První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

eimmy
15. říj 2010

jj dám odpo vědět 😵 😉

kapibara
15. říj 2010

@eimmy tak držím pěsti, to jsou nervy,že? jen jsem chtěla ještě napsat k těm počtům zaváděných ebmbryí...u nás na diskuzi si všechny holčiny nechaly zavést dvě embrya a ani jedna nečeká dvojčátka...buď to nevyšlo vůbec nebo se chytlo jen jedno...z tohoto důvodu je možná lepší si zavést dvě, zvýší se tak šance na úspěch a ve finále i člověk ušetří...on pak KET taky není zadarmo 😒

@misaot tak hodně štěstí a ať druhá IUI je úspěšná 😉

@ssaara jak je?

misaot
15. říj 2010

@eimmy Budu moc držet palečky, aby se tak slušná úrodička dobře zahnízdila 🙂 Já si osobně taky myslím, že jsou vždy lepší zavést dvě.... ale zase říkají, že když se zavádí jedno má tam více místa a je větší šance na uchycení 🙂 tak nevím, musíš to udělat jak to sama cítíš.

misaot
15. říj 2010

@kapibara Díky.... no doufám, že to vyjde 🙂 nějak poslední dobou mám depku a ztrácín naději. V práci kolegyně otěhotněla hned po vysazené antikoncepce a přinesla mi ukázat fotku z UZ - nějak ve mě zavládla panika, hluboká závist a lítost ☹

eimmy
15. říj 2010

tak máme z 15 vajíček 6 "mimísku" v pondělí si mám zase zavolat kdy bude ET tak mi držte palce at se všechni mimískové vyvíjejí 😵

ssaara
15. říj 2010

Já bych taky šla do dvou,přesto že už jednoho prcka mam a po dvojčatech netoužím,riskla bych to 😉

@kapibara - mně je úplně dobře,až na bolest v prsou a strašnou únavu žádné těhupříznaky nemam. Vzpomínam na zlaté časy,kdy jsem čekala Sebíka,neměla jsem internet ,jen jednu knížku a nemyslela jsem na nic strašnýho. Teď co mam doma net a chodim na různé diskuze,jsem vystresovaná jak blázen 😒 Každej tady popisuje svoje příznaky,fotí testy ,píše hodnoty hcg a člověk jen a jen srovnává,pokud má nějaké odchylky má strach toho nejhoršího apod. ☹
Už kolikrát jsem si říkala,že se stresovat nenecham,ale zas na mě vykoukly příběhy se zamlklym těhu a já jsem zas v háji 😔
Už se nemůžu dočkat kontroly,potřebuju vědět,že je vše v pořádku 😉

ssaara
15. říj 2010

@eimmy - tak to je super - gratuluju 😵

kapibara
15. říj 2010

@misaot buď v klidu, normální reakce 😅 všechny je tady známe....bereš nějakou hormonální podporu před IUI?
@ssaara já tohle přestala číst, zakázala jsem si to a udělala jsem dobře 😉 pač to by člověk pak myslel jen na nejhorší ☹ nečti to, vykašli se na to a navíc jsem někde četla,že doktoři vůbec nechápou tyhle diskuze plné bludů a myslím si,že na tom něco je 😉 jinak já u prvního těhu taky měla velkou knihu o matce a dítěti (stará asi 20 let 😀 ) a byla jsem v klidu...tenkrát můj gynekolog i když mi vyšly špatně triply,tak mi to oznámil jen tak lehce,aby mě nestresoval a ještě mi řekl,že to bude OK a byla jsem spokojená...teď si to těhu moc neužívám,pač už člověk toho ví moc z netu a je to akorát tak na zbláznění....věř že všechno bude OK a nic jiného si nepřipouštěj 😉 😵

@eimmy držím palce 🙂

cincinnati
15. říj 2010

@misaot Já v úspěšnost IUI u mě moc nevěřím. Měla jsem pocit, že to ze mě hned vyteklo... Já byla do hodiny zase zpátky v práci i s cestou... No nevím no... neměla jsem z toho moc dobrý pocti, přišlo mi to hrozně nepřirozené.....

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati IUI má podobnou úspěšnost jako přirozené početí, samozřejmě s nějakou hormonální podporou jsou šance větší...jinak to že to z tebe pak vyteče, je normoš...hlavně stejně vyteče to médium, kterým je sperma naředěno a upraveno, ale spermie jsou šikulky a mají bičík, takže tam kam potřebují doplavat, se dostanou 😉 z toho nemusíš mít starch 😉 a že je to nepřirizené,tak to je jasné, ale pořád přirozenější než třeba IVF 😅

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Nevím, jestli to chci absolvovat ještě jednou ... A IVF už vůbec nevím.... Vše nám funguje, všechny testy jsou OK, tak proč to do háje nejde ☹((

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati jojo,chápu,taky mně to je proti srsti a to jsem absolvovala jak IUI tak i IVF....ale co se dá dělat,když je potřeba...my jsme taky oba OK a o druhé mimi jsme se snažili přes dva roky 😖 nakonec u nás pomohlo to,že jsem nastoupila do práce a na veškeré snažení se vyprdla 😅 ale musím říct,že IUI mi nevadilo, to jsem snášela dobře...máš ověřenou průchodnost vejcovodů?

petrajda
17. říj 2010

ahoj holky, je krásná neděle. Dlouho sem tu nebyla, jako obvykle nestíhám.

cincinati - máš za sebou iui? Já te´ˇd první,jsem po něm asi 17 den a negativní ☹ . Máme horší spermio, mudra byla dost skeptická k pozitivnímu výsledku. Spíš radila rovnou ivf. Bojíš se jít do ivf?

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Nemám ověřenou průchodnost. (Jen od lidového léčitele. Jedna strana fungovala, druhá ne, ale on ji zprůchodnil. To se potvrdilo i na ultrazvuku dle zásoby vajíček.) Ale z lékařského hlediska ne. Jen 4D ultrazvuk, kde by se možná měla prokázat endometrioza, ale neprokázala, takže buď není nebo je málo. Další neinvazivní vyšetření mi doktorka nedoporučila s tím, že jsou velmi nepříjemná až bolestivá. Do zprávy, kde uvedla, že půjdeme na IUI, napsala taky, že doporučuje laparku. Dala tak v podstatě najevo, že nevěří, že IUI výjde ...

cincinnati
17. říj 2010

@petrajda Jojo, byla jsem v pátek na IUI, ale necítím se nějak extra... IVF mi zatím nenabízí, protože netuší, co je u nás špatně. Nabízí ještě jednou IUI a laparku...

kapibara
17. říj 2010

@petrajda to mě mrzí,ale je to 1.pokus,tak nebuď zklamaná 😉

@cincinnati já mám za sebou laparo i hysteroskopii a pro mě to bylo naprosto v pohodě zákrok,odpočinula jsem si v nemocnici 😅 a hlavně jsem měla jistotu,že je vše v cajku...toho bych se nebála....třeba je tam zakopaný pes...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara A našli ti něco ? Jak dlouho jsi byla v nemocnici a jak dlouho jsi chyběla v práci ?

petrajda
17. říj 2010

cin - vím,že to je dost idividualní,ale třeba jedněm známej laparka dost pomohla. A to měli 4x po ivf, oba zdravý a nešlo to 6 let snažení. nakonec se po laparce zadařilo naprosto přirozěně.
Já se po iui necítila taky nic moc, pak to bylo v pohodě a teď už čekám kdy dostanu ms. Zatím nic , měla přijít včera, většinou tedy chodí dřív a te´d je to asi spoždění kvuli ultrogestanu.Což sem se dozvěděla náhodou te´d v pátek.V gennetu mi nic neřekli, mám jít na hystero, tak čekám kdy mrcha dorazí,abych měla termín.

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati našli jen drobnou endometriozu,kterou "vypálili" neštěstí byla i v místě,kde to ničemu nevadí...v neděli jsem nastupovala,v pondělí zákrok,domů jsem šla ve středu,ale pustili by mě i v úterý,ale chtěla jsem si odpočinout,doma už mám jednoho raubíře,tak jsem raději zůstala v nemocnici 😅 jinak pak už mi bylo OK...já v té době ještě do práce nechodila,takže u mě to problém nebyl...a pak se jde asi za týden na vyndávání stehů

kapibara
17. říj 2010

@petrajda nám se taky zadařilo druhý cyklus po laparo...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Asi bych se v nemocnici unudila, nikdy jsem tam nebyla a ani nevím, jak bych zvládla anestezii ☹ A za jak dlouho poté, jsi otěhotněla ?

cincinnati
17. říj 2010

@petrajda Taky chodím do Gennetu a hystero mi vůbec nenabídli...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Aha, takže to bylo tou endometriózou ?

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati já měla na pokoji super holčinu,takže já se nenudila teda vůbec...anestezie je asi to nejmenší nebo aspoń já jsem ji zvládla naprosto v pohodě...otěhotněla jsem druhý cyklus po laparce

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati endometriozou to nebylo...u nás to bylo spíše v mojí hlavě 😀 když jsem vypnula,tak jsem otěhotněla...taky jsem přibrala nějaká kila,které mě nařídili přibrat v Gennetu...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Já to mám spíš naopak.... Potřebovala bych dát dolů aspoň 30 kg, abych nebyla obézní.

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati to je asi těžší než přibrat 😅 ale bohužel to taky může být příčina neplodnosti...někde jsem četla,že změna váhy o deset procent a´t už nahoru nebo dolů příznivě ovlivňuje otěhotnění...

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara To už jsme zkoušeli před svatbou a žádný efekt to stejně nemělo (myslím na otěhotnění). Ptala jsem se na to i v Gennetu a řekli mi, že to u mě nemůže mít tak zásadní vliv...

kapibara
17. říj 2010

@cincinnati já si to taky myslela,že je to plk (u mě).....u prvního dítěte jsem otěhotněla se 47 kg jako prd,tak jsem si řikala,že u druhého stejná váha problém nebude...jenže opak je pravdou...jsem o něco starší a tělo má už úplně jiné potřeby než tenkrát....i IVF ukázalo,že vajíček mám dost a mohla by být i kvalitní,ale tím,že jsem neměla dost tělěsného tuku,tak kvalita pokulhávala....přibrala jsem a efekt se u mě dostavil...otěhotněla jsem přirozeně bez jakékoliv hormonální podpory....ale pokud Ti to takto řekli i v Gennetu,tak asi vědí co dělají...mně právě řekla lékařka z Gennetu,že mám přibrat,jinak nemá cenu něco řešit....ale jak je to z opačnou váhou to netuším....

cincinnati
17. říj 2010

@kapibara Já tam šla právě s tím, že váha asi bude problém, ale dr. mi řekla, že v tom problém úplně nevidí. Navíc já před svatbou dala dolů 10 kilo a stejně mi to k otěhotnění nijak nepomohlo. Nejvtipnější je, že u nás v rodině jsou všechny ženy hrozně plodné (u nás se zatím narodily jen ženy🙂). Dokonce i má maminka ve 45 letech otěhotněla a mám malou ségru 🙂 Mám hrozně stresovou práci a na mimčo se dost upínám, i když se snažím, aby to tak nebylo, ale to prostě nejde. Na otěhotnění čekám jako na smilování, abych mohl z té blbé práce vypadnout. Hledat novou nemá smysl, je na to i blbá doba a já mám v práci jistotu. Fakt jsem zvědavá, jak to se mnou dopadne...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru