První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

aranka
27. črc 2010

@sedmitecka : elán je polovina úspěchu !! 😉

aranka
27. črc 2010

@dana1979 : kdy máš na plánu testovat ? nebo počkáš až z krve test ??

aranka
27. črc 2010

a ještě dotázek, jak kdo máte zkušenost s HCG z Pregnylu ? Dá se věřit řekněme 10. den po IUI testu ? Někdo říká týden, nebo říká i 14 dní se drží HCG v těle z injekce, v Gennetu jsem se neptala

dana1979
27. črc 2010

Aranka - Minule jsem testovala od 12 dne a 12 a 13 den bílo a 14 den slabá čárka po limitu a HCG negativní a další den menzes tak počkám až na krev a nebudu si dělat naděje.

aranka
27. črc 2010

@dana1979 :hmm ☹ tak já asi udělám totéž, nechám si v pondělí vzít krev a pokusím se někam uklidit testy mimo můj dosah 🙂

dana1979
27. črc 2010

aranka už v pondělí? Říkala jsi,že na IUI jsi byla ve čtvrtek,ne? HCG se dělá až po 14 dnech. Teda aspoň u nás 🙂 Já jsem všechny testy vypotřebovala minule jinak bych to určitě nevydržela 🙂

fudy
27. črc 2010

Sedmitecko: Já vůbec nikam nevolám nikam nepíšu. Vše mi zařizuje můj mudr.i nás objednává já vždycky jen do Pronatalu přijedu. I léky mi přivezl prostě vše. On s nima spolupracuje. A fakt jsem ráda,když čtu jaké tam máš zkušenosti ty.
Třeba se potkáme v záři 😉

fudy
27. črc 2010

Pojišťovnu žádal on při IUI a při IVF. Já jen čekám až mi zavolá,že jsem schválená.

aranka
27. črc 2010

@dana1979 : no já jsem chtěla trochu uspíšit jakože krev, ale je to blbost, co ? mě se nechce jet do Prahy 2x za sebou, a když tam jedu v pondělí stran IVF, tak jsem si říkala, že když budu 12.den po IUI včetně toho dne, co to dělali, že by třeba z krve něco ? Ne asi blbost, co ? no tak nic 🙂 Tak já samozřejmě, co si budem povídat, jsem si testla HCG z injekce, ale samozřejmě se na ty dvě čárky krásně kouká ...

dana1979
27. črc 2010

aranka - tak můžeš se zeptat možná by to šlo poznat už 12 den. Četla jsem,že holky co mají známé sestřičky tak si HCG dělají dřív jak 14 den. Ale mi by to gynekolog neudělal dřív. A to Ti HCG nemůže pak vzít tvůj gynekolog v tvém bydlišti? Taky bych chtěla vidět dvě // na testíku 🙂

aranka
27. črc 2010

dana1979: hmm, tak já uvidím, poradím se na recepci, třeba budou svolni, když ne, tak počkám. Když já mám právě gyn taky v Praze, zase na opačné straně a jak jsme se přestěhovali za Prahu, tak zas tak často do Prahy nejezdim a dr co mám tady obvodní, tam jsou zas strašné fronty 🙂 No, nějak to vykoumám, stejně se znám, že o víkendu vytáhnu test ☹ Uvidíš, prostě věř, že uvidíš !!! 😉

dana1979
27. črc 2010

aranka - já si taky nejsem sama sebou jistá jestli příští týden nezajdu do lékárny 🙂 ale budu se snažit vydržet. Kamarádka co bydlí v Praze jezdila na IVF až do Plzně pry tam je dobrá klinika. A nakonec má dvě krásné holčičky 🙂 Já jsem byla na první IVF v Genetu v Praze bylo tam nejlevnější IVF s PDG,ale tenkrát se ani jedno vajíčko neoplodnilo. A to jsem tam jezdila 400km na otočku na sono 🙂 šílený nápad to byl.

aranka
27. črc 2010

@dana1979 : aha 😀 no, to docela byl sileny napad, trochu z ruky 😀 ale chapu, clovek v nasich situacich dela veci, ktere se obcas vymykaji, protoze proste zkousime to nejlepsi a vsechno, co se da 🙂 Ona ma dve holcicky jako dvojcatka ? O Plzni jsem neslysela, vlastne ani nevim, kdo je v Praze povazovan za nejlepsi kliniku, sla jsem tak nejak podle toho, co jsem nacetla v konikovi ...

lorca
27. črc 2010

Ahoj všem,
tedy tady to žije, nějak nestíhám dočítat. Tak mě už se pomalu blíží mrcha. To je snad poprvé, co se na ní opravdu těším 😀 Konečně začnu se stimulkou.

@dana1979 Já také chodím do Plzně (nevím, zda do stejného CAR jako tvoje kamarádka - v Plzni jsou2), ale nejen že tan jezdí např. z Prahy,ale z Německa hóódně moc a dokonce např. i z Itálie. Zrovna minulý týden bych si v čekárně moc nepopovídala. V Německu to prý vyjde na velký peníze, ale překvapilo mě, že i např. z Itálie se jim vyplatí jezdit do ČR. No nevím, jak to tam mají.) Mě to přijde, šílený takové dojíždění. Já to mám 70km a i to mi přijde hrůza děs. Při IUI jsem tam musela 2x týdně a teď na tyUTZ po stimulce to bude ještě častější. Nejhorší to bylo v těch vedrech 😠 Už je mi i hloupé, pořád se uvolňovat z práce, tak si místo propustky k lékaři beru dovolenou. Střídám to.

dana1979
27. črc 2010

aranka - jo měla dvojčata. No člověk je schopný udělat pro to miminko hodně věcí. V té době jsem ještě nechodila do práce tak se to dalo...

lorce - taky nevím přesně do které kliniky chodila,ale byla moc spokojená. Tak to musí být šílené dojíždět z Itálie,ale možná si udělají 14 dní dovolenou a spojí to s IVF 🙂 Já jsem ráda,že můj gynekolog spolupracuje s klinikou ve Zlíně a tak můžu na všechny sona při stimulaci chodit k němu a pak jen jednou jedu do Zlína na IUI.

aranka
27. črc 2010

@lorca : 🙂 to je vtipné, ano, těšit se na mrchu, těch okamžiků není moc 😀 Tak Plzeň je takhle vyhlášená ? Aha, to kdybych věděla 😀 už tam jsem 🙂 a ty jsi spokojená ??

aranka
27. črc 2010

@dana1979 : jé, taky bych moc chtěla z IVF dvojčátka 🙂 strašně moc 🙂 no, já mám teď volněji v práci, vlastně volnou pracovní dobu, jinak si to moc neumím představit ☹ to musí být masakr prostě ☹ hlavně když člověk nechce, aby to nikdo věděl ☹

lorca
27. črc 2010

@aranka Spokojená jsem, ale nemyslím si, že by tento CAR byl v něčem lepší než jiné CAR. Nemám z toho ten pocit . Já jsem tam začala chodit, protože s tímto CAR měla zkušenosti moje kamarádka, která hned po 1.IVF otěhotněla. Ta tam byla spokojená velmi. Měli jsem od ní již spoustu informací, tak jsem šla tam.Jinak moje gyn.doktorka většinou posílá do Artu do Budějovic. Je to přibližně stejně daleko jako Plzeň (o něco málo dál). Dana:To máš dobrý, že můžeš chodit na UTZ k doktorce. Já ale k té mojí bohužel nemám zase tolik důvěry, já bych i tak chodila na UTZ do CAR. Ráda bych změnila gynekoložku ale bohužel u nás není z čeho moc vybírat. A dojíždět? šlo by to, ale už je to taky zdlouhavé, takhle jen přeběhnu ulici a jsem tam.

lorca
27. črc 2010

Co se týká práce, tak se mi to honí hlavnou pořád,zda to šéfovi říct nebo ne. Sice je bezva,ale nechce se mi s ním o tom moc mluvit. Ví to jen kolegyňka. Ta by na to přišla stejně, protože jí dávám propustky od doktora. Šéf se mi neptá, k jakému doktorovi jezdím. Asi mu to zatím říkat nebudu. Ale po punkci si stejně budu brát neschopenku. A pak uvidím, co řekne doktor.

aranka
27. črc 2010

http://www.break.com/index/dog-makes-baby-laugh...
tohle mě teď opravdu velmi rozesmálo, ten dětský smích je prostě nenapodobitelně krásný, zvlášť v tomhle věku 🙂

aranka
27. črc 2010

@lorca : aha, no to je vždycky o tom, že když člověk slyší dobrou zkušenost, zvlášť od kamarádky, tak ho to logicky ovlivní, já bohužel nikoho takového neměla a skončila v Gestu, a to nebyla dobrá volba, mě to nesedlo. Nicméně teď jsem četla nějaké další diskuse a také tam Plzeň strašně chválili, tak jsi v dobrých rukou opravdu 🙂

co se práce týká, já osobně jsem to neřekla, jednak to nemusím řešit, a kdybych musela, asi bych to stejně neřekla, nevím, je to prostě jednak hodně osobní věc a jednak to samozřejmě rozvíří různé debaty nechtěné stran odchodu na mateřskou atd., které jsou notabene předčasné, takže bych to neoznamovala a ani to dělat nebudu.

aranka
27. črc 2010

no nic, loučím se, neodala jsem a dala si malou skleničku bílého, po kterém mi vždycky bolí hlava, stejně teď, jdu to zaspat ☹
hezký večer všem ! 🙂

bajoch
27. črc 2010

Krásný večer, teda tady se nám to rozjelo🙂
Děkuju za přivítání v diskusi všem 😉
Ohledně toho testu Mudr i doporučil testovat 14. - 16. den (vidím to ne ten 14 😀 ) dýl už fakt nevydržím, po transferu tedy po IVF stčí 10 den ale po IUI až tak ten 14. Jinak z krve je to kolem 6-8 dne to se uhnízďuje v děloze a test na HCG z krve už má teda cenu...
Jinak já už test mám (kamarádce jeden zbyl) ale do toho příštího čtrvtka fakt vydržím....
Ještě o víkendu mě píchalo v bříšku a teď se cítím už uplně OK.

aranka
28. črc 2010

@bajoch : 6-8. den z krve ? no vida, to se trefím 🙂 a o víkendu testnu zcela zbytečně z proužku.. 🙂 kdyby my ženské jsmě dokázaly být trpělivé .-)

sedmitecka
autor
28. črc 2010

aranka, krásné video 🙂
taky bych brala dvojčátka, sice by to byl asi záhul, ale nevadí 🙂
zítra na mě myslete, jdem se domlouvat kvůli tomu IVF, tak už se nemůžu dočkat 😉

bajoch
28. črc 2010

Sedmi tak tfuj tfuj budu na tebe myslet...zase o krok k mimi blíž

aranka
28. črc 2010

sedmitecka: držím palce 🙂 a referuj 🙂 mě to čeká v pondělí, tak ať vím, co se bude dít, zhruba aspoň 🙂 Záhul dvojčátka jsou určitě, o tom nepochybuji, ale musí to být prostě krásné, dvoje starosti - dvoje radosti 🙂

sedmitecka
autor
28. črc 2010

bajoch děkujuuuu 🙂

aranka, jasně, hned zítra poreferuji a sdělím dojmy 😉

milka77
28. črc 2010

sedmi, přeji jen dobré zprávy! 🙂 a nezapomeň poreferovat! 😉

aranka
29. črc 2010

Hezké ráno všem 🙂 Tak jsem to samozřejmě nevydržela a testla.., 8. den po IUI (když počítám i den, co jej dělali, ale dělali jej ráno, tak proč ne) a test bílý jak lilie ☹ Ani duch ani nic jemu podobného ☹ A příznaky 00nic ☹ Achjo ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru