První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misskka
2. bře 2011

@misaot díky za odpověď. Prakticky jsem špinila jen jeden det (den IUI). Druhý den ne. Mám ale pořád trochu citlivé břicho, ale už splaskávám 🙂 . Navíc mě překvapilo, že holky tady většinou dostanou po IUI utrogestan a mě nedal nic. Tak nevím.

petrajda
4. bře 2011

ahoj holky, zdravím.
u nás to máme tak,že jsme se s mužem zatím rozhodli dál v ivf nepokračovat. Minimálně odložíme o nějakou dobu. S e mnou to zacloumalo tak,že jsem chvíli byla zralá na chocholouška,nevím asi jsem labilnější,protože mnoho holek toho má za sebou mnohem víc než já. Ale od příští středy začnu aktivně cvičit mojžíšku,měla bych získat nějaký speciálně pro mě namíchaný bylinný čaj 🙂 a jinak se budu snažit vrátit své tělo do nějaké rovnováhy. Bylo mi porazeno,že ve stavu jakým jsem byla bych stejně neotěhotněla,že psychika je moc důležitá. Sama to cítím na sobě. Kdybychom měli mrazáčka asi bych šla na Ket,ale takhle asi ne.
V polovině března jdeme ještě na jednu konzultaci a uvidíme co nám řekne taky doktor.Ale zatím jsme se rozhodli takhle.

cuddle
4. bře 2011

@petrajda ja ti to uplne schvaluju, myslim, si ze to jak se citis psychicky je uplne nejdulezitejsi a prijde mi cim vic to clovek resi a dela si starosti a porad neco meri, testuje a kontroluje, tak tim to trva dele
kamaradka byla na IVF v lednu, celou dobu chodila do prace, zamestnala se tak, ze nemel cas na nic myslet a najednou pise, ze byla na krev a je to pozitvini, ze byla uplne prekvapena...a teprve ji to pomalu dochazi, a to si dala jen 1 embryjko, holt ma stesti...

petrajda
5. bře 2011

cuddle - víš ,musela sem se k tomu docela pracně dopracovat. Bylo to a ještě trochu je,že všechno strašně moc hrotim,nejsem splachovací ani v jinekch věcech. Byla jsem navštívit jednu zajímavou paní-je skvělá psycholožka,ale taková ta z lidu a sotva mě viděla hned mě sprdla ať na další umělko nejdu nebo zatím nejdu. Že ve stavu jakym jsem bych stejně otěhotnět nemohla. Na jinym servru jsem oživila téma mojžíšová a jen se stačím divit jaké má tato metoda úspěchy. Až 90 %. Samozřejmě pokud by mi chyběl vaječník nebo bych měla jiné blbosti v těle,případně muj muž asi by mi žádné cviky nepomohli,ale takhle aspoň mohu si srovnat tělo a na bolestivou menstruaci jakou mám mi to může taky dopomoct. Staršně moc všechno hrotim,i kvůli našim,mám starší rodiče 70 a 72 let a ráda bych aby měli nějaké malé vnouče. Takže tak. prostě sem si uvědomila,že opravdu musim a potřebuju vypnout. Teď jsme celej rok intenzivně docházeli do caru,já každej měsíc řešila zda budou nebo nebudou // a výsledek byl,že sem se málem zhroutila. měla sem nepopsatelné stavy po nezdařeném ivf,že o nich ani nejde psát. Jsem šťastná že mám skvělého manžela,moc mi pomáhá,ostatně i on chce to dítě,ale je větší optimisa než já.
Uvidím jestli mé předsevzetí vydrží a zda nejsem moc naivní

cuddle
5. bře 2011

@petrajda hele ja myslim, ze toto je dobra cesta - nech tomu volny prubeh, vsak ted jsi mela rok pod dohledem doktoru, hormonu , zasahu - tak zkus cviceni, bylinky a klid a domaci pohodu
nejakou tu dovcu a uvidis za chvilu nam budes hlasit , ze je ti urcite lip.....optimismus je dulezity, nez stresovat jestli a co kdyz a treba uz to vyjde - ja se rozhodla, ze uz to resit taky nebudu , minule jsem byla takova zdrcla, ze ty leky zase nezabraly, ted pujdu do pokusu stimulace s injekcema a uvidim, pokud ani ty nezaberou, tak si necham asi jeste jednou poradit a kdyz i to by bylo bez uspechu, budu zadat o darcovstvi oocytu , pak bych zkusila 1 IVF a uvidim, pokud by se to nezadarilo, dam si urcite voraz a v CAR me tak rok nikdo neuvidi.....

petrajda
6. bře 2011

cuddle - právě. chci si dát prostě voraz a od té mašinérie v caru se chci na chvíli oprostit. Teď když pořád svítí venku sluníčko,je hned člověku líp 🙂

misaot
7. bře 2011

@petrajda ahojky, jsem na tom podobně jako ty..... nejhorší je, že jsem si myslela že se dám do kupy prací a tam jsem bohužel dostala písemně napomenutí za chybu, kterou jsem stačila udělat když jsem byla ořed IVF, zřejmě mi ty hormony lezly nějak na mozek a udělala jsem chybu, nebo jsem spíše nemyslela na nic jiného než na to, že určitě budu mít miminko. Takže mám ted v práci výstrahu a pěkné dusno, jsem fakt na zhroucení, fakz nevím co mám řešit dřív.
V tomhle psychickém stavu asi zřejmě taky nikdy neotěhotním. Já sice mrazáčky mám, ale bohužel na to nemám osychicky se ted do něčeho pouštet.

Ach joooooooo

Petrajdo, všechno bude dobré!!

petrajda
8. bře 2011

misaot - bohužel to asi chce čas. Taky mám neustále co dělat,teď jak začalo být venku i docela hezky,tak mi to chvilkově i pomohlo,ale není všem dnům konec.Začali jsme už zase dělt něco venku a kolem baráku,tak sem si mylsela,že to půjde a ono ouha.
S tou prací je to taky naprd a opravdu se raději do ničeho nepouštěj. Počkej až budeš cítitm že už to půjde.Protože v tom stresu a stavu v jakym seš,jak píšeš, by to možná šlo o to hůř. Nemáme to jednoduchý,když navíc na tebe je tlak i v práci.

capricej
9. bře 2011

Ahojte děvčata, co se děje?? Přece to byla první zkouška a vy už jste z toho takhle zničené?? Musíte se na to povznést a myslet na něco jiného.
Já jsem sice dneska z toho taky zdrbnutá, ale to jenom proto,že se dneska bratranci narodil syn. Tak mě to trošku vzalo, že oni už mají druhé a my pořád nic.
A jinak čekám na menzes dneska jsem už 36 den a pořád nic, ani pitomý příznak. Tak zitra jedu do centra, aby se na to mrknul dr. Tak pak dám vědět co bude dál.
Mějte se pěkně a hlavu vzhůru 😎 pa

petrajda
10. bře 2011

capricej - tak já se právě snažím se nad tím povznést,tím,že začnu proto něco víc dělat. nejen chodit do caru a trpělivě čekat na jejich ortel 🙂Už mě to nebaví. 😠
Jinak já mám menses taky nějak posunutou. Měla sem zprávn dneska a nic,ale normálně mám tak o dva tři dny dřív. Myslím si ale že to jsou ty pitomé nervy. Stimulace na to údajně nemá vliv sem slyšela,když jindy mám ms relativně pravidelnou.A příznaky zatím taky nikde.

cuddle
13. bře 2011

holky mela bych dotaz, kolikaty DC jste meli IUI?
ja ted resim dilema - jedeme od 21 na dovolenou, tak jsem si rikala, zacnu 18teho zobat Norethisteron, to mam na 10 dnu a pak tak za 2 dny vzdy dostanu MS, cili to je cca 12 dnu od 18.3, predpoklad 1DC kolem 30teho, dalsi den bych si sla do CAR pro injekce a zacala stimulovat , 12-13 den chteji vetsinou ultrazvuk - jenze co pak, manzel odjizdi 18teho na 14 dnu mimo republiku a bojim se, ze to zrovna muze vyjit, tak ze nebude doma, ze se to predtim nestihne, samo pokud tam bude nejaky folikul.....tak me zajimalo kolikaty den jste natom byli - kdyby to bylo jak u Hanka99 - tak to vyjde zrovna uplne blbe a vse bude naprd....jen bych do sebe narvala hormony a zaplatila penize.....

kapibara
13. bře 2011

@cuddle ahoj, tohle si musíš dohodnout v CAR, popřípadě zamrazit sperma...každá na IUI chodí jinak, tím bych se neřídila...já byla myslím 13.DC 🙂

cuddle
13. bře 2011

@kapibara jo jo diky, ja tam zajdu jak mam jit pro injekce a zkusim se dohodnout co dal, diky

kapibara
14. bře 2011

@cuddle není zač 😉 budu držet pěsti, ať to nějak všechno skloubíte dohromady

petrajda
14. bře 2011

cuddle - ahoj, já byla tuším 14,ale jak psala Kapi, je to u každé jiné. Každopádně držím palce ať se to už konečně povede a podej zprávu 🙂

cuddle
18. bře 2011

@petrajda tak po dohode v CAR to odsouvame, vyslo by to bud velmi tesne a nebo presne na termin kdyz je manzel mimo republiku - dokonce pry ty injekce se aplikuji 10-14 dnu - cili predpokladam u me urcite by to bylo tu delsi dobu
takze odlozeno a snazim se to naplanovat tak, aby sem zacala s injekcemi jeste co bude manzel pryc a kolem 5.5 bych mohla jit na ultrazvuk jestli neco narostlo...a injekce zabraly tak samo dam pak vedet

petrajda
21. bře 2011

cudle- tak lepší aby ste měli všechno v klidu..o ten měsíc se to už nezblázní. Já jak sem dřív taky na všechno strašně spěchala,tak poslední dobou mě plno věcí nechává chladnou. Prostě si řeknu všechno chce ten správný čas.
zejtra jdem s mužem na imunologii do Karlína,musím kvůli tomu přespat v Praze u našich,ale neva. Aspoň zase pokecáme.

misaot
30. bře 2011

@petrajda Ahojky, tak jak jsi na tom? Já jsem se konečně odhodlala zajít do Car a příští cyklus půjdu na ten KET 🙂 Rozhodla jsem se taky, že si vůbec na to nevyberu dovolenou, budu chodit do práce, abych si to tolik nepřipouštěna. No uvidíme 🙂

misaot
30. bře 2011

@capricej Tak jak jsi dopadla ty? Ty už jsi po KET vid?

misaot
30. bře 2011

@kapibara A jak ty? Kdy máš termín porodu?

kapibara
30. bře 2011

@misaot Ahoj 🙂 termín porodu jsem měla 23.3.2011 a porodila jsem 25.3.2011 krásnou holčičku 😵 držím pěsti na KET 😵

ssaara
30. bře 2011

@kapibara - no ne,co to čtu 😵 a já pořád číhala na fotky nebo zprávu a úplně jsem to přehlídla u tebe v albu. Moc gratuluju 😵 A holčičce přeju hodně štěstí a zdraví do života 😵

petrajda
31. bře 2011

kabibra - ohromná gratulace. Sem to zase propásla 😵

petrajda
31. bře 2011

misaot - ahoj, držím palce na KET. Kdybycho měli něco v zásobě-mrazáčky asi bych jim taky dala určitě šance.Ale protože bohužel nemáme, počkám až jak dopadne imunologie, výsledky budem vědět až po velikonocích a půjdu ještě na druhou hysteroskopii. Jinak pilně cvičím každý den mojžíšku. Snažím se dát se do pohody,což tak nějak už jde a do dalšího ivf se neženu. Počkám až jak ta vyšetření všechna dopadnou a zatím tomu necháváme volnej průběch. I to tělo se po těch všech hormonech musí vzpamatovat a pročistit,tak další pokus třeba na podzim. Ale ještě opravdu nevím.
Tobě moc držím palce ať KET dobře dopadne,máte velkou šanci. Jak říkám taky bych šla,kdybychom měli co. Když půjdem na druhý pokus s velkou pravděpodobností půjdem na PICSI,doporučil nám to i doktor v caru.minimálně o tom začal před náma mluvit,takže i potřebujem našetřit nějaké penízky.

misaot
31. bře 2011

@kapibara Týýý jo a pochlub se nám nějakou fotečkou 🙂 Moc gratuluji 🙂At se má k světu 🙂

misaot
31. bře 2011

@petrajda No tak to já také budu moc držet palečky, aby ses dostala do pohody a hlavně, aby ta Mojžíška měla výsledky 🙂
Tfuj tfuj tfuj 🙂

petrajda
31. bře 2011

misaot - děkuji a podej určitě zprávu. Moc ti to přeju.samozřejmě jen pozitivní výsledek. 🙂 😉

capricej
31. bře 2011

@misaot Ahoj 🙂, já po KET ještě nejsem. Začalo se nám o komplikovat tím, že mi nenarostla sliznice dostatečně tak jsme KT nechali na další cyklusale MSpořád nedorazila, nepomohl ani agolutin tak teď beru Norethisteron a potom by mi měla začít MS. Tak doufám že příjde a sliznice taky naroste a já bych mohla jít kolm 15 dubna na KET.

capricej
31. bře 2011

@kapibara moc moc gratuluji 😲

misaot
31. bře 2011

@capricej Capri, tak to nám vyjde asi zase stejně. Já jsem ted cca 5 dní před Ms a od prvního dne cyklu mám začít brát léky na sliznici. A pak mám jít na kontrolu 14 den a tam se snad dozvím den KETu 🙂 Tak budu moc držet palyčky, aby se MS brzy dostavila. A njesi náhodou už v tom?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru