První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

kapibara
27. pro 2010

Ahojky Holčičky 🙂
Tak jak jste to přežily? 😅

petrajda
28. pro 2010

ahoj, přežili jsme..no prostě přežili 😀 . manžel od štědrého dne chrchlá,bolího v krku,rýma takdál,znáte to, záleřná pánská nemoc na sedm -rýmička- 😀 , no a na mě se to pomalu přenáší 🙂 . Vrátili jsme se včera večer,takže to doma dvám pomalu do pořádku a dohodli jsme si silvestra u sousedů. Takže vymejšlim co vezmem sebou za papů 🙂

kapibara
28. pro 2010

@petrajda ahoj, tak hlavní věc je, že jste přežili 😅 my jdeme slavit s kamarádama, jdou i dětičky, tak to bude pěkné...já budu péct štrůdl naslano a udělám pár jednohubek 😉

petrajda
28. pro 2010

u mě asi vyhraje vaječná tláča a miniřízečky 🙂
Bude tam víc dalších lidí tak každej snad něco přinese.

kapibara
28. pro 2010

@petrajda tak to jsou taky dobroty 😉 tady to bude to samé, každý donese něco...to bude obžérství 😅

petrajda
28. pro 2010

jo,to obžerství bude taky pokračovat,protože mám pocit,že jsme ještě jíst nepřestali. 🙂

misaot
28. pro 2010

ahojky, tak já jsem to přežila ani nevím jak, strašně rychle to uběhlo, v pondělí hned do práce ☹ V práci je pracovní morálka nulová, takže pohoda 🙂 Tak Vám přeji krásné přípravy na Silvestr, já ho budu trávit s partnerem doma u televize a na to se moc těším, vždycky jsme ho trávili na akcích o hodně lidech a letos jsme říkali, že zvolíme romantiku 🙂

kapibara
29. pro 2010

@petrajda taky mám ten pocit 😀

@misaot ahoj, romantika 😵 😵 😵 ono je to asi nejlepší, doma v klídku 😉

cuddle
29. pro 2010

zdravím ženy , doufám, že se můžu přidat k Vaší krásně rozjeté debatě....🙂

pro nás je začátek stanoven na rok 2011 - snad leden- březen první IUI, uvidí se jestli zabere Clostík, už jsem měla 3 stimulace u své Mudr., ale žádný úspěch a bez ovu, takže odeslána do CAR, kde jsme podstoupili všechna vyšetření - která byly uzavřeny shrnutím, že se těm mým vaječníkům moc nechce a musíme jim pomoct - paní doktorka začíná návrhem IUI s Clostíkem ( 2-6 den, dnes začínám ), že chce nejdříve zkusiti tuto možnost ještě jednou, 11 den mám naplánovaný ultrazvuk a pokud tedy ani tentokráte na Clostík nebudu reagovat dostanu něco " silnějšího " .....no to jsem zvědavá jak to dopadne ......

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kapibara
30. pro 2010

@cuddle ahoj a vítám Tě tady...myslím, že je dobře, když chce doktorka v CAR nejprve zkusit IUI...aspoň se uvidí, jak reaguješ atd....a podle toho pak kdyžtak další postup...budu držet pěsti, ať se co nejdíříve dočkáš miminka 😵

petrajda
30. pro 2010

cuddle - jojo,taky přeju hodně štěstí v caru. 😵
Já marodim, na silvestra jdem teda dolu k sousedum,takže dby mi bylo fakt šoufl,vyjdu jedno patro a hurá do postele 🙂

skol
2. led 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že vám lezu do rozjeté diskuze, jen mám na vás dotaz..mám za sebou 2 neúspěšný IUI s clostilem, pak moje tělo na ty prášky přestalo reagovat, takže ted 29.12. jsem byla na 3. IUI, před kterým jsem píchala menopur a pak jednorázově ovitrelle, od včerejška mám strašně citlivý bradavky..chci se vás zeptat: předpokládám, že ej to tím množstvím hormonů co jsem si ted od sebe napíchala, že? je to standardní reakce? měla jsem ty injekce poprvý a neznám reakci svýho těla na to,ale přisuzuju to tomu množství hormonů

jinak vám přeju krásný rok 2011 a hlavně aby se vám splnilo vše, co si přejete🙂

kapibara
3. led 2011

@skol ahoj, je mi jasné, že chceš slyšet, že jsi těhu 😅 ale takhle brzo asi nejdou dělat vůbec žádné závěry....může to být následek hormonů, to je běžné...přeju Ti ať to nekonečné čekání uteče co nejdříve a ať najdeš na testu //

misaot
3. led 2011

Tak to máme celé za sebou, už jen zbývá odzdobit stromeček, dojíst cukroví a je ten shon zase na rok za námi 🙂 Dnes jdu do CAr na dopohovor IVF, dozvím se tam kdy si vyzvednu léky a další podrobnosti 🙂 jsme moc zvědavá 🙂

Přeji všem mnohem lepší rok 2011 než byl ten předchozí a doufám, že se všem podaří vše po čem každá z nás touží 🙂

petrajda
4. led 2011

misaot - držím palce a podej zprávu jak jsi dopadla 🙂

kapibara
5. led 2011

@misaot ahoj, tak jak v CAR? já odzdobila stromeček včera 🙂

misaot
5. led 2011

@petrajda + Kapibara

Ahojky, tak jsem dopadla tak, že jsme si ujasnili výslekdy partrnera na tom spermiogramu, byl v pořádku, tak říkala, že by oplodnění vajíček mohlo proběhnout v pohodě, ale že je její povinností mi doporučit ISCI, já jsem samozřejmě osoba, která riskuje, takže jsem si to nechala bez toho, snad nedělám chybu ☹ Ovčem na jiném webu mě strašně vystresovaly, že jsem úplně blbá, že jistě se to neoplodní a že to že nám to nejde rok a půl, že něco znamená, a že si zbytečně vyplejtvám pokus IVf od pojišťovny, tak já nevím!!! Hned mi začaly psát jejich problémy, že mají špatný vajíčka a různé jiné problémy a já teda nevím! Jsem úplně mimo, najednou jsem moc znejistěla a bojím se toho, co si myslíte vy? Udělala jsem chybu?
Jinak mám počkat na MS, ta by měla přijít začátkem příštího týdne, objednat se na druhý den cyklu, to půjdu na ultrazvuk a pokud bude v pořádku hned začnu ten den se stimulací, koupím si tam léky a můžu vesele začít, ale á fakt nevím s tím ISCI.

petrajda
5. led 2011

Hm, tak sem ti tu , misaot, napsala takovej elaborát a ono s to vymazalo. Tak to zkusím znovu,ale stručnějc
Vy máte nějaký problém s vajíčkem? Hele pokud máte dobrý spermiogram a dobrá vajíčka,tak by neměl být problém a mělo by dojít k normálnímu oplodnění. navíc ani ISCI není všemocné a existují minimálně dvě metody které ho doplňují,za příslušné peníze, a zvyšují jeho úspěšnost. A pokud se teď poprvé prokáže že třeba vajíčka nejsou ok,nedojde k oplodnění,vývoj ustane a nebo třeba máš alergii na spermie,tak když teď poprvé nedojde k transferu, ET, tak ti tento první pokus nezapočítají. Jen teď poprvé a nesmí dojít k tomu ET!!!
Já jsem rozhodnutá do ISCI jít,doktorka nám ho určitě nabídne a navíc mi máme prostě horší spermie,takže jsem rozhodnutá do toho jít,aby se zvýšila úspěšnost. Jenže jsme jinej případ než vy. takže je to všechno kus od kusu.
Přeju ti hodně štěstí,aby vám to vyšlo na porvé a ty si ty holky mohla usadit,že vám to vyšlo i bez ISCI. Embriolog ti nedá špatná embrijka.

petrajda
5. led 2011

kapi - stromeček ještě máme,ale spíš proto, že nám letos nepřekáží a já jsem líná ho odstrojit 😀 . Asi to nechám až na víkend

misaot
5. led 2011

@petrajda No já vlastně nevím jaká mám vajíčka, to mi řeknou jakmile mi je odeberou? Já mám všechyn výsledky které mě dělaly v pořádku - až na tu mojí anovulaci. a Partner je v pohodě. Vím že ISCI není všemocné, objednala jsem si alepso%ň prodlouženou kultivaci a budu se modlit 🙂 mám strach, ale snad to bude v pohodě. A Tebe to čeká kdy?

Jinak díky za uklidnění 🙂

misaot
5. led 2011

@misaot Alergii na spermie mi zjistí jak?

misaot
5. led 2011

@petrajda Jinak na stromeček se chystám zítra....taky se mi vůbec nechce 🙂

petrajda
5. led 2011

misaot - Pokud se nepovede oplodnění na "misce" nebudou se správně vyvíjet embria,takže následně nebude moci dojít k transferu,tak tě zřejmě a manžela ještě pošlou na nějaká vyšetření nebo na nich trvej. Já třeba bych chtěla jít ještě na imunologii,nevím jestli jsi už taky s mužem nebyla, a tam se alergie na spermie rozpozná také,ptotože tam manžel dává vzorek spermií také. Pokud by alergie byla menší, spraví se to lékama,pokud horší, musíte mít to pak řešit bohužel jinak. taky sem slyšela o případu,že paní měla alergii jen na manželovi spermie,takže to vyřešil dárce. Těch možnsostí je hodně,ale já tu nech ci spekulovat. Pokud s něco zjistí je to především na lékaři co dál. A kvalitu vajíček vlastně dokážou zjistit právě jen kdxž je z tebe vyndaj,takže muj dotaz před tím nebyl úplně na místě. Bohužel všechno tohle je pokus,uvědomuju si to také od začátku,ale doufám,že se to povede.

v pátek si jdu pro léky a ms bych měla dostat kolem patnáctého, pak bych měla začít stimulovat

petrajda
5. led 2011

Jinak to ISCI se dá samozřejmě objednat dodatečně,zvlášť když tam ještě půjdeš. A myslím,že tohle všechno se platí až po transferu aspoň u nás v caru,ale nejsem si jistá

kapibara
5. led 2011

@misaot My ICSI měli...ale mně odebrali 18 vajíček, takže jsme si nechali dát na 10 kousků ICSI a ten zbytek jsme nechali oplodnit na misce...oplodnila se všechna vajíčka, jak ICSI, tak ten zbytek...nakonec po PK nám zůstalo 6 embryí a těch 6 zbylo pouze právě z ICSI....byla jsem rozhodnutá,že pokud podstoupíme další IVF, tak si nechám dát na všchna vajíčka ICSI...je to větší jistota...u nás taky žádný problém nebyl a stejně jsem se pro ICSI rozhodla 🙂 ale pokud chcete dát šanci vajíčkům a spermiím bez ICSI, tak taky dobře, aspoň budete vědět, jestli jsou se schopné oplodnit bez pomoci... 😉 já jsem to měla jednodušší v tom,že jsem kousků měla hodně a mohla jsem zkusit to i to....

@petrajda no, my jsme právě omezeni prostorem,tak stromeček musel jít 😉 a vy teda taky jdete do IVF?

kapibara
5. led 2011

@misaot chybu podle mě neuděláš tak ani tak...já jsem v tomto směru posera a tak jsem chtěla mít jistotu...taky to samozřejmě záleží na počtu vajíček...pokud jich odeberou málo, tak Ti třeba ještě ICSI i doporučí...to fakt záleží na mnoha okolnostech...zatím nevěš hlavu a přiobjednat to jde vždycky, pro ně to jsou peníze, takže určitě nebudou proti 😠 😉

petrajda
5. led 2011

kapibara - jdeme. Přiznám že do třetího iui,hned po sobě se mi nechce jít. A jak se tu už psalo vejš,tak sem zvědavá jak se nám povede , tedy jim, to oplodnit.Jestli totiž vůbec.Prodlouženou kultivaci bych možná taky zkusila. Všechno to jsou peníze navíc,ale prostě i do toho prvního pokusu chci dát hodně šancí 🙂

misaot
5. led 2011

@petrajda No to je také pravda, ještě zkusím porozmýšlet a třeba si to ještě rozmyslím 🙂 Já jsem na imunologii nebyla, jen nějaká ta základní. Doufám v tom, že to vyjde. Jábych MS měla dostat cca 10.1 - 13.1.2010, takže budeme začínat stejně 🙂

misaot
5. led 2011

@kapibara No slyšela jsem že ISCI do 15 vajíček stojí 9.000 ....fakt ještě nevím.....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru