a nikdy mi nikdo nedokázal říct proč to nemá pravidelně a musím to řídit prášky nebo vyvolávačkama 😖

cuddle
26. led 2011

@ivavec no já mam po vysazení HA to stejné, kdybych čekala az dojde sama, tak nemuzu vubec pokracovat v lecbe
ty jo docela dlouho 3 roky, ja sem fakt rada za moji doktorku, ze mi dala merit BT hned na zacatku a po 3 mesich bylo jasno, ze ovu neni a po 3 pokusech s Clostikem u ni, rekla, ze to nema cenu me dal trapit, kdyz nereaguju vubec a hned mi dala zadanku do CAR, takze vlastne 10 mesicu po vysazeni HA uz jsem byla v CAR na testech , ja tomu Clostiku uz taky nedavam sanci, ale v CAR to chteli zkusit, jakoze ta lehci forma, a ted kdyz to nezabere, tak urcite dostanu injekce...

ivavec
26. led 2011

@cuddle No tak já ti držím palce a schválně ti v pátek napišu co mi řekli. Mám dvě kamarádky jedné vse podařil hned první IUI a má krásného kluka a ta druhá to měle o hodně složitější ji se to podařilo až z darovanými vajíčky ale ma holčičku. Já už jedno mám taky a to šlo bez problému samo to jsme ani neplánovali a jsem v pořádku manžel taky tak fakt doufám že nam to IUI pomůže co nejdřív. Sice jsem toho tolik nepodstoupila ale je to dost vyčerpávajíci a stresujíci a jěště težší je na to nemyslet 😒 🙂

cuddle
26. led 2011

@ivavec tak to jo, ono to nekdy tak je, prvni ani nevis jak jsi k nemu prisla a dalsi komplikace. Moje kamosky to mely 2 spis obracene, prvni po par letech snazeni a druhe hned na prvni pokus po vysazeni HA
takze kdo vi, kazdy ma svuj pribeh, nekde pomuze IUI a nekde IVF a jinde je to jeste o neco komplikovanejsi
u nas vysel spermio na jednicku s hvezdickou, tak aspon to nam to ulehcuje, a ja se snad s nejakyma lekama skamaradim a vyjde to 🙂

capricej
27. led 2011

@petrajda ahoj, tak osm vajíček je dobré. Já jich měla deset takže jsem na tom byla skoro stejně jak ty.
Ty rozpíchan ruce ti nezávidím, já bych po takové zkušenosti už měla úplně panickou hrůzu z inekci. Jsi hooodně statečná. Tak teď přeji aby se jim povedlo oplodnit všech osm a všechny aby se krásně vyvíjely. Odbočím, protože nechápu proč by ti je měli dávat v sobotu nebo neděli, já jsem byla na odběr také ve středu a transfér proběhl v pondělí bez jakékoliv komplikace, jediné co se stalo, že tři se přstaly vyvíjet tak mi z 9 oplodněných zbylo 6. Dokonce jsem četla, že je lepší transfér provést 5 nebo 6 den po oplodnění.

Jinak držím palce a dej vědět jak se dovíš něco nového o bobíšcích 😉

capricej
27. led 2011

@misaot Ahoj, jo jo pořád ležím a odpočívám 🙂

capricej
27. led 2011

@misaot no skoro nic jenom, že se to určitě povedlo a že musím tomu věřit a mám odpočívat a jíst utrogestan 🙂, kdy bych se mohla otestovat sama doma to mi neřekli, uvidíme možná se nechám překvapit až toho 7.2. ještě nevím :D

misaot
27. led 2011

@cuddle Ahojky, no más skoro podobný scéníř jako já 🙂 jen s rozdílem, že jsem měla za úkol měřit bazální teplotu 🙂 po devíti měsících jsem se sama objednala do CAR a od té doby jsem tam ☹

misaot
27. led 2011

@petrajda Budu moc držet palce 🙂 No já jsem stále ještě rozbolená, ale je to zase o mnoho lepší než včera, ale stejně jsem pořád nafouklá jak velryba 🙂

misaot
27. led 2011

@capricej ähojky, jen pěkně lež a odpočívej 🙂 a to budeš do 7.2 doma na neschopence?

misaot
27. led 2011

@capricej - petrajda - tak já jdu dnes na transfer, to je super, těším se, ale bohužel mám špatné zprávy zbylých dvanáct emryí nemá úplně ok tvar, takže se ještě neví, zda se bude nějaké zamražovat. Jsem strašně moc smutná, protože to vypadalo tak moc dobře a teď taková rána. Zítra to rozhodnou ☹ No strašně moc bych si přála, aby alespoň jedno přežilo, abych měla šanci na zadní vrátka, kdyby to nevyšlo, ach jo... to je tak nespravedlivé ☹
Ted mi ještě dnes řeknou že mám pořád stejně nízkou sliznici a já se na to vykašlu ☹

capricej
27. led 2011

@misaot joj tak to nabralo rychlé obrátky. Jakto že už dneska jdeš na ET ty jsi neměla prodlouženou kultivaci???.
Ale budu držet palečky, určitě to dobře dopadne neboj, musíš tomu věřit a být psychicky v pohodě.
No a k te mojí nemocenské tak ano do 7.2 jsem na nemocenské a pokud se potvrdí těhu tak už do práce nenastoupím .
Ty nebudeš doma na nemocenské do doby výsledků krve na HCG??? ty už půjdeš teď někdy do práce???

misaot
27. led 2011

@capricej Ahojky, no prodlouženou kultivaci mám, ta je nad 72 hodin a to je 🙂
Vůbec nevím jak to bude, samozřejmě bych chtěla bychbýt doma až do výsledků krve 🙂
No jsem z toho mimo, vůbec nevím co si o tom mám myslet, ted po dnešních zprávách moc nejde být v pohodě ☹

capricej
27. led 2011

@misaot to mi je jasné, že nejde být v pohodě, ale musíš vdržet a dát do toho všechno a ktomu patří i dobrá mysl.všechno bude O.K. uvidíš.
a jak dloho by jsi chtěla být na nemocenské ty. Já to mám tak dlouho, protože po minulé zkušenosti, kdy jsem byla těhotná a dělala jsem všechno bez omezení a potratila jsem tak jsem nyní opatrná a dr říkal že to záleží na mě jestli půjdu do práce nebo budu doma, tak jsme to s manželem rozhodli že budu raději doma a budu odpočívat než se nervovat v práci.

capricej
27. led 2011

@misaot a v kolik dneska jdeš, abych mohla na tebe usilovně myslet a podporovat tě z druhého konce republiky 😉

misaot
27. led 2011

@capricej No mám tam být v půl jedné, tzn. že při pražské dopravěbudu muset vyjed tak za půl hodinky 🙂 Mám to přes celou Prahu 🙂
No já bych taky chtěla být doma co nejdéle, jen v práci si myslí, že mám zánět močových cest, tak nevím jak dlouho s tím můžu být doma ☹ Zánět močových cest jsme měla asi před desti lety, tak si to moc nepamatuju 🙂
No snažím se být optimista, určitě to dobře dopadne 🙂

capricej
27. led 2011

@misaot tak držím palce budu na tebe myslet. A se zánětem močových cest můžeš být doma jak dlouho budeš chtít. Pak se z toho může vyklubat ještě chřipka, když je to chřipkové období no a pak můžeš mít špatnou krev a tak můžeš být doma snad rok 🙂
a uvidíš že dnesa všechno dobře dopadne.
Musím ti ale říct, že když mi je tam zavedli měla jsem strach jít i na WC az kýchání a kašlaní ani nemluvím, teď už to je docela v pohodě jenom mě pořád zneklidňují ta prsa že v nich nemám tlaky a bolí mě pouze na dotek bradavky, tak snad budeme všechny v pohodě.

misaot
27. led 2011

@capricej Neboj, mě už prsa také polevují 🙂 to nic neznamená.

No já vím že můžu být doma, ale je to přece jen blbé, no snad něco vymyslím s doktorkou 🙂
No tak já už se pomalu loučím a vrátím se s miminkama v bříšku, tak doufám, že se jim tam bude dobře dařot, vykročím pravou nohou 🙂 Pak se hned ozvu.

Pa pa

capricej
27. led 2011

@misaot jaké blbé, jde o tvou budoucnost a tvé těhotenství a to co jsis s tím už zažila přece nestratíš jenom kvůli tomu že to je blbé, není však oni si v práci nějak poradí. neboj. papa a drž se 🙂

petrajda
27. led 2011

ahoj holky, tak misaot už je možná po transferu. držím palce.

capricej - mě v podtatě embrioložka i doktor řekli,máme taky PK,že si máme dopředu nahlásit co všechno chceme (ICSI,PK a mražení)-to máme. A podle toho jak se budou embria vyvíjet tak půjdem na ET. Že třeba ta embiria budou v takovém stavu,že spíš budou potřebovat dělohu matky-tohle oslovení mě dost dojalo ještě mě to asi nějak nedochází,že bych mohla být ta matka 🙂 . Transfer se provádí nejdřív po 72 hodinách jak psala misaot.A pokud něco kvalitního zbude že zamrazej,ale rozhodně nebudou mrazit co nestojí za to.

No výsledek z dnešního rána ,oplodnilo se šest oocytů,dvě už to vzdali,takže zatím čtyři držej. Bojím se rána co nám zase řeknou.

K mému stavu,tak včera jak sem poprvé psala myslela sem,že už v pátek naklušu do práce,bylo mi fakt dobře. No a večer všechno přišlo k sobě, celou noc sem se převalovala,sem nafouklá,prsa bolej.Takže do práce zatím nejdu a pokud vůbec dojde k transferu tak ten týden doma určitě budu. Původně sem plánovala kratší dobu,ale už sem se dohodla s kolegyní aspoň na tom týdnu.

misaot
27. led 2011

@capricej ahojky jsem zpět 🙂 Máš pravdu jde o mou budoucnost a v práci mi můžou vlést na záda 🙂

misaot
27. led 2011

@petrajda To je rozumné, zůstat doma.... já jsem taky jak balón ale je to každým dnem lepší a lepší 🙂
Jsem po transferu, mám v děloze dva bobánky a doufám, že tam zůstanou 🙂 vůbec to nebylo bolestivé, jen to trochu tlačilo, ale to bylo těma kovovejma hákama co ti dájí mezi nohy.

Taky se moc bojím zítřajšího rána, doufám, že mi nějaký bobíškové přežijou 🙂

Neboj se, já vím že když jsou čtyři, tak je blbý pocit, že žádné nevydrží, ale přesně jak jsi řekla, třeba ti je raději hned zavedou do bříška. Všechno dobře dopadne uvidíš!!!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru